10.11.2019, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.31 3.95 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Vrána (WSH) 0+2, 3 střely, čas na ledě 15:36
Michal Kempný (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:04
Radko Gudas (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:57
Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:41 (03:43:54)

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
2. Jonas Siegenthaler (WSH) 1+0
3. Nickklas Bäckström (WSH) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 34-32; Zablokované střely: 14-7; Vhazování: 53%-47%; Hity: 27-19; Přesilové hry: 1/6-1/4; Trestné minuty: 10-14.

Capitals pokračují ve skvělé jízdě a v týmu panuje dobrá nálada

Washington v repríze finále Stanley Cupu z roku 2018 porazil Vegas a oplatil mu loňskou porážku. Fantastický zápas odehrál český útočník Jakub Vrána, který sice gól nevstřelil, na dva ovšem přihrál. Konečný výsledek zní. Washington Capitals 5 Vegas Golden Knights 2.

60:00

Lavička Vegas dostala týmový trest za nesportovní chování, který by odpykal Jon Merrill, jenže je konec.

59:14

59:14 Nicklas BÄCKSTRÖM - 5:2

59:14

Washington právě vstřelil branku!
NICKLAS BÄCKSTRÖM ze středového kruhu napálil puk do prázdné brány hostů z Vegas a je hotovo! Asistence: T.J. Oshie a John Carlson.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:19

Golden Knights vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Braden Holtby puk levým betonem vyrazil.

57:47

Marc-André Fleury vyrazil na střídačku a Golden Knights zkouší vykřesat naději na vyrovnání!

56:59

Do konce zápasu zbývají odehrát tři minuty a v Capital One Areně ještě budeme svědky komerční přestávky.

56:20

Marc-André Fleury vyrazil střelu Capitals z pravého kruhu pro vhazování a Vegas hraje opět v pěti hráčích.

55:19

T.J. Oshie mohl na vzdálenější levé tyči skórovat z ostrého úhlu, Marc-André Fleury ale kotouč vyrážečkou skvěle vyrazil a poté bleskově přerušil hru.

55:17

Jon Merrill je zpět na ledové ploše a Golden Knights jsou z nejhoršího venku. Nyní už brání ve čtyřech.

55:01

Alex Ovečkin na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a Marc-André Fleury šel rychle do kolen, aby jeho prudkou ránu podržel v náručí a přerušil hru.

54:20

Deryk Engelland dostal dvě minuty za sekání a Capitals si zahrají 57 sekund ve dvojnásobné převaze.

53:52

John Carlson vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela těsně minula vzdálenější levou tyč brány.

5:2

Branky a nahrávky: 1. Kuzněcov (Orlov, J. Vrána), 6. T. Wilson (J. Vrána), 36. Siegenthaler (Boyd), 52. Bäckström (Carlson, Kuzněcov), 60. Bäckström (Oshie, Carlson) – 9. Pacioretty, 38. R. Smith (Marchessault, Eakin)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Gudas, Siegenthaler, Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Eller, Hathaway – Leipsic, Dowd, Boyd. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Holden, Theodore, Engelland (A) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Mark Stone (A) – Nosek, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Garrett Rank, Pierre Lambert. Čároví: Shandor Alphonso, David Brisebois

Diváci: 18573

00:58 WSH 1:0 Kuzněcov (Orlov, J. Vrána)
03:38 VEG 2 Marchessault, hákování
05:53 WSH 2:0 T. Wilson (J. Vrána)
08:57 VEG 2:1 Pacioretty
14:25 VEG 2 Eakin, hákování
19:57 WSH 2 Gudas, nedovolené bránění
32:27 VEG 2 Nosek, podrážení