konec (3:1, 0:0, 1:2)

11.12.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 26. kolo • Daniel Modrovský sk

Tipsport: 3.37 4.8 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vyjadrenia po zápase:

Peter Oremus (tréner Bratislava Capitals): "Z našej strany sme predviedli veľmi málo na to, aby sme boli úspešní. V prvom rade chcem povedať, že Martin vyhral úplne zaslúžene. Vstup do zápasu či druhú tretinu mal plne pod kontrolou. Jeho hráči boli aktívni, bojovali. Teraz ale k môjmu mužstvu. Ak si niektorí myslia, že takýmto prístupom či hrou budú zvládať zápasy, nielen niektoré, ale všetky, tak sú na omyle. Dnes bolo veľmi málo hráčov za to, aby sme boli úspešní, čo rozhodlo o výsledku. Zajtra je ďalší deň, ďalší tréning, ďalší míting. Stretnutie si určite zhodnotíme, Martin ale zvíťazil zaslúžene, k čomu mu môžem iba gratulovať."

Ernest Bokroš (tréner HK VITAR Martin): "Z môjho pohľadu sme len potvrdili, že posledné stretnutia hráme dobre. Myslím si, že výsledky, ktoré sme spravili v posledných kolách neboli náhodné. V jedinom stretnutí, v ktorom sme zlyhali, tak v Leviciach. Od tej doby sme si sadli, povedali sme si víziu. Chceme byť úspešní, držať sa v popredí tabuľky, pričom je potrebné zmeniť prístup. Hráči musia ísť do stretnutia s väčšími emóciami, aspoň ja som na to zvyknutý. Ak chcete hrať proti lídrom tabuľky, nemôžete dať do stretnutí iba svoje hokejové umenie ale aj trošku emócií. Dnes hráči emócie ukázali. Súhlasím s kolegom, dnes sme strašne chceli vyhrať, som rád, že sa chlapcom za snahu, za to – čo predviedli, toto podarilo. Zvíťazili sme za tri body."

Marek Slovák (útočník Bratislava Capitals): "Neviem, čo sa stalo úvodnú tretinu. Nekorčuľovali sme, nepristupovali sme k hráčom. Strelili sme úvodný gól a akoby sme si mysleli, že už je po zápase. Prvú tretinu sme totálne vybuchli, viezlo sa to s nami až do tretej tretiny. V nej nám pomohlo zranenie Kaliho po špinavom faule. Vtedy sme sa mohli zdvihnúť. Dali sme na 3:2, skóre sme dokonca vyrovnali. Tu sa mal zápas zlomiť na našu stranu, boli sme hore. Nemôžeme ale inkasovať v rovnakej minúte gól na 4:3. V závere to už bol vabank, domáci si vedenie ustrážili. Za to chcenie si tri body domáci zaslúžili. Proti Topoľčanom sme odohrali ťažký zápas, čakala nás dlhá cesta, na to sa ale nemôžeme vyhovárať. Hokej je o cestovaní na zápasy, program je nahustený. My sme sa dnes dokázali vrátiť do zápasu, urobili sme to najlepšie, čo sme mohli. Vyrovnali sme tri minúty pred koncom tretiny, mali sme si skóre ustrážiť. Mali sme udržať nerozhodný stav do predĺženia alebo rozhodnúť. Mali sme udrieť, boli sme emočne hore ale inkasovali sme gól na 4:3. Góly sú pre tím prospešné, keď sa vyhráva. V takomto zápase sú ale prd platné. Nezískali sme ani bod. Cestovali sme sem s cieľom získať body. Keby išiel zápas do predĺženia, ešte je to dobré. V Martine sú fantastickí diváci. Do varu ich dostávali nielen domáci, ale aj my. Takto má vyzerať hokej. Domáci hnali svoj tím dopredu, pričom aj nám sa lepšie hrá v takejto atmosfére. Domácich fanúšikov môžem len pochváliť. Po zranení hlavného rozhodcu bola hra rozkúskovaná, bolo tam veľa prerušení. Vbehli tam potom ľadári vyčistiť ľad, rozhodca nemohol pokračovať. Toto rozkúskovanie nám určite nepomohlo. Zápas sme si ale prehrali ešte v prvej tretine. Vrch tabuľky je momentálne natlačený. Je to len dobré, Prvá liga sa určite dvíha. Divákov takýto hokej baví. Hrá sa to pre ľudí, pre nikoho iného. Tí odmenili potleskom domácich, v kútiku duše ale zatlieskali aj nám."

Matej Dírer (útočník HK VITAR Martin): "Na súpera sme sa pripravovali od začiatku týždňa. Vedeli sme, čo nás čaká. Bratislava má vo svojom tíme kvalitných hráčov. Dnes sme na nich skúsili nový systém. V úvodnej tretine sme na nich čakali, z protiútokov a vzniknutých príležitostí sme strelili tri góly. V druhej tretine sme držali skóre. Záver tretej tretiny nám ušiel, počas vlastnej presilovej hry sme inkasovali gól, čo by sa nemalo stávať. Následne sa nám podarilo streliť víťazný gól. Ivan Brezniak zabojoval v rohu klziska, hodil to hore na Tomáša Rusinu. Ja som videl, že to smeruje ku mne, hodil som to do bránky. Videl som, že je tam časť bránky odkrytá, hodil som to tam, kam to padlo. Ďakujem Bohu. Teší ma strelený gól, ktorému som šiel naproti. Bojujem v každom zápase a snažím sa tímu pomôcť. Je skvelé, že mi tam padol gól, naozaj ma to teší. Dnes hral tretí tím s prvým. Obaja si uvedomujú, že o niekoľko stretnutí sa tabuľka rozdelí na prvú šestku a zostávajúce štyri tímy. Už nás nečaká žiadny ľahký súper, je potrebné pripraviť sa na každý zápas, ktorý bude náročný. V piatok nás čaká Dubnica, potom máme Spišskú Novú Ves. Na každý sa musíme pripraviť tak, aby sme brali body. Túto sezónu chceme vrátiť divákov späť na tribúny. Ak prídu vo vyššom počte, aj nám sa hrá lepšie. Cítiť veľkú podporu z tribún, chceme sa im za to odvďačiť. Každému tímu sa tak hrá proti nám ťažšie ak je tu výborná atmosféra. Tešíme sa z toho, ak nás diváci vyburcujú tak ako dnes. Bola to najlepšia možná príležitosť. Nemysleli sme na poslednú domácu prehru s Bratislavou, pripravili sme sa na dnešný zápas. Hlavy sme si vyčistili, potrebovali sme zvíťaziť. S Bratislavou sme konečne potrebovali naplno bodovať." (22:19:17)
Martin sa v tejto sezóne dočkal a zvíťazil nad Bratislavou 4:3. Góly: 5. Babka (Rudzan, Melcher), 12. Žiak, 16. Poliaček (Tabaček, Nauš), 57. Dírer (Rusina, Brezniak) – 4. Slovák (Vašaš, Biro), 52. Slovák (Sloboda, Varga), 56. Slovák.

59:56

Dírer nastrelil ľavú žŕdku prázdnej hosťujúcej bránky. Domácim to však nemusí príliš vadiť.

59:44

Jem ý dotyk Burzíka s pukom. Ten končí v strednom pásme.

59:31

Martinelli do lapačky brankára. Hra je prerušená.

59:24

Domáci vytláčajú hostí do ich pásma. Až teraz odchádza Hamerlík na striedačku.

58:39

Hostia zatiaľ vyčkávajú. Mohlo sa im to ale vypomstiť po úniku Poliačeka.

58:19

Oddychový čas hostí.

57:23

Pokrivčák v úlohe obrancu. Teraz bude dôležité z pohľadu domáceho tímu udržať si vedenie.

56:33

Martin dal gól!
Využitá presilová hra. MATEJ DÍRER na seba zobral zodpovednosť pri zakončení pri brankárovi z pravej strany. Asistencie si pripisujú Tomáš Rusina a Ivan Brezniak.

55:57

HC Bratislava Capitals dáva gól! Gól v oslabení. MAREK SLOVÁK unikol domácim prenasledovateľom a svoje sólo zakončil gólom do odkrytej bránky.

55:43

Murček po prihrávke od Pokrivčáka. Tesne vedľa.

55:34

Erik Smolka (HCB) inkasuje dve minúty za hákovanie.

55:28

Hostia v plnom počte. Slovák na ľadovej ploche.

54:46

Jankovič odpálil puk do bezpečia. Hostia nemusia čeliť domácemu náporu.

54:04

Pokrivčák z ľavej strany. Domáci si zatiaľ len posúvajú puk.

53:27

Oddychový čas domácich.

53:27

Marek Slovák (HCB) inkasuje dve minúty za podrazenie.

53:17

Domáci v plnom počte. Dvořák sa však už na ľad nevráti.

52:48

Slovák teraz podrazil jedného z domácich hráčov. Domácim fanúšikom sa to samozrejme nepáči.

52:12

Vyhodený puk. Domáci teraz nemajú nad čím rozmýšľať.

51:33

HC Bratislava Capitals dáva gól! MAREK SLOVÁK mal dostatok priestoru na ľavej strane odkiaľ vystrelil po prihrávke Karola Slobodu. Využíva tak presilovú hru. Druhú asistenciu si pripisuje Róbert Varga.

50:53

Sloboda z prvej. Gavalier vyrážal.

50:27

Martinelli od modrej. Biro ešte dorážal.

49:53

Surovka snažiaci sa o zakončenie. Skúsil to sám.

49:17

Šimonom vyhodený puk. Domáci sa oslobodzujú spod tlaku súpera.

48:16

Lukáš Bohunický (HCB) inkasuje 2 + 10 za údery.

48:16

Michal Dvořák (MAR) inkasuje 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku.

48:16

Martin Kalináč odchádza za pomoci spoluhráčov do šatne. Toto bude určite vyžadovať vyšší trest.

48:16

Potýčka v rohu klziska. Stalo sa tak po faule Dvořáka na hosťujúceho hráča.

47:28

Pridlhá prihrávka na Poliačeka. Ten puk nestihne.

46:55

Slovákova druhá príležitosť v krátkom časovom odstupe. Hudecova podpora z pravej strany prišla neskoro.

46:22

Melcher na Jurášeka. Buc im situáciu znepríjemnil.

45:36

Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

44:56

Žiak na Nauša. Ten sa už nedostal k opakovanej strele.

44:28

Vysunutá domáca obrana. Nauš si počkal na Slováka.

43:54

Róbert Varga. Opäť to skúsil sám.

43:21

Melcher zoči-voči brankárovi. Ten stiahol betóny a zamedzil tak zakončeniu.

42:46

Tibor Varga z pravej strany. Chcel to skúsiť individuálne.

42:11

Šimon od modrej. Nauš sa snažil zraziť jeho pokus do bránky.

41:23

Bača sa snažil udržať útočné pásmo. Hostia sa k strele nedostali.

40:43

Brezniakov prechod do útočného pásma. Zostal na hokejke Vašaša.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej časti hry sme gól nevideli. Domáci teda naďalej v dvojgólovom vedení.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:46

Smolka na dvakrát. Rýchla odpoveď hostí.

39:14

Jurášek z prvej. Nauš sa skúšal dostať k puku.

38:56

Brezniak sa snažil obhodiť si súperovho brankára. Nechýbalo veľa.

38:12

Smolka z ľavej strany. Tlačenica za bránkou.

38:06

Domáci v plnom počte. Nauš na ľadovej ploche.

37:40

Videlka sa snažil odpáliť puk do bezpečia. Na modrej mu ho berie Martinelli.

37:02

Slovákova strela a Bucova dorážka. Hostia počas presilovej hry aktívni.

36:34

K dorážke sa dostal po Slobodovej strele Selleck. Hra je prerušená.

36:05

Aurel Nauš (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

35:23

Jankovič na modrej. Hľadá, komu zo spoluhráčov prihrať.

34:56

Ďalekonosný pokus Surovku. Hľadal si priestor medzi brániacimi hráčmi.

34:20

Burzík z prvej. Nepresný pokus.

33:24

Zásluhou Tibora Vargu hostia získali pásmo. Po buly zakončuje Kalináč.

33:08

Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Vhadzovanie pred Hamerlíkom.

32:34

Rudzan na Šimona. Puk vrátený na modrú čiaru.

31:56

Babka z pravej strany. Veľmi nepresne.

31:10

Poliaček sa k odrazenému puku nedostane. Smolka ho vyváža do stredného pásma.

30:30

Matejka z prvej. Pokus od modrej.

29:54

Videlka z prvej. Strela vedľa.

29:23

Jurášek na Nauša. K zakončeniu neprišlo.

28:50

Séria podrazení v podaní hosťujúcich hráčov. Rozhodcovia nechcú privoliť ďalšie vylúčenie, čo spôsobilo obrovskú búrku nevôle na domácej strane.

28:12

Brezniak po Tabačekovej strele dorážal puk do bránky. Akcia domáceho tímu.

27:46

Ryan Martinelli (HCB) inkasuje dve minúty za podrazenie.

27:38

Martinelli si vyšliapol na domáceho brankára. Bude sa vylučovať.

26:58

Tiborova Vargova polostrela smerujúca do hornej polovice bránky. Bez úspechu.

26:27

Brezniak z ľavej strany. Pokúšal sa oklamať brankára.

25:46

Danišovský na Smolku. Hostia sa dostávali do prečíslenia.

25:14

Jurášek na Žiaka, ktorý sa ešte snažil dopraviť puk k Naušovi. Domácim táto spolupráca nevyšla.

24:42

Róbert Varga vytláčaný do rohu klziska. Domáci si strážia priestor pred bránkou.

24:01

Zakončujúci Rudzan. Domáca odpoveď.

23:27

Vašašovo zakončenie. Gavalier prikryl puk.

23:01

Martinelliho pokus vytlačil brankár na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

22:43

Matejka na modrej. Domáci sa snažia udržať útočné pásmo.

22:18

Slovák nad bránku. Na rade sú domáci hráči.

21:45

Dvořák od modrej. Hostia vyhadzujú puk.

21:04

Hudecova strela. Odrazenú strelu následne dopravil do bezpečia Themár.

20:24

V úvode druhého dejstva v príležitosti Žiak. Jeho pokus smeroval vedľa bránky.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina patrila domácemu tímu. Ten si vybudoval dvojgólové vedenie, ktoré zatiaľ teší domácich priaznivcov.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Žiak len vyviezol puk. Do konca už nezostáva veľa.

19:23

Selleckom nahodený puk. V útočnom pásme nemal voľného spoluhráča.

18:44

Pokrivčákova strela. Martinelli mu puk zblokoval.

18:11

Burzík odchádza s vreckom na perách do šatne. Pravdepodobne to bude chcieť šitie.

17:59

Matej Bača (HCB) inkasuje dve minúty za podrazenie.

17:50

Brezniak v náznaku príležitosti. Pokus končí na brankárovi.

17:28

Themár vytláča Slováka. Domáci získavajú následne puk.

16:56

Prihrávka rukou. Dopredu môžu ísť domáci hráči.

16:11

Tibor Varga na Róberta Vargu. Krásna spolupráca, ktorej chýbalo už len trafiť odkrytú bránku.

15:25

Ján Tabaček naznačil strelu, napokon ale volil prihrávku na FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý dostal puk do bránky. Druhú asistenciu si pripisuje Aurel Nauš.

15:21

Biro bez hokejky. V pozícii obrancu tak odkopáva puk korčuľou.

14:27

Burzík inkasoval pukom do tváre. Padá na ľadovú plochu.

13:27

Danišovský na dvakrát neuspel. Domáci puk vyhadzujú.

12:45

Jurášek na Nauša. Ten bol vytlačený Kalináčom.

12:14

Brezniakom nahadzovaný puk pred bránkou. Hľadal Poliačeka.

11:28

V stretnutí sa pokračuje, avšak bez hlavného rozhodcu. Ten zostal v šatni pričom lekár o jeho stave informoval iba kolegov.

11:28

Hlavný rozhodca si vyžiadal pomoc lekára. Ten s ním odchádza do šatne. Máme tu prerušenie hry a oba tímy korčuľujú na ľadovej ploche.

11:04

LUKÁŠ ŽIAK premieňa nariadené trestné strieľanie dobre umiestnenou strelou vedľa brankára. Domáci sa ujímajú v zápase vedenia.

11:04

Ivan Jankovič fauloval Lukáša Žiaka. Nariadené trestné strieľanie.

10:46

Poliaček v úniku. Z pravej strany poslal ďalekonosný strelecký pokus.

10:29

Domáci v plnom počte. Matejka ešte zostáva ale na trestnej lavici.

10:21

Súboj za bránkou. Domáci držia súpera od streleckej pozície.

09:43

Vašaš od modrej. Domácim sa darí vyhodiť puk.

09:10

Róbert Varga neuspel pred brankárom domáceho tímu. Svoj pokus môže zopakovať po ďalšom vhadzovaní.

08:28

Lukáš Matejka (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie. Navyše inkasuje aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

08:11

Selleckova strela do brankára. Hra je prerušená.

07:32

Martinelli vyskúšal pozornosť brankára. Dokonca mal dostatok času svoj pokus zopakovať.

06:57

Rudzan atakujúci Bohunického. Ten mu nechce odovzdať puk.

06:12

Murček z ľavej strany. Juriga puk včas upratal.

05:34

Bača od modrej. Dorážka už prišla neskoro.

04:55

Rusina zachytil rozohrávku súpera. Filip Surovka nemôže ísť dopredu.

04:12

Skvele vypichnutý puk, ktorým nastrelil brankára DANIEL BABKA. Puk napokon po dotyku končí v hornej časti bránky. Asistencie si pripisujú Matúš Rudzan a Peter Melcher.

03:10

HC Bratislava Capitals dáva gól! MAREK SLOVÁK mal dostatok priestoru aby poslal puk ponad ľavý betón brankára. Asistenciu si pripisuje Filip Vašaš a Marek Biro.

02:23

Tibor Varga bojujúci za bránkou. Domáci si pásmo upratali.

01:46

Pridlhá prihrávka na Nauša. Ten už puk nestihne.

01:14

Murčekov pokus a máme tu žŕdku v podaní hosťujúce bránky. Obecenstvo v Martine sa už chcelo tešiť z gólu.

00:48

Matejka v objatí Bira. Domáci si pýtali faul.

00:12

Pokrivčákov pokus po Videlkovej prihrávke skončil vedľa bránky. Úvodná príležitosť domáceho tímu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Gavalier (Bernát) – Matejka, Tabaček – Dvořák, Burzík – Šimon, Rusina – Themár, Ligas – Videlka, Murček, Pokrivčák – Brezniak, Dírer, Poliaček – Nauš, Jurášek, Žiak – Rudzan, Babka, Melcher

HC Bratislava Capitals: Hamerlík (Adamko) – Martinelli, Bohunický – Sloboda, Biro – Bača, Jankovič – Juriga – Varga T., Buc, Varga R. – Vašaš, Slovák, Selleck – Hudec, Kalináč, Surovka – Šálka, Smolka, Danišovský

Rozhodca: Štefik – Makúch, Drblík, Chudada.
V predohrávanom šlágri 32. kola medzi Bratislavou a Topoľčanmi zvíťazili domáci hráči 2:0 a po góloch Hudeca s Vargom sa vrátili opäť na čelo prvoligovej tabuľky. Po 27 odohraných stretnutiach majú na svojom konte 63 bodov a len ťažko budú do konca základnej časti na tejto pozícii atakovateľní.

Martinu sa naposledy podarilo na svojom ľade poraziť Žilinu 4:1. O góly sa postupne postarali Pokrivčák, Tabaček, Videlka a Murček. Domáci tak majú po 26 odohraných zápasoch v základnej časti na svojom konte 53 bodov, pričom im patrí tretia priečka.

V doterajších vzájomných súbojoch zvíťazili dvakrát hráči Bratislavy. Najskôr zvíťazili doma 5:3 (3x Slovák, Hudec, Surovka – Nauš, 2x Brezniak) a neskôr i na ľade Martina vysoko 1:7 (Paulíny – Martinelli, Šalka, Slovák, Varga T., Varga R., Buc, Hudec). Najmä poslednú prehru z vlastného ľadu by domáci tím dnes rád odčinil.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 5. Babka (Rudzan, Melcher), 12. Žiak, 16. Poliaček (Tabaček, Nauš), 57. Dírer (Rusina, Brezniak) – 4. Slovák (Vašaš, Biro), 52. Slovák (Sloboda, Varga), 56. Slovák

iClinic Bratislava Capitals: Hamerlík (Adamko) – Martinelli, Bohunický – Sloboda, Biro – Bača, Jankovič – Juriga – Varga T., Buc, Varga R. – Vašaš, Slovák, Selleck – Hudec, Kalináč, Surovka – Šálka, Smolka, Danišovský

Rozhodčí: Štefik – Makúch, Drblík, Chudada