Spengler Cup

Team Canada – Norimberk Ice Tigers

4:2

konec (3:0, 1:1, 0:1)

30.12.2018, 15:10 • Vaillant Arena, Davos (kapacita: 6 300) • Semifinále • Daniel Ježek

Tipsport: 1.26 6.89 8.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to je prozatím vše, z Davosu se opět přihlásíme v 20:15, kdy startuje druhé semifinále mezi domácím týmem HC Davos a finskou KalPou Kuopio. Na shledanou! (17:32:28)

Zach Boychuk – Daniel Weiss
Hráči javorového listu dali základ svému vítězství již v úvodní dvacetiminutovce, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. V dalších dvou periodách již Kanaďané své vedení kontrolovali, Norimberk se na dostřel dostal až v samotném závěru duelu, kdy se po krásné individuální akci prosadil Brandon Buck.
První semifinále končí, z postupu do finálového boje se raduje Kanada!

59:50

Brown před vlastní brankou srazil střelu Ebbetta mimo tři tyče, na výsledku duelu to ale nic nezmění.

59:20

Ice Tigers jsou před Fucalovou brankou. Od modré pálil Lalonde, Fucale vyrazil do rohu.

59:00

Norimberk se nemůže dostat do útočné třetiny, Kanada velmi dobře brání své území.

58:42

Kanaďané se pokusili trefil prázdnou branku přes celé kluziště, kotouč ale nakonec skončil na icingu. Trenér Kanady si bere oddechový čas.

58:34

Ice Tigers se drží v útočné třetině. Střelu Gilberta od modré domácí srazili do rohu kluziště.

58:00

Dvě minuty do konce třetí třetiny, Norimberk hraje se šesti bruslaři v poli!

57:36

Bast se tlačil do útočné třetiny, proti bránícímu Quinceymu ale neuspěl.

57:15

Norimberku se nepovedla rozehrávka, Lalonde poslal kotouč na zakázané uvolnění.

56:52

Kanaďané nahodili kotouč do útočné třetiny, Treutle raději ukryl kotouč do lapačky po menších nepřesnostech v norimberské rozehrávce.

56:20

Kanada hraje v plném počtu. Norimberští se usadili v útočném pásmu, střela Mebuse ale letěla příliš vysoko.

56:01

Treutle musel pokrýt rychlou akci Kanady, vhazovat se bude po pravé ruce norimberského brankáře.

4:2

Branky a nahrávky: 8. Emmerton (Boychuk), 10. Boychuk (Emmerton), 13. Boychuk (Noreau), 23. DiDomenico (Ebbett, Noreau) – 32. Weiss (Pföderl), 56. Buck

Team Canada: Fucale (Coreau) – Fabbro, Quincey, Bieksa, Wiercioch, Després, Noreau (A), Curran – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, Boychuk, Emmerton – Knelsen, D. Moore (A), Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik – Gagnon.

Norimberk Ice Tigers: Treutle (Jenike) – Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Gilbert (A), Weber, Jurcina, Bender – Buck, Bast, Bassen – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Ch. Brown, Acton, Mieszkowski – Segal (A), Lerg, Fox.

Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Progin (všichni SUI)

07:06 TCA 1:0 Emmerton (Boychuk)
09:39 TCA 2:0 Boychuk (Emmerton)
12:45 TCA 3:0 Boychuk (Noreau)
22:17 NRB 2 Mebus, podrážení
22:30 TCA 4:0 DiDomenico (Ebbett, Noreau)