Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Anglie – Česko

4:1

konec (1:1)

20.03.2019, 15:00 • St George's Park, pitch 4, Burton-on-Trent • Vít Schück (@VitSchuck)

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:25. (16:56:23)
Nakonec hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty, ty jsou ale pryč a zápas končí. Češi musí skousnout na úvod kvalifikace porážku 1:4 s Anglií.

Od úvodní rozehrávky byli čeští fotbalisté pod tlakem, ale z první vážnější situace šli do vedení. V desáté minutě překvapil krásnou ránou z pětadvaceti metrech Jakub Selnar domácího brankáře. Vedení si ale Češi dlouho neužili, když už o minut později vyrovnal po nahrávce Gomese Bukayo Saka. Těsně před koncem první půle fauloval Povedu v pokutovém území Šnajdr, ale sám faulovaný penaltu neproměnil. Skvěle míč vyrazil Matěj Kovář.

Po změně stran se Angličané vrhli do obrovského tlaku. Nejprve poslal domácí do vedení Gallagher, následně zvýšil náskok Angličanů svým druhým zásahem Saka a bylo téměř po zápase. Český celek se nemohl dostat do útoku a ještě v závěru inkasoval čtvrtou branku, o kterou se postaral Danny Loader.

90+4

90+4

Solil si nedal říct, v závěru zcela zbytečně skolil Appiaha a ještě dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+3

Tomáš Solil ještě v nastaveném čase fauloval velmi rychlého Lampteyho. Domácí reprezentace už dohrává poslední sekundy ve středu trávníku.

90+2

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gibbs-White, přichází Harper.

90

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gallagher, přichází McEachran.

89

Max Aarons má před koncem druhé půle ještě spoustu energie. I nyní zatopil Fukalovi, který ale stačil přihrávku na Loadera lehce zbrzdit.

88

Také Michal Fukala si musel v závěru zápasu pomoci faulem. U postranní lajny zatáhl za dres Aaronse.

87

Po faulu Höniga domácí rychle rozehrávali, ale akci Angličanů zastavil ještě před polovinou trávníku dalším nedovoleným zákrokem také Šulc.

85

Anglie právě vstřelila branku!
Angličané pět minut před koncem druhého poločasu navyšují své vedení na 4:1! Tariq Lamptey se uvolnil, poté našel DANNYHO LOADERA a útočník domácí reprezentace prostřelil Matěje Kováře.

85

K rozehrávce rohového kopu se postavil Michael Hönig. V šestnáctce Anglie se dral po hlavičce Zlatohlávek, ale lepší postavení měl Sessegnon.

84

Aarons se vydal po dlouhé době na útočný výlet. Krajní obránce domácí reprezentace byl faulován Hezoučkým.

83

Zhruba posledních deset minut i s prodloužením zbývá do konce druhého poločasu. Mladí Angličané si hlídají dvoubrankové vedení nad svěřenci trenéra Suchopárka.

81

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kepl, přichází Zlatohlávek.

81

Příliš času již českému týmu na zdramatizování zápasu nezbývá. Pavel Šulc navíc fauloval u středového kruhu Gallaghera.

80

Konopásek dlouho couval před Lampteym, ale nakonec lehce tečoval přihrávku do pokutového území a Loader už nemohl zakončovat.