konec (1:0, 0:0, 2:1)

14.11.2019, 18:30 • Arena Riga • Karel Jedlička

Tipsport: 3.47 4.1 1.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 21:27, vhazování 26:30, hity 8:7, čas v útoku 9:43 – 11:46, vyloučení 4:7, bez využití.

Československá stopa

Alexandr Salák (RIG) 26 zákroků, úspěšnost 96,3%
Július Hudáček (SPM) 18 zákroků, úspěšnost 90,0%
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:16 (21:05:52)
Poslední celek tabulky KHL po pěti zápasech konečně slaví plnohodnotné vítězství! V zápase výborných brankářů odpověděl na vyrovnávací gól Gončarova v 57. minutě rozhodující trefou Setdikov a výhru ještě Dinamo zpečetilo do prázdné brány při power-play Spartaku.
Lotyše tak nakonec ani nemusí mrzet prodloužení mizerné bilance v přesilovkách, kterých opět zahodili spoustu a aktuálně v nich neskórovali už 45 minut. Naopak jednou inkasovali od oslabeného soupeře.

59:36

59:36 Andris DŽERINŠ - 3:1

59:36

Riga právě vstřelila branku!
Redlihs zabojoval u mantinelu, přes dva hráče přihrál Lipsbergsovi a po jeho bekhendové pobídce už neměl potíže trefit prázdnou bránu ANDRIS DŽERINŠ. Asistence: Roberts Lipsbergs, Mikelis Redlihs.

59:24

Vyhozený puk klouže vedle prázdné brány na zakázané uvolnění.

59:07

Brána hostů je prázdná, Spartak zkusí power-play s šesti bruslaři na ledové ploše.

58:09

Povinnost velí útočit hráčům z ruské metropole. Nikoncev zůstal na okamžik za bránou sám, jeho zadovku bekhendem však domácí vystihli a přecházejí do protiútoku.

56:36

56:36 Nikita SETDIKOV - 2:1

56:36

NIKITA SETDIKOV si objel půlkruh a od hrazení švihl z dálky, nenápadná střela nečekaně zapadla za záda Júlia Hudáčka, který toho přes clonící hráče moc neviděl. Asistence: Andris Džerinš, Gints Meija.

55:32

Během poslední komerční přestávky byl oznámen počet diváků, kterých se dnes v lotyšské metropoli sešlo 5668.

55:00

Pět minut před třetí sirénou sledujeme poměrně opatrnou pasáž, oba celky se zřejmě s bodem spokojí.

53:49

Domácí si z tlaku vynutili na Hudáčkovi zastavení hry a vhazování po jeho pravici.

51:49

51:49 Maxim GONČAROV - 1:1

51:49

Spartak právě vstřelil branku!
Celá domácí čtveřice byla zformovaná, po perfektní křížné přihrávce Daugavinše ale vyrovnává střelou po ledě bez přípravy z levého kruhu MAXIM GONČAROV. Asistence: Kaspars Daugavinš.

50:57

Andris Džerinš se zjevil za nepozornou obranou Moskvanů naprosto zapomenutý a samostatný nájezd na Hudáčka neproměnil! Dnešní duel patří česko-slovenskému brankářskému duu.

50:33

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).

49:45

49:45 Berzinše vyhmátl lapačkou Hudáček

3:1

Branky a nahrávky: 6. Ališauskas (Lipsbergs, Džerinš), 57. Setdikov (Džerinš, Meija), 60. Džerinš (Lipsbergs, M. Redlihs) – 52. Gončarov (Daugavinš)

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Berglund, Sotnieks, Zile, Marshall, Balinskis – M. Redlihs, Džerinš, Lipsbergs – Ashton, Gegeris, Berzinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Marenis, Gillies, Batna – Grinbergs.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov, Kutějkin, D. Musin, Gončarov, Nikišin – Daugavinš, Nikoncev, Zubov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Talalujev, Cyplakov, Juňkov – Kotljarevskij, Kokarev, Stoljarov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ravodin – Ivanov, Novikov