03.11.2019, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Vendula Zdražilová

Tipsport: 1.5 4.6 5.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (15:02:28)
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme na československou stopu nenarazili. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Střely na branku: 45 – 17
Je dobojováno. Kanonáda Ufy se nakonec zastavila na výsledku 9:1 a její hráči tak Minsk doslova smetli. Neponechali nic náhodě a před reprezentační přestávkou si s chutí zastříleli.

59:46

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., držení).

59:05

Hosté se chvíli zdrželi v útočném pásmu, ale na Metsolu nevyzráli. Hned na to pak šli do akce domácí, ale už ani nezakončovali.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:55

Nyní ale jeli do tandemu Omark s Hartikainenem, druhý jmenovaný pak zakonči jen do betonu hostujícího brankáře.

56:45

Zápas se už jen dohrává. Hosté už ví, že těžko něco změní a domácí se už nikam neženou.

Dnešní utkání sleduje 8 070 diváků.

55:05

Baranov střílel zblízka na Tolopila, ten ale znovu zakročil a připsal další zákrok. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

53:49

Další pokus Nikity Sošnikova, jenž střílel z pravé stany, jeho svižnou ránu ale našel v lapačce Nikita Tolopilo.

53:24

Nyní zakročil Metsola proti střele Gotovece a přerušil hru. Následuje další komerční přestávka.

52:13

Další pěkná akce domácích, kterou zakončoval Nikita Sošnikov, ale Tolopilo mu zákrokem zatím hattrick sebral.

50:30

50:30 Alexandr KADĚJKIN - 9:1

50:30

Ufa právě vstřelila branku!
Kanonáda nekončí. ALEXANDR KADĚJKIN v pokleku vystřelil a kotouč poslal znovu za Tolopilova záda – 9:1. V Ufě ještě zápas nekončí a už bylo k vidění deset branek, domácí příznivci se dožadují desáté branky na konto Ufy. Asistence: Grigorij Panin a Dmitrij Kugryšev.

50:05

Následuje další komerční přestávka.

49:32

Z obranného pásma poslal puk na druhou stranu Sergejev, ale nikdo z jeho spoluhráčů nakonec na kotouč nedosáhl.

48:33

Hosté už by se nejraději viděli v kabině. Domácí jsou rozjetí a ještě se pokoušejí své vedení vylepšit.

46:48

46:48 Nikita SOŠNIKOV - 8:1

46:48

Domácí v přesilové hře rozebrali soupeře a dělovkou pak Tolopila propálil NIKITA SOŠNIKOV, jenž se dnes podruhé zapisuje do listiny střelců. Má tak ještě zaděláno na hattrick – 8:1. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.

45:59

Hosté jsou ve třech a nyní se dokázali dostat na kotouč a vyhodili ho až před domácí branku.

45:42

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).

44:52

Domácí vyhodili puk z obranného pásma a puk letí až před branku Tolopila. Zakázané uvolnění.

44:34

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Pavlenko – 2 min., nedovolené bránění).

44:30

Hosté se opět tlačili před branku soupeře, ale zastavilo je postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma.

42:23

Domácí jsou v plném počtu.

41:49

Shore se natlačil před Metsolu, ale nedokázal propasírovat puk za jeho záda.

40:23

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., podrážení).

40:01

Druhá třetina je také minulostí a domácí už prakticky nemají o co hrát. Mohou jen svůj vysoký náskok kontrolovat. Hosté se alespoň jednou prosadili v přesilové hře. Třetí třetina začne přibližně ve 14:25.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:39

Hosté jsou v plném počtu.

37:40

Sošnikov střílel na hostující klec, proti ale byl Tolopilo, jenž zakročil. Nicméně domácí stále operují před jeho brankou.

36:39

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., krosček).

36:39

36:39 Dmitrij KUGRYŠEV - 7:1

36:39

Sudí dlouho zkoumali branku DMITRIJE KUGRYŠEVA, který sice zakončil vysokou holí, ale kotouč si zřejmě do branky dopravil hostující hráč – 7:1. Ufa tak vede zpátky o šest gólů.

35:55

35:55 Vladislav JERJOMENKO - 6:1

35:55

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté také využívají přesilovou hru a dávají svou první branku v utkání a berou Metsolovi nulu na jeho kontě. Od modré čáry napřáhl VLADISLAV JERJOMENKO a jeho pokus skončil za zády Metsoly – 6:1. Asistence: Andrej Stěpanov a Ryan Spooner.

35:43

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., krosček).

34:53

Chochrjakov se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu, ale nakonec ho neposlal ven. Hosté tak nadále útoční před brankou soupeře.

34:06

34:00

Spooner nyní střílel na domácí branku, ale pokus někdejšího hráče Bostonu skončil mimo tři tyče.

32:29

Domácí nadále obléhají pásmo hostů, Tolopilo kryje další pokus. Omark přízemní střelou poslal puk jen na jeho připravený levý beton.

32:07

Greckij nezachytil puk a ten se dostal až k brance hostů. Je z toho zakázané uvolnění Ufy a hra se stěhuje před branku Metsoly.

31:39

Domácí nemusí nikam příliš spěchat, mají vysoký náskok a hosté zatím nemají recept, jak alespoň korigovat stav.

31:08

Sošnikov si nabruslil opět blízko branky hostů, Tolopilo si připravil další zákrok a podržel hru.

30:49

Tolopilo si připsal další zákrok. Sošnikov na něho mířil zblízka, ale dostal puk pod lapačku. Nyní následuje další komerční přestávka.

29:27

Hosté se nyní objevili po delší době v pásmu domácích, ale neohrozili Metsolu . Poté se do další akce dostali hráči Ufy a Tolopilo musel být ve střehu.

27:42

Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Nikita Tolopilo.

27:42

27:42 Teemu HARTIKAINEN - 6:0

27:42

Další využitá přesilová hra a nyní už Enrtoth branku opouští. Omark posunul puk na TEEMUA HARTIKAINENA, ten si z levé strany sjel blíže a poslal puk ke vzdálenější tyči – 6:0. Asistence: Linus Omark.

27:10

Další přesilovka pro domácí a ti se už usadili v pásmu hostů. Před Entrothem bylo opět rušno, tentokráte si ale střelu Larsona pohlídal.

26:22

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Dadonov – 2 min., sekání).

25:29

Minsk je v plném počtu.

25:25

Enroth, který nakonec zůstal v brance hostů, si nyní zapsal další zákrok a po něm přerušil hru.

25:07

Omark zakončil před brankou hostů, ale jeho pokus znovu nekončí mezi třemi tyčemi.

24:36

Hosté se osvobozují.

23:35

Sošnikov si nabruslil do prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus končí mimo. Nicméně domácí stále drží pásmo hostů.

23:29

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., podrážení).

23:27

21:24

21:24 Linus OMARK - 5:0

21:24

Přesilovka je využita a navíc bude pokračovat i nadále. LINUS OMARK zužitkoval přesný pas od Manninena a zakončil přesně – 5:0. Asistence: Sakari Manninen.

21:08

Od modré čáry pálil Manninen, jeho střela ale skončila pouze na obraně hostů.

20:01

Střely na branku: 21 – 4
První třetina je za námi a bylo rozhodně na co koukat. Dlouho se skóre neměnilo, pak ale přišly chvíle Ufy. Ve třinácté minutě vedla o dva góly, které stihla vsítit během dvaadvaceti vteřin. Hosté byli úplně bez šťávy a nevěděli, jak na rozjetou Ufu hrát. Poté se Salavat trefil potřetí a v devatenácté minutě dokonce počtvrté. Enroth tak inkasoval během osmi minut čtyřikrát a dá se tak očekávat, že do druhé třetiny už nenastoupí. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a co nám druhá část hry přinese. Ta začne přibližně ve 13:25.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45

Domácí svírají svého soupeře před brankou, ale zatím se nedostali k využití přesilové hry. To je ale vzhledem prozatímnímu výsledku rozhodně mrzet nemusí.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny. Hosté nezvládají zápas, Jevenko vyprovokoval bitku a sám se chtěl prát a dostal tak pětiminutový trest a do konce utkání. Nabídl tak Ufě dlouhou přesilovku.

18:26

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vyprovokování bitky).

18:18

18:18 Zachar ARZAMASCEV - 4:0

18:18

Sošnikov přihrál ZACHARU ARZAMASCEVOVI, který si sjel blíže brance hostů a poté z bekhendu poslal puk nad levým betonem Enrotha za jeho záda – 4:0. Asistence: Nikita Sošnikov a Sakari Manninen.

16:55

Hosté nevědí, jak na rozjeté domácí hráče hrát. Ti je doslova vaří v jejich obranném pásmu.

15:45

15:45 Vladimir ŽARKOV - 3:0

15:45

Tak to už je pro hosty kritické. VLADIMIR ŽARKOV si nejprve před malou chvilkou vyměnil na střídačce svoji hůl za jinou a během chvilky přidává třetí branku Ufy, když z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Alexandr Kadějkin.

14:54

Domácí jsou při chuti a opět hrozili před Entrothem. Ten znovu musel být ve svém brankovišti hodně pozorný a hlídal si pohyb protihráčů.

14:15

Nyní následuje další komerční přestávka.

13:30

Domácí hráči tak dali dva góly v rozmezí dvaadvaceti vteřin a mají tak slibný náskok. Nyní jsou znovu v pásmu soupeře a bojují o puk za brankou Entrotha.

12:22

12:22 Alexandr KADĚJKIN - 2:0

12:22

A rázem je to o dva góly. Z levé strany v blízkosti hostující klece zakončil ALEXANDR KADĚJKIN a kotouč si našel cestu k bližší tyči a propadl do Enrothovy branky – 2:0. Asistence: Vladimir Žarkov a Dmitrij Kugryšev.

12:00

12:00 Nikita SOŠNIKOV - 1:0

12:00

Krásná akce domácích a ti jdou do vedení. Sakari Manninen nechal puk pro NIKITU SOŠNIKOVA, který si z rohu nabruslil na pravý kruh a odtud pak svižnou ranou vymetl pavučiny v síti hostů – 1:0. Asistence: Sakari Manninen.

11:32

Igor Martynov se dostal do blízkosti domácího brankáře, který po jeho střele holí poslal puk do rohu kluziště.

10:22

Domácí hráči od svého brankáře zakládali další svou akci, ale jejich souhru jim překazila obrana Minsku, která kotouč dostala pryč z obranné třetiny.

09:37

Kartajev poslal puk před hostující branku, kde ho ale srazil do bezpečí Kovyršin.

09:05

Tam chvíli operovali před Metsolou, ten si ale prostor ve své brance pohlídal a nepustil hosty do ohrožení jeho klece.

08:33

Další svižná střela domácích končí mimo. A hned po sebrání puku míří hosté do útočného pásma.

08:21

Do ofsajdové pasti se dostal Vladimir Žarkov. Rázem je tak po další akci a hra se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude za malý okamžik vhazovat.

08:05

Další střela z hole Nikity Sošnikova, z pravého kruhu žabkou poslal pozdrav na Entrotha, ten byl úspěšný a opět drží svůj tým.

07:19

Pavel Koledov z obranného pásma chtěl kotouč dostat mimo, ovšem hosté ho zachytili a zůstali před Metsolou. Na brankáře Ufy však nešla žádná střela.

06:40

Linus Omark se snažil střelou z první po přihrávce Hartikainena ohrozit Enrotha, ten zapsal další přesný zákrok a po něm hru přerušil.

06:31

Následuje první komerční přestávka.

06:08

Jevgenij Kovyršin se procpal do pásma Ufy, ale byl tlačen obranou zpět ke střednímu pásmu. Domácí opět branku hostů neohrozili.

05:06

Po náznaku šance hostů dostali puk pod kontrolu zase hráči Ufy a před Enrothem střílel Vladimir Žarkov, avšak brankář hostů vytasil efektní semafor.

04:27

Chochrjakov dostal přihrávku těsně k pravé tyči, poté švihl do kotouče, ale ten zaletěl znovu nad břevno branky Minsku. Hostující brankář si tak mohl oddychnout.

03:47

Nikita Sošnikov obkroužil branku hostů a nabil do mezikruží, ale jeho spoluhráč pak střílel pouze nad branku hostujícího celku.

02:44

Vladislav Kartajev nahodil od modré čáry puk před branku Minsku, ale znovu tam domácí celek nic nevymyslel a kotouč ztrácí.

01:53

Vladimir Žarkov se natlačil do útočného pásma, stíhal mu však obránce běloruského Minsku a o kotouč ho následně pak obral.

01:12

Arťom Sergejev dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jeho následná střela pak skončila jen na obraně Minsku. Ten tak okamžitě otáčí hru.

00:40

Ufa se pak nastěhovala do teritoria Minsku a hned na to střílel Sošnikov, jenž teč po střele kolegy z útoku poslal jen do připraveného Enrotha.

00:25

Na druhé straně pak po zisku puku střílel Jerjomenko, ovšem jeho pokus zamířil pouze mimo tři domácí tyče.

00:12

První přerušení hry. Domácí Philip Larsen byl horlivý a byl v pásmu dříve, než kotouč. Je z toho tedy postavení mimo hru, která se vrací zpět do středního pásma.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Panin (C), Pašnin, S. Garejev, Lisovec – Omark (A), Burmistrov (A), Hartikainen – Sošnikov, Manninen, Chochrjakov – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov – Baranov, Kartajev, M. Majorov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Tolopilo) – Gotovec, Jerjomenko, Denisov, Jevenko, Znacharenko, Bokun, Ďukov – Spooner, Shore, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Martynov, Děmkov – Greckij, Kovyršin, Pavlenko – Kitarov, Pavlovič, Dadonov – Feoktistov.

Rozhodčí: Birin, Naumov – Kanifadin, Stroganov.

V tomto utkání na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba celky se spolu letos už utkaly, bylo to minulou neděli a úspěšnější byla Ufa, která na ledě Minsku zvítězila 3:2 po prodloužení. Hosté tak mají dnes co oplácet.
HC Dinamo Minsk

Hosté z Dinama Minska jsou v Západní konferenci na jedenáctém místě a sezóna tak hostům zatím nevychází podle představ. Po odehraných třiadvaceti utkáních mají na svém kontě osmnáct bodů. Šestkrát vyhráli a sedmnáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. V posledním odehraném utkání brali bod na ledě Magnitogorsku, který zvítězil 3:2 po prodloužení. Na tento bodový zisk by rádi navázali i dnes, ale nečeká je nic lehkého.

Nejproduktivnější hráči

Drew Shore – 17 bodů (3+14)
Teemu Pulkinen – 15 bodů (9+6)
Shane Prince – 13 bodů (5+8)
Salavat Julajev Ufa

Domácí Salavat Julajev Ufa se v tabulce Východní konference nachází na pátém místě. Po čtyřiadvaceti odehraných duelech mají jeho hokejisté na svém kontě devětadvacet bodů za třináct výher a jedenáct proher. Ze tří posledních odehraných duelů získali dva body za dvě prohry a jednu výhru v prodloužení, a sice nad Minskem, tedy dnešním soupeřem. A na domácím ledě by na tuto výhru chtěli navázat a zastavit tak šňůru dvou proher za sebou. Uvidíme, jestli budou úspěšní.

Linus Omark – 21 bodů (5+16)
Nikita Sošnikov – 17 bodů (12+5)
Philip Larsen – 15 bodů (4+11)
Hezké nedělní brzké odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Salavat Julajev Ufa a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

9:1

Branky a nahrávky: 12. Sošnikov (Manninen), 13. Kadějkin (V. Žarkov, Kugryšev), 16. V. Žarkov (Kugryšev, Kadějkin), 19. Arzamascev (Sošnikov, Manninen), 22. Omark (Manninen), 28. Hartikainen (Omark), 37. Kugryšev, 47. Sošnikov (Omark, Larsen), 51. Kadějkin (Panin, Kugryšev) – 36. Jerjomenko (An. Stěpanov, Spooner)

HC Dinamo Minsk: Enroth (28. Tolopilo) – Gotovec, Jerjomenko, Denisov, Jevenko, Znacharenko, Bokun, Ďukov – Spooner, Shore, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Martynov, Děmkov – Greckij, Kovyršin, Pavlenko – Kitarov, Pavlovič, Dadonov – Feoktistov.

Rozhodčí: Birin, Naumov – Kanifadin, Stroganov

Diváci: 8 070

12:00 UFA 1:0 Sošnikov (Manninen)
12:22 UFA 2:0 Kadějkin (V. Žarkov, Kugryšev)
15:45 UFA 3:0 V. Žarkov (Kugryšev, Kadějkin)
18:18 UFA 4:0 Arzamascev (Sošnikov, Manninen)
18:26 MIN 5+20 OK Jevenko, vyprovokování bitky