Mistrovství světa do 20 let

Švédsko – USA

5:4

po prodl. (1:0, 2:0, 1:4 - 1:0)

30.12.2018, 04:30 • Save-On-Foods Memorial Centre • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.81 4.69 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji Vám krásnou neděli! (07:19:16)
Střely na branku – 33:29 (7:4, 12:8, 13:15 – 1:0)
Utkání mezi Švédskem a USA nakonec nabídlo neskutečný thriller! Ještě v 50. minutě se přitom zdálo, že Tři korunky v pohodě míří za třemi body. Američané se ale ze stavu 0:4 dokázali neuvěřitelně zmátořit. Jejich stíhací jízdu zahájil v přesilovce Mikey Anderson a hrdinou se poté stal Ryan Poehling. Ten nejprve v další přesilové hře snížil na rozdíl dvou branek a v poslední minutě dokázal zásahy v časech 59:24 a 59:36 srovnat skóre. V dramatickém prodloužení pak přeci jen vstřelili vítězný gól Švédové. Ukázkově sehrané přečíslení 2 na 1 zakončil Adam Boqvist.
Nejlepším hráčem Švédska byl vyhlášen brankář Samuel Ersson. Na straně USA tuto cenu logicky dostává střelec hattricku, Ryan Poehling.

63:51

63:51 Adam BOQVIST - 5:4

63:51

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové nakonec vítězí alespoň v prodloužení! Přečíslení 2 na 1 ukázkově sehráli Jacob Olofsson s ADAMEM BOQVISTEM. Prvně jmenovaný Boqvistovi kotouč hned z první vrátil a švédský obránce střílel do prázdné klece. Asistence: Jacob Olofsson.

63:23

Z pravého kruhu střílel Joel Farebee. Boqvist mu vložil do rány hůl a srazil ji do ochranné sítě.

63:12

Obrovské šance Švédů! Forhendovou kličku nedotáhl do konce Isac Lundeström a poté se neprosadil ani švédský kapitán Erik Brännström. Ten poté spadl na brankáře Keysera a hra je vykázána do středního pásma.

62:28

Brännströmova přihrávka hledala před branku najíždějícího Sandina. Josh Norris se stačil vrátit a v pádu přihrávku zablokoval!

61:57

Střela Fabiana Zetterlunda z levého kruhu minula bližší tyčku Keyserovy branky.

61:07

61:07 Adam Boqvist neproměnil samostatný únik.

61:07

Adam Boqvist mohl rozhodnout! Dostal se do samostatného úniku a po naznačení kličky do bekhendu si stáhl kotouč na forhend. V rychlosti už ho nezasunul za Keysera.

60:01

Neskutečné utkání rozhodne až prodloužení! Švédové vedli ještě v 50. minutě 4:0, ale ani čtyřbrankové vedení nedokázali udržet. Americkým hrdinou se stal Ryan Poehling, jenž velel stíhací jízdě čistým hattrickem. Svým třetím gólem vyrovnal pouhých 24 sekund před koncem.

60:00

59:36

59:36 Ryan POEHLING - 4:4

59:36

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané zvládli něco neuvěřitelného! Za deset minut totiž dokázali stáhnout čtyřbrankové manko! Švédové měli puk na hokejkách, ale ztratili ho a za to přichází tvrdý trest. Joel Farabee našel na pravé straně najetého RYANA POEHLINGA a ten střelou ke vzdálenější tyčce dovršuje čistý hattrick. Asistence: Joel Farabee.

59:24

Následuje americký time-out.

5:4

Branky a nahrávky: 5. Westerlund (Fagemo, Elvenes), 30. Hugg (Bemström, Broberg), 33. Bemström (Gustafsson), 43. Brännström (Gustafsson, Westerlund), 64. Boqvist (Olofsson) – 50. M. Anderson (Wahlstrom, Chmelevski), 54. Poehling (Chmelevski, Wahlstrom), 60. Poehling (Wahlstrom, Q. Hughes), 60. Poehling (Farabee)

Švédsko: Ersson (O. Eriksson Ek) – Brännström (C), Westerlund, Sandin, Boqvist, Ginning, Lundkvist, Broberg – Elvenes, Gustafsson, Fagemo – Hugg (A), Holmberg, Bemström – Olofsson, Lundeström (A), Zetterlund – Hållander, Bäck, Sveningsson – Södergran.

USA: Keyser (Primeau) – Q. Hughes (A), M. Anderson (C), Samberg, Kemp, M. Samuelsson, Miller, St. Ivany – Cates, Barratt, Madden – Farabee, Norris (A), Robertson – Cockerill, Poehling, Wahlstrom – Drury, Chmelevski, O'Brien.

Rozhodčí: Ingram (CAN), Romasko (RUS) – Chaput (CAN), Kovacs (SUI)

04:47 SWE 1:0 Westerlund (Fagemo, Elvenes)
15:01 USA 2 Norris, krosček
15:05 USA 2 Samberg, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
29:27 SWE 2:0 Hugg (Bemström, Broberg)
32:39 SWE 3:0 Bemström (Gustafsson)