26.11.2019, 17:30 • Hartwall Arena • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 1.59 4.41 4.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Vitásek (CHRB) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:01
Michal Jordán (CHRB) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:08
Tomáš Zohorna (CHRB) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:33
Hynek Zohorna (CHRB) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:55
Marek Langhamer (CHRB) V zápase byl pouze na lavičce (19:49:54)
Je rozhodnuto! Dva body dnes bere Jokerit Helsinky po jasné výhře nad Amurem Chabarovsk. Ten zase nepředvedl vůbec dobrý výkon a z dvanácti střel na branku prostřelili Kalninše jen jednou. Zato Jokerit se v druhé i třetí třetině dokázal prosadit dvakrát a v zápase ani jednou neprohrával. Ke třem bodům tak pohodově dokráčel.

59:43

Domácí už drží kotouč za svou brankou a odpočítávají poslední sekundy.

59:23

Jedno z posledních buly dnešního zápasu vyhrál Amur, ale do pásma se dostával hodně dlouho.

59:12

A i tento "nájezd" hráčů Amuru do pásma byl zastaven skvělou obranou Jokeritu v čele s Lauridsenem.

58:45

Další skvělý průnik ve třech v podání Jokeritu. Nakonec se s pukem ale hráči dostali až za branku.

58:15

Domácí drží kotouč v útočném pásmu, Amuru ubíhá čas a je už asi definitivně rozhodnuto.

58:00

Pprobíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:32

Amur má poslední minutky na kontaktní gól, s předvedenou hrou už ho ale asi nevstřelí.

56:45

Velmi nehezky rukou do hlavy byl nyní "sundán" jeden z hráčů domácího celku. Praštil se ještě navíc o mantinel. Sudí ale nepíská, což je divné rozhodnutí sudích.

56:14

Ruděnkov nyní sice dobře vypálil, ale bez úspěchu. Kalninš nechce pustit další gól za svá záda.

56:10

55:42

Domácí nepustili Amur do pásma a drželi ho ve středním.

55:12

Další skvělé vyhození Jokeritu Helsinky. Z přesilovky zbývá cca 45 sekund.

54:52

Domácí skvěle brání a vyhazují. Amuru trvá hodně dlouho dostat se zpět.

54:10

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ahti Oksanen – 2 min., držení).

53:29

Ve hře se tedy pokračuje, protože Coachs challenge nebyla úspěšná. Jokerit vede 4:1.

53:09

Hosté are berou Coachs Challenge. Tak uvidíme, možná gól platit nebude.

53:09

53:09 Mikko LEHTONEN - 4:1

53:09

Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je MIKKO LEHTONEN. Ten si získal puk a následně zezadu vypálil puk až za záda nic nevidícího Alikina.

53:03

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., krosček).

53:03

Nyní si musíme vytrpět poslední pauzu, pak už nám nebude nic bránit v plynulém pokračování hry.

52:39

Joensuu nedokázal zasunout puk do odkryté klece!

51:57

Marko Antilla nyní parádně a hlavně nečekaně vystřelil. Jeho rána byla vychytána brankářem Alikinem.

51:30

Jokerit na soupeře opět začíná tlačit v útočném pásmu.

50:20

Nyní střídali všichni hráči kromě dvou, kteří na ledě zůstali, a ti se vzájemně naháněli.

49:43

Domácí pálí mimo branku a puk jim uniká z útočné třetiny.

49:31

Akci Amuru Chabarovsk zastavuje dlouhé vyhození na zakázané uvolnění Michal Jordán se hodně zlobí.

49:04

Jokerit byl ale vyhnán z pásma. Hosté se stáhli za branku a jeli střídat.

48:49

Domácí měli problémy v rohu, ale už jsou u kotouče.

48:04

Celkově již pátá komerční přestávka opět zastavuje hru.

47:34

Jokerit vyhodil kotouč a jel střídat. Hosté si nerozuměli za brankou.

46:40

Domácí stupňují tlak. Vypadá to, že je další gól ještě víc nabudil.

45:46

45:46 John NORMAN - 3:1

45:46

Autorem branky je JOHN NORMAN. Domácí jdou do trháku. Lepisto vypálil od modré tvrdou ránu, která se přes Alikinovo opancéřování nakonec dostala, o čemž nevěděl nikdo, včetně brankáře. Puk, který se vykutálel z brankářovy výstroje ale zmerčil Norman a zasunul ho do branky. Asistence: Sami Lepistö a Henrik Haapala.

45:05

Helsinský tým ztratil puk a soupeř s ním dokonce najel až do pásma. Tam ho zanechal.

44:56

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:32

Jokerit se snaží dobře rozehrát, ale Amur napadá i za brankou.

43:32

Tomáš Zohorna (označený dnes jako kapitán) kvalitně vybojoval puk v rohu a posílal ho před branku.

43:04

Amur konečně dostal puk z pásma, ale všichni hokejisté ani nestihli vystřídat a finové jsou tam už zpátky.

42:46

Jokerit stále velmi nepříjemný v útočné třetině.

42:11

Lehtonen nyní v obrovské šanci, kdy si najel až před brankáře a bekhendem na něj nahodil puk. Ten ho vyrazil jen kousíčkem betonu!

41:20

Neskutečně chytře teď zahrál Petri Kontiola! Měl trochu času za brankou hostí a tak puk nabral na čepel, zvedla a zpoza branky nahodil puk na Alikina!

41:03

Nyní střela nevyšla domácímu Kontiolovi. Alikin byl připraven u tyče, ale jednomu z nejznámějších finských hokejistů sjel puk z čepele.

40:23

Brankář Amuru musel nyní hodně stáhnout betony, hned v úvodní minutě na něho letěla těžká střela.

40:01

Druhá třetina měla opět pomalý rozjezd. Prvních šest minut bylo okem fanouška dost nudných. Pak ale z nenadání Korobov stav srovnal a zápas dostal nový náboj. Amur se zlepšil a Jokerit zažíval horké chvíle. Minutu a tři čtvrtě zvedali nad hlavu ale opět domácí, protože fantastickým gólem zvyšoval nakonec Pihlstrom. Do třetí třetiny tak opět s jednogólovým náskokem vyjede finský mančaft.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Moses ještě těsně před sirénou prověřil Alikina, ten však byl připraven.

39:49

Buly ve středním pásmu nyní vyhráli domácí a jedou dopředu.

38:15

38:15 Antti PIHLSTRÖM - 2:1

38:15

Autorem branky je ANTTI PIHLSTRÖM. Nádherná branka a Jokerit je opět ve vedení! Joensuu vyslal perfektně O'Neilla na pravé straně u modré čáry, ten pak vystřelil záměrně kousek vedle branky, kde měl hokejku připravenou Pihlstrom a od jeho hole se puk do branky už jen odrazil. Asistence: Brian O'Neill a Jesse Joensuu.

37:30

Vasiljevovu střelu od modré na opačné straně do lapačky chytal Kalninš, ale rychle puk vytřepal ven a rozehrál.

37:02

Zajímavou střelu musel nyní likvidovat Alikin. Puk se pak odrazil skoro až na druhou stranu.

36:42

36:10

Jokerit opět zajímavě kombinuje. Grantovi ale je puk nakonec vypíchnut.

35:28

Grant vypálil tvrdou střelu, kterou Alikin chytl mezi betony. Joensuu se snažil dorážet, ale to se rozhodně nelíbilo Alikinovým spoluhráčům.

35:12

Domácí se snaží stále vylepšovat a vylepšovat pozice.

34:42

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., podrážení).

34:42

Druhá komerční přestávka této třetiny nechává hráče oddychnout a přerušuje utkání.

34:23

Korobov naznačil střelu, popojel a následně vypálil, Kalninš ale v pohodě vyráží.

33:55

Jokerit přebral kotouč a rychle přešel zpět do útočného pásma. Ani na této straně ale nevzešla z šance žádná střela.

33:28

Chabarovsk se dostal zásluhou Rudenkova k brance soupeře, ale nic tam opět nepředvedl.

32:30

Od modré nyní pálil Alexandrov, ale nastřelil jen jiného hráče vedle branky.

32:16

32:05

Vypadalo to, že uvidíme první střelu v přesilovce, ale puk na poslední chvíli z hokejky smetl Grant.

31:44

Chabarovsku se tato přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří.

30:43

Hosté o puk přišli a Jokerit vyhodil až na Alikina.

30:16

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).

29:13

Velký shon a závar před brankou Alikina, ten musel mít oči opravdu na šťopkách, aby dokázal uvidět puk. Nečekanou střelu z nepřehledné pozice ale vyrazil.

28:31

Hosté vyhodili do středního pásma.

28:10

Amuru se podařilo vyhodit dostat se z tlaku a nějaký čas pobýt v útočném pásmu.

27:47

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Korobov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

26:45

Chabarovsk se po gólu hodně zvedl! Neustále ohrožují své protihráče v útočném pásmu.

25:51

25:51 Dmitrij KOROBOV - 1:1

25:51

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Autorem branky je DMITRIJ KOROBOV. Hosté srovnávají! Opět jim stačil malý počet střel. Korobov získal puk u mantinelu a vypálil tvrdě na Kalninše, který si puk ne uplně přesvědčivým zákrokem srazil do branky. Asistence: Stanislav Kacuba.

25:29

Gorškov se dostal před branku, ale jeho tečovaná rána šla mimo branku.

24:59

Vladislav Ušenin se dostal do úniku proti jedinému obránci. Nakonec zakončoval velmi dobře, ale Kalninš jeho úmysly vytušil.

24:20

Jokerit držel dlouhou dobu pásmo, až se k zakončení dostal Loov, který ale nevyslal střelu, která by měla reálně ohrozit Alikina.

23:56

Tuhé souboje o puk probíhaly v levém rohu kluziště z pohledu Chabarovsku.

23:27

Domácí opět zazmatkovali před Kaninšem. Ten musel rozehrát hokejkou.

22:56

Další nahození do pásma, tentokrát se už ale hokejisté Amuru neudrželi.

22:23

Špatná rozehrávka domácích před vlastní brankou. Jediné štěstí bylo, že Ušeninovi sklouzl puk.

21:45

No a Amuru na druhé straně se to daří. Ale stále nevyslali střelu.

21:17

Jokerit nahodil do vápna, ale nedařilo se mu tam puk opět získat. A tak hrál Amur.

20:44

Hra se opět přesouvala z hokejek jednoho týmu na hokejky toho druhého a zase zpět. Ani jeden tým se nedokázal usadit v pásmu.

20:01

Viděli jsme první třetinu, která nepatřila k těm nejpohlednějším. Určitě jsme neviděli nějak krásný a útočný hokej, hlavně ze strany Chabarovsku. Ten se oproti minulému zápasu s Barysem ve střelách na branku zlepšil o jednu střelu, ale celkem to dělá jen opravdu tragické dvě střely na branku za třetinu. Jokerit se snažil víc a vystřelil patnáctkrát. Jeden puk po Lehtonenově střele nakonec zapadl za záda Alikina.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53

Chabarovsk ještě zkoušel uhrát něco v útočném pásmu, ale neskončili to pro ruský tým dobře.

19:15

Chabarovsk respektive Vasiljev vyslal parádní střelu na Kalninše k tyči, ale lotyšský brankář se stihl přesunout.

19:07

18:47

Další vyhození finského celku, přesilovka už skoro končí.

18:16

Jokerit Helsinky opět skvěle vyhodil, takže už se hodně přiblížil konci oslabení.

17:47

Amur se vůbec nedostává do soupeřovy třetiny. Tam byl z dosavadní přesilovky jen asi 5 sekund.

17:07

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., držení).

16:52

Amur nyní drží kotouč o dost více, než soupeř. Avšak i tak mu to není nic platní, protože se nedostává do zakončení.

16:29

Joensuu dostal puk na modrou, ale byl v signalizovaném ofsajdu a tak kotouč ponechal soupeři.

16:06

První třetinu nám nyní přeruší komerční přestávka.

15:44

Tvrdou a nečekanou střelu domácího celku kryje brankář Alikin.

15:26

Domácí měli problémy s rozehrávkou, kdy dvakrát kotouč málem nabídli soupeři před vlastní branku.

14:30

Hosté se nyní skvěle dostávají do útočné třetiny, avšak vystřelit se jim nedaří.

13:33

Jokerit vybojoval kotouč a dostal ho k brance soupeře, jenže tam skvěle zasáhla obrana.

13:05

Při další akci se hostům opět v pásmu nepodařilo vystřelit.

12:36

Hosté získali kotouč, ale ze středního pásma se stáhli za svou branku a zkusili vyčkat.

12:11

Chabarovsk vyhodil do pásma, ale tam kotouč ztratil a bruslil rychle zpět.

11:43

Domácí to zase skvěle zkoušeli, ale Alikin byl zase přesný.

10:47

Nyní už se to konečně Chabarovsku povedlo a na oslabení hostů končí.

10:19

Domácí stále střílí a střílí a formace Amuru už je na ledě opravdu dlouho. Nemůže vyhodit.

08:45

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., podrážení).

08:33

Jokerit opět svírá soupeře v pásmu, vzešlo z toho už několik střel. Ale ani jedna nebyla přesná.

07:09

07:09 Mikko LEHTONEN - 1:0

07:09

Autorem branky je MIKKO LEHTONEN. Fisnký celek využívá přesilovku a po přihrávce zpět k modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Mikko Lehtonen! Asistence: Brian O'Neill.

07:03

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Stanislav Kacuba – 2 min., hákování).

06:46

Chabarovsk dostal puk do pásma, avšak následně hráči odjeli vystřídat.

06:03

Hru nám nyní přerušila komerční pauza.

05:50

Domácí bojují v útočném pásmu o puk v rohu kluziště.

05:23

Jokerit se rozjel do pásma, ale Kivisto, který se opět k puku dostal za modrou čarou, byl v ofsajdu, takže se hra zastavila.

04:44

Kivisto zakončoval velmi pohlednou kombinaci Jokeritu Helsinky, ale jeho rána byla některou z hokejek nasměrována mimo branku.

04:01

Kalninš musel zastavit puk. Buly se tak bude odehrávat před jeho brankou

03:43

Lepisto čeká za brankou, než mu najede někdo na přihrávku a vydají se do útoku

03:20

Golubev dobře vyhodil a k puku se dostal i v útočné třetině, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů.

02:29

Eronen nahodil do pásma. Puk tam ale dostihl jeden z obránců. Jokerit ale v pásmu zůstává.

01:51

Domácí soupeře zavřeli asi na 45 sekund v pásmu, avšak vzešla z toho jen jedna střela a to střela mimo.

01:10

Jokerit se chtěl vydat do útoku, ale hokejisté si to nakonec rozmysleli a zamířili na střídačku.

00:30

Hra se zatím přenáší tam a zpět z jedné strany na tu druhou

00:01

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (C), Lööv, O. Lauridsen (A), Eronen, Kivistö – O'Neill, Regin, Joensuu – Halme, Kontiola, Savinainen – Moses, Norman, Haapala (A) – Anttila, Pihlström, Oksanen.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Vitásek, Jordán, Turbin (A), V. Vasiljev, Korjagin, Korobov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna, Golubev – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – A. Lazarev (A), Rasskazov, Ruděnkov – Kapiturov, Kacuba, Jazkov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

AMUR CHABAROVSK

Amur Chabarovsk své výkony taky zlepšil a začal se i více střelecky prosazovat. Stále to však stačí až na jedenácté místo před posledním a tragickým Traktorem. Dvacet osm bodů, to je na míle vzdálené od prvního místa (Kazaň – 49b.).Týmy pár pozic nad ale zas takový náskok nemají. Až o sedmého místa mají všechny týmy náskok max. 5 bodů, zejména Nižněkamsk a Novosibirsk, kteří už drží pěti-zápasovou šňůru bez vítězství a Amur by je tak mohl krok po kroučku dohnat.

Forma: V(pp) – P – V – V – P

Poslední zápasy:
Barys Nur-Sultan – Chabarovsk – 2:3pp
Ufa – Chabarovsk 5:3
Chabarovsk – Magnitogorsk 3:2
JOKERIT HELSINKY

Výkony Jokeritu jsou lepší, než bývaly na začátku sezóny. Přesto ale jediný finský zástupce v soutěži prohrál z posledních pěti zápasů přesně tři. V tabulce už nashromáždil 35 bodů, což mu stačí na poslední postupové místo – osmé místo – a navíc je to stejně jako sedmá Jaroslavl. Jokerit vstřelil 78 branek a obdržel 77, takže skóre má mírně, mírně pozitivní. Musíme však podotknout, že má Jokerit odehráno o dva nebo tři zápasy méně, než většina ligy. Viťaz má dokonce více o čtyři.

Forma: P(sn) – V – V – P – P(sn)

Jokerit – Jaroslavl 2:3sn
Jokerit Dynamo Moskva 3:1
Čeljabinsk – Jokerit 2:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:1

Branky a nahrávky: 8. Lehtonen (O'Neill), 39. Pihlström (O'Neill, Joensuu), 46. Norman (Lepistö, Haapala), 54. Lehtonen – 26. Korobov (Kacuba)

07:03 CHA 2 Kacuba, hákování
07:09 JOK 1:0 Lehtonen (O'Neill)
08:45 CHA 2 Korjagin, podrážení
17:07 JOK 2 A. Grant, držení
25:51 CHA 1:1 Korobov (Kacuba)
27:47 CHA 2 Korobov, nafilmovaný pád nebo přehrávání