Tipsport extraliga

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

5:0

konec (2:0, 3:0, 0:0)

05.03.2021, 18:00 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • 51. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.68 4.75 4.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne z O2 areny vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (20:31:19)
Jak již bylo níže avizováno, Spartu už z čela Tipsport extraligy nic nesesadí. Pražané před posledním kolem mají na kontě o pět bodů více než Oceláři, a pohár pro vítěze základní části je tak jejich. Krom nich mohou dnes slavit i mladoboleslavští bruslaři, kteří si úspěchem právě nad Třincem pojistili účast ve čtvrtfinále.
Pozápasové hodnocení je tentokrát velmi jednoduché. Sparta měla v první a druhé třetině na ledě jasnou převahu a svého soupeře naprosto válcovala, Kometa se vyjma drobných záblesků aktivity přes Saláka pomalu ani nepodívala. Poté, co si svěřenci trenérského dua Hořava-Jandač v úvodních čtyřiceti minutách vybudovali pětibrankový náskok, se v poslední periodě soustředili jen na obranu a Kometě nedovolili skóre ani kosmeticky upravit. Stav 5:0 se tak udržel až do závěrečné sirény.

Sparta si vítězstvím zajistila zisk Prezidentského pohárů, který vybojovala poprvé od roku 2014!

59:59

Sérii trestů Komety uzavírá Dávid Bondra (KOM), který byl sekundu před koncem vyloučen za faul kolenem.

59:50

Pech převzal puk od Poláška a rozjel se dopředu, na nějakou větší akci ale už není čas.

59:19

Kometa nyní poslala puk až před soupeřovo brankoviště, gólman Sparty ho zastavil svou hokejkou.

58:55

Utkání se dohrává daleko od Alexandera Saláka, domácí borci mají situaci pevně pod kontrolou.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:58

Bez trestů se to tentokrát neobejde, na trestnou za napadení nakonec putuje Radek Kučeřík (KOM).

57:58

Závěrečné momenty utkání ještě okořenila další kočkovaná, kterou ale sudí velmi rychle uklidnili.

57:38

Pražané jsou aktivní i po konci přesilové hry, Lukáš Klimeš musel předvést další zákrok.

57:05

Salák poslal za brankou puk Poláškovi, na kterého se okamžitě nalepil agresivně forčekující Schneider.

56:45

Míříme do finiše, do konce základní hrací doby už zbývá odehrát pouhé tři minuty a patnáct sekund.

55:57

Domácí se snaží co nejčastěji ostřelovat Klimešovu klec, většina jejich střel ale jde mimo tři tyče.

55:19

Jakub Valský (KOM) je vykázán za hrubost, Sparta si necelých pět minut před koncem zahraje přesilovku.

Střely na branku: 35 – 23.

5:0

Branky a nahrávky: 5. Rousek (Řepík), 13. Říčka (Kudrna, Rousek), 21. Němeček, 24. Košťálek (Rousek, Němeček), 31. Horák

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Němeček, O. Němec, Polášek, Košťálek, T. Pavelka – Rousek, Horák, Řepík (C) – Sobotka, Tomášek, Kudrna – Říčka, Pech (A), Buchtele – Zikmund, Sukeľ, Dvořáček.

HC Kometa Brno: Vejmelka (24. Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Trška, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Bondra, Rákos, Schneider – Plášek ml., V. Němec, Klepiš (A) – Valský, Kusko, Vincour.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gerát, Hynek.

04:15 SPA 1:0 Rousek (Řepík)
08:19 KOM 2 Rákos, držení
10:33 KOM 2 Holland, sekání
12:28 SPA 2:0 Říčka (Kudrna, Rousek)
13:10 SPA 2 Tomáš Dvořák, držení