World Junior A Challenge

Česko – Rusko

1:5

konec (0:4, 0:1, 1:0)

15.12.2019, 03:00 • Encana Events Centre, Dawson Creek • Semifinále • Ondřej Černý

Tipsport: 2.5 4.3 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (05:18:59)
Český tým nezvládl klíčové semifinále na turnaji. Nestačil na ruský tým 1:5, takže si zítra zahraje proti Kanadě. O osudu utkání bylo rozhodnuto za prvních 17 minut, během kterých se trefil třikrát Tjutnev a jednou Guščin. Český tým se poté rozehrál a byl lepším týmem, ale prosadil se až šest minut do konce a předtím ještě jednou inkasoval z hole Guščina. Jedinou českou branku dal Morong.

59:33

Vyloučení v týmu Rusko (Zugan – 2 min., hákování).

58:33

Vyloučení v týmu Rusko (Tjutnev – 2 min., podrážení).

57:07

Rus Didkovskij měl velkou šanci, když šel se spoluhráčem na Dobeše. Didkovskij se snažil vystřelit sám, ale pouze nechal vyniknout Dobeše.

56:30

Oddechový čas pro hosty.

56:30

Zakázané uvolnění Rusů.

56:19

Čajkovi nesedla rozehra, tak se ke střele dostal Poizl, ale branku netrefil.

55:49

Šiller se snažil nahazoval puk na branku od modré čáry, ale kotouč mu z hole sjel.

54:39

Češi evidentně ožili, ale na obrat v zápase to zřejmě stačit nebude.

53:35

53:35 MORONG - 1:5

53:35

Česko právě vstřelilo branku!
Tak konečně se český výběr dočkal. Petr Poppel vyhrál buly přímo pro MATĚJE MORONGA, který přesnou střelou snížil skóre.

53:31

52:49

Přikryl se snažil protáhnout středem hřiště, to se mu nepovedlo a o puk přišel.

51:50

Barinka střílel a Poizl dorážel, jenže neúspěšně.

51:31

Vyloučení v týmu Rusko (Kirjanov – 2 min., vysoká hůl).

51:28

Barinka si nabruslil na střed a vystřelil. Trefil připravenou vyrážečku.

50:45

Pašin byl úplně sám před brankou. Zkusil bekhendové zakončení, ale fantastický Dobeš ho vychytal.

50:27

Bekhendové zakončení Barinky v klidu uklidil do lapačky Motorygin.

50:05

Vyloučení v týmu Česko (Najman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rusko (Čajka – 2 min., hrubost).

50:05

Poslední komerční přestávka v zápase. Začínají se množit konflikty, rozhodčí roztrhávali Čajku a Najmana.

49:39

Zakázané uvolnění českého týmu.

49:28

Guščin se znovu snažil dostat ke střele, když od pravého mantinelu mířil na střed, ale česká obrana ho nepustila.

49:17

48:37

Burujanov jel sám na Dobeše, zkusil forhendový blafák, ale český brankář vše vyřešil.

48:11

Dobeš dokonce po brejku soupeře musel vytáhnout zákrok betonem.

47:49

Nemůžeme se dostat do pásma, Rusové znovu vyhazují.

47:20

Češi prohráli buly a soupeř hned vyhazuje.

47:17

Vyloučení v týmu Rusko (Guščin – 2 min., nedovolené bránění).

47:03

Sám na branku se už řítil Guščin, ale na poslední chvilku se píská ofsajd.

46:29

Na mantinelu byl neúspěšný Jelínek, kterého soupeř zablokoval.

45:59

Přikryl se snažil dostat do pásma, jenže nemohl, protože jinak by se pískal ofsajd.

45:26

U puku je Rusko a nikam se nažene, hraje ve vlastní třetině.

44:35

Jindra se snažil v útočném pásmu prostrkávat na spoluhráče, ale soupeř to přečetl.

43:51

Pšenička se dostal zprava do středu a vystřelil. Jeho pokus skončil znovu vedle branky. Velký problém českého týmu v dnešním zápase.

42:59

Čajka pálil od levého mantinelu jen do helmy Dobeše.

42:04

Jelínek si hodil puk po mantinelu a snažil se jít za ním, jenomže dobře ho pozičně ohlídal jeden z beků.

41:31

Rutar bohužel prohrál souboj na modré čáře, takže jsme puk ztratili.

40:41

Češi hned od úvodu začali vysoko napadat a donutili soupeře k zakázanému uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:43.
Ani ve druhé třetině se český tým nedokázal prosadit. Jedinou branku totiž vstřelil v čase 36:45 Guščin, takže Češi prohrávají už o pět branek. Tým trenéra Přerosta byl ve druhé třetině lepší, ale nedokázal většinou v dobrých pozicích ani trefit branku. Naopak stále Rusové nabírají rychlost a jdou sami na brankáře, což vlastně znamenalo všechny branky.

38:09

Guščinovu další střelu ze středu hřiště kryje Dobeš.

36:45

36:45 GUŠČIN - 0:5

36:45

Rusko právě vstřelilo branku!
DANIIL GUŠČIN opět skóruje a je to branka podobná těm minulým. Ruský hráč nabral rychlost, objel soupeře a přehodil beton Dobeše.

35:36

Češi šli do přečíslení a v útočném pásmu se ke střele dostal Morong, ten z dobré pozice branku opět netrefil.

34:56

Rusové u puku a nikam se s ním neženou, v klidu hrají za vlastní brankou.

33:46

Další česká nepřesnost. Poizl získal puk ve středním pásmu a mohl jet vpřed, jenomže měl špatný dotyk a přišel o něho.

33:12

32:43

Gluščin napřáhl od modré a nebylo to špatné, protože jeho střela letěla jen kousek od pravé tyčky.

31:46

Dobrá práce Poizla, Češi vyhazují.

31:12

Vyloučení v týmu Česko (Přikryl – 2 min., podrážení).

30:49

Následuje komerční přestávka.

30:49

Kokhanin se prohnal po pravém křídle a vystřelil, trefil jen Dobeše.

30:01

Máme po polovině utkání, Češi sice vyrovnali hru, ale ztráta na soupeře je hrozivá.

29:36

Další zajímavé střely se dočkal Barinka, ale branku opět netrefil.

29:10

Na střed pásma dostal nahrávku Morong a vystřelil. Jeho pokus šel nad branku.

28:13

Pašin se dostal ke střele ihned po vjezdu do pásma, ale trefil jen zadní mantinel.

27:47

27:29

Tentokrát od modré poslal ránu Poizl. Jeho pokus proletěl jen kousek od brankáře soupeře.

26:50

Ke střele se z pravého kruhu dostal Pšenička. Jeho pokus pořádně protáhl brankáře.

26:23

Hned po buly šli dopředu nebezpečně Rusové. Naštěstí Barinka zablokoval jejich průnikovku.

25:47

Vyloučení v týmu Rusko (Zugan – 2 min., podrážení).

25:35

Rusové opět ukázali kvalitu vepředu. Pašin nabízel po kombinaci puk před prázdnou branku, ale jeho spoluhráč ho netrefil.

24:58

Po další nepřesné rozehrávce se ke střele dostal Bernát. Trefil z dobré pozice jen brankáře.

24:10

Šiller střílel od modré, ale trefil jen prvního soupeře.

23:58

23:35

Rutar se snažil vyvézt puk a nahrát dopředu. To první se mu povedlo, ale pas byl nepřesný.

23:02

Černohorský už odjíždí z ledu a je viditelně otřesen.

23:02

Jeden z Rusů si našel Jakuba Černohorského a tvrdě ho sestřelil. Český hráč zůstává na ledě.

22:30

Zakázané uvolnění Ruska.

22:14

Jelínek po rychlém protiútoku pálil zleva na branku, mířil jen vedle.

21:38

Český tým má znovu problém při rozehrávce. Ke střele se dostal Tjutnev, ale pálil vedle.

20:01

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Škorpík, přichází Dobeš.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:54.
Český tým na soupeře v první dvacetimunutovce vůbec nestačil, prohrál ji 0:4 a s obratem to bude už hodně těžké. Rusové jsou naprosto dominantní na puku a nechtějí ho soupeři vůbec půjčit. Branky za Rusy vstřelil Guščin a hattrickem se ukázal Tjutnev.

20:00

19:50

Češi dohrávají třetinu pod tlakem, soupeř jim nechce puk půjčit.

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny.

17:15

17:15 TJUTNEV - 0:4

17:15

Nepovedená třetina českého týmu pokračuje PAVEL TJUTNEV byl sice v pásmu proti třem, jenomže si dokázal poradit a vystřelit. Jeho pokus zapadl přímo pod víko.

16:24

Průniková nahrávka mířila na Pišina, ale ten si puk špatně zpracoval a přišel o něho.

15:03

Po pěkné individuální akci se ke střele dostal Princl, ale trefil jen beton brankáře.

14:15

Další český útok zastavuje ofsajdové postavení.

14:05

Češi mohli jít dopředu, ale Rychlovský nahrával nepřesně.

13:15

12:09

Rusové jsou znovu v pásmu a se střelbou nespěchají, snaží se český tým unavit.

11:29

Nepřesná střela Rusů a český tým se osvobozuje.

11:15

Vyloučení v týmu Česko (Rutar – 2 min., držení).

10:54

10:36

10:36 TJUTNEV - 0:3

10:36

Tak je to pro Čechy ještě horší. Soupeř jim znovu ujel a Alexander Pašin našel před prázdnou brankou PAVLA TJUTNEVA, který s tím už neměl žádný problém.

09:34

Ke střele se od modré dostal Rutar, ale mířil pouze hodně vedle.

08:15

Rusové opět na puku a soupeři ho nechtějí půjčit.

07:56

Od modré nahazoval na branku Čayka, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle branky.

06:15

Na Češích je jasně vidět deka, pod kterou jsou, protože takový úvod si nepředstavovali.

04:15

04:15 TJUTNEV - 0:2

04:15

Další branka do naší sítě. Pavel Tjutnev nahrával před branku a Šimon Jelínek si bohužel puk bruslí srazil do branky.

03:06

03:06 GUŠČIN - 0:1

03:06

Český tým už prohrává. DANIIL GUŠČIN se protáhl středem pásma, dostal se před brankáře a bekhendem poslal puk do branky.

02:57

Ke střele se dostal Přikryl a Motorygin poprvé zasahuje.

02:29

02:14

Teď tlačí a jsou lepší Rusové, Poizl jen vyhazuje.

01:25

Český tým šel střídat a odevzdal puk, takže ho mají soupeři z vlastní brankou.

00:30

Češi jsou aktivnější a hned jsou v útočném pásmu, zatím bez zakončení.

00:01

Česko: Škorpík (Dobeš) – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Malík, Volráb, Šiller – Jindra, Najman, Rychlovský – Všetečka, Morong, Poppel – Princl, Přikryl, Jelínek – Klapka, Barinka, Pšenička – Bernat.

Rusko: Motorygin (Guskov) – Čayka, Steklov, Zotov, Muchammadulin, Grušnikov, Kirsanov – Didkovskij, Zlodějev, Guščin – Rychlov, Kusnutdinov, Kokhanin – Tjutnev, Ponomarjov, Pashin – Burujanov, Zugan, Kirjanov – Šumilin..
Rusko U18

Ruský tým do 18 let zatím na turnaji úplně nezáří, když získal ve skupině jen 4 body a skončil na třetím místě jen o skóre. Na úvod ruský celek porazil Kanadu východ 3:2 po prodloužení, poté nestačil na Česko 4:3 po prodloužení, prohrál s Kanadou západ po nájezdech a nakonec prohrál s USA 7:2. Nejproduktivnější hráč týmu je Nikita Burujanov z Petrohradu, který dal 1 gól a na dva nahrál.

Poslední tři zápasy

USA VS. Rusko 7:2
Kanada západ VS. Rusko 1:0 po nájezdech
Česko VS. Rusko 4:3 po prodloužení
Česko U19

Český tým v základní skupině turnaje získal 9 bodů, když porazil Rusy v prodloužení, prohrál s USA také v prodloužení, poté porazil Kanadu západ 4:3 a Kanadu východ 4:6. Za český tým září Marcel Barinka z Halifaxu, který dal 3 branky a na dalších 5 nahrál.

Kanada východ VS. Česko 4:6
Česko VS. Kanada západ 4:3
Česko VS. USA 4:5 po prodloužení
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

1:5

Branky a nahrávky: 54. Morong (Poppel) – 4. Guščin (Didkovskij, Kirjanov), 5. Tjutnev (Pašin, Čajka), 11. Tjutnev (Pašin, Ponomarjov), 18. Tjutnev (Grušnikov, Kirjanov), 37. Guščin (Grušnikov, Didkovskij)

Rusko: Guškov – (Motorygin) – Čajka, Steklov, Zotov, Muchammadulin, Grušnikov, Kirsanov – Didkovskij, Zlodějev, Guščin – Rychlov, Kusnutdinov, Kokhanin – Tjutnev, Ponomarjov, Pašin – Burujanov, Zugan, Kirjanov – Šumilin, Burujanov.

03:06 RUS 0:1 Guščin (Didkovskij, Kirjanov)
04:15 RUS 0:2 Tjutnev (Pašin, Čajka)
10:36 RUS 0:3 Tjutnev (Pašin, Ponomarjov)
11:15 CZE 2 Rutar, držení
17:15 RUS 0:4 Tjutnev (Grušnikov, Kirjanov)
20:01 CZE -Dobeš +Škorpík (Střídání)
25:47 RUS 2 Zugan, podrážení