05.03.2019, 17:30 • Home Credit Aréna, Liberec • 51. kolo • Jonáš Majtyka

Tipsport: 1.55 5.3 4.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám pěkný zbytek úterního večera. (20:02:03)
Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Patrik Bartošák (VIT) a Roman Will (LIB).
Je dobojováno! Tygři v dramatické koncovce zápasu vstřelili dva góly v oslabení a berou důležité tři body!

59:36

59:36 Jaroslav VLACH - 3:1

59:36

Liberec právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! JAROSLAV VLACH vybojoval ve středním pásmu puk a poslal jej do opuštěné klece. Tygři tak střílí druhý gól ve vlastním oslabení, což se jim povedlo i před dvěma týdny s Hradcem Králové. Bez asistence.

59:25

Domácí vyhazují.

58:58

Patrik Bartošák zůstává na střídačce. Hosté to zkusí v šesti.

58:58

Petr Kolmann (LIB) poslal touš do hlediště a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

58:49

Severočeši jsou kompletní.

57:45

57:45 Petr JELÍNEK - 2:1

57:45

Aréna se otřásá v základech! PETR JELÍNK zavezl kotouč do útočného pásma a zakončením z ostrého úhlu zaskočil Patrika Bartošáka, kterému puk propadl za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Vlach, Martin Ševc.

57:31

Birner s Dejem opustili trestnou lavici. Hosté jsou kompletní a pokračují v přesilovce pět na čtyři.

57:02

Střela Blaže Gregorce zblokována.

56:48

Tygři dostávají trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:26

Libor Hudáček přihrál přes celou šíři pásma Tomáši Hanouskovi, který si popojel a tvrdě vystřelil. Jeho projektil zamířil těsně vedle tyče.

55:27

Rastislav Dej (VIT) si odsedí dvě minuty za hrubost a Michal Birner (LIB) za držení hole. Dnešní zápas je opravdu hodně vyhrocený.

54:49

Tygři se nehodlají smířit s remízou a snaží se o skórování. Ridera však velmi dobře brání.

54:03

Icing moravskoslezského celku.

53:33

Liberec je v plném počtu.

52:54

Peter Trška zkoušel využít clony před Romanem Willem, jenže ten si našel výhled a jeho střelu ukryl do své rukavice.

52:19

Tygři opět vyhazují. Vítkovice musí začít od začátku.

51:53

Následně se Ridera provinila ofsajdem.

51:43

Domácí se osvobozují.

51:33

Martin Ševc (LIB) ne ledě moc dlouho nepobyl. Tentokrát je vyloučen za nedovolené bránění.

51:05

51:05 Jakub LEV - 1:1

51:05

Vítkovice právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno! JAKUB LEV se chvíli na kruhu pro vhazování rozmýšlel, co s pukem, a poté jej nádhernou ranou poslal do horního rohu. Asistence: Jan Schleiss, Blaž Gregorc.

50:41

Pokus Blaže Gregorce od modré Roman Will vyrazil.

50:11

Tygři vyhráli vhazování a vyhazují.

50:05

Martin Ševc (LIB) putuje na trestnou lavici za podrážení.

49:31

Bude se vylučovat. Vítkovice mají zatím výhodu.

47:43

O chvíli později se do rychlého protiútoku dostali pro změnu Vítkovičtí. Pokus Lukáše Kucsery ovšem Roman Will lapil do své lapačky.

47:30

Libor Hudáček přihrával při přečíslení dva na jednoho Jakubu Valskému, jenže tomu lehce ujela brusle a jeho střela z krkolomné pozice tak neměla žádný účinek.

47:03

Ridera je kompletní.

46:13

Nakonec vypálil od modré Libor Hudáček. Patrik Bartošák měl však velmi dobrý výhled a s Hudáčkovým projektilem neměl žádné potíže.

45:49

Liberci se zatím přesilovka moc nedaří.

45:15

Domácí se nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.

44:58

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ondřej Roman – 2 min., podrážení).

44:33

Šimon Stránský ujížděl sám na Romana Willa, jenže jej stihl dobruslit Ladislav Šmíd, který mu odebral kotouč. O chvíli později přihrál na druhé straně Lukáš Krenželok před bránu Marku Zacharovi, který ale Bartošáka z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

44:17

Zakázané uvolnění Ridery. Vhazovat se bude po Bartošákově levici.

44:01

Hra se začíná přiostřovat.

43:02

Lukáš Kucsera prošel pěknou kličkou přes Petra Kolmanna chtěl přihrát svému najíždějícímu spoluhráči. Tomáš Hanousek ale svým obranným zákrokem zachránil situaci.

42:24

Slibně se rozvíjející akci domácích zastavil hvizd čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

41:59

Martin Ševc obdržel přihrávku na modrou čáru a dovolil si velmi drzou kličku na napadajícího hráče Vítkovic. Ta mu však vyšla a hned na to přihrál Tomáši Hanouskovi, jehož pokus ukryl Patrik Bartošák do své lapačky.

41:16

V rohu kluziště se do sebe pustili Ladislav Šmíd (LIB) a Jan Schleiss (VIT). Oba si odsedí dvě minuty za hrubost, uvidíme hru ve čtyřech.

40:57

Severočeši zatlačili svého soupeře v jeho obranné třetině. Patrik Bartošák ale zasahovat nemusel.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (19)
HC Vítkovice Ridera: 8 (13)

Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
Máme za sebou druhou dvacetiminutovku, ve které Liberečtí zužitkovali svou herní převahu a dostali se zásluhou Tomáše Hanouska do vedení. Vítkovičtí si následně zahráli dvě přesilovky, jenže ty se jim moc nepovedly, a tak budou muset ve třetí třetině dohánět jednobrankový náskok domácích.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:10

Radan Lenc se hned po opuštění trestné levice zapojil do přečíslení dva na jednoho. Nakonec se rozhodl pro střelu a neudělal dobře, neboť trefil Bartošákův beton. Vítkovický maskovaný muž si následně poradil i s Lencovou dorážkou.

38:36

38:27

Peter Trška nabil na levém kruhu číhajícímu Lukáši Kucserovi, který ovšem z nápřahu minul bránu tak nešťastně, že poté puk vyjel pryč z útočné třetiny.

37:44

Tygři vyhazují kotouč až za Bartošákovu svatyni.

37:36

Radan Lenc (LIB) obdržel menší trest za hákování. Vítkovice si zahrají přesilovku.

37:22

Po sérii nepřesností na obou stranách následuje zakázané uvolnění Ridery.

35:22

Ladislav Šmíd přihrál ve středním pásmu Marku Zacharovi, který nabral svou typickou raketovou rychlost a po levé straně se natlačil až před Bartošáka. Ten ale jeho kličku mezi betony vystihl.

33:14

Fanoušci už se radovali po tvrdé střele Tomáše Havlína od modré čáry. Jeho projektil však rozvlnil pouze boční síť.

32:36

Tyler Redenbach pronikl po pravém křídle do útočné třetiny a prověřil Bartošákovu pozornost. Ten chvíli nevěděl, kde touš skončil, nakonec jej ale našel ve své výstroji.

32:12

Tým z města pod Ještědem se bez větších problémů ubránil.

31:40

Liberečtí mají kotouč ve své moci a šetří čas.

31:02

Pokus Ondřeje Romana vyrazil Roman Will do rohu. Vzápětí se Petr Jelínek dostal k puku a vyhodil jej do středního pásma.

30:10

Jaroslav Vlach (LIB) obdržel trest na 2+2 minuty a to znamená, že si hosté zahrají přesilovku.

30:10

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Šidlík – 2 min., hrubost).

30:10

Po další nebezpečné střele Tomáše Hanouska se před Bartošákem už strhla větší bitka. Tentokrát už se to bez trestu neobejde.

29:57

Daniel Krenželok vypálil z levého křídla, jenže zamířil přímo do připraveného Romana Willa.

29:52

V rohu obranného pásma Liberce se strhla menší potyčka mezi Lukášem Dernerem a Davidem Květoněm. Vylučovat se ale nebude.

28:58

Odpískáno zakázané uvolnění Ridery.

27:10

Tvrdou střelu Jakuba Lva obětavě zblokoval Jaroslav Vlach, od nějž se puk odrazil do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Willem.

25:54

Severočechy vedoucí branka viditelně nabudila, je jich nyní plný led.

24:25

24:25 Tomáš HANOUSEK - 1:0

24:25

Tygři jdou do vedení! Michal Birner přihrál na modrou čáru TOMÁŠI HANOUSKOVI, který vystřelil a Patrik Bartošák jeho dělovku vyrazil vysoko nad sebe, načež se kotouč jako padáček snesl za záda dezorientovaného gólmana hostů. Asistence: Michal Birner.

23:12

Jakub Valský posílal při situaci dva na dva kotouč do brankoviště, kam si sjížděl Tyler Redenbach. Tomu ale vítkovický obránce zakončit nedovolil.

22:41

Z neznámých důvodů zůstal na ledě ležet Lukáš Kucsera. Po chvíli se ale nakonec sám zvedl a odjel na střídačku, kde je nyní v péči doktora.

22:12

Až nyní se to povedlo Romanu Szturcovi, jehož dělovku vyrazil Roman Will pravým betonem.

21:30

Vítkovice se na chvíli usadily v útočném pásmu, jenže k přímému ohrožení Romana Willa se nedostaly.

20:40

Druhá třetina začala sérií nepřesností na obou stranách.

20:01

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 10
HC Vítkovice Ridera: 5

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
Skončila první třetina. Výrazně aktivnější byli Bílí Tygři, kterým se však nedaří prostřelit Patrika Bartošáka, jenž podává opět skvělý výkon. Čisté konto ale zatím drží i Roman Will, a tak je stav po první třetině 0:0. Uvidíme, zda se ve druhé periodě dočkáme branek.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28

Ridera zvládla i druhé oslabení. Ondřej Roman je na ledě.

18:34

Hosté vyhazují. Liberec musí začít ve svém obranném pásmu.

18:18

Martin Ševc naznačil na modré střelu a poté přihrál napřahujícímu se Tomáši Filippimu. Patrik Bartošák se ale proti jeho zakončení stihl přesunout.

17:28

Ondřej Roman (VIT) zatáhl za záchrannou brzdu, když podrazil Jana Ordoše, který by se jinak dostal do samostatného úniku. Roman si odsedí dvě minuty za podrážení.

16:44

16:30

Domácí pálí opravdu z každé pozice. Patrik Bartošák je však zatím neprůstřelný.

16:00

Vítkovice vyhazují.

15:30

Po tvrdé ráně Martina Ševce od modré dorážel Tomáš Filippi do odkryté klece. Trefil ale pouze břevno.

15:14

Marek Kvapil zkusil vypálit z levého kruhu, jenže střela mu vůbec nesedla.

14:55

Tygři vyhráli buly a začínají kombinovat.

14:44

Uvidíme první přesilovku. David Květoň (VIT) je vyloučen za hákování.

14:17

Icing hostů. Hra se přesune před Patrika Bartošáka.

13:11

Jakub Lev vyhrál vhazování přímo na Rostislava Olesze, jenž vypálil z voleje. Roman Will na poslední chvíli vyrazil jeho střelu svým levým betonem a skvělým zákrokem podržel svůj tým.

12:28

Patrik Bartošák si následně poradil i s jedovatým projektilem Jakuba Valského zpoza obránce. Následuje komerční přestávka.

11:02

Nyní Marek Kvapil povedenou zadovkou zpoza brány našel Tomáše Filippiho, jehož pokus z voleje vyrazil Patrik Bartošák do rohu.

10:36

Hned po buly se skvělou kličkou uvolnil Marek Kvapil, jenž zkusil Patrika Bartošáka překvapit střelou po ledě. Hostující brankář bez větších problémů zasahuje.

10:31

Po nepřesné rozehrávce Ridery je odpískáno zakázané uvolnění.

09:04

Nyní to z levé strany zkoušel Šimon Stránský, jenže zamířil nad břevno a Roman Will tak nemusel zasahovat.

08:00

Roman Will nyní neudržel dělovku Romana Szturce z pravého kruhu a měl co dělat, aby ukryl touš před dorážejícími hráči Vítkovic. Nakonec situaci za pomoci svých spoluhráčů zvládl.

06:58

Petr Jelínek vybojoval na modré čáře kotouč a přenechal jej rozjetému Marku Zacharovi, který následně parádním křížným pasem vybídl k zakončení Lukáše Krenželoka. Tomu ale ani nezakončil.

05:50

Přečíslení čtyři na dva v podání moravskoslezského celku opět zastavil ofsajd.

04:26

Patrik Bartošák pouze vyrazil nahození Lukáše Krenželoka, načež se kotouč snažil do sítě ze vzduchu poslat Marek Zachar. Puk však baseballovým způsobem netrefil.

03:56

Vítkovice se po delší době dostaly do útoku, jenže jejich postup vpřed zastavilo postavení mimo hru.

03:29

Severočeši začali klasicky aktivní hrou. Hokejisté Ridery se mají ve svém obranném pásmu co ohánět.

02:30

Marek Kvapil se ocitl sám před bránou a zkoušel Patrika Bartošáka překonat kličkou do bekhendu. Jeho záměr ale na poslední chvíli překazil jeden z hostujících beků.

02:10

O chvíli později dostal od vítkovických hráčů trochu více prostoru Tomáš Havlín, i on však trefil jednoho z protihráčů.

01:57

Na druhé straně to z vrcholu kruhu zkoušel Radan Lenc, jeho pokus byl ale zblokován.

00:46

Po chybě v rozehrávce Tomáš Hanouska se ale puku zmocnil Ondřej Roman, který se při rychlém přečíslení rozhodl pro individuální zakončení. Roman Will však jeho střelu mezi betony zlikvidoval.

00:09

Úvodní buly ovládli hosté, jenže ke kotouči se rychle dostali Liberečtí, kteří zakládají útok.

00:01

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach – Lakatoš.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Trška, Hrabal, D. Krenželok, Šidlík, Mrázek, Výtisk (A), Gregorc – Dej, Lev, Olesz (C) – Tybor, O. Roman, Schleiss – D. Květoň, Poletín, Szturc (A) – Guman, Š. Stránský, Kucsera.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hlavatý, Tošenovjan.
HC Vítkovice Ridera

Umístění v tabulce: 7.
Počet bodů: 80
Skóre: 136:127
Poslední utkání: Vítkovice vs. Hradec Králové 3:2nn
Nejproduktivnější hráč: Radoslav Tybor (11+28)

Těžký závěr základní části samozřejmě čeká i moravskoslezský celek. Ridera je aktuálně sedmá a usiluje o posunutí na šestou pozici, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů. Tu momentálně okupuje Olomouc, na níž Vítkovice ztrácí dva body. Ohlížet se ale musí i za sebe, neboť se na ně z osmé pozice tlačí Mladá Boleslav.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra nezažívají zcela ideální období, neboť z posledních deseti zápasů vyhráli pouhé čtyři. V minulém kole ovšem skolili silný Hradec Králové, který na domácím ledě porazili po samostatných nájezdech. V souboji Liberce s Vítkovicemi tak ani jeden tým nebude bez motivace!
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 98
Skóre: 165:119
Poslední utkání: Liberec vs. Brno 2:3pp
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil (24+32)

Boj o čelo tabulky se stupňuje a rozhodně není nic rozhodnuto. Bílí Tygři aktuálně stále okupují vedoucí příčku, na druhý Třinec mají však náskok pouhých dvou bodů. O první místo se navíc uchází také Plzeň, která je na tom jen o bod hůře než Oceláři.

Severočeši mají tak stále vše ve svých rukou. Proti Vítkovicím budou chtít získat velmi důležitou výhru a napravit zaváhání s Brnem, kterému v neděli na domácím ledě podlehli po prodloužení. Bodem ze zápasu s Kometou si šelmy mimochodem zajistily účast v hokejové Lize mistrů, do které se vrátí po roční pauze.

Brankářská jednička libereckého týmu Roman Will

Přeji pěkné úterní odpoledne a vítám u textového přenosu z hokejové extraligy. Základní část dnes napíše svou předposlední kapitolu, tedy jednapadesáté kolo. O co nejlepší pozici v tabulce budou mimo jiné bojovat týmy Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 25. T. Hanousek (Birner), 58. P. Jelínek (J. Vlach, Ševc), 60. J. Vlach – 52. Lev (Schleiss, Gregorc)

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hlavatý, Tošenovjan

14:44 VIT 2 D. Květoň, hákování
17:28 VIT 2 O. Roman, podrážení
24:25 LIB 1:0 T. Hanousek (Birner)
30:10 LIB 2+2 J. Vlach, hrubost+hrubost