30.12.2018, 01:15 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 4.09 4.08 1.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Tom Wilson (WSH) – 1+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Vrána (WSH) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:59
Michal Kempný (WSH) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:54
Je dobojováno. Washingtonští hokejisté na začátku druhé třetiny vedli už 3:0 a zdálo se, že kráčí za jasnou výhrou, domácí ale trefami Whitea a Stonea dokázali utkání zdramatizovat. Vyrovnat už se ale Senators nepodařilo, a dva body tak putují do hlavního města Spojených států.

59:32

Carlson vystrnadil Duchenea z washingtonské třetiny kluziště, čas už hraje neúprosně proti domácím.

59:01

Minutu před koncem je Marcus Högberg na střídačce a Senators se usadili v útočném pásmu.

58:41

Capitals vyhodili kotouč do útočného pásma, Cody Ceci musí s rozehrávkou vyčkat, než dostřídají jeho spoluhráči.

57:54

John Carlson ovládl sprinterský souboj s Ryanem Dzingelem, Ottawským tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

57:23

Senators najednou ožili, nyní jim ale byl odpískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.

56:30

56:30 Mark STONE - 2:3

56:30

Ottawa právě vstřelila branku!
To domácí dokázali potrestat a už je to jen o gól! Brady Tkachuk nabil na pravý kruh nikým nehlídanému MARKU STONEOVI a ten se tváří v tvář Copleymu trefil neomylně. Asistence: Brady Tkachuk a Colin White.

56:11

Bowey byl v mezikruží úplně sám, rozhodl se ale nevystřelit a celou akci překombinoval.

55:29

Čas na vstřelení minimálně dvou gólů se začíná domácím povážlivě krátit, Capitals navíc mají ve třetí třetině dění na ledě zcela pod kontrolou.

54:46

Až nyní Mark Borowiecki vyhodil kotouč ze třetiny, Ottawským ale bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

53:54

Nakonec to vzal na sebe Dmitrij Orlov, střela ruského zadáka od modré ale zaduněla jen o zadní hrazení.

53:17

T. J. Oshie si vyměnil puk s Boweym, posléze si ale z vrcholu levého kruhu na střelu netroufl.

52:20

Vrána hledal v předbrankovém prostoru volného Kuzněcova, do jeho přihrávky ale na poslední chvíli vložil hůl Ben Harpur.

51:45

Do konce třetí třetiny už zbývá jen něco přes osm minut a Ottawa stále ztrácí dva góly, Capitals se navíc učelně brání a Pheonix Copley nemá tolik práce jako ve druhé třetině.

2:3

Branky a nahrávky: 25. White (Mark Stone, B. Tkachuk), 57. Mark Stone (B. Tkachuk, White) – 8. T. Wilson (Kuzněcov, Lewington), 16. Lewington (Bäckström, Siegenthaler), 22. Bowey (T. Wilson)

Ottawa Senators: M. Högberg (McKenna) – Harpur, Borowiecki, Ceci, DeMelo, Lajoie, Wolanin – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Z. Smith, Duchene, Dzingel – Bødker, Tierney, B. Ryan – N. Paul, Pyatt, Rodewald.

Washington Capitals: Copley (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Bowey, Siegenthaler, Lewington – Ovečkin, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Rank, McIsaac – Barton, Murchison

07:12 WSH 0:1 T. Wilson (Kuzněcov, Lewington)
16:00 WSH 0:2 Lewington (Bäckström, Siegenthaler)
16:37 WSH 2 Bowey, nedovolené bránění
21:01 WSH 0:3 Bowey (T. Wilson)
24:22 OTT 1:3 White (Mark Stone, B. Tkachuk)