Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – MAC Budapešť

6:5

po prodl. (2:0, 2:1, 1:4 - 1:0)

17.09.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 3. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.6 4.7 4.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Poprad teda rozhodol o zisku ďalšieho bodu do tabuľky. Ešte pred treťou tretinou bol výsledok pre Poprad veľmi priaznivý, napokon z toho bola dráma a rozhodlo až predĺženie. (20:29:15)

60:32

Poprad dal gól!
Kamzíci skórujú a rozhodujú o tomto zápase. Kozák po pravom krídle prehodil puk Svitanovi, ktorý sa neulakomil a naservíroval to na ľavý kruh JORGENOVI KARTERUDOVI a jeho strelu už Halász nezachytil.
Asistencie: Patrik Svitana, Lukáš Kozák.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Posledná dvadsaťminútovka suverénne patrila maďarským hráčom. Tí dokázali vyrovnať nepriaznivý stav 4:1 na 4:4. Postupne sa presadili Orbán, Bodó a McNally. Takáč opäť poslal Poprad do vedenia, no následne vyrovnal na 5:5 Sofron. Uvidíme teda predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:27

Takáč si na ľavom kruhu ešte chcel stiahnuť Carlisleho, ale veľmi sa mu to nepodarilo, k zakončeniu sa už nedostal.

59:00

Od modrej ešte v záverečných sekundách presilovky pálil Macaulay, jeho strela však smerovala mimo priestoru bránky.

58:10

Patrik Svitana sám korčuľoval na brankára Halásza, stiahol si ho na bekhend, ale potom trafil iba priamo do jeho betónov.

57:03

Zároveň je na dve minúty vylúčený Petr Ulrych, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.

57:03

Budapešť dáva gól!
A je opäť vyrovnané. Na ľavom kruhu bol s pukom McNally, ktorý mal vynikajúci prehľad v hre a dokázal vyššie medzi kruhmi nájsť uvoľneného ISTVÁNA SOFRONA a ten už zakončoval do odkrytej časti brány.
Asistencia: Patrick McNally.

56:02

Samuel Takáč mohol zaknihovať svoj hetrik v tomto stretnutí, keď dokázal vo vlastnom oslabení preniknúť po krídle, naznačil strelu príklepom, ale potom zasunul iba na betóny.

55:41

Presilovku budú hrať hostia. Matúš Paločko dostáva dve minúty za podrazenie.

55:33

V tretej tretine sa s gólmi roztrhlo vrece! Poprad je späť vo vedení. SAMUEL TAKÁČ sa od zadného mantinelu odpútal, natlačil sa pred bránku popri žrdi a zblízka prekonal Halásza.
Asistencie: Petr Ulrych, Marek Zagrapan.

55:14

Poprad dostáva v zápase druhý gól vo vlastnej presilovke. Veľmi laxne pristúpili domáci hokejisti ku PATRICKOVI McNALLYMU, ktorý si pokryl puk na kruhu, prekorčuľoval popred bránku a bekhendom si vychutnal Vošvrdu.
Asistencie: Tomáš Klempa, Josh Pitt.

54:35

Presilová hra pre tím HK Poprad. Brankár Tomas Halász dostáva dve minúty za podrazenie, odsedí si to za neho Bodó.

54:08

Ulrychovu nedôraznú koncovku zachytil na hokejku Barát a okamžite sa mu podarilo dostať preč aspoň do stredného pásma.

53:42

Kundrik sa prepracoval do zakončenia spoza ľavého kruhu. Odtiaľ jeho strelecký pokus smeroval priamo do Halászovej lapačky.

53:16

Popradčania prestriedali svoje formácie a hostia s pukom bezpečne zašli za svoju vlastnú bránku, aby mohli tiež dostriedať.

6:5

Branky a nahrávky: 2. Takáč (Leclerc), 12. Matúš Paločko (Takáč, Erving), 38. Bjalončík (Matej Paločko, Kramár), 40. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 56. Takáč (Ulrych, Zagrapan), 61. Karterud (Svitana, Kozák) – 33. Terbócs (Majoross), 43. Bl. Orbán, 46. Bodó (Macaulay), 56. McNally (Klempa, Pitt), 58. Sofron (McNally)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Fabian (C), Erving, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Romaňák – Karterud, Paukovček, P. Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič (A), Kundrík – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

MAC Budapešť: Halász (Bálizs) – Macaulay (A), Pozsgai (C), Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Kreisz, Fejes – Terbócs, Pitt, Klempa – Bodó, Langkow (A), Br. Orbán – Sofron, Stretch, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Schlekmann

Rozhodčí: Kalina, Štefik – Beniač, Durmis

01:01 POP 1:0 Takáč (Leclerc)
09:34 MAC 2 Macaulay, hákování
11:11 POP 2:0 Matúš Paločko (Takáč, Erving)
19:46 POP 2 Kozák, nedovolené bránění