konec (1:0, 0:1, 0:1)

05.02.2021, 17:00 • Arena Mytišči • Karel Jedlička

Tipsport: 4.59 5.42 1.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 15:44 (6:17, 2:12, 7:15), vhazování 27:23, hity 12:13, čas v útoku 12:25 – 16:49, vyloučení 4:5, využití 0:1.

Československá stopa:

Vojtěch Mozík (KUN) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:05
Andrej Šustr (KUN) 0+0, čas na ledě 18:44
David Sklenička (JOK) 0+1, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 19:11
Jakub Krejčík (JOK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:22 (19:15:09)
Favorizovaný Jokerit po dvou debaklech zabral a dokázal otočit zápas s Kunlunem, který naopak nebodoval posedmé v řadě. Helsinský celek měl obrovskou převahu už v první třetině, jenže jediný gól vstřelil bývalý třinecký Ocelář v dresu Kunlunu Werek.
Až po polovině zápasu konečně spolehlivého Šikina překonal dorážkou Skleničkovy rány zblízka Hännikäinen a v závěru odmítl prodloužení krásným průnikem v přesilovce nejproduktivnější hráč finského celku O´Neill.

59:41

David Sklenička od červené čáry netrefil opuštěnou klec Kunlunu.

58:57

Po rychlé přesilovkové kombinaci pálí nepřesně Werek.

58:10

Šikin zůstává na střídačce, domácí to zkusí v pěti proti čtyřem s prázdnou bránou.

58:10

Oddechový čas pro domácí.

58:10

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., držení).

57:25

Jokerit mohl zápas definitivně zlomit, jenže Ikonenova střela zazvonila o tyčku!

55:56

55:56 Brian O'NEILL - 1:2

55:56

Jokerit právě vstřelil branku!
V závěru přesilovky domácí vyhodili, jenže brankář Jukuri rychle rozehrál a získává cennou asistenci. Puk si totiž vzal kotouč ve středním pásmu BRIAN O'NEILL, elegantně s ním objel bránícího hráče a procedil kotouč mezi Šikinovy betony.
Asistence: Alex Grant, Samuel Jukuri.

55:15

Vjačeslav Leščenko padl obětavě do rány Jensenovi, zprava poté doráží z těžkého úhlu jen do brankáře Savinainen.

54:48

Z ideální pozice na levém kruhu pálí bez přípravy golfákem vedle Iiro Pakarinen.

54:10

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., krosček). Henrik Haapala skončil po jeho zákroku na kolenou za bránou.

53:30

Dnešní čínsko-finské utkání sleduje v Mytišči 391 diváků. Nic moc, ale o 391 více, než činí průměrná návštěva na českých zimních stadiónech.

52:40

Kunlun sevřel hostující pětici do pravého zámku, ale nakonec nikdo nenašel pravé místo a čas ke střele.

52:03

51:33

Hunter Shinkaruk vyprášil Jukurimu betony povedeným švihem z pravého kruhu.

51:05

První minuta se nevydařila, úderná formace Kunlunu musí pro puk zpět za vlastní bránu.

50:05

Teď jsou naopak domácí v plném počtu a mají k dispozici jen nepatrně kratší přesilovou hru.

50:03

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., podrážení).

49:17

Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

48:46

Šikin vyráží Pudasovu dalekonosnou ránu ze středního pásma a rovnou rozehrává.

48:05

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vojtěch Mozík – 2 min., podrážení).

47:17

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., držení).

46:41

Anttila dorážel zblízka, Šikin ukryl kotouč pod výstrojí.

45:52

Tvrdou střelu Lepistöho z mezikruží chytá Šikin a v Mytišči následuje komerční přestávka.

45:22

"Číňané" se tlačili vpřed a zapomněli na zadní vrátka. John Norman se za jejich zády dostal do samostatného nájezdu, který zakončil nepřesně.

45:01

Kunlun vyrovnal hru, Shinkarukova utažená rána přes obránce se mezi tyče nevešla.

44:08

Šikin pomohl s rozehrávkou za vlastní bránou a Kunlun se dostal do přečíslení. Toropčenko předal kotouč zadovkou Leščenkovi, který byl těsně bráněn a bekhendem zakončil do Jukuriho betonu.

43:05

Jokerit v útočném pásmu dlouho vyčkával na vhodnou příležitost ke střele, než si obkroužil dvojici vysunutých tykadel Saku Mäenalanen a uvolnil se na levý kruh, odkud posílal střílený centr před bránu. Ten však proklouzl Junttilovi mezi bruslemi.

41:04

Domácí si pomáhají zakázaným uvolněním.

40:01

Obrovská převaha Jokeritu pokračovala i ve druhé třetině, kdy se hokejisté z finské metropole dočkali vyrovnání. Skleničkovu střelu dorazil zblízka Hännikäinen. Kunlun vyslal pouhé dvě střely za celou třetinu.

Střely na bránu 8:29, vhazování 19:15, hity 10:12, čas v útoku 6:11 – 12:29, vyloučení 1:2, bez využití.

40:00

39:42

39:18

Jokeritu se podařilo vyhodit kotouč a může vystřídat.

38:50

Jeden z Finů hraje bez hole, ale červení se stále neodhodlávají ke střele, přitom třeba Nikolišin měl loženou pozici.

37:42

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., nedovolené bránění).

35:44

Shinkaruk přihrál Werekovi, jehož střelu po oblouku o 180 stupňů tečuje hůl jednoho z obránců do ochranné sítě.

34:35

Do ofsajdu si najel Sami Lepistö dříve, než jeho spoluhráč stačil opustit útočné pásmo. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

32:47

Kunlunský brankář musel na led, prudký kotouč se nakonec odráží pryč z pásma.

31:53

31:53 Markus HÄNNIKÄINEN - 1:1

31:53

Skleničkovu střelu vyrážel Šikin betonem do strany a trestuhodně nepokrytý MARKUS HÄNNIKÄINEN doráží z úhlu kolem jeho ramene do sítě.
Asistence: David Sklenička.

30:35

Spencer Foo si našel odražený volný puk mezi kruhy, pohotovou střelou však netrefil zařízení.

29:42

Poprvé zahrozili také hokejisté Rudé hvězdy. Collinsovu dělovku do zadního mantinelu chtěl dorazit u tyčky jejich kapitán Lockhart, ovšem ztuhlý Jukuri utěsnil prostor včas.

28:29

Žolíci najížděli ve třech na dva. Iiro Pakarinen hodil zprava žabičku centru Jensenovi, který z voleje míří vedle brány.

27:43

Domácí ještě ve druhé třetině nevystřelili, i teď si pomohli jen zakázaným uvolněním.

27:07

Největší šanci hostů propásl Julius Junttila! Na zadní tyči si počíhal na dorážku Pihlströmovy střely, vracející se od zadního mantinelu. Kotouč však nezasáhl naplno a na brankové čáře zastoupil povyjetého brankáře obránce Chelios, který vyhmátl puk rukavicí!

26:50

Hokejisté Jokeritu vybojovali další vhazování před Šikinem.

25:43

24:17

Svatyně čínského klubu bíločervených barev s hvězdou ve znaku zůstává zakletá i po ráně Nicklase Jensena z mezikruží. Dán dostal zpětnou přihrávku do jízdy, ale mířil jen do brankáře.

23:43

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ruslan Pedan – 2 min., vysoká hůl).

23:21

Jokerit se znovu dostal za útočnou modrou a Savinainen nahazuje pod výstroj přetíženého gólmana Kunlunu.

22:23

Nápor finského celku pokračuje, od modré pálil Sami Lepistö přes klubko hráčů, jenže puk znovu končí v Šikinově lapačce.

20:50

Krásný slalom kolem dokola útočného pásma předvedl Nicklas Jensen. Puk nikomu nepůjčil, rána dánského snajpra na zadní tyč však letí těsně vedle.

20:01

Jokerit měl v první třetině převahu, ale vyloženou šanci si nevytvořil a omezuje se převážně na ostřelování domácí brány z dálky. Skóre tak určila jediná gólová rána, kterou vyslal domácí Werek. Byl to 14. gól sezóny pro bývalého útočníka třineckých Ocelářů.

20:00

19:32

Dmitrij Šikin nastavil lapačku jako magnet Pudasově ráně švihem od modré.

19:00

Poslední minuta první třetiny byla ohlášena v době, kdy s pukem krouží útočným pásmem hokejisté s žolíkem na hrudi.

17:19

Junttila nabil Grantovi, který tvrdou střelou na zadní tyč vystrašil Dmitrije Šikina. Brankář Kunlunu ji ramenem vytěsnil.

16:58

Ani Kunlun útočné pásmo dlouho neudržel a během střídání jen nastřeluje kotouč podél hrazení.

15:56

Veli-Matti Savinainen se natahoval před bránou po prudkém centru z rohu kluziště, ale stačil kotouč jen na dlouhou ruku posunout vedle.

15:25

Delší dobu ubíhá plynulá hra bez šancí s marnými pokusy o přechod středního pásma.

14:30

Na okamžik se dostal ke kotouči mezi kruhy Ethan Werek, tentokrát však nejproduktivnější hokejista Kunlunu nezamířil přesně.

13:00

Anton Lazarev zřejmě utrpěl nějaký otok po ráně pukem a opouští střídačku v doprovodu maséra.

12:49

Nedůrazný tlak Jokeritu končí dělovkou Lepistöho od modré čáry, kterou zablokoval Lazarev a papírově čínský celek vyhazuje za červenou čáru.

11:07

Jeden z domácích hráčů byl bez hole, ránu od modré tečoval zády k bráně Nicklas Jensen šikovně, ale jen do Šikinovy výstroje.

10:37

9:25

Vjačeslav Leščenko prostrkával puk před bránu, což hosté přečetli a vyhazují přes všechny čáry.

8:37

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Henrik Haapala.

7:510

7:510 Ethan WEREK - 1:0

7:51

Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Pět minut v kuse bušili hosté do obrany Kunlunu, načež jim z ojedinělého protiútoku udělil lekci ETHAN WEREK. Zprava si krátkou kličkou nabruslil mezi kruhy a úsporným příklepem prostřelil Jukuriho.
Asistence: Hunter Shinkaruk, Sean Collins.

7:16

Tlak Jokeritu pokračuje, domácí se nemohou vymanit z vlastního pásma, Šikin ale zatím na rány dobře vidí. Naposledy ho prověřil do lapačky od modré čáry Sklenička.

6:30

Zcela volný Markus Hännikäinen pálí z levého kruhu opět jen do brankáře Kunlunu. Je tu čas na první reklamní přestávku.

4:39

Savinainenovu nebezpečnou ránu z mezikruží vyráží pozorný Dmitrij Šikin rozklekem.

4:16

Do strany vyražený kotouč se pokoušel jednou rukou dorazit Julius Junttila jako tenista, ale při svém náročném kousku neuspěl.

3:05

Šikin vyrážel střelu jednoho ze čtyř českých reprezentačních obránců v dnešním zápase Jakuba Krejčíka.

2:49

Norman přihrál pod sebe na modrou čáru Löövovi, jehož ránu se ještě před Šikinem pokoušel v pádu dorážet Grant.

0:47

Střelu Ethana Wereka chytá hostující brankář Jukuri a vhazuje se v pásmu Jokeritu.

00:01

Red Star Kunlun: Šikin (Smith) – Chelios, Sproul, Mozík, Šustr, Baldajev, Pedan, Starikov – Wong, Lockhart, S. Foo – Šaškov, Toropčenko, Leščenko – Nikolišin, P. Foo, Lazarev – Shinkaruk, Werek, Collins – Bakanov.

Jokerit Helsinky: Jukuri (Ignatjev) – Lööv, Lepistö, Pudas, Krejčík, Sklenička, Grant – Savinainen, O'Neill, Jensen – Ikonen, Hännikäinen, Mäenalanen – Norman, Haapala, Pakarinen – Junttila, Anttila, Pihlström.

Rozhodčí: Ansons, Ščeňov – Berseňov, Judin.
Vzájemné zápasy

Souboje jediných účastníků ligy z území mimo bývalý SSSR vyznívají zatím jasně pro Jokerit. Kunlun vyhrál z dosavadních osmi střetnutí pouze jedinkrát v lednu 2017.
V letošní sezóně se oba celky ještě neutkaly, naposledy spolu hrály před rokem a helsinskému celku se podařilo v předposlední minutě dovršit zásluhou Mikko Lehtonena velkolepý obrat z 0:3 na konečných 4:3.