05.01.2019, 15:30 • Neftěchim Arena • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.42 4.11 1.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou! (17:53:01)
Česká stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (NIZ): 3 střely, 14/21 vyhraných vhazování, 0+0, čas na ledě 19:45
Adam Polášek (NIZ): 2 střely, 0+0, 2 trestné minuty, čas na ledě: 21:44.
Omsk dnešní zápas zvládl velmi dobře a zvítězil 2:1. První branku vstřelil v 11. minutě kapitán Jevgenij Medveděv. O vyrovnání se postaral ve vlastním oslabení Ildar Šiksatdarov. Rozhodující branka přišla na začátku 3. třetiny. Michail Fisenko zakončil přesně a propálil skvělého brankáře Ježova. Utkání sledovalo 4 232 diváků.

Buly: 44% – 56%.
Utkání končí. Omsk sehrál závěr zápasu velmi zkušeně a vůbec nepustil Nižněkamsk k powerplay. Hosté si připisují důležité body do tabulky a zůstávají v popředí své divize. Naopak krize Nižněkamsku se prohlubuje.

59:20

Šance před bránou Ježova. Nižněkamsku už nezbývá moc času a navíc Omsk hraje v jejich třetině.

58:42

Bobkov nechtěl, aby se hra přerušila, a tak rozehrál. Domácím moc času nezbývá a brankáře Ježova ještě neodvolali z brány.

57:58

Domácí to zkoušeli z ostrého úhlu, ale Bobkov utěsnil prostor na přední tyči.

57:12

Jemelin přitiskl Avcina na mantinel a zamezil možné přihrávce. Omsk vyvezl puk do středního pásma a mezitím vystřídal.

56:50

56:24

Šaripzjanov vypálil ostře, ale hodně vedle. Kotouč se po mantinelu svezl ven z pásma.

55:29

Domácí se vlastní nepřesností připravili o útočné pásmo. Talbot vyvezl dobře puk a navíc ještě v oslabení vystřelil.

54:50

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podrážení).

54:40

Nyní sledujeme mnoho nepřesností ve středním pásmu na obou stranách.

53:47

Další tečovaný puk, který skončil v hledišti. Obě mužstva nyní mohou v klidu vystřídat.

53:13

Další icing, přestože se střídačka Omsku hodně diví. Zdálo se, že Zernov byl u puku dříve než obránce Neftěchimiku.

52:31

Bobkov si poradil se střelou Avcina z úhlu. Nižněkamsk se ale v posledních minutách tlačí víc do zakončení, než v celém průběhu utkání.

52:10

Hra je nyní často přerušena. Hosté předvedli krkolomnou akci, po které se pískal ofsajd. Máme zde další komerční přestávku a po ní uvidíme ještě necelých osm minut ze třetí třetiny.

1:2

Branky a nahrávky: 17. Šiksatdarov – 11. J. Medveděv (Zernov, Širokov), 44. Fisenko (Talbot)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev (A), Polášek, Bryncev, Šaripzjanov, Ogurcov, Timašov, Semjonov – Puustinen, Nestrašil (C), E. Galimov (A) – Avcin, Bikmullin, Porjadin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Arkalov, Šarifjanov, Zdunov – Chajrullin.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Čudinov, J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin (A), Pivcakin, Bondarev, Berezin – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Beck, Desharnais, Stålberg – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Talbot, Fisenko – Jaremčuk.

Rozhodčí: Ravodin, Soin – Ponamarenko, Nikolajev

Diváci: 4 232

07:17 OMS 2 J. Medveděv, držení
10:49 OMS 0:1 J. Medveděv (Zernov, Širokov)
11:58 NIZ 5 Bikmullin, naražení zezadu
16:23 NIZ 1:1 Šiksatdarov