Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera

2:3

po prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

04.01.2019, 17:00 • O pořadí v play-off • Vladimír Vykoukal

Je za námi velmi napínavý zápas, z kterého nakonec odcházejí jako vítězové vítkovičtí hokejisté. Nejdřív to ale tak nevypadalo, Tygři totiž po dvou třetinách vedli 2:0. V třetí dvacetiminutovce však hosté vyrovnali a v prodloužení rozhodl Petr Fridrich o vítězi utkání. (19:32:47)

63:15

Vítkovice právě vstřelily branku!
Zápas je rozhodnut! Do přečíslení 2 na 1 se dostali PETR FRIDRICH a Bernovský, první jmenovaný dorazil střelu jeho spoluhráče a rozhodl tak zápas. Asistence: Bernovský

Do velké šance se dostal hostující kapitán Bernovský, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti, Pařík však opět vytáhl skvělý zákrok.

62:46

Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Piták, přichází Dolíška.

62:46

Piták se po ošetření zvedá a odjíždí na střídačku, už nebude pokračovat.

62:46

Rovnou z trestné lavice se do šance dostal Klapka, jeho dělovku Piták vyrazil. Po zákroku však vítkovický gólman leží na ledě, tohle nevypadá dobře.

62:30

62:10

Tygři vyhazují.

61:40

Další velká šance Fridricha! Z levého kruhu však těsně minul.
Oddechový čas pro hosty.

61:06

Velká šance hostů! Z blízkosti střílel Fridrich, Pařík však skvěle vyrazil.

60:30

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pařík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Klapka.

60:18

Tygrům nevyšel vstup do pásma, píská se ofsajd.

60:01

Je za námi poslední část základní hrací doby, ve které se podařilo hostům vyrovnat díky gólům Mrvy a Vaculy. Nutno říci, že si Slezané zasloužili, byli aktivnější a Tygři můžou být rádi, že udrželi alespoň vyrovnaný stav.

60:00

59:22

Liberečtí drží kotouč za svou brankou, vypadá to, že v základní části už gól nepadne.

58:15

Slezané mají obrovskou převahu! Tygrům se několikrát nepodařilo vyhodit puk z pásma, z čehož pramenilo několik slibných příležitostí pro hosty, Pařík ale domácí tým drží v zápase!

2:3

Branky a nahrávky: 25. Šeliga (Žůrek, Pařík), 25. Cikhart (Šafařovský, Šeliga) – 51. Mrva (Bernovský, Fridrich), 54. Vacula (Potočný, Konečný), 64. Fridrich (Bernovský)

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Starý, Hampl, Žůrek, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Měchura, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Vacula, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Ivan.

24:29 LIB 1:0 Šeliga (Žůrek, Pařík)
24:59 LIB 1:0 Cikhart (Šafařovský, Šeliga)
31:52 VIT 2 Vacula, nedovolené bránění
35:00 LIB 2 Křepelka, hákování
36:01 VIT 2 Fridrich, hákování
41:03 LIB 2 Ira, hákování
50:07 LIB 2 Jiruš, příliš mnoho hráčů
50:23 VIT 2:1 Mrva (Bernovský, Fridrich)
53:31 VIT 2:2 Vacula (Potočný, Konečný)
54:20 LIB 2 JIruš, podrážení
Po 3. třetině
Prodloužení
60:30 LIB 2 Pařík, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Klapka
62:46 VIT -Dolíška +Piták (Střídání)
63:15 VIT 2:3 Fridrich (Bernovský)