3:1

konec (1:1, 1:0, 1:0)

19.12.2019, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • David Suchý

Tipsport: 1.71 4.2 4.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Omsku, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Poslední perioda předvedla hodně atraktivní podívanou, oba celky měly na svědomí řadu vyložených šancí, nicméně jediná trefa padla při hře bez brankáře. Omsk byl lepší v úvodu třetiny, naopak koncovka patřila soupeři, který dnes překonal Bobkova pouze jedinkrát, což na výhru nestačilo. (19:52:23)

Avangard právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Nejprve Omsk dvakrát neuspěl se střelbou do prázdné branky, poté se za modrou čárou dostal k puku KIRILL SEMJONOV, jenž velice přesně zacílil do odkryté svatyně.
Asistence: Ville Pokka.

59:05

Hosté to zkoušejí v šesti!

58:48

Hosté se stále nemohou dostat do útočného pásmu, Säteri tak i nadále zůstává v brance.

57:25

Podobná chyba také na opačné straně, tentokráte byl dříve v pásmu domácí Košelev. Sibiru se na vyrovnání krátí čas, zřejmě se ale dočkáme hry bez brankáře.

56:10

Sibir nezvládl přejetí modré čáry, navíc se jednalo o zcela zřetelný ofsajd, který uviděl také sudí. Hra je vykázána do středního pásma, což se domácím hodí.

55:07

Novosibirsk to udělal parádně, nicméně finální rána z hole Šarova výrazně minula branku. Následný protiútok se pro změnu nepovedlo zakončit Gračjovovi.

54:15

Stasovi v nejméně vhodnou dobu přeskočil puk hokejku, nic nebezpečného jsme tedy neviděli. Na opačné straně nahrával mimo dosah spoluhráčů Jokipakka.

53:20

Domácí zmatkovali v nebezpečné vzdálenosti od své branky, avšak napadající Pervušin se nakonec do zakončení nedostal. Na opačné straně Säteri senzačně vychytal Becka, který zakončoval při přečíslení dva na nikoho!

52:06

Další tyč v podání Sibiru! Tentokráte ze zajímavé pozice pálil Michajlov, avšak jeho rána trefila pouze vzdálenější brankovou konstrukci.

51:07

Sibir se po hodně dlouhé době dostal ven z pásma, nicméně se mu nedaří založit kloudnou akci. Jednu z nich se povedlo u středového kruhu narušit Bondarevovi.

50:00

Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Omsk i nadále drží jednobrankové vedení, v posledních minutách se mu povedlo sevřít svého soupeře.

49:13

Po delší době se do zakončení dostal také Omsk, avšak nejednalo se o nic vážnějšího. Säteri tentokráte vyrážel vedle sebe, Avangard stále okupuje útočnou zónu.

48:15

Bobkov opět musel za vlastní branku, kde se mu povedlo zastavit nahozený kotouč. Na opačné straně to v obraně zvládl na jedničku vracející se Loginov.

47:03

Po dalším přerušení je tu komerční přestávka. Průběh třetí třetiny zatím přináší celkem vyrovnanou podívanou, možná o trochu aktivnější je hostující Sibir.

46:07

Oba celky odjely střídat, i tak měl puk na své hokejce domácí Bondarev. Ten ho pouze napálil za branku Säteriho, následně za volným kotoučem směřoval Klinkhammer.

3:1

Branky a nahrávky: 10. Klinkhammer (Beck), 37. Širokov (Klinkhammer, Beck), 60. K. Semjonov (Pokka) – 8. Ruohomaa (Šarov)

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Bondarev, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Andrighetto, Gračjov, Širokov (A) – Beck (A), K. Semjonov, Klinkhammer – Košelev, Pjanov, Šumakov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Jaremčuk.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Timašov, J. Chabarov, Jefremov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – Michajlov, V. Komarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Sysujev

07:17 SIB 0:1 Ruohomaa (Šarov)
09:46 OMS 1:1 Klinkhammer (Beck)
12:03 OMS 2 Klinkhammer, držení
30:40 SIB 2 Šarov, podrážení
35:11 SIB 2 J. Chabarov, podrážení
36:26 OMS 2:1 Širokov (Klinkhammer, Beck)