2:3

konec (0:1, 2:2, 0:0)

05.01.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Petr Sumbal

Tipsport: 2.91 3.81 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (06:45:22)

Ztráty: 12:17
Zápas skončil, Anaheim na domácím ledě prohrál s Vegas 2:3. Golden Knights se ze dvou bodů radují naprosto zaslouženě, protože byli většinu zápasu lepší a svého soupeře poměrně jasně přestříleli. Po první třetině hosté vedli 1:0, když se prosadil střelou od modré čáry Nate Schmidt. Ve druhé třetině pak došlo na dvě otočky. Ta první patřila Anaheimu, během osmnácti sekund se trefili v přesilovce Daniel Sprong a potom ještě Carter Rowney. Jenže podobný kousek předvedlo i Vegas, jen na to potřebovalo 29 sekund. Nejprve se z dorážky na brankovišti prosadil Tomáš Nosek a po něm pak Max Pacioretty, jehož gól byl nakonec vítězný. Ve třetí třetině sice měl zejména na konci Anaheim tlak, ale vyrovnat se mu už nepovedlo, i když měl v závěru velkou šanci Ondřej Kaše.

59:58

Getzlafova střela z pravého kruhu byla zablokovaná, tohle už bude pro Vegas dobré.

59:49

59:49 Kaše byl blízko vyrovnání.

59:49

Kaše se dostal do velké šance, ale kotouč po jeho střele skončil těsně nad brankou.

59:10

Po vyhození Vegas se napíská icing, protože u puku byl nejdřív Eakin. Ten pak hledal před brankou Noska, ale ten se nakonec k puku nedostal.

58:32

Anaheim už odvolal Gibbsona a zkouší to v šesti!

58:31

Nick Holden zastavil nahození Anaheimu a Vegas pak dostali puk z pásma.

57:46

Anaheim se sice dostal do pásma, ale zatím si nevytvořil střeleckou pozici.

56:58

Vegas se snaží přerušit tlak Anaheimu a nahazuje kotouč do útočného pásma.

55:58

Pontus Åberg vystřelil od modré čáry a pak se ještě Adam Henrique natahoval po dorážce. Fleury všechno znovu ustál.

54:46

Jakob Silfverberg dostal výbornou přihrávku před branku a Fleury by se jen těžko stihl přesunout, kdyby Švéd dokázal trefit odkrytou branku.

53:45

Getzlaf ještě z mezikruží nedokázal vystřelit, ale pak se k puku dostal Brandon Montour a proti jeho pohotové ráně už musel Fleury zasahovat.

52:50

Anaheim ubránil dlouhé oslabení, teď má sedm minut na to, aby smazal jednobrankovou ztrátu.

2:3

Branky a nahrávky: 22. Sprong (Mahura, Henrique), 23. Rowney (H. Lindholm, Gibbons) – 7. Schmidt (Hunt, Nosek), 31. Nosek, 31. Pacioretty (Stastny, Tuch)

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – Montour, H. Lindholm, Manson, Ja. Larsson, Welinski, Mahura – Sprong, Getzlaf, Sherwood – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Gibbons, Rowney, Åberg.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland, Hunt, Holden, Merrill – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Stastny, Pacioretty – Carpenter, Eakin, Nosek – Reaves, Bellemare, Carrier.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Cameron, Gibbons

Diváci: 17 222

06:52 VEG 0:1 Schmidt (Hunt, Nosek)
21:22 VEG 2 Holden, nedovolené bránění
21:57 ANA 1:1 Sprong (Mahura, Henrique)
22:15 ANA 2:1 Rowney (H. Lindholm, Gibbons)