Dominik Simon (PIT): 0+0, +/-: -1, 1 střela, 2 hity, čas na ledě: 16:06

Hvězdy zápasu:

1. Curtis McElhinney (CAR)
2. Jordan Martinook (CAR)
3. Brett Pesce (CAR).
Utkání právě skončilo. Carolina zaslouženě zvítězila na ledě Pittsburghu 4:0 a přiblížila se tak možné účasti v play off. O branky hostujícího týmu se dnes podělili Jordan Martinook, Brett Pesce, Micheal Ferland a Andrej Svečnikov.

59:19

59:19 Andrej SVEČNIKOV - 0:4

59:19

Carolina právě vstřelila branku!
Domácí vůbec nezvládli střídání a už působí odevzdaným dojmem. ANDREJ SVEČNIKOV se rozjel s kotoučem po pravém křídle a dlouhou kličkou do forehandu překonal ležícího Murrayho. 0:4. Asistence: Trevor van Riemsdyk.

58:29

58:29 Micheal FERLAND - 0:3

58:29

O vítězi je dnes rozhodnuto! MICHEAL FERLAND získal puk v polovině kluziště a přesně zamířil do prázdné brány Pens. 0:3. Asistence: Lucas Wallmark.

57:56

Murray je na střídačce a domácí to zkouší v šesti bruslařích.

57:17

Letang se zapojil do útočení a najel si před bránu na střílenou přihrávku. Kotouč ale vůbec netrefil a nyní se musí vracet. Carolina vyváží puk.

56:11

Martinook střílel z levého křídla těsně vedle bližší tyče. Domácím se čas velmi rychle krátí.

55:05

Aho pálil bez přípravy, ale trefil pouze bránícího hráče. Od něj se pak puk odrazil dopředu a k rychlému sprintu se dal Crosby.

54:40

Guentzel pálil hned po buly mimo tři tyče. Kotouč se však odrazil od zadního mantinelu před bránu. McElhinney následně raději skryl puk do své moci.

54:13

Ferland protečoval puk do útočného pásma. Tohle teď hostům bohatě stačí. Na domácích se začíná projevovat nervozita.

53:28

Petterssonovi nevyšla rozehrávka a hra se přesune zpět před Murrayho.

52:42

Snaha Pittsburghu je nyní větší, než před pár minutami. Stále je však hostující tým v komfortní pozici a snaží se hrát pořád stejně aktivně.

51:27

To je neuvěřitelné, co už dnes domácí nedali. Guentzel udělal společně s Crosbym velký rozruch, ale kapitán Pens nedokázal v obrovské šanci dorazit puk za McElhinneyho.

51:08

Crosby nám předvedl dvě rychlé kličky, ale stejně to nestačilo. Do obrany se výtečně vrátil Slavin, který dokázal elitnímu hráči Penguins čistě puk vzít.

50:09

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:09

Ferland přebruslil bránícího hráče a bekhendem zamířil po ledě na bránu. Murray byl však v pohotovosti a dokázal pravým betonem zasáhnout.

49:19

Přestože Carolina vede o dvě branky, tak má ve třetí třetině víc ze hry. Na nějaký tlak Penguins stále čekáme.

48:38

Justin Williams si zbytečně nekomplikoval pozici a poslal puk raději po mantinelu pryč z pásma. Hosté tak rychle mohou vystřídat.

47:40

Carolina si počíná v útočném pásmu dobře. Nyní měl zase velkou šanci na hokejce obránce Slavin. Murray si však proti jeho pokusu vyjel a zmenšil střelecký úhel. Poté zasáhl přesně.

47:20

Tak zákrok večera nám zatím předvedl Matt Murray. Carolina útočnou situaci výborně vykombinovala. Ferland vybojoval puk a předložil ho na pravé straně volnému Wallmarkovi. Centr druhé lajny hostů rychle vypálil, ale Murray zasáhl lapačkou výtečně.

46:38

Johnson vystřelil těsně vedle pravé tyče. McElhinney toho teď moc neviděl a může děkovat, že střela přesná nebyla.

45:24

Ve chvíli, kdy Pearson naskočil na led se ocitl v zajímavé šanci Williams. Kapitán hostů střílel bekhendem a mířil mezi betony Murrayho, ten si ale mezírku mezi betony pohlídal.

44:34

Faulk střelou bez přípravy trefil pravou tyč Murrayho brány. Brankář ve službách Pittsburghu se přesunout nestačil.

43:42

Hamilton dostal puk přímo na hokejku, vybruslil si ještě na střed a zápěstím vypálil. Střela se mu úplně nepovedla, ale byla z naprosto ideální pozice.

43:24

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Tanner Pearson – 2 min., držení).

42:43

Simon zpoza brány přihrál kotouč na modrou čáru Letangovi, jenž se odhodlal ke střele. Trefil však pouze brusli Slavina a kotouč se následně odrazil mimo nebezpečné pozice.

42:19

Rychlá akce Pittsburghu je zastavena kvůli ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:43

41:12

McCann ujel ve vlastním oslabení, ale spolu s ním se stačil vrátit Faulk. Útočník Pittsburghu se prosadit nedokázal.

40:25

Domácí se osvobozují. Na začátku třetiny pokračuje přesilovka Hurricanes.

40:01

Zřejmě také do třetí třetiny nastoupí pozměněný elitní útok Pens: Simon – Crosby – Hörnqvist.
Druhá třetina je za námi. Carolina v ní navýšila své vedení. Konkrétně ve 33. minutě se trefil obránce Brett Pesce a zaznamenal tak svou pátou trefu v sezoně. Hurikány si tak vydobyly skvělou výchozí pozici pro třetí periodu, která začne přibližně ve 2:50. Střely na bránu: 18-22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., podrážení).

39:36

Calvin de Haan už po několikáté ukázal, že umí podpořit útok. Nyní si sám najel do útočného pásma, vybruslil si do lepší pozice a zápěstím vystřelil. Murray zasáhl lapačkou.

39:15

Hosté tráví začátek poslední minuty druhé třetiny v útočném pásmu.

38:19

Hörnqvist získal rychlost a snažil se dostat až před bránu. Neměl moc prostoru, a tak pouze vystřelil bekhendem. McElhinney zasahovat nemusel.

37:56

Letang musel vyjet z útočné třetiny, ale už si hledá své spoluhráče.

37:03

McGinn ukázal, že má velký přehled a dokázal přes celou šíři útočného pásma přihrát puk de Haanovi. Obránce Hurricanes se snažil zakončit co nejrychleji to šlo. Prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

36:22

Hamilton chtěl překvapit brankáře Pens a vypálil z poměrně velké dálky. Jeho střela prosvištěla těsně vedle pravé tyče.

36:02

McElhinney udržel touš ve své moci a nepovolil domácím dorážet. O vyčištění prostoru před bránou se už následně postarali obránci.

35:13

Simon posunul puk do mezikruží na Hörnqvista. Švédský hráč si všiml na pravém kruhu volného Crosbyho, který okamžitě pálil bez přípravy. Trefil však pouze boční síť.

34:27

McKegg velmi šikovně sklepl puk ze vzduchu a dopravil ho až k Murraymu. Brankář Pittsburghu musel kotouč raději přikrýt v lapačce, protože hosté stačili dobruslit do pásma.

33:47

Po ofsajdu je hra přerušena. Následuje komerční pauza.

32:58

32:58 Brett PESCE - 0:2

32:58

Carolina odskakuje na rozdíl dvou branek. Williams pokračoval ve svém dobrém střídání a dokázal posunout puk na modrou čáru. Na té stál BRETT PESCE. Pesce hbitou střelou zápěstím poslal hosty do vedení 0:2. Asistence: Justin Williams a Nino Niederreiter.

32:08

Williams srdnatě bojuje o puk v rohu útočného pásma. Na pomoc mu už přijeli také spoluhráči.

31:26

30:59

Foegele se dostal ve vlastním oslabení do velké šance. Murray byl trpělivý a dokázal do poslední chvíle svůj zákrok ustát.

30:05

Hörnqvist dostal kotouč na hůl a obtočil se kolem brankoviště. McElhinney jeho záměr přečetl a vytasil důležitý zákrok lapačkou.

29:43

Kessel prosvištěl pravým křídlem jako dobře rozjetý vagón a dokázal pohotově vystřelit. Tlačil puk na zadní tyč, ale tu těsně minul.

29:26

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., hákování).

29:21

Sidney Crosby si před bránou počkal na krásnou přihrávku Hörnqvista z otočky a zjevil se v ideální pozici mezi kruhy. Kapitán Pittsburghu ale netrefil bránu, a tak prozatím skóre nevyrovnal.

28:17

Bjugstad si vybruslil z rohu mantinelu až před bránu, odkud zamířil pouze do betonu připraveného hostujícího brankáře.

27:36

Cullenovi nevyšla prostrkávačka mezi bruslemi. Carolina se vydává vpřed i s pukem. Akci tahá Sebastian Aho.

26:20

Poprvé zahrozili také domácí ve druhé třetině. McElhinney si však stačil najít puk i ve velmi nepřehledné situaci na svém brankovišti.

25:32

Zakázané uvolnění Pittsburghu. Začátek druhé třetiny patří zatím jednoznačně Carolině. Ta je zatím jasně aktivnější.

24:42

Murray vypomohl svému týmu s rozehrávkou. Pens tak zakládají protiakci.

23:58

Pesce dostal ideální přihrávku na hokejku a navíc si sjel až mezi kruhy. Se střelou však příliš váhal a nakonec trefil brusle hráče domácího celku.

23:00

Čtvrtá lajna hostů byla v útočné třetině aktivní. Domácí však našli recept na vyhození puku z pásma.

22:30

Po odrazu od obránce de Haana se kotouč odrazil až mezi diváky. Hra je tak poprvé během druhé třetiny přerušena.

21:42

Domácí protečovávají nahození a jdou střídat. Carolina si mezitím může také vydechnout.

20:27

Obrovská šance Caroliny hned na začátku druhé periody. Niederreiter dostal od obránců hodně prostoru a svou střelu také dorazil. Jen o chlup minul pravou tyč.

20:01

Skončila nám první třetina. Domácí sice měli více ze hry, jedinou branku však vstřelili hosté. 45 sekund před koncem první periody vstřelil gól Jordan Martinook a určil tak skóre po první dvacetiminutovce. Střely na bránu: 8-10. Druhá třetina začne přibližně v 1:59.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:15

19:15 Jordan MARTINOOK - 0:1

19:15

Z ničeho nic jde do vedení Carolina. Tenhle gól jde na vrub brankáře Murrayho. JORDAN MARTINOOK vjel do útočného pásma a skrz obránce vyslal ránu zápěstím. O Murrayho rameno se sice puk otřel, domácí brankář ho ale zastavit nedokázal. 0:1. Asistence: Brock McGinn a Jaccob Slavin.

19:08

Kessel mířil svou přihrávku na spoluhráče, ale přes brusle Slavina se do brány nevešla.

18:13

Chvíli se usadila v útočném pásmu také Carolina. Nyní však už zase útočí hráči z Pittsburghu.

17:20

17:02

Nepřehledná akce před bránou Hurricanes brankou neskončila. Riikola se natlačil do brankoviště a kotouč jen těsně minul bránu. McElhinney si ale připsal další úspěšný zákrok.

16:03

Domácí to překombinovali. Kessel si několikrát vyměnil puk s Letangem, ale následná přihrávka na Crosbyho byla pomalá. Kapitán Penguins poté nepřihrál ideálně a Carolina vyhodila puk.

15:29

Hosté se hned na začátku přesilovky Pens osvobozují výhozem.

15:20

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., hákování).

14:32

Phil Kessel najel s pukem na holi do pásma a zápěstím mířil na zadní tyč. McElhinney je zatím hlavním hrdinou první třetiny, neboť si poradil také s tímto pokusem.

13:30

Hamilton dostal nabito proti své holi. Vystřelil velkou silou, ale jeho pokus byl sražen mimo brankovou konstrukci.

12:28

Martinook střílel zápěstím ale trefil pouze finského zadáka Määttü, který před ním zrovna stál.

11:26

Wilson nabral rychlost, dostal puk do jízdy a ramenem se natlačil před bránu. Zakončit nedokázal, ale při své snaze pouze zbořil brankáře McElhinneyho.

10:45

Wallmark se dostal hned po buly ke střele. Matt Murray si zákrok vychutnal a přerušil hru. Čeká nás druhá komerční přestávka v této periodě.

10:37

Zakázané uvolnění Penguins. Hra se přesouvá do jejich obraného pásma.

09:43

Aho přenesl hru na obránce Pesceho, který zápěstím střílel na zadní tyč. Jeho přízemní střela ještě vybízela spoluhráče na teč. Murray měl štěstí, že kotouč nakonec trajektorii nezměnil.

08:53

Nechybělo moc a Dominik Simon mohl zakončit skákající nahození. Nakonec na puk nedosáhl a šanci si nevytvořil.

08:20

Domácí rozehráli nepřesně a přenechali tak puk Carolině. Jelikož útočící hráči Pens vysoko napadají, tak mají hosté problém rozehrát.

07:22

Rust sice nabral rychlost už v obranném pásmu, v tom útočném narazil na Faulka, jenž odvedl svou defenzivní činnost na jedničku.

06:43

Pittsburghu byl odpískán ofsajd. Hra se přesouvá do středního pásma.

06:23

Penguins bojují o puk u rohu kluziště. Sebastian Aho se musel vrátit vypomoct obraně.

05:11

McElhinney si musel připsat první těžký zákrok. Skvěle se v brankovišti natáhl proti McCannovi, který si natáhl brankáře hostů do strany. Zkušený brankář si připsal důležitý zákrok pravým betonem.

04:53

Závar před bránou Murrayho hostům moc nevyšel. Ztratili puk a musí se rychle vracet.

04:05

Ferland neměl komu přihrát, tak pouze posunul puk do pásma Pittsburghu. Domácí se tak pokusí rozehrát.

03:24

Zatím sledujeme zajímavé utkání. Pořád ale čekáme na první vážnější šanci.

02:30

První střelecký pokus vyslali také domácí. Letang vypálil z pravé strany. McElhinney dokázal touš vyrazit do bezpečí.

01:55

Svečnikov dostal na levém křídle prostor a okamžitě střílel zápěstím. Matt Murray nechal vyniknout svou lapačku.

01:06

Pesce uvolnil Faulka, který pálil zápěstím. Murray jeho pokus vyrazil do rohu.

00:29

Niederreiter ujel po levém křídle a šikovně nabízel puk před bránu. Williamsovi chyběl k zakončení do prázdné brány krok.

00:07

Hned po sedmi vteřinách se hostujícímu celku nepovedl přechod do třetiny. Byl pískán ofsajd.

00:01

Před začátkem zápasu si ještě poslechneme hymnu USA.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Bjugstad, Pearson – Hörnqvist, McCann, Simon – G. Wilson, Cullen (A), Blueger.

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, Wallmark, Ferland – B. McGinn, Martinook, Svečnikov – Mäenalanen, McKegg, Foegele.

Rozhodčí: Pochmara, O´Halloran – Cormier, B. Gawryletz.