Martin Nečas (CAR) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:37
Jan Rutta (TBL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:51
Ondřej Palát (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:01
Kdo se postavil do brankoviště?

Petr Mrázek (CAR) – 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 61:12
Andrej Vasilevskij (TBL) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 60:55
Carolina Hurricanes na domácím stadiónu dokázala porazit obhájce Stanley Cupu z Tampy výsledkem 1:0 po prodloužení. Bojovnému utkání od prvních minut dominovali gólmani Petr Mrázek s Andrejem Vasilevským, kteří předváděli výborné zákroky a střelce místy doháněli k šílenství. Své brány dokázali zamknout po celou dobu základní hrací doby a rozhodnout se tak muselo až v prodloužení, které trvalo necelé dvě minuty.

Střelecké prokletí zlomil český útočník Martin Nečas, jenž nejprve ve středním pásmu nahrál Staalovi, aby si následně kapitánovi sjel před branku a forhendovou střelou nad lapačku Vasilevského rozhodl o bonusovém bodu pro Hukány, kteří slaví úspěšný návrat z karantény. Tampa naopak utrpěla druhou porážku v sezóně.

Carolina právě vstřelila branku!
Zápas o jednom gólu rozhoduje MARTIN NEČAS! Český útočník sám založil akci, když ve středním pásmu nahrál Staalovi, načež zasprintoval před bránu a od kapitána dostal ideální zpětný pas do hokejky, který přetavil v gólovou střelu nad lapačku přesunujícího se Vasilevského. Asistence: Jordan Staal a Dougie Hamilton.

60:52

První trojka Hurikánů si prodloužila střídání. Tentokráte to byl Svečnikov, kdo stál na konci pohledné kombinace, forhendem střílel do pravého betonu brankáře.

60:21

Carolina zahájila prodloužení hodně opatrně. Najednou se rozjel Aho a dostal se až před bránu, zápěstím těsně přestřelil.

60:01

Bezbrankový stav panuje v Carolině i po třetí třetině, střetnutí jde do prodloužení! Závěrečná dvacetiminutovka nabídla nejvíce šancí, avšak oba gólmani zůstali stoprocentní. Tak uvidíme, zda Mrázek či Vasilevskij bude kapitulovat v prodloužení nebo se rozhodne o vítězi až v samostatných nájezdech.

60:00

59:46

Domácí ještě podnikli jedem rychlý útočný výpad středem. Ke střelu ale nedošlo, neboť se Sebastian Aho nedostal dostat přes pozičně dobře pracujícího Ruttu.

59:30

Brayden Point nebezpečně nabízel kotouč před branku Stamkosovi. Kapitána dokázala udržet na uzdě dvojice Dougie Hamilton, Haydn Fleury.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:56

Anthony Cirelli nahrál na modrou Hedmanovi, nahození od modré Mrázek kontroloval očima. Za domácí brankou následně uzmul puk do své moci Pesce.