Tipos Extraliga (SR)

HC MONACObet Banská Bystrica – MsHK Žilina

5:3

konec (1:1, 3:1, 1:1)

04.01.2019, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • 38. kolo • Michal Hladký (@michalxhladky)

Tipsport: 1.2 7.5 8.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:53:39)
Je dobojováno! HC 05 iClinic Banská Bystrica si pohlídala dnešní utkání a připisuje si povinné tři body. Žilina místy kousala, proti kvalitnějšímu soupeři však neměla štěstí a i přes velkou snahu padla. Rozhodla hlavně druhá třetina, ve které domácí odskočili na rozdíl dvou gólů.

59:47

Žilina se osvobozuje a vypadá to, že se v duelu již nic nestane.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého utkání.

58:40

Asselin to udělal nesobecky a raději hledal u zadní tyče stojícího spoluhráčem, který však šestou čárku na pažbu domácího týmu nepřidal.

58:23

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Barta – 2 min., podrážení).

57:34

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., hákování).

57:22

Berani pochopili, že by úplně neměli závěr utkání vypustit. Nyní přidali, díky čemuž by si závěr utkání měli pohlídat.

56:30

Žilina vstřelila branku!
Přichází kosmetická úprava skóre! RICHARD JENČÍK si navedl kotouč více ke středu a povedenou střelou nedal Williamsovi sebemenší šanci. Asistence: Rudolf Huna, Jiří Kučný

55:48

Hra se přesouvá ze strany na stranu. Jedinou otázkou teď zůstává, jestli se podaří někomu z domácích hráčů i v tomto zápase docílit hattricku.

53:35

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Selleck udělal prostor pro GUILLAUMEA ASSELINA, který udělal takový lehký blafák Mikolášovi a překonal ho. Asistence: Eric Sellek, Éric Faille

52:13

Skvělý zákrok předvedl Mikoláš! Tomu se nejdříve podařilo perfektně zasáhnout proti dělovce od modré čáry, načež odražený kotouč reflexivně zastavil lapačkou.

51:45

Až teď je po dlouhé době přerušena hra. Utkání se již pouze dohrává, a to na obou stranách.

50:02

Failleho nikoho nenapadal. Toho tento útočník využil a dostal se do zajímavé šance, když zpoza brány chtěl zasunout kotouč za záda nicnetušícího Mikoláše.

49:02

Obrovskou příležitost měli i hokejisté hostujícího mužstva, když Williams si neporadil s nahozením soupeře a nechal kotouč se volně kutálet po brankovišti.

48:18

Southorn mohl zakončit do odkryté svatyně Žiliny! Po přihrávce od spoluhráče se ocitl v šanci, kterou bych se nebál označit jako stoprocentní.

47:50

47:10

Podešva pálil mezi betony domácího gólmana, který je však dal včas k sobě a kotouč vyrazil.

46:28

Domácí vyhodili. Rozehru chtěl soupeři ztížit Faille a myslím, že se mu to do jisté míry povedlo.

45:50

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., podrážení).

45:00

Po pěti minutách třetí třetiny musím konstatovat, že se na příliš pohledný hokej nedíváme. Oba celky dělají zbytečné chyby a nic zajímavějšího nevymýšlejí.

44:20

Zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravé ruce maskovaného muže v bráně Žiliny.

43:36

Marschallovo nahození bylo zblokováno do rohu hrací plochy. Žilina následně pouze vyhodila kotouč na polovinu hřiště.

42:38

Matějka ztratil kotouč, když ho na mantinelu zbořil jeden ze soupeřů. Banská Bystrica získala pásmo, na moc dlouho to ale nebylo.

41:53

Žilina vstoupila do závěrečné třetiny s velkou vervou. Banská Bystrica její nápor brání, uvidíme však, jak dlouho to domácí vydržím.

41:16

Střela hostujícího hráče mířila do levého horního rohu, ten však o nějaký ten centimetr minula.

40:34

Williams musel být v pozoru, jelikož po akci Hvily dojížděl do brankoviště domácího týmu jeden z jeho spoluhráčů.

40:01

Ve druhé třetině se roztrhl s góly pytel. Během jedné minuty se podařilo domácím hned dvakrát skórovat, ovšem to Žilinu nepoložilo a ta hned vzápětí snížila. Vlci se prezentovali dobrý výkonem, po brance soupeře v posledních minutách ale musím říct, že jejich šance na bodový zisk jsou velmi malé.
Další třetina začne přibližně v 19:11.

40:00

39:30

Chvíli před koncem třetiny zkusil své štěstí Marshall, tento pokus ale Mikoláš po celou dobu viděl.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé části dnešního utkání.

37:18

Už jsem chtěl napsat, že se domácím přesilová hra příliš nedaří. Poté se však ke střele od modré dostal KAROL SLOBODA a připsal si čistý průstřel. Asistence: Eric Selleck, John Steven Levko Koper

35:58

Hosté jsou již ve čtyřech, protože se právě teď vrátil z trestné lavice Balej.

35:37

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Rehák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

34:59

Žilina si může odpočinout. Střela soupeře skončila v ochranné síti, a tak mohou jeho spoluhráči jít po náročné pasáži střídat.

34:28

Banská Bystrica rychle kombinuje v útočném pásmu a vypadá to, že si chce bezmocného soupeře vychutnat.

33:58

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Balej – 2 min., podrážení).

33:09

To jsou věci! Sloboda daroval kotouč Jenčíkovi, který našel RUDOLFA HUNU a ten se střelou do pravého horního rohu brány soupeře nemýlil. Asistence: Richard Jenčík, Lukáš Hvila

31:29

A přesně minutu po předchozí trefě se prosazuje BROCK HIGGS, jenž se blýskl pro Kanaďany typickým důrazem a dotlačil puk za záda Mikoláše. Asistence: Vladimír Mihalik, Marek Bartánus

30:29

A Banská Bystrica si bere vedení zpět na svou stranu! Faille naznačil střelu a nahrál GUILLAUMEU ASSELINOVI, kterému stačilo jen doťuknout kotouč do prázdné brány. Asistence: Éric Faille, Jordan Southorn

29:26

Češík se obtočil kolem soupeře a takřka z nulového úhlu mířil na bližší tyč, u které byl včas Mikoláš.

28:45

Delší dobu se hraje bez přerušení. To by potřebovali hlavně hokejisté Banské Bystrice, kteří se prezentují dosti chaoticky.

27:51

Bartánus prověřil od modré čáry brankáře Žiliny, jemuž se podařilo gumový předmět pouze vyrazit.

27:15

Surovka se ocitl v gólové šanci! Branku nedal, ale pořádně naštval domácí fanoušky, které poslední minuty opravdu nebaví.

25:42

Snad poprvé jsme mohli vidět, že se domácí dostali pod tlak. Ti pouze puk vyhodili, jelikož potřebovali vystřídat.

25:16

Bartova střela byla nepřesná. Následně puk dojel jeden z hostů, kteří tím pádem mohou pokračovat ve hře.

24:43

24:01

Southorn využil své rychlosti a prosmýkl se kolem pravé strany před Mikoláše, který se musel blýsknout skvělým zákrokem proti kličce soupeře.

23:45

Tentokrát již byl odpískán odpískán přesně podle pravidel, a tak následuje vhazování ve střední třetině.

23:05

Faille hledal Higgsa, toho si však soupeři dobře pohlídali, díky čemuž přihrávku zachytili.

22:43

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Barta – 2 min., hákování).

22:28

Gabor našel parádní nahrávkou Češíka, který se nikým nehlídaný neúspěšně snažil z první dostat kotouč za záda Mikoláše.

22:14

Podešva vystřelil, jeho zakončení ale Williams viděl, a tak ho bez větších problémů zastavil.

22:00

Rozhodčí se nyní omlouvá, neboť odpískal ofsajd, který v žádném případě nebyl.

21:45

Nahození domácího hráče bylo zastaveno hokejistou v zeleném dresu.

21:28

20:47

Banská Bystrica dobře napadá a i ve čtyřech nic Žilině nedovoluje. Myslím si, že oslabení se řešilo v kabině Beranů o třetině.

20:08

Na vhazování byli úspěšnější domácí hokejisté, kteří tak mají možnost ubrat něco málo z přesilové hry soupeře.

20:01

První třetina je u konce! Žilina po inkasované brance vůbec nestíhala a vypadalo to, že utkání se rozhodně ještě v první třetině. Jenomže poté přišlo několik zbytečných vyloučení na domácí straně a šance pro hosty, kteří darovanou příležitost uchopili za pačesy a krátce před sirénou srovnali.
Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:28

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., sekání).

19:00

Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:31

V závěru první třetiny kombinují hosté v obraném pásmu. Ani se jim nedivím, tento stav je pro ně velmi lichotivý.

18:03

16:53

Tak to je studená sprcha pro Banskou Bystricu! Dvojnásobnou přesilovou hru proměnil LUKÁŠ HVILA, když z mezikruží příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Kučný

16:00

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hákování).

15:59

To byla obrovská šance! Huna nahazoval kotouč na bránu a jeho pokus tečoval jeden z jeho spoluhráčů, na což nedokázal Williams zareagovat jinak, než vyražením puku před sebe.

15:30

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., podrážení).

14:48

Faille se pokoušel sám probít skrz obranu soupeře, jenomže tento záměr mu nevyšel.

14:03

Asselin se dožadoval puku, načež ho dokonce dostal. Jenže situace se nejspíš sám zalekl, neboť tváří v tvář brankáři Žiliny neuspěl.

13:07

Bánská Bystrica předvádí přesně to, co ji stačí. A rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o nějaký náročný výkon.

12:15

Biro zakončoval z mezikruží a pořádně vystrašil Mikoláše, který vyjel dva metry proti němu z brány.

11:13

Higgs vystřelil velmi nebezpečně po přihrávce od spoluhráče. Puk mezi tři tyče nevměstnal, přesto to jsou hráči v bílých dresech, kteří kombinují

10:31

Beránek vyslal nahození na Williamse, jenž si podobnými zákroky udržuje provozní teplotu.

09:45

Kupka nahodil kotouč od modré čáry, puk však skončil jen ve výstroji brankáře Žiliny.

07:49

Domácí jdou po zásluze do vedení! S přečíslením dva na jednoho si sice Mikoláš s vypětím všech sil poradil, s následnou dorážkou ERICA SELLECKA už ale ne. Asistence: Brock Higgs, Guillaume Asselin

07:09

Sloboda hledal před bránou stojícího Failleho, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Mikoláše.

06:21

Probíhá reklamní přestávka, které přihlíží zaplněný zimní stadion v Banské Bystrici.

05:54

Střela hostujícího hokejisty z hranice levého kruhu byla vyražena Williamsem.

05:01

Zakázané uvolnění také na druhé straně. Často se přerušuje, a to se hodí hlavně hráčům Žiliny.

04:36

Dubeň nahazoval kotouč na bránu soupeře. Puk se po teči domácího hráče odebral do ochranné sítě, což znamenám, že se bude vhazovat před Williamsem.

03:59

Zakázané uvolnění, hra se přesune před bránu hostujícího mužstva.

03:33

Huna se hnal z pravé strany na Williamse, přičemž si ho nikdo z obránců soupeře nevšímal. Toho využil a vystřelil, skóre však neotevřel.

02:41

Úvodní minuty nám značně napověděly o tom, jakým směrem se bude ubírat směr utkání. Bánská Bystrica je jasně lepší a je otázkou času, kdy propašuje kotouč za záda Mikoláše.

02:26

Po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Marshall a prověřil pozornost brankáře Žiliny.

02:06

Odpískaný ofsajd překazil kombinaci hráčů v bílých dresech. Jako úmyslný vyhodnocen nebyl, takže se vhazuje na útočné modré čáře domácího týmu.

01:28

Poprvé zasáhl taktéž Williams, a tak bude následovat vhazování po jeho levici.

01:08

Střela domácího hokejisty od modré čáry končí na zadním mantinelu.

00:42

Bartánus se probojoval před brankáře soupeře a vypálil, načež si první zákrok v utkání připsal Mikoláš.

00:10

V úvodním vhazování se podařilo zvítězit domácím, kteří se okamžitě přesunuli do útočného pásma.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sarvaš – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, L. Lunter

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Turian, Piegl, Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Hvila, Jenčík, Huna Rud. – Balej, Surovka, Hrazdíra – Barta, Podešva, Beránek – Síkela, Rehák, Milý

Rozhodčí: Peter Jonák, Róbert Müllner – Tomáš Gegáň, Šimon Synek – Peter Macko.

MsHK Žilina

Výkony hostujícího týmu v tomto ročníku nejvyšší slovenské souteže jsou jedním velkým zklamáním. Žilina ztrácí na záchranu šest bodů a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v nejbližší době zlepšit. Před vánoci sice zvítězila nad papírově silnějším Zvolenem, avšak hráčům ze severu Slovenska se na tento výkon nepodařilo navázat.
Nejvíc kanadských bodů má na kontě Beránek s Hunou, kteří se dělí o třiačtyřicáté místo v tabulce produktivity.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Favorit dnešního utkání se má v plánu v závěru základní části porvat o první místo, na které po devětatřiceti zápasech ztrácí jeden jediný bod. Změnit by se to mohlo právě dnes, neboť Banská Bystrica hraje doma, tedy na místě, kde v každém duelu této sezóny dokázala bodovat.
Velkou měrou se na tom podílí hlavně hokejisté ze zámoří. Kanaďané Falle, Asselin, Higgs a Američan Marschall jsou ti, kteří patří mezi nejlepší hráče celé soutěže, vesměs totiž všichni strávili značnou část kariéry v juniorských soutěží ve své domovině a ještě relativně nedávno se snažili probojovat do NHL.

30.12.18 Nitra – B. Bystrica 3 : 6
28.12.18 B. Bystrica – MAC Ujbuda 7 : 2
26.12.18 Trenčín – B. Bystrica 4 : 3
23.12.18 L. Mikuláš – B. Bystrica 3 : 4
21.12.18 Poprad – B. Bystrica 5 : 2
Vítám vás u utkání nejvyšší slovenské soutěže, ve kterém se představí celky HC 05 iClinic Banská Bystrica a MsHK Žilina. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:3

Branky a nahrávky: 8. Selleck (Asselin, Higgs), 31. Asselin (Faille, Southhorn), 32. Higgs (Mihalik, Bartánus), 38. Sloboda (Selleck, Koper), 54. Asselin (Selleck, Faille) – 17. Hvila (Kučný), 34. Huna (Jenčík, Hvila), 57. Jenčík (Huna, Kučný)

HC MONACObet Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sarvaš – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, L. Lunter

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Hvila, Jenčík, Huna Rud. – Balej, Surovka, Hrazdíra – Barta, Podešva, Beránek – Síkela, Rehák, Milý

Rozhodčí: Peter Jonák, Róbert Müllner – Tomáš Gegáň, Šimon Synek – Peter Macko

07:49 BBY 1:0 Selleck (Asselin, Higgs)
15:30 BBY 2 Gabor, podrážení
16:00 BBY 2 Ďatelinka, hákování
16:53 ZIL 1:1 Hvila (Kučný)
19:28 BBY 2 Selleck, sekání