Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Anglie – Česko

4:1

konec (1:1)

20.03.2019, 15:00 • St George's Park, pitch 4, Burton-on-Trent • Vít Schück (@VitSchuck)

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:25. (16:56:23)
Nakonec hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty, ty jsou ale pryč a zápas končí. Češi musí skousnout na úvod kvalifikace porážku 1:4 s Anglií.

Od úvodní rozehrávky byli čeští fotbalisté pod tlakem, ale z první vážnější situace šli do vedení. V desáté minutě překvapil krásnou ránou z pětadvaceti metrech Jakub Selnar domácího brankáře. Vedení si ale Češi dlouho neužili, když už o minut později vyrovnal po nahrávce Gomese Bukayo Saka. Těsně před koncem první půle fauloval Povedu v pokutovém území Šnajdr, ale sám faulovaný penaltu neproměnil. Skvěle míč vyrazil Matěj Kovář.

Po změně stran se Angličané vrhli do obrovského tlaku. Nejprve poslal domácí do vedení Gallagher, následně zvýšil náskok Angličanů svým druhým zásahem Saka a bylo téměř po zápase. Český celek se nemohl dostat do útoku a ještě v závěru inkasoval čtvrtou branku, o kterou se postaral Danny Loader.

90+4

90+4

Solil si nedal říct, v závěru zcela zbytečně skolil Appiaha a ještě dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+3

Tomáš Solil ještě v nastaveném čase fauloval velmi rychlého Lampteyho. Domácí reprezentace už dohrává poslední sekundy ve středu trávníku.

90+2

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gibbs-White, přichází Harper.

90

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gallagher, přichází McEachran.

89

Max Aarons má před koncem druhé půle ještě spoustu energie. I nyní zatopil Fukalovi, který ale stačil přihrávku na Loadera lehce zbrzdit.

88

Také Michal Fukala si musel v závěru zápasu pomoci faulem. U postranní lajny zatáhl za dres Aaronse.

87

Po faulu Höniga domácí rychle rozehrávali, ale akci Angličanů zastavil ještě před polovinou trávníku dalším nedovoleným zákrokem také Šulc.

85

Anglie právě vstřelila branku!
Angličané pět minut před koncem druhého poločasu navyšují své vedení na 4:1! Tariq Lamptey se uvolnil, poté našel DANNYHO LOADERA a útočník domácí reprezentace prostřelil Matěje Kováře.

85

K rozehrávce rohového kopu se postavil Michael Hönig. V šestnáctce Anglie se dral po hlavičce Zlatohlávek, ale lepší postavení měl Sessegnon.

84

Aarons se vydal po dlouhé době na útočný výlet. Krajní obránce domácí reprezentace byl faulován Hezoučkým.

83

Zhruba posledních deset minut i s prodloužením zbývá do konce druhého poločasu. Mladí Angličané si hlídají dvoubrankové vedení nad svěřenci trenéra Suchopárka.

81

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kepl, přichází Zlatohlávek.

81

Příliš času již českému týmu na zdramatizování zápasu nezbývá. Pavel Šulc navíc fauloval u středového kruhu Gallaghera.

80

Konopásek dlouho couval před Lampteym, ale nakonec lehce tečoval přihrávku do pokutového území a Loader už nemohl zakončovat.

79

Faul si do statistik zapíše také střídající Pavel Hezoučký, který poslal k zemi Appiaha.

78

Po zblokované střele se ještě pokoušel Morgan Gibbs-White vybojovat míč pro domácí, ale pomohl si pouze nedovoleným zákrokem.

77

David Macháček ztratil míč ve středu pole. Následně mohl Gallagher přihrávat do útoku k nohám Appiaha. Se Sessegnonem už se ale nesehráli.

75

Po řadě změnách v sestavě pokračují Angličané rozehrávkou od rohového praporku. Gibbs-White centroval ale jen do náruče českého brankáře.

74

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Slaměna, přichází Solil.

73

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gomes, přichází Nmecha.

72

Po přihrávce Gomese se hnal na brankáře českého týmu Appiah, ale po několika metrech ho stavil odpískaný ofsajd.

71

Tariq Lamptey si narazil s Appiahem, následně spolupráce dvou střídajících hráčů vyvrcholila nebezpečnou střelou prvního jmenovaného.

70

Dvacet minut před koncem druhého poločasu prohrává česká reprezentace nad Anglií stále o dva góly.

69

Prvním potrestaným hráčem zápasu je David Macháček. Ve středu pole nebezpečně fauloval Gibbs-Whitea.

68

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Selnar, přichází Hezoučký.

67

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Saka, přichází Appiah.

67

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Poveda, přichází Lamptey.

66

Konopásek naháněl rychlého Gomese, nakonec právě záložník Manchesteru United přihrával Sakovi, který byl odzbrojen Heidenreichem.

64

Angličané při dvoubrankovém vedení polevují směrem dopředu. To je šance pro českou reprezentaci ještě zdramatizovat dnešní duel.

62

Ve snaze ještě vybojovat míč na útočné polovině se dopustil faulu napadající Zbyšek Konopásek.

61

Michael Hönig vybojoval na Callagherovi rohový kop. Guehi následně odhlavičkoval míč do bezpečí k Sessegnonovi.

60

Po hodině hry prohrává česká devatenáctka v souboji se stejně starými Angličany o dva branky. Především ve druhém poločase je výběr Jana Suchopárka pod tlakem.

59

Josef Bursik zatím nemá příliš práce, nyní se ale zapojil po přihrávce Panza do rozehrávky. Po delším čase se Češi vytáhli také na útočnou polovinu.

58

Střídající Konopásek rychlostně nestačil na Saku, kterého musel zastavit jen za cenu faulu.

57

Obrovský tlak Angličanů pokračuje. Sessegnon přihrával na hranici vápna, kde byl zády k brance Angel Gomes.

56

S českým týmem to nevypadá dobře. Angličané jsou u balonu vždy o něco dřív a toho nyní využil BUKAYO SAKA. Po rozehrávce volného přímého kopu využil nahrávky Angela Gomese.

54

Gallagher je po vstřelené brance při chuti. Ještě vyzval ke spolupráci Saku, který byl na levém kraji až příliš volný. V pokutovém území ale zasáhl Zima.

53

Až nyní se dostali na útočnou polovinu také čeští hráči. Šulcova spolupráce se Selnarem ale nevyšla podle představ.

51

Mladí Češi jsou po změně stran pod velkým tlakem. Také Angel Gomes se pokusil překonat Kováře, ale do střely skončil na poslední chvíli David Zima.

50

Angličané pokračují v tlaku i po druhé vstřelené brance. Sessegnon měl na levé straně spoustu prostoru, ještě přihrával Sakovi, ale to už byla česká obrana na svých místech.

49

Druhý rohový kop v krátkém čase poslal Angel Gomes do pokutového území. Následně ještě Saka našel CONORA GALLAGHERA, který už překonal vynikajícího Matěje Kováře.

48

Angličané skočili do druhého poločasu ve velkém stylu. Gomes opět rozehrával rohový kop, ale česká obrana si pohlídala domácí hlavičkáře.

46

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Krunert, přichází Macháček.

46

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Šnajdr, přichází Konopásek.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Šedesát nastavených sekund v prvním poločase uplynulo. Mladíci obou týmů odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+2

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45+1

Skvěle! Matěj Kovář dokázal v nastaveném čase prvního poločasu zlikvidovat pokutový kop Iana Povedy!

45

David Šnajdr zastavil v pokutovém území nedovoleně rozběhnutého Povedu a domácí budou moci přidat druhý gól.

44

Minutu před pauzou zkoušel připravenost českého gólmana střelou ze střední vzdálenosti Gibbs-White. Ani pokus domácího záložníka nebyl přesný.

43

David Zima zamezil přihrávce Gallaghera na Loadera. Český obránce hájící barvy Olomouce následně snadno odpravil balon do bezpečí.

41

Domácí fotbalisté se snaží ještě před pauzou vstřelit druhou branku. Další ránu Angela Gomese ale Kovář vyrážet nemusel.

40

Také po faulu Selnara domácí bleskově rozehrávali, česká obrana nebyla ještě dokonale zformovaná, ale ani Ian Poveda nestřílel přesně mezi tři tyče.

39

Po Keplově ofsajdu domácí okamžitě rozehrávali. Na druhé straně trávníku pálil Sessegnon, ale z velkého úhlu minul českou branku.

39

Conor Gallagher poslal k zemi Slaměnu a Češi se tak mohou po delší době dostat z obranné poloviny.

38

Další pokus Dannyho Loadera. Tentokrát po odraženém balonu pálil o poznání nepřesněji. Od své branky bude vykopávat Matěj Kovář.

37

Ofenzivní fotbalista Manchesteru City Ian Poveda pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Češi jsou těsně před přestávkou pod velkým tlakem.

36

Česká obrana nechala Loaderovi až příliš mnoho prostoru. Hrotový útočník nebezpečně vypálil, ale Matěj Kovář podržel český tým vyražením míče.

35

Střelec vyrovnávací branky Bukayo Saka byl faulován Krunertem a domácí mohou pokračovat ve stupňování svého tlaku z posledních minut.

33

Angel Gomes kroutil míč do pokutového území od rohového praporku. Před Kovářem odhlavičkoval míč do bezpečí David Zima.

32

Tomáš Kepl se provinil proti pravidlům při aktivním napadání rozehrávajícího Aaronse.

31

Patrik Slaměna centroval po rohovém kopu do pokutového území, kde ještě vydržel David Heidenreich, ale jeho hlavička šla mimo tři tyče.

30

Po půlhodině hry hrají čeští mladíci s vrstevníky z Anglie nerozhodně 1:1. Na úvodní gól Jakuba Selnara odpověděl velmi rychle Bukayo Saka.

29

Sessegnonův centr z levé strany si pohlídal Kovář. Za českým brankářem už číhal na šanci Loader.

27

Na pravé straně se pokoušel o průnik do pokutového území českého týmu Ian Poveda. Se Zimou si ale neporadil a míč tak skončil jen u Kováře.

26

Od Zimy putoval míč ke Krunertovi, následně se však musel zapojil do rozehrávky také Matěj Kovář.

25

Šanci Dannyho Loadera dokázal zlikvidovat vyběhnutím Matěj Kovář. Skvělá práce českého brankáře.

24

Tentokrát nahradil v rozehrávce od rohového praporku Povedu Angel Gomes. Ani nyní se ale Angličanům ze standardní situace nezadařilo.

23

Steven Sessegnon proklouzl po levém kraji až k rohovému praporku, kde otřel míč o bránícího Fukalu.

22

Po několika minutách v obraně se dostali Češi na útočnou polovinu. Plzeňská souhra Selnara s Keplem ale neklapla.

21

Matěj Kovář musel zasahovat. Jeho spoluhráč z Manchesteru United Angel Gomes zkoušel ohrozit českého gólmana, ale jeho rána byla nedůrazná.

20

Bukayo Saka hledal přihrávkou před vápno Loadera, který byl ale obrán o balon skvěle postaveným český kapitánem Heidenreichem.

18

Sessegnon přihrával podél levé postranní lajny na Saku, střelec vyrovnávací branky si ale neporadil s bránícím Šulcem.

17

Nebezpečná situace před brankou Matěje Kováře. Po centru Gomese hlavičkoval Marc Guehi, ale mezi tři tyče svůj pokus neumístil.

16

Ian Poveda dává české obraně v úvodních minutách pořádně zabrat. Po faulu Zimy budou domácí zahrávat další volný přímý kop.

15

Záložník londýnské Chelsea spolupracoval s Povedou, právě Poveda měl proti sobě tři soupeře a tak raději přihrával zpět k obráncům.

14

Patrik Slaměna přihrával na pravou stranu k Hönigovi, který ale proti domácí obraně neuspěl.

13

Tlak Anglie pokračuje i po vyrovnávací brance. Gallagher přihrával pod sebe na Gomese, ale to už stačila zasáhnout česká obrana.

11

Vedení českého týmu ale netrvalo ani dvě minuty. Po rozehrávce ze středového kruhu se dostali Angličané do útoku a po přihrávce Angela Gomese se prosadil z pokutového území BUKAYO SAKA.

10

Česko právě vstřelilo branku!
Češi byli od úvodní rozehrávky pod tlakem, ale po deseti minutách se z první šance dostávají do vedení! JAKUB SELNAR vypálil z pětadvaceti metrů a parádní ránou zaskočil domácího brankáře Bursika.

9

Ihned v úvodních minutách je tým Jana Suchopárka pod velkým tlakem. I o další rohový kop se postaral Poveda, ale česká obrana zatím drží své postavení.

8

Heidenreich si dokázal za pomocí Fukaly poradit s napadajícím Povedou. Domácí se musí zatáhnout do obrany.

7

Angličané rozehrávali další rohový kop. Před Kovářem bylo pořádně horko, ale o obrannou hlavičku se postaral Heidenreich.

6

A další faul Štěpána Krunerta na aktivního Gomese. Po pádu hráče Manchesteru United budou u balonu nadále domácí Angličané.

5

Loader měl míč na pravé straně, narazil si s Povedou, ale následně už se dostal do obranné pozice Šnajdr.

4

Po obranné hlavičce Heidenercha rozehrávali domácí fotbalisté rohový kop. Poveda centroval do pokutového území, ale Panzo fauloval v souboji Fukala.

3

Krunert fauloval v nebezpečném prostoru před vápnem českého týmu nabíhajícího Gomese.

2

David Zima si pohlídal náběh Loadera, nechal míč proklouznout až za koncovou lajnu a rozehrávat od své branky tak může Matěj Kovář.

1

Anglie: Bursik – Aarons, Guehi, Panzo (C), Sessegnon – Gibbs-White, Gallagher – Poveda, Gomes, Saka – Loader
Náhradníci: Crellin – Walker, McEachran, Ferguson, Lamptey, Nmecha, Harper, Gibson, Appiah

Česko: Kovář – Fukala, Heidenreich (C), Zima, Šnajdr – Slaměna, Krunert – Hönig, Šulc, Selnar – Kepl
Náhradníci: Vyklický – Míka, Hušek, Zlatohlávek, Macháček, Hezoucky, Konopásek, Solil

Rozhodčí: Stegemann (GER) – Schaal (GER), Radić (CRO).
Nominace Anglie

Brankáři: Josef Bursik (AFC Telford United), Billy Crellin (Fleetwood Town), Thomas McGill (Basingstoke)

Obránci: Max Aarons (Norwich City), Timothy Eyoma (Tottenham), Lewis Gibson (Everton), Marc Guehi (Chelsea), Tariq Lamptey (Chelsea), Jonathan Panzo (Monako), Bukayo Saka (Arsenal), Steven Sessegnon (Fulham)

Záložníci: Conor Gallagher (Chelsea), Morgan Gibbs-White (Wolverhampton), Rekeem Harper (West Bromwich), George McEachran (Chelsea), Felix Nmecha (Manchester City)

Útočníci: Arvin Appiah (Nottingham Forest), Angel Gomes (Manchester United), Danny Loader (Reading), Ian Poveda-Ocampo (Manchester City), Stephen Walker (MK Dons)
Nominace Česka

Brankáři: Matěj Kovář (Manchester United/ENG), Jan Vyklický (Opava)

Obránci: Michal Fukala (Liberec), David Heidenreich (Atalanta/ITA), Lukáš Hušek (Leicester/ENG), Zbyněk Konopásek (Sparta Praha), Václav Míka (Plzeň), David Šnajdr (Sparta Praha), David Zima (Olomouc)

Záložníci: Michael Hönig (Slavia Praha), Štěpán Krunert (Dukla Praha), David Macháček (Slavia Praha), Tomáš Ostrák (Kolín/GER), Ondřej Pachlopník (Brno), Patrik Slaměna (Zlín), Tomáš Solil (Partubice), Pavel Šulc (Jihlava), Tomáš Zlatohlávek (Olomouc)

Útočníci: Tomáš Kepl (Plzeň), Vasil Kušej (Drážďany/GER)
Mladí Angličané pod vedením Keitha Downinga uspěli v první fázi kvalifikace v konkurenci Turecka, Islandu a Moldavska. Již po dvou zápasech měla anglická reprezentace postup do další fáze zajištěna, nejprve si zastřílela v duelu proti Moldavsku 4:0. Následně ve druhém duelu neměli šanci ani stejně stačí Islanďané, kteří padli poměrně lehce 1:3. V závěrečném vystoupení proti Turkům už stačila Anglii i prohra 0:1, když o jedinou branku zápasu se postaral Onur Takir.

Češi v úvodní fázi kvalifikace na evropský šampionát neprohráli. Po vybojovanému vítězství 2:1 s Lucemburskem, kdy se o rozhodující branku postaral ve druhém poločase David Heidenreich. Stejný výsledek vzešel také z utkání proti Severní Makedonii. Závěrečná remíza 2:2 s mladými Chorvaty už na postupu nemohla nic změnit. O branky v zápase s Chorvatskem se postaral Slaměna a Fukala.
Krásné středeční odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Čeští mladíci pod vedení trenéra Jana Suchopárka dnes vstoupí do druhé fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. Česká devatenáctka nastoupí v Burtonu proti domácím Angličanům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.