Finsko – Česko

4:3

po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

06.02.2019, 18:00 • Marli Areena, Turku • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Další utkání čeká českou devatenáctku hned zítra od 14:30 proti Švédsku. A opět vás provedu online přenosem. Dnes děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek. (20:12:50)

Joonas Oden (Finsko).
V úvodním utkání přípravného turnaje devatenáctek ve finském Turku podlehl český tým stejně starým Finům 4:3 po prodloužení. Čeští mladíci srovnávali při závěrečném risku bez brankáře, a tak je bod určitě cenný.

61:47

61:47 ERHOLTZ - 4:3

61:47

Finsko právě vstřelilo branku!
Utkání nakonec rozhodl individuální akcí EEMIL ERHOLTZ, ten si počkal na ideální moment pro střelu a překonal Radka Haase – 4:3!Asistence: Elias Laitamäki a Santeri Haarala.

61:34

Svou rychlostí se nakonec prosadil Jaroslav Brož, ale svou ranou trefil masku Patrikainena.

61:01

Nyní kombinují naši, ale zatím se hraje hodně poctivě jeden na jednoho. Žádné hurá prodloužení.

60:23

Jan Štibingr nepustil do brejku rozjetého Kivenmäkiho, ten poté posunul českou branku.

60:01

Finové vyhráli úvodní buly prodloužení.

60:01

Prodloužení se hraje klasicky pětiminutové ve třech na obou stranách.
Český tým si nechal vyrovnání až při risku bez brankáře, a díky brance Zdeňka Sedláka si zahraje v Turku, po výsledku 3:3, prodloužení.

60:00

59:32

Radek Haas musel koncem své hole vytěsnit střelu Konsty Hirvonena do ochranné sítě.

59:14

Jaroslav Brož ukončil tlak Finů v našem obranném pásmu a vyvezl kotouč na polovinu soupeře.

58:02

Finsko mohlo utkání rozhodnout! Samuel Kemppainen vybídl svou přihrávkou u pravé tyče Matiase Mäntykiviho, ale od jeho brusle se puk odrazil těsně vedle pravé Haasovi tyče!

57:36

Santeri Airola svou ránu od modré nedostal na Haase a Santeri Haarala se k dorážce přes českou obranu nepropracoval.

4:3

Branky a nahrávky: 1. Kivenmäki, 30. Laitamäki (Haatanen, Mäntykivi), 40. Honka, 62. Erholtz (Laitamäki, Haarala) – 7. Střondala (Sedlák), 25. Jelínek (Střondala), 57. Sedlák (Střondala, Šik)

Finsko: Patrikainen (Annunen) – Seppälä (A), Honka, Salmela (C), Airola, Laitamäki, Ketola, Kemppainen, Matinmikko – Mäntykivi, Kivenmäki, Haatanen – Salonen, Hirvonen (A), Kombe – Erholtz, Haarala, Oden – Jokinen, Moilanen, Valkeejärvi.

Česko: Dvořák (Haas) – Štibingr (A), Aubrecht, Klejna, Dluhoš (C), Seemann, Procházka, Klímek, Ondračka – Bambula, Šik (A), Brož – Sedlák, Střondala, Jelínek – Sklenář, Řehák, Šír – Matiaško, Kropáček, Žemba.