26.11.2019, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.97 4.06 3.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:36:41)
Filip Chlapík (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:41
Tři hvězdy utkání
1. Joonas Korpisalo (CBJ) odchytal 60:00, 25 zák., 100%
2. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+0
3. Craig Anderson (OTT) odchytal 57:45, 18 zák., 94,7%
Pouhá jedna branka rozhodla souboj mezi Columbusem a Ottawou. Na začátku třetí třetiny se povedlo Oliveru Bjorkstrandovi protečovat nahození Werenskiho a puk propadl za záda jinak bezchybného Andersona. Na druhé straně však Korpisalo vychytal nulu a dotáhl Columbus k vítězství.

59:52

Kotouč končí v hledišti, další vhazování.

59:44

Korpisalo vyráží po dalším buly i ránu z mezikruží, kde se k odraženímu puku dostal Duclair.

59:39

Okamžitě po buly pálil od modré Hainsey, Korpisalo střelu likviduje.

59:35

Až teď se povedlo Ennisovi vystřelit z levého křídla od mantinelu. Korpisalo zastavil střelu ramenem a puk zachytil do lapačky.

59:05

Blue Jackets skvěle brání své pásmo, soupeře neustále vytlačují do neutrální zóny.

58:44

Nahození do útočného pásma nic nepřineslo, domácí znovu dostávají puk do střední třetiny.

58:30

Oddechový čas pro hosty.

58:30

Senators se dopustili postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:59

Krátce na to ovšem Blue Jackets vytlačili puk do středního pásma.

57:50

Ottawa je usazena v útočném pásmu a odvolává brankáře!

56:57

Zakázané uvolnění Columbusu.

56:50

A vrátila se ke Korpisalovi, který nedovolil soupeři snahu o dorážení a vyraženou střelu ukryl pod lapačku. Ještě jedna komerční přestávka.

56:40

Hra se rychle přelévá od jedné branky ke druhé.

56:03

Znovu Duclair v akci, tentokrát však branku domácího brankáře minul.

55:32

Na pravém křídle se dokázal uvolnit Duclair, Korpisalo jeho střelu vyráží.

54:18

Jonesova rána od modré se odráží od zadního mantinelu k brance. Anderson si odražený puk stáhl k sobě. Komerční přestávka.

53:40

Domácí sami vyráží do útoku a usazují se v útočném pásmu.

52:55

Hraje se delší úsek bez přerušení. Columbus dobře brání své pásmo a nepouští soupeře do tlaku.

51:45

51:22

Atkinson se dostal do sprinterského souboje s DeMelem, dokonce se procpal před něj, ale zakončit svůj únik nedokázal. Anderson si jen pohybem kontroloval cestu soupeře před brankovištěm.

50:45

Útok Columbusu končí sraženou střelou do ochranné sítě.

50:36

Začíná zkrácená přesilovka hostů. Puk ovšem mají domácí.

50:04

Chabot z pravého kruhu vystřelil na vzdálenější tyč, branku ovšem netrefil.

49:45

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., nedovolené bránění).

49:45

Connor Brown byl ponechám za obranou Columbusu při signalizovaném vyloučení. Ani tento brejk ale nevyšel. Střelu mezi betony dokázal Korpisalo zachytit betonem.

48:59

Pageau vyrazil v oslabení do útoku, mohl i přihrávat na pravou stranu najíždějícímu spouhráči, ale nakonec střílel sám. A minul branku.

48:36

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brady Tkachuk.

48:30

Dubois nabral ve středním pásmu rychlost, pronikl před Andersona po levém křídle, ale zakončení na bližší tyč dokázal hostující brankář vytěsnit.

47:56

Jones se před brankou Ottawy rychle zorientoval, ale přestřelil.

47:38

Střela Tkachuka z levé strany, Korpisalo letící puk vyráží až do ochranné sítě za svou brankou.

46:57

Hra se nyní kouskuje. Další vhazování proběhne před brankou domácích.

46:38

Senators se dopouští zakázaného uvolnění.

46:15

Útok domácího týmu. Jones byl zpoza kruhů v dobré střelecké pozici, avšak Pageau jeho ránu srazil až do ochranné sítě. Komerční pauza.

44:54

Nyquist v obraně pomohl Korpisalovi, zblokoval střelu Hainseyho.

44:48

Korpisalo si lapačkou stáhl letící puk k sobě a ukončil probíhající část hry.

43:50

Hraje se další z mnoha dlouhých úseků bez přerušení.

43:18

Po střele Andersona od levého mantinelu o puk přichází. Kontr Colina Whita končí střelou mimo tři tyče.

42:38

Dělovka Murrayho od modré čáry proletěla jen na zadní mantinel. Domácí udrželi útočné pásmo.

41:18

Gavrikov poslal puk mimo kluziště při přechodu do útočného pásma.

40:21

Rozhodčí si ještě u videa zkontroloval, jestli Bjorkstrand netečoval puk vysokou holí. Ale nestalo se tak, gól platí!

40:21

40:21 Oliver BJORKSTRAND - 1:0

40:21

Columbus právě vstřelil branku!
Domácí po buly otevírají skóre zápasu! Nahození od modré Werenskiho protečoval mezi kruhy OLIVER BJORKSTRAND a puk propadl za záda Andersona! Asistence: Zach Werenski, Boone Jenner.

40:15

Zakázané uvolnění Ottawy hned na začátku třetí třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:51.
Ani druhá třetina utkání mezi Columbusem a Ottawou nepřinesla branku. Senators byli lepším týmem v první polovině této herní části, poslední pětiminutovka zase patřila domácím. Ke gólům, ani nějakým střeleckým hodům, zatím nedochází. Ottawa vede na střely 16-14.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35

Bjorkstrand zpoza levého kruhu nechal vyniknout lapačku Andersona.

39:33

39:04

Dubois na levé straně brankoviště netrefil vysoko letící přihrávku, puk se od hrazení odráží do středního pásma.

38:42

Další vyhození hostů.

38:22

Senators poslali puk mimo své pásmo.

37:53

Hra je přerušena před Andersonem, puk skončil v ochranné síti. Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.

37:33

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nick Paul – 2 min., nedovolené bránění).

36:52

Foligno se před brankovištěm dostal k puku, který se snažil i dorážet, ale Anderson jej měl pod kontrolou.

36:38

Domácí se vymotali od hrazení z pravém rohu, Nyquist posunul puk před kruhy k Bjorkstrandovi, jenž střelou z první nutí Andersona k těžkému zákroku.

35:42

Zakázané uvolnění Ottawy.

35:15

Puk je na střídačce ve středním pásmu. Komerční přestávka.

33:48

Rychlý přechod hostů do útoku, za zády Korpisala zazvonila tyč, kterou z trefil Filip Chlapík střelou zpoza pravého kruhu!

33:36

Dubois se prosmýkl z pravé strany až k brankovišti, ale Andersona neohrozil. Puk poslal k hrazení.

33:00

Ottawa vede na střely 14-9. Zatím příliš střel na branku k vidění nebylo.

32:37

Průnik Ennise po levém křídle. Pokus o střelu je sražen k zadnímu mantinelu bránícím protihráčem.

31:43

Murray z vlastního pásma zahrál na další icing.

31:19

Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.

30:33

Rychlá střela zpoza kruhů po buly, Korpisalo má kotouč v lapačce.

30:22

Tkachuk se prodral až před branku Korpisala, který přerušuje hru. Komerční pauza.

29:41

První zakončení Columbusu ve druhé třetině bylo spíš šťastným odrazem, který na poslední chvíli Anderson dokázal vytěsnit svým betonem.

28:53

Ani Werenski neuspěl, z pravého kruhu míjí Andersonovu klec.

28:20

Columbusu se ve druhé třetině ještě nepovedlo vystřelit na branku soupeře.

28:05

Střela domácích je sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

27:47

Zakázané uvolnění Ottawy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

27:09

26:58

Ještě jedno vyhození. Toto oslabení domácí už zvládnou bez střely na Korpisala.

26:22

Blue Jackets vyhazují puk ze svého pásma.

25:59

Zatím dobré oslabení pro Columbus, který nepouští soupeře do delší kombinace před vlastní kleci.

25:26

Blue Jackets šli v oslabení ve třech proti jednomu do přečíslení, ale nepovedlo se jim nakonec vystřelit. Před brankovištěm se puk odrazil mimo nebezpečí pro Andersona.

25:09

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., vysoká hůl).

24:27

Hosté mají puk ve vlastním pásmu a nepospíchají s rozehrávkou.

23:34

To Duclair o chvíli později se před brankovištěm k zakončení dostal, ale trefil jen Korpisalův beton. Domácí brankář má na začátku druhé třetiny hodně práce.

23:15

Tkachuk byl mezi kruhy zablokován bránícím Jonesem a Korpisala neohrozil.

22:40

Po úvodní rozkouskovaná herní části se hraje trochu déle bez přerušení.

21:42

Tkachuk před brankovištěm nebezpečně tečoval letící puk, Korpisalo se i s tímto zakončením dokázal popasovat.

21:37

Korpisalo ukrývá puk pod svou lapačku a přerušuje hru po střele Pageaua od modré čáry.

21:17

Hra je znovu přerušena, tentokrát kvůli postavení mimo hru Columbusu.

20:32

Zakázané uvolnění domácích.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:58.
První třetina nabídla hodně rychlý průběh, příliš se nepřerušovalo a oba týmy si vypracovaly několik šancí. Tu největší, v samém závěru, zlikvidoval brankář Korpisalo a udržel skóre 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:18

Přečíslení hostů, kteří šli do útoku ve čtyřech proti jednomu! Puk nakonec šel do druhé vlny na Chabota, který vypálil z levého kruhu a Korpisalo zachránil svůj tým výtečným zákrokem lapačkou. Pokud by jen vyrážel, nejspíš by inkasoval z dorážky jednoho ze tří dojíždějících soupeřů.

18:55

Korpisalo si pohlídal prostor u své levé tyčky, střela Ottawy však mířila jen na zadní mantinel. Chabot svým bekhendem Korpisala neohrozil.

18:20

Domácí vedou na střely 7-6.

17:35

Hra je přerušena ve středním pásmu, puk skončil na střídačce hostů.

16:51

Střelu od modré čáry vypálili i hosté. Beaudin napálill připraveného Korpisala.

16:09

Šestý zákrok Andersona, tentokrát po ráně Kukana od modré čáry.

15:09

Hra se přesunula před Andersona, který úspěšně čelil zakončení Jennera z prostoru před brankovištěm.

14:39

Chabot vypálil puk od modré čáry, střela prošla až ke Korpisalovi, jenž si připisuje pátý zákrok v utkání.

14:25

Další dlouhý úsek je přerušen kvůli postavení mimo hru domácích. Komerční přestávka.

13:04

Pageau nahodil svůj bekhend směrem na Korpisala, který měl dost času k rozehrání puku.

12:08

11:30

Senators se rychle vrátili před branku domácího gólmana. Beudin poté před brankovištěm neuspěl ve snaze propasírovat puk mezi betony. Komerční pauza.

11:10

Dlouhý útok hostů je ubráněn bez ohrožení Korpisala.

10:30

Hosté se sice dokáží usadit v útočném pásmu, ale vůbec se jim nedaří nají střeleckou pozici.

09:36

Pokus hostů o rychlý přechod do opětovného útoku končí zakázaným uvolněním.

09:23

Vzápětí už musel Korpisalo zasahovat. A přerušuje hru.

09:02

Tvrdá rána Chabota od modré až ke Korpisalovi nedoletěla. Puk byl sražen mezi kruhy.

08:08

07:44

Ottawa vyhazuje přes všechny čáry a toto oslabení už zvládne.

07:05

Senators znovu vytěsnili hru do neutrální zóny.

06:30

Domácí se museli pro puk vracet až do vlastního pásma.

06:08

06:08

Milano se vřítil do útoku, sjel si až do pravého kruhu, ale jeho zakončení Anderson chytá do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.

05:29

Anderson se natáhl po odraženém puku a přerušil poprvé hru.

05:07

Další střela domácích. Atkinson mezi kruhy nastřelil bránícího hráče.

04:40

Texier zkusil štěstí od modré, na Andersona nevyzrál.

04:10

Stále se hraje. Oba týmy se snaží o nahazovaní puku do pásma soupeře.

03:19

Murray se před brankou Senators marně snažil procpat puk na Andersona, byl zblokován.

02:55

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, hned v první akci, co je ledě k vidění.

02:19

Anderson svou holí vytěsnil puk mimo nebezpečí a připisuje první zákrok zápasu.

01:40

První střela zápasu, Zajcev od modré čáry napálil zadní mantinel za Korpisalem.

00:50

Souboj začal z obou stran pozičními duely, oba celky se spíš oťukávají.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pravděpodobné sestavy:

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Kukan – Milano, Dubois, Bemström – N. Foligno, Texier, Atkinson – Robinson, Wennberg, J. Anderson – Nyquist, Jenner, Bjorkstrand.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, N. Zajcev, Lajoie, Hainsey, Borowiecki, Ch. Jaroš – L. Brown, B. Tkachuk, Duclair – N. Paul, Pageau, Co. Brown – Ennis, Tierney, White – Chlapík, Beaudin, Boedker..
Hostující Ottawa se po tragickém vstupu do sezony začíná herně zvedat a z posledních 10 zápasů vyhrála hned v 7 z nich. Navíc má na kontě také tři výhry v řadě a na ledě Columbusu, který se rovněž v této sezoně spíše trápí, by mohla svou úspěšnou bilanci posledních týdnů ještě vylepšit.
Utkání mezi Columbusem a Ottawou bude součástí bohatého pondělního programu NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.