Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36
David Rittich (CGY) 60 minut, 26 zákroků, 6 gólů, 81,3 %

Martin Marinčin (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:03 (05:51:56)
2. Frederik Andersen (TOR) 35 zák., 2 góly, 94,6 %
Střely na branku – 37:32 (12:11, 16:11, 9:10)
Zblokované střely – 16:20
Vyhraná vhazování – 31:33
Trestné minuty – 4:2
Hity – 15:13
Souboj dvou předních týmů NHL přinesl nečekaně jednoznačný výsledek. Toronto totiž zvítězilo na ledě Calgary 6:2.

Hodně napověděla už první třetina. V ní hosté udělili soupeři lekci z produktivity a vyhráli ji 3:0. Ve druhé části jejich náskok ještě navýšil Zach Hyman a teprve poté se dostali ke slovu i Flames, když se podařilo snížit Johnnymu Gaudreauovi.

Do třetí třetiny ještě domácí nastoupili se snahou s vývojem zápasu něco udělat, ale ve 44. minutě je asi definitivně potopila nepozornost brankáře Ritticha, který za svá záda propustil nenápadné nahození Tylera Ennise, jenž se tak mohl radovat z premiérového hattricku. V 53. minutě snižoval na 2:5 Derek Ryan, ale o pouhých 32 sekund později uzavřel skóre utkání Mitchell Marner.

59:40

Fanoušci Maple Leafs v hledišti povstali a odměňují svůj tým aplausem. Do Calgary jich přijelo opravdu hodně.

59:01

Máme tu už poslední minutu tohoto kanadského souboje. Je jasné, že z vítězství se bude radovat Toronto.

58:10

Z levé strany střílel k bližší tyčce Kasperi Kapanen. Rittich si poradil.

57:10

Michael Frolík byl sám před Andersenem, který ho ale vychytal! Fanoušci Toronta v hledišti skandují jméno svého brankáře.

56:31

Hosté v přečíslení 2 na 1! Nylander hledal před odkrytou klecí Patricka Marleaua, jemuž přizvedl hokejku Hanifin.

56:14

Icing Calgary.

56:01

Od modré čáry střílel z první Brodie. Andersen jeho projektil vyráží.

55:49

Zakázaného uvolnění se teď dopustili také hosté.

55:00

Zakázané uvolnění Calgary. Do konce zápasu schází rovných pět minut.

54:35

Rasmus Andersson trefil čistým hitem ve středním pásmu Connora Browna. Tím alespoň trochu potěšil domácí fanoušky.

54:12

Puk skončil v prostoru střídaček. Poslední reklamní přestávka v zápase.

53:13

Tyler Ennis minul domácí branku. Tenhle útočník dnes hraje snad životní zápas.

52:56

52:56 Mitchell MARNER - 2:6

2:6

Branky a nahrávky: 36. J. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 53. D. Ryan (Giordano, Mangiapane) – 10. Ennis (Muzzin, Kapanen), 18. Ennis (Marinčin, Moore), 19. Hyman (Marner), 25. Hyman (Marner, Rielly), 44. Ennis (Moore, Muzzin), 53. Marner (Tavares)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – Czarnik, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Muzzin, Ožiganov, Marinčin – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – Co. Brown, W. Nylander, Marleau (A) – Moore, F. Gauthier, Ennis.

Rozhodčí: Brenk, O'Rourke – Cormier, Gibbons

Diváci: 19 289

09:07 CGY 2 J. Gaudreau, sekání
09:50 TOR 0:1 Ennis (Muzzin, Kapanen)
17:15 TOR 0:2 Ennis (Marinčin, Moore)
18:51 TOR 0:3 Hyman (Marner)