IHC Králové Písek – HC Chrudim

4:2

konec (1:2, 3:0, 0:0)

15.12.2019, 17:00 • Zimní stadion Písek • Skupina A • Petr Eliáš (@eli_petr)

Je konec extraligového utkání juniorů. Ve třetí třetině už branka nepadla, ale Písečtí k ní měli několikrát velmi blízko. Zdálo se, že hostům trochu docházel dech, protože k Otavě přijeli jen se 14 hráči do pole a kvůli trestu do konce zápasu nedohrávali v kompletním počtu. (19:08:50)

59:30

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Novotný – 2 min., podrážení).

58:55

Krýner najel do pásma a vystřelil na bližší tyč. Matoušek chytá.

58:02

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Cimburek – 2 min.).

58:00

Karbulka trefuje tyč!

57:23

55:55

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Prýl – 2 min., vysoká hůl).

55:48

Útočný výpad Chrudimi. Pícl drží puk v lapačce.

55:22

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Anderle – 2 min., vysoká hůl).

54:01

Cibuzar si sjel na pravý kruh a pohotovou střelou trefil ještě pohotovější lapačku gólmana Matouška.

53:41

Hosté pod tlakem raději vyhazují na zakázané uvolnění.

53:24

Krýner zahrozil z mezikruží.

51:53

Proti Přibylově dorážce se Matoušek skvěle přesunul. Stále je o co hrát.

51:40

50:11

Formánek práskl do kobyl a projel až do pásma, kde vystrašil Pícla.

49:40

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Kurfürst – 2 min., podrážení).

49:30

Matoušek v ohni střel. Hru přerušil po pokusu Kulvejta od modré.

49:11

Zakázané uvolnění Chrudimi, to už jsou domácí kompletní.

48:27

Písečtí drží soupeře daleko od své branky.

47:15

Hrakholski v oslabení ujel hostující obraně, ale nevyzrál na pohotového Matouška v brance.

46:40

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Šafář – 2 min., podrážení).

46:29

Brož vyzkoušel štěstí od modré čáry. Chrudimský gólman zasáhl betonem.

45:34

Snažení Písku brzdí hvizd sudího – ofsajd.

43:50

Krýner z otočky minul klec Chrudimi.

43:06

Icing Písku.

42:40

41:31

Tampier od modré nahodil na branku, ale Matouška nepřekvapil.

40:25

Egertův průjezd končí na Matouškových betonech.

40:01

Druhé dějství přineslo písecký obrat, který se začal rodit až v polovině základní hrací doby. Důrazem v brankovišti se prosadil Jaroslav Krýner a vyrovnal na 2:2. Zatím rozdílovou branku dali domácí v oslabení po pohotové trefě Matěje Frída z levého kruhu. V závěru pak rozjásal domácí střídačku Jiří Egert v dvojnásobné početní výhodě.

40:00

38:05

Písek právě vstřelil branku!
Domácím se naskytla pohodlná početní výhoda 5 na 3, kterou využívá písecký Jiří EGERT. Asistence: Přibyl.

37:35

Vyloučení v týmu HC Chrudim (5 min. – napadení).
Vyloučení v týmu HC Chrudim (2 min. – krosček).

36:53

Hezká souhra Písku skončila až u Jana Karbulky, který bekhendem nevyzrál na pozorného Matouška.

35:51

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Přibyl – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Chrudim (Pejzl – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

35:12

Nalli dostal tvrdý strom ve středním pásmu, hosté však pokračovali v útoku a málem se radovali z gólu. Nepříjemný pokus Pícl udržel pod betony.

34:36

Střelou švihem protáhl domácí Karbulka Matouškovu lapačku.

32:53

32:08

Domácí v oslabení otáčejí skóre. Matěj FRÍD dostal pas na levá kruh, odkud překonal přesouvajícího se Matouška. Asistence: Jan Karbulka, Milan Petřík.

31:25

V oslabení jen nejdřív do úniku bek Šafář, ale nedotáhl sólo až ke střele. Na druhé straně zahrozil aktivní Langr, který před brankou nastřelil jen spoluhráče.

30:53

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Novotný – 2 min., pozdní dohrání).

30:43

Novotný nadvakrát na Marouška nevyzrál.

29:49

Máme srovnáno. V brankovišti projevil nejvíc odvahy Jaroslav KRÝNER, který v závaru vyrovnává. Asistence. Jan Karbulka.

29:15

Další pasáž hry, ve které se hodně bruslilo, nebyla příliš pohledná. Vše ukončila Matouškova lapačka po nahození Tampiera.

27:00

Po delší době drží kotouč brankář Matoušek, který ho přikryl po odrazu od hrazení.

26:00

Útočné choutky hostujících hokejistů. Písečtí zůstali dlouho na ledě a měli daleko střídačku. Nakonec se jim s vypětím sil podařilo vyhodit puk z pásma.

24:04

Hluchou pasáž hry přerušila zajímavá možnost Chrudimi. Votava byl v útočném pásmu důrazný a dostal se do nadějné pozice. Z ní ale trefil je Píclovu výstroj.

21:53

21:42

No, málem jsem to zakřikl. Teď několika šancemi předvedl útok s aktivním Hrdličkou.

21:10

Hostům se početní výhoda nedaří. Písek se několikrát osvobodil.

20:01

Po první třetině měli více důvodu k radosti hosté z Chrudimi, kteří sice asi nebyli tak střelecky aktivní, zato ale byli produktivní. Do vedení šli v sedmé minutě Králové po přesilovkové brance Yahora Hrakholskiho, který přesně mířil z předbrankového prostoru. Ve 13. minutě vyrovnával pohotovou tečí Nicolas Langr a stejný hráč po tom, co hosté přežili sérii oslabení, úspěšně v 19. minutě dorážel u pravé tyčky – 1:2.

20:00

19:52

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Cibuzar – 2 min., podrážení).

18:36

Chrudim právě vstřelila branku!
Šok pro domácí. Po nepříjemné obranné pasáži se Chrudimští vrhli do útoku a sklízí ovoce. U pravé tyče se zjevil osamocený Nicolas LANGR, který za bezmocného Pícla dorazil střelu obránce Flipa Hybeše. Asistence: Hybeš.

18:08

17:08

Přibyl z pravého kruhu jen protáhl Matouškovu lapačku.

16:15

Chrudim ve čtyřech.

16:08

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Hybeš – 2 min., podrážení).

15:23

Písečtí dlouho drželi kotouč v pásmu, až se ke střele dostal bek Šafář. Matoušek zasáhl lapačkou.

14:38

Přibyl a Hrakholski doráželi na chrudimskou klec, ale neuspěli.

14:15

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Formánek – 2 min., vražení na hrazení).

12:39

Šťastný moment pro hosty. Obránce Dominik Pejzl od modré vystřelil po ledě, do dráhy puku jemně sáhl kapitán Nicolas LANGR a změnil směr jeho letu. Kousek neposedné gumy se pak pomalu došoural za brankovou čáru. Asistence. Pejzl.

12:30

Se vstupem vyloučeného Karbulky na led se Pícl vytáhl rychlým provazem na brankové čáře, kde zastavil dorážku Jakuba Votavy.

12:10

Obr tvrdě prověřil Pícla.

11:22

10:32

Tenhle Píclův zákrok vypadl lehce, ale není to tak docela pravda. Prýl vyslal od modré nepříjemnou střelu zápěstím, kterou domácímu brankáři zaclonili hráči. Nakonec stihl kotouč zkrotit.

10:27

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Karbulka – 2 min., vysoká hůl).

10:06

Karbulkova dělovka od modré letí nad branku.

09:22

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Votava – 2 min., vysoká hůl).

08:26

Chrudimský Nalli najel do pásma a z levého kruhu vypálil. Pícl neměl zakrytý výhled a v klidu máchl po puku lapačkou.

06:36

Domácí se z přesilovky záhy prosazují, když zůstal před brankou nekrytý Yahor HRAKHOLSKI, který otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Jan Tampier, Matěj Šafář.

06:26

Vyloučení v týmu HC Chrudim (Prýl – 2 min., podrážení).

06:10

Karbulkův tvrdý projektil trefil jen obránce Chrudimi.

03:50

Fríd dostal v obranném pásmu tvrdý hit a přišel o puk. Vyústilo to až v Kmoníčkovu střelu, ale však domácí obrana vytečovala do ochranné sítě.

03:35

Karbulka z mezikruží míjí branku o pořádný kus.

02:31

Hrakholski v úniku! Mířil na lapačku, ale Matoušek ho vychytal pohotovým semaforem.

02:25

Pícl raději ukryl pod chrániči nahození ze středního pásma.

01:10

Na druhé straně měl mezi kruhy nabito Fríd, jenže puk mu sjel v rozhodující chvíli z čepele.

00:50

První střelu na branku vyslal hostující Langr, ale nemířil přesně.

00:01

Oba celky křižují ledovou plochu. Za moment začínáme.

IHC Králové Písek: Pícl (Buchta) – Cibuzar, Šafář, Kulvejt, Tampier, Kurfürst, Remta – Petřík, Novotný, Krýner, Hrakholski, Přibyl, Karbulka, Fríd, Egert, Andrle, Brož, Kovařík, Anderle

HC Chrudim: Matoušek (Dosoudil) – Heligr, Pejzl, Hybeš, Obr, Votava, Prýl, Formánek, Nalli, Felcman, Langr, Cimburek, Hykl, Hrdlička, Kmoníček

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 7. Hrakholski (Tampier, Šafář), 30. Krýner (Karbulka), 33. Fríd (Karbulka, Patřík), 39. Egert (Přibyl) – 13. Langr (Pejzl), 19. Langr (Hybeš)

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík

06:26 CHR 2 Prýl, podrážení
06:36 PIS 1:0 Hrakholski (Tampier, Šafář)
09:22 CHR 2 Votava, vysoká hůl
10:27 PIS 2 Karbulka, vysoká hůl
12:39 CHR 1:1 Langr (Pejzl)
14:15 CHR 2 Formánek, pozdní dohrání
16:08 CHR 2 Hybeš, podrážení