4:1

konec (0:0, 3:1, 1:0)

19.12.2019, 15:00 • Zimní stadion Olomouc • 29. kolo • Kristýna Nováková

To je ode mě vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne. (16:56:46)
Třetí třetina přinesla pouze jeden jediný gól, a to na straně domácího týmu. Matěj Kořenek svým druhým gólem v zápase stvrdil výhru Hanáků 4:1.

59:20

Domácí jsou kompletní.

58:25

Lukáš Pírek ujížděl do brejku, ale mířil příliš vysoko.

58:00

A Mácha znepříjemňuje rozehrávku hostů.

57:49

Olomouc vyhazuje kotouč na druhou stranu ledové plochy.

57:18

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:08

Čermákovu střelu olomoucký gólman vyrazil na mantinel.

56:15

Zakázané uvolnění domácího celku.

56:00

Rosecký nedokázal zpracovat přihrávku a kotouč mu odskočil do rohu kluziště. Hosté u něj byli rychleji, a tak se hra přesunula zase na chvíli před Mokrého.

54:40

Šimek se dostal do útočné třetiny, jenže měl proti sobě tři protihráče, takže se nedostal k zakončení.

53:10

Domácí jsou v plném počtu.

52:17

Olomoucká čtveřice se osvobozuje a může jet střídat.

52:00

Nahrávka jednoho z Kladenských na Jelínka byla moc prudká, hosté se musí klidit za modrou čáru.

51:40

Kladno rozestavělo přesilovkový zámek.

51:06

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., hrubost).

50:10

Hraje se však stále v obranné třetině hostů.

49:50

Tahle přesilovka domácímu celku nevyšla. Kladno už je kompletní.

48:54

Kořenek chtěl nahrávat, ale trefil jen protihráče a Kladno tak může vyrazit do protiútoku, který posléze skončil na betonech Mokrého.

47:49

I přes protesty teď musí Samuel Chrenka odjet na trestnou lavici.

47:34

Poté se hra přenesla na druhou stranu a Mokrý raději skryl kotouč pod svou lapačkou.

47:20

Hlaváč obkrzoužil bránu, ale neměl kolem sebe spoluhráče a ani nebyl v dobré střelecké pozici, proto vyjel až k modré čáře.

46:20

Hašek nedokázal přejít přes olomouckou obranu, Rytíři jsou však stále na kotouči ve útočné třetině.

44:44

Jelínek vyslal jedovatou střelu od modré čáry, se kterou měl Mokrý co dělat. Poblíž byl navíc Rendla připravený dorážet.

43:15

Olomouc právě vstřelila branku!
MATĚJ KOŘENEK se prokličkoval kladenskou obranou a poslal kotouč mezírkou mezi Novotného betony za do brány. Asistence: David Kalač.

42:00

Vhazovat se bude v kladenském obranném pásmu.

40:37

Kotouč končí v náručí kladenského brankáře.

40:20

Robovský pohotově odpálil kotouč, který se odrazil od Novotného do bezpečí. Při této akci však byla posunuta domácí brána, takže hra je přerušena.

40:01

Pokud jsme si v první třetině stěžovali na to, že napadla žádná branka, v té druhé jich v plecharéně bylo vidět vrchovatě. Skóre utkání otevřel v 26. minutě Daniel Ministr, ale Hanáci se z vedení dlouho neradovali. Po necelé minutě totiž vyrovnal Petr Hašek. Ve 34. minutě se v přesilové hře prosadil domácí Matěj Kořenek a na 3:1 zvyšoval svým druhým gólem v utkání Daniel Ministr. Třetí třetina začne přibližně v 16:29.

40:00

39:30

Rozhodčí píská přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:26

Po střele DANIELA MINISTRA se kotouč odrazil z brány ven, gól byl ale samozřejmě uznán. Asistence: Matěj Kořenek a Adam Rutar.

38:07

Krupa byl volný před bránou, ale nedokázal zpracovat přihrávku zpoza brány.

37:36

Hra je teď plná nepřesností na obou stranách.

36:10

Kotouč u mantinelu vybojovalo Kladno a může se vydat na druhou stranu kluziště.

34:48

Také Hlaváčovu střelu od modré čáry kladenský gólman kryje.

34:30

Další projektil z hole Matěje Kořenka končí v náručí brankáře Novotného.

33:22

Olomouc využívá svou přesilovou hru 8 vteřin před jejím vypršením! Autorem gólu je MATĚJ KOŘENEK. Asistence: David Kalač a Tomáš Krupa.

33:00

Rutarova rána se odrazila od nohy jednoho z hráčů stojících před bránou do rohu.

32:20

Hanáci se zatím v přesilové hře nedostali ke střele.

31:30

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Funk – 2 min., podrážení).

31:04

30:40

Střela jednoho z kladenských hráčů se odrazila od mantinelu.

29:47

Hanákům se podařilo zavézt kotouč až k Novotnému a oba týmy střídají.

29:09

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min., podrážení).

28:30

Zakázané uvolnění Kladna.

28:00

Přihrávka na Kořenka byla příliš prudká, kotouč útočníkovi Olomouce odskočil z čepele k mantinelu.

27:10

Kladno se dostalo do přečíslení 2 na 1, Sachrovu střelu ale Mokrý vykopl betonem.

26:02

Kladno právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Za Kladno se prosazuje PETR HAŠEK. Asistence: Ondřej Volráb.

25:19

Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Autorem gólu je DANIEL MINISTR. Asistence: Adam Rutar a Joshua James Mácha.

24:47

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Staněk – 2 min.).

24:47

Mácha byl teď velmi blízko gólu, ale kotouč do odkryté brány usměrnit nedokázal. Domácí alespoň vybojovali další přesilovku.

24:30

Kalač nedosáhl na Kořenkovu přihrávku a kotouč mají v moci Rytíři.

23:20

Olomouc získala kotouč v rohu svého obranného pásma a může jít dopředu.

22:52

Hladišova střela skončila vedle brány.

22:24

Novotný raději přikryl kotouč před přijíždějícím Tarnoczym.

21:49

Zakázané uvolnění Olomouce.

21:40

Mokrý skryl kotouč pod svou lapačkou.

21:10

Kořenek orazítkoval vyrážečku brankáře Novotného. Kotouč se poté odrazil ke Krupovi, ten by však musel použít nějaký baseballový úder, aby ho dokázal usměrnit.

20:20

Teď však musí spěchat dozadu.

20:05

Po úvodním buly druh třetiny se ujímají kotouče hosté.

20:01

Zpočátku třetiny byli aktivnější domácí a hosté měli problém vypracovat si nějakou šanci. Dvě přesilové hry ale Rytířů vlily krev do žil a ve druhé polovině třetiny se poměr sil na ledě vyrovnal. Přesto jsme však po dvaceti minutách v plecharéně neviděli gól. Druhá třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

19:51

19:35

Kalač teď dostal loktem do zubů od jednoho z protihráčů, rozhodčí si toho ale nevšimli.

19:05

Kalačovu střelu zblokoval jeden z beků Kladna. Poté se rána hostů ocitla opuštěná, protože se jejich brankář sbíral z ledu opodál, domácí však tuhle příležitost nedokázali využít.

18:22

Zíka z protiútoku prověřil pozornost Vojtěcha Mokrého. Vhazovat se bude před olomouckým brankářem.

18:12

Kladno je kompletní.

17:40

Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale zatím nemá moc prostoru, kudy by mohla střílet.

16:55

Kotouč je v olomoucké třetině, kladenská čtveřice může jet vystřídat.

16:12

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Chrenka – 2 min., držení).

15:51

Další rána Olomouckých se kladenskému brankáři odrazila od ramene.

15:19

Rutarova rána Novotnému vypadla z náručí.

14:09

Joshua James Mácha rozjížděl další útok svého týmu, jenže rozhodčí píská ofsajd.

13:54

Hraje se v rohu obraného pásma domácího týmu.

12:47

Šimek nedokázal přejít přes dva olomoucké beky.

12:16

Vhazuje se ve středním pásmu.

12:01

Mokrý si povyjel daleko z brankoviště, aby hráčům Kladna zmenšil střelecký úhel.

11:54

Sachr nahazuje do útočné třetin a odjíždí střídat.

10:54

Ministrův trest je minulostí, hráč s číslem 88 naskočil do hry a uháněl na brankáře Novotného, který jeho střelu vytěsnil betonem.

10:45

Mokrý baseballovým způsobem zpracoval kotouč za svou bránou a spěchal zpátky do brankoviště.

09:52

Hanákům se nyní podařilo vyhodit kotouč až k modré čáře soupeře a mohou na chvíli vydechnout.

09:39

Kladno je stále střelecky při chuti.

09:25

Mokrý musel předvést parádní rozštěp, aby utěsnil svou bránu.

08:53

08:48

Kladno rozehrává zpoza své brány.

08:10

Navrátivší se Kořenek z trestné lavice rozjel novou útočnou akci Hanáků. Krupa před bránu minul odražený kotouč, který mohl nasměrovat do odkryté klece hostů.

07:22

Olomouc je kompletní.

07:15

Jelínek na poprvé netrefil kotouč, na druhý pokus už se do černé pryže opřel, ale tak mířila jen vysoko nad olomouckou bránu.

06:40

Tahle přihrávka na Sachra byla příliš prudká, kladenský útočník si pro kotouč bude muset dojet až k mantinelu.

06:14

Čermákovi nesedla střela z bezprostřední blízkosti, kotouč se odrazil pouze k jeho spoluhráči.

05:15

A máme tu vyloučení také na domácí straně.

05:15

Šimek zavezl kotouč do útočného pásma, na pravém kruhu mu ale podjela brusle a upadl.

04:52

Vhazovat se bude před Novotným.

04:38

04:30

A kotouč je opět na druhé straně kluziště, tohle oslabení hosté ubrání.

03:55

Rutarova rána mířila jen do plexiskla.O chvíli později byl blízko teči do odkryté brány Hlaváč, ale byl příliš pomalý – Novotný se mezitím stihl přesunout.

03:02

Kladenští vyhazují kotouč až k Mokrému.

02:37

A máme tu první vyloučení v dnešním zápase, na trestnou lavici odjíždí Matěj Zíka (KLA) za nedovolené bránění.

01:35

Ale byla z toho jen střela na mantinel.

01:27

Staňkovi se nepodařilo odehrát kotouč ve vlastní třetině, Olomouc tak může opět do útoku.

00:50

Mokrý si lehce poradil s lehkým nahozením na betony.

00:30

Pírek na modré čáře nezachytil přihrávku Rutara, ale Hanákům se stále daří držet útočné pásmo.

00:17

00:03

Kotouč je v obranném pásmu Kladna, hosté ho však mají plně pod kontrolou.

00:01

Už přichází oba týmy.
Na ledovou plochu už vyjeli rozhodčí.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač, Krupa, Rosecký, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Strnad, Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk (A), Volráb – Klíma, Šimek, Hašek (C), Sachr, Rendla, Jelínek, Čermák, Chrenka

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek.
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno jsou momentálně devátí, ve středu museli skousnout vysokou porážku na ledě Zlína (9:0). Středočeši v prosinci odehráli jen 4 utkání a až do této nešťastné porážky vždycky zaznamenali výhru – pokaždé na domácím ledě (4:3p proti Salcburku, 4:2 proti Vítkovicím a 4:2 proti Třinci).

Na čele kanadského bodování Rytířů je Petr Hašek (18+15), který je v rámci soutěže na průběžném třetím místě. S 18 přesnými trefami je pak nejen nejlepším střelcem Rytířů, ale také druhým nejlepším kanonýrem celého turnaje. Brankářskou jedničkou pro letošní ročník je Luboš Novotný s úspěšností zákroků 90,27 %.
HC Olomouc
HC Olomouc si díky středeční výhře nad českobudějovickým Motorem bodově dotáhla na čtvrté Pardubice (oba celky mají na svém kontě 48 bodů). Předtím Olomouc dvakrát zaváhala, a to na ledě Třince (5:3) i Vítkovic (4:3).

Kanadské bodování Hanáků vede David Kalač (11+11), který společně s Tomášem Krupou vládne také týmové tabulce střelců. Za povšimnutí stojí také výkony obránce Davida Vosátka, který letos nastřádal už 18 bodů (7+11). V brankovišti se pak Kohouti mohou spolehnout na Vojtěcha Mokrého (úspěšnost zákroků 92,83 %).
V dnešním utkání se proti sobě postaví hokejisté HC Olomouc a
Rytíři Kladno. Oba celky se letos utkaly v říjnu na ledě Rytířů, odkud si Kohouti odvezli výhru 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:1

Branky a nahrávky: 26. Ministr (Rutar, Mácha), 34. Kořenek (Kalač, Krupa), 39. Ministr (Kořenek, Rutar), 44. Kořenek (Kalač) – 27. Hašek (Volráb)

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek

02:37 KLA 2 Zíka, nedovolené bránění
05:15 OLO 2 Kořenek, nedovolené bránění
08:53 OLO 2 Ministr, podrážení
16:12 KLA 2 Chrenka, držení
24:47 KLA 2 Staněk, zdržování hry / posunutá branka
25:19 OLO 1:0 Ministr (Rutar, Mácha)
26:02 KLA 1:1 Hašek (Volráb)