NHL

Calgary Flames – Vancouver Canucks

2:3

po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

30.12.2018, 04:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.79 4.13 3.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:12:13)
Česká stopa v utkání
David Rittich (CGY) odchytal 63:06, 24 zák., 88,9 %
Tři hvězdy utkání
1. Jacob Markström (VAN) 31 zák., 93,9 %
2. Mark Jankowski (CGY) 1+1
3. Elias Pettersson (VAN) 1+0
Calgary se v dnešním utkání prosazovalo pouze v oslabení, to však na vítězství nestačilo a s Vancouverem prohrálo 2:3 po prodloužení. Po cenné výhře nad Winnipegem se tak Flames nepodařilo na výhru navázat a naopak Canucks dokázali na venkovním ledě vyhrát podruhé v řadě, když navázali na úspěch z Edmontonu.

Porážka Flames navíc znamená, že na čele Západní konference zůstane i po dnešním hracím dni Winnipeg, který sice před pár hodinami prohrál s Minnesotou, ale drží s 50 body čelní pozici, protože má o jedno odehrané utkání méně než Calgary se stejným počtem bodů.

63:06

63:06 Alexander EDLER - 2:3

63:06

Vancouver právě vstřelil branku!
Teď však už ne a hosté vítězí v dnešním utkání! Boeser našel na pravé straně brankoviště volného ALEXANDERA EDLERA, který přehodil beton přesouvajícího se Ritticha a zajistil vítězství Vancouveru. Asistence: Brock Boeser.

61:46

Velká šance Vancouveru, Rittich ale zvládl kotouč zastavit a přerušit hru.

61:00

Zakázané uvolnění Calgary.

60:19

Monahan zakončoval z bekhendu, ale Markströma nepřekonal.

60:01

O osudu utkání rozhodne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:14

Rittich chytá ránu Edlera od modré čáry a přerušuje hru.

58:30

Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy se marně snaží usadit v útoku.

57:09

Do konce normální hrací doby zbývají poslední tři minuty. Hra je přerušena ve středním pásmu.

56:23

Canucks pokazili rozehrávku a dopustili se zakázaného uvolnění.

56:13

Markström si u své tyčky počíhal na střelu z pravé strany brankoviště a čapl ji do lapačky. Komerční přestávka.

2:3

Branky a nahrávky: 15. Jankowski (Hanifin), 29. Hamonic (Jankowski) – 6. Boeser (Edler, Bärtschi), 32. Pettersson (Ch. Tanev), 64. Edler (Boeser)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Neal, Backlund, Tkachuk (A) – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Hathaway, D. Ryan, Dubé.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Ch. Tanev (A), Edler (A), Stecher, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot – Virtanen, Horvat (A), Eriksson – Boeser, Pettersson, Goldobin – Leivo, M. Granlund, Bärtschi – Motte, Beagle, Roussel.

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Mach, Brisebois

00:23 VAN 2 Stecher, vysoká hůl
04:49 CGY 2 J. Gaudreau, sekání
05:08 VAN 0:1 Boeser (Edler, Bärtschi)
13:13 CGY 2 D. Ryan, sekání
14:30 CGY 1:1 Jankowski (Hanifin)