0:1

po s.n. (0:1) (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

29.09.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.0 3.69 3.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání mezi Tampou a Floridou je u konce. Hosté dokázali vyhrát 1:0 po samostatných nájezdech, když jedinou branku v gólově velmi chudém zápase vstřelil Vincent Trocheck. Úvodní třetina patřila hostům, druhá třetina Tampě a třetí třetina byla vyrovnaná. I z tohoto hlediska je tak konečná remíza zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a na počtenou! (03:47:50)

Buly: 26-15.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je VINCENT TROCHECK.

3. série 0:1

Obránce Sergačjov nedokázal vyzrát na brankáře Bobrovského. Máme tady konec.

2. série 0:1

Borgström mezeru mezi betony domácího brankáře nenašel.

Cirelli nedotáhl svou bekhendovou kličku do gólového konce.

1. série 0:1

Trocheckův nájezd propadl Vasilevskému výstrojí až do brány. Florida vede!

1. série 0:0

Shattenkirk Bobrovského prudkou střelou nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:36

Trocheck drží kotouč u mantinelu. Čeká na své spoluhráče, až se mu nabídnou.

63:55

Nahození zpoza modré čáry Vasilevskij dobře viděl.

63:01

62:56

Malgin měl na holi obrovskou šanci. Vasilevskij se však parádním způsobem stačil přesunout k tyči a lapačkou puk zasáhl.

62:31

Florida už znovu operuje v útočném pásmu a snaží se cokoliv vymyslet.

61:47

Jeden z domácích hráčů se dostal do úniku, ovšem forehandovou kličku nedotáhl do vítězného konce.

61:22

Hoffman přihrál kotouč Yandlemu, který z voleje jen o pár centimetrů minul přední tyč.

61:01

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., podrážení).

60:26

Yandle kombinuje v útočném pásmu s Hoffmanem. Zatím obránci Tampy vše stíhají pokrývat.

60:01

Skončila nám třetí třetina. V ní jsme viděli snad nejopatrnější hokej v celém dnešním zápase. Není se co divit, že branka nepadla ani ve třetí třetině. Největší šanci měl ve třetí periodě na hokejce Kučerov, trefil však pouze beton hostujícího brankáře. Střely na bránu: 25-26.

60:00

59:24

Domácí se řítili do brejku dva na jednoho. Verhaeghe ale nezvládl přihrávku na levou stranu, takže ke střele nedošlo.

58:53

Tampa se nedokázala dostat do útočného pásma.

58:01

Hlasatelem byly ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Zřejmě uvidíme prodloužení, aniž by jsme v základní hrací době viděli jedinou branku.

57:22

Florida si vytvořila tlak v útočné třetině, jenže Malgin se k ráně nedostal.

56:42

Černák tvrdě přistrčil na mantinel svého soupeře a rozhodně se přehrát nenechal v dané situaci.

56:04

Tippett si na útočné modré čáře až příliš hrál s pukem, a proto se provinil ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:17

Pro kotouč si za svou bránu dojel Jan Rutta a rozhodně nikam nespěchá.

54:36

Tampa se ani tentokrát nedostala do šance, přestože měla celou situaci dobře sehranou.

53:46

Poměrně dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Utkání nám pomalu, ale jistě, plyne do prodloužení. Na gól stále čekáme.

53:06

Hosté nahodili puk do útočné třetiny a podnikají únik vpřed.

52:01

Shattenkirk pálil od modré čáry. Bobrovskij toho moc neviděl, a tak vyrazil puk na hůl Kučerova. Nejproduktivnější hráč minulé sezony branku nevsítil, neboť na poslední chvíli byl zastaven obránci Panterů.

51:37

Sceviour těsně za modrou čárou přihrál velmi nepřesně. Doslova zadarmo tak daroval puk na hokejky Tampy Bay.

50:46

Florida drží puk na svých hokejkách. Oba celky v tuto chvíli střídají.

49:59

Povedené střídání Floridy vyšlo vniveč. Hosté si gólovou šanci i přes minutový pobyt v útočné třetině nevytvořili.

49:17

Dadonov nabízel touš před bránu. Vasilevskij šel proti puku lapačkou a dokázal přesně načasovat svůj zákrok.

49:01

Killorn z ostrého úhlu vypálil pouze do připraveného Bobrovského.

48:24

Joseph se natlačil do útočného pásma. Zatím však domácí hrají jen podél mantinelu.

47:34

Přechod do útočného pásma v podání domácích nebyl ideálně sehrán. Hráči Tampy si dávali přednost a nakonec do útočné třetiny vůbec nevjeli.

46:50

Byl odpískán ofsajd. Máme zde první komerční přestávku ve třetí periodě.

46:23

Útočná akce Tampy netrvala příliš dlouho.

45:38

Greco přistrčil puk do jízdy Dadonovovi, který svatyni domácích objel a následně z otočky vystřelil. Přestože Vasilevskij už není v takovém vytížení jako na počátku střetnutí, tak zasáhnout dokázal.

44:40

Coburn si dává záležet na své rozehrávce. Florida brání střední pásmo.

43:34

Vasilevskij přihrál velmi špatně přímo na hokejku Dadonova. Ruský útočník branku nedal. O pár sekund později se tváří v tvář Bobrovskému ocitl Kučerov. Kotouč mezi betony neprotlačil.

42:53

Další úspěšný zákrok Sergeje Bobrovského je na světě.

42:18

Verhaeghe si vybruslil před bránu, odkud se rychle snažil touš zastrčit k bližší tyči.

42:03

Tampa ve třetí třetině Floridu téměř nepustila k puku.

41:34

Bobrovskij posunul puk po mantinelu až do středního pásma. Panteři mohou v klidu vystřídat.

41:06

Úvod třetiny zachytila lépe Tampa. Florida se vzápětí provinila icingem.

40:28

Joseph uvolnil mezi kruhy volného Paláta. Střela českého útočníka šla těsně vedle zadní tyče.

40:01

Druhá perioda je za námi a na světelné tabuli stále svítí stav 0-0. V tomto dějství už měla více šancí Tampa, jenže oba ruští gólmani zatím podávají fantastické výkony. Uvidíme, jestli se branky ještě v základní hrací době dočkáme, nebo si budeme muset počkat na prodloužení nebo nájezdy? Střely na bránu: 20-16. Pokračovat budeme přibližně ve 2:55.

40:00

39:00

Domácí se dostali do úniku 2 na 1, ale ani tentokrát neuspěli. Kučerov vzal zakončení na sebe, jenže Bobrovskij parádním způsobem zasáhl pravým betonem.

38:40

Hosté kontrolují kotouč ve vlastním pásmu. Konec druhé periody se blíží.

37:54

Bobrovskij pohotově vystrčil rameno proti nepříjemné ráně z mezikruží.

37:06

Shattenkirk si vyměnil puk se Sergačjovem. Jakmile se před bránu přestěhovali hráči v modrých barvách, tak obránce Tampy zkusil vystřelit. Rána orazítkovala zadní mantinel.

36:16

Acciari zrychlil krok a následně nahodil za červenou čárou kotouč do pásma Tampy.

35:13

Kučerov byl ve výtečné pozici, ovšem celou situaci překombinoval. Zbytečně hledal spoluhráče přihrávkou.

34:52

Tampa nyní přebírá iniciativu a taky zkusila něco vymyslet. Bobrovskij musel zasahovat proti střele zápěstím od modré čáry.

34:26

Coburn obrovsky zaváhal a doslova daroval hostujícím hráčům velkou šanci. Borgström v ní ještě přistrčil puk do ideální pozice Tippettovi, ale pokus mladíka z Floridy mířil těsně nad horní tyč.

33:29

Bobrovskij pomohl svému celku s rozehrávkou. Oba týmy mezitím vystřídaly.

32:54

McDonagh vybízel puk před bránu, ale připravené hole svých spoluhráčů k teči nenašel dokonale.

32:21

Zakázané uvolnění, kterým se provinila hostující Florida.

32:07

Tento zápas je hodně důrazný na obou stranách. Viděli jsme několik ostrých soubojů.

31:19

Rutta se dostal ke dvěma střelám od modré čáry. První pokus Bobrovskij vyrazil, ten druhý šel mimo brankový prostor.

31:05

Bobrovskij přikryl pod svou lapačkou odražený puk. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.

30:36

Nyní se hraje ve středním pásmu. Florida je na tom bruslařsky opět o chlup lépe.

29:20

Kučerov dostal puk na hůl zrovna ve chvíli, kdy vyjížděl z trestné lavice a mířil si to úplně sám na bránu Bobrovského. Svého krajana se snažil překvapit rychlou střelou. Neuspěl a bránu minul.

28:46

Florida zatím nemá přesilovky špatně sehrané. Chybí jen produktivita a přesnost.

27:57

Maroon a Acciari se mohou zapojit do hry.

27:40

Hoffman přes celou šíři kluziště dokázal uvolnit Trochecka, jehož rána z voleje mířila těsně nad horní tyč domácí svatyně.

27:11

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., sekání).

26:27

Trocheck se tělem zbavil protihráče, ale svou přihrávku před bránu nenasměroval úplně nejlépe. Obránci Tampy se stačili vrátit.

25:57

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Pat Maroon – 2 min., hrubost).

25:57

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Noel Acciari – 2 min., hrubost).

25:46

Cirelli se uvolnil na levé straně. Najel si do lepší palebné pozice, odkud zkusil své štěstí. Bobrovskij sklapl betony včas a dokonale zasáhl.

24:40

Florida nepustila domácí přes střední pásmo. Hráči v bílých dresech dnes velmi dobře brání.

23:27

Cirelli si ve velké rychlosti vyměnil touš s Gourdem, ovšem druhý jmenovaný hráč střelou zápěstím rozhodně neuspěl.

22:26

21:50

Palátova teč na brankovišti nebyla mířena směrem mezi tři tyče.

21:26

Domácím se zatím pořádně nepovedlo v této přesilové hře ohrozit pozornost Bobrovského.

20:26

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., sekání).

20:01

Skončila nám první třetina, která nám branku nenabídla. Florida byla hladovější a na svých hokejkách měla dvě poměrně dobré šance, které však proměnit nedokázala. Jinak se jedná o opatrné střetnutí. Střely na bránu. 9-15. Pokračovat budeme zhruba ve 2:03.

20:00

19:19

Poslední minutu první periody tráví Florida v útočném pásmu.

18:38

Cirelli si u mantinelu počínal velmi důrazně. Svému soupeři nedal ani kousek prostoru.

18:12

Sergačjov vjel do pásma o pár desetin sekund později než měl. Proto bylo odpískáno další postavení mimo hru.

17:29

Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Florida nyní drží touš ve svém pásmu a přihrává si.

16:50

Sceviour mířil svou přízemní střelu na zadní tyč. Jako první však skóre neotevřel.

16:02

Tampa se v útočném pásmu nedokázala prosadit. Na opačnou stranu vyrazila Florida, a proto měl práci opět Vasilevskij.

15:12

Černák projel útočným pásmem. Jeho následná střela z otočky pořádně protáhla Sergeje Bobrovského.

14:47

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Witkowski – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Riley Stillman – 2 min., nesportovní chování).

14:47

U mantinelu se vytvořila mela. Žádnou pořádnou bitku jsme ovšem po strkanici na obou stranách neviděli.

14:04

Hosté posunuli touš do útočného pásma, kde teď pokračují ve své aktivní hře. Florida zatím o stupeň lépe bruslí.

13:33

Tippett si nabruslil směrem na střed, ale Vasilevského střelou zápěstím nepřechytračil.

12:47

Kučerov nestihl dobruslit dlouhou přihrávku, která směřovala až na zadní mantinel. Dříve než ruský kanonýr odehrál puk jeho krajan v bráně Panthers.

12:15

Hra je přerušena. Máme zde druhou komerční pauzu v rámci druhé třetiny.

11:38

Joseph svým spoluhráčům nepředložil před bránu ideální pas. Akce v podání Tampy Bay to špatná nebyla.

11:03

Domácí hráči uklidňují hru a snaží se z vlastní poloviny přesně rozehrát.

10:32

Také Tampa nyní zahrozila v útočné třetině.

09:13

09:02

Znovu jsme viděli obrovský závar před bránou Tampy. Vše začalo střelou Hoffmana, kterou Vasilevskij vyrazil před sebe. Dadonov z dorážky neuspěl, protože v brankovišti stáli dva beci Tampy. V poslední chvíli se puk odrazil k Malginovi, jenž už pálil z velkého úhlu.

08:34

Přechod Floridy do útočného pásma nebyl v pořádku. Byl pískán ofsajd.

08:04

Trocheckova křížná střela skončila na pravém betonu Vasilevského.

07:29

Domácí se snažili zahrozit ve svém oslabení, jenže protiútok do úspěšného konce nedotáhli.

07:13

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., vysoká hůl).

07:05

Ondřej Palát si najel směrem na osu, ale puk mu na poslední chvíli přeskočil hůl.

06:33

Shattenkirk nemohl vjet do útočného pásma, neboť jeho spoluhráč přejel do pásma rychleji. Tampa zůstává na kotouči a nyní se pokusí rozehrát.

05:46

Bobrovskij zachytil ve své lapačce nepříjemnou střelu slovenského zadáka Černáka.

04:25

Ve chvíli, kdy Černák opustil trestnou lavici, měl na hokejce před sebou prázdnou bránu Malgin. Kotouč mezi tři tyče nedokázal zasunout, jelikož byla přihrávka až příliš prudká.

04:23

03:45

Yandleho dělovka od modré čáry byla chycena do Vasilevského rukavice.

03:25

Florida si vytvořila před domácí bránou svou tradiční přesilovkovou souhru.

02:40

Domácí se osvobodili. Weegar musel kotouč rukavicí zasáhnout až ve středním pásmu.

02:23

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., držení).

02:04

Hra je přerušena. Zřejmě kvůli ofsajdu na ofenzivní straně Tampy Bay.

01:27

Úvod je celkem opatrný z obou stran. Oba celky pouze nahodily kotouče do útočné třetiny.

00:17

Hoffman nahodil puk do útočného pásma, protože mu z něj právě vyjížděl Sceviour.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, McDonagh, Rutta, Coburn, Černák, Sergačjov – Joseph, Johnson, Paquette, Maroon, Killorn, Palát, Witkowski, Gourde, Smith, Verhaeghe, Cirelli, Kučerov

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – J. Brown, Yandle, Strälman, Weegar, Pysyk, Stillman – Sceviour, Hawryluk, Toninato, Trocheck, Acciari, Malgin, Dadonov, Hoffman, Hunt, Tippett, Greco, Borgström

Rozhodčí: Lambert, Sutherland – Racicot, Smith.
Přeji vám příjemnou a zároveň brzkou neděli. Čeká nás další duel příprav na NHL. Sezona se kvapem blíží a oba dnešní soupeři budou mít před sebou jednu z posledních prověrek. Tampa Bay Lightning přivítá na domácím ledě Floridu Panthers. Zápas začíná krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.