1:2

konec (0:1, 1:0, 0:1)

22.12.2018, 03:05 • Pepsi Center, Denver • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 4.65 4.4 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:48:58)

Trestné minuty: 6:10
Je dobojováno a hosté se mohou radovat z těsné výhry 2:1. Tu svému týmu zajistil ve 42. minutě Arťom Anisimov, když byl včas na správném místě a dorazil do sítě Kaneovu střelu, kterou Grubauer propustil ze svých chráničů. Colorado pak spustilo tlak a snažilo se o srovnání, jenže v brance Chicaga dnes stál vynikající Delia, který doslova vymazal všechny výpady soupeře a 35 zákroky výrazně pomohl k cenným bodům.

59:58

59:58 Murphy mohl rozhodnout, střela přes celé kluziště trefila tyčku

59:58

Delia si připsal zákrok proti MacKinnonovi a Murphy se pak vyhozením snažil trefit prázdnou branku. Trefil tyčku!

59:18

A je to tady, Grubauer pospíchá na střídačku!

58:46

Colorado je v plném počtu. Pokud se jim podaří získat pásmo, dá se čekat power-play.

58:20

Domácí vyhazují přes všechny čáry.

58:01

58:01 Strome Grubauera nepřekonal

58:01

Velkou šanci na pojistku náskoku měl Strome, který číhal u tyčky a dostal přesnou přihrávku. Jenže Grubauer se roztáhl na brankové čáře a betonem zvládl zasáhnout!

57:11

Postavení mimo hru v podání hostů, DeBrincat byl v útočném pásmu dříve, než bylo potřeba.

56:46

Celá akce však byla zakončena faulem domácího Iana Colea a ten tak obdržel dvě minuty za hákování.

56:46

Zleva si na střed sjel Kane, jeho následné zakončení však Grubauer pokryl a poradil si i s dorážkou.

56:27

Calvert se neprosmýkl okolo pravého mantinelu, po překonání modré čáry byl zbaven puku a dopředu jde Chicago.

55:55

Seabrook se vrátil do hry, Colorado nevyužilo ani tuto přesilovku.

55:25

Anisimov zablokoval další střelecký pokus a vzápětí sám vyhodil přes všechny čáry.

54:52

Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží Compher, jeho volej skončil nad brankou. Tohle byla slušná šance na srovnání.

54:23

Delia opět zasáhl, nyní proti rychlému MacKinnonovi a jeho průniku levou stranou.

53:55

Přesilovka pro domácí. Rozhodčí sice chvíli váhal, ale poté zvedl ruku a odpískal podrážení. Dvě minuty dostal Brent Seabrook.

53:15

Z úhlu neuspěl ani Rantanen, Delia nyní drží svému týmu těsný náskok.

52:30

Na druhé straně se do zakončení z levého křídla natlačil Kerfoot, byl ale příliš z úhlu na to, aby Deliu překvapil.

51:56

Navýšit náskok mohl Kane, přečíslení dvou na jednoho vyřešil střelou, kterou však Grubauer vyrazil do rohu.

51:25

Landeskog pouze zavezl puk do útočného pásma, zde akce skončila u mantinelu. Hosté se nyní velice dobře brání.

50:26

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:26

Fosrling chybně rozehrál a doslova namazal do šance soupeři. Calvertovo bekhendové zakončení ale proplachtilo vedle Deliovy branky.

49:32

Na druhé straně neuspěl střelou přes obránce Andrighetto, jeho pokus byl zblokován.

49:17

Strome si po nájezdu do pásma z pravé strany počkal na spoluhráče, nabil do druhé vlny Keithovi, jeho bomba ale skončila na zadním plexiskle.

48:26

Murphy nabízel nahození na teč, nikdo z jeho spoluhráčů ale puk nezasáhl. Grubauer tak zasahovat nemusel.

47:59

Nepřesná rozehrávka na obou stranách, po přerušení se vhazuje ve středním pásmu.

46:58

Zase tu máme hokej nahoru a dolů, sledujeme opravdu strhující minuty.

45:57

45:57 Saadův pokus šel od břevna na brankovou čáru

45:57

Branková konstrukce zacinkala i za Grubauerem, ten čelil baseballovému pokusu z bezprostřední blízkosti. Puk se od břevna odrazil k brankové čáře a poté šel ven. Rozhodčí stál poblíž, vše dobře viděl a ihned rozpažil.

45:26

Deliu dnes podruhé zachránila tyčka, ta za ním zacinkala po střele Kerfoota po přihrávce do druhé vlny. Hosté tak i nadále drží těsné vedení.

44:41

Grubauer se rozhodl pomoci spoluhráčům v rozehrávce, minulo se to však účinkem a málem z toho byla šance Chicaga.

43:36

Rozhodčí přerušil hru, neboť u mantinelu zůstal ležet domácí Wilson a vypadá to na vyhozené levé rameno. Okamžitě v doprovodu lékaře zamířil do šatny.

42:35

Saadovu střelu z levého křídla Grubauer vyrazil, hosté pokračují v útoku.

41:19

41:19 Arťom ANISIMOV - 1:2

41:19

Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté se dnes podruhé dostávají do vedení! Po průniku do útočného pásma vystřelil Kane, Grubauerovi puk vypadl a pomaličku se dokutálel k brankové čáře. Tam byl jako první ARŤOM ANISIMOV a snadno jej doklepl do sítě – 1:2. Asistence: Patrick Kane.

40:39

Hosté ubránili první výpad Colorada ve třetí třetině a poté Toews hledal dlouhým pasem Saada. Ten byl pokrytý obranou.

Trestné minuty: 4:8
Čtyřicet minut hry je za námi a o výsledku není vůbec rozhodnuto. Ve druhé třetině jsme pokračovali ve sledování rychlého a pohledného hokeje, ve kterém bylo několik velkých šancí na obou stranách. Jak Grubauer, tak i Delia předváděli povedené zákroky a hostujícího gólmana jednou podržela i jeho tyčka. Přesto byl brankář Chicaga překonán, na konci 23. minuty jej zblízka prostřelil J. T. Compher a ustanovil tak současný stav 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49

Ještě jeden Deliův zákrok, střela v podání Tysona Josta byla sražena mimo ledovou plochu.

39:06

Až teď posunul Forsling puk do středního pásma a hosté mohou vystřídat.

38:28

Rantanen nezpracoval prudkou přihrávku skrz pásmo, domácí se ale i nadél udrželi v pásmu a budují si pozici.

38:07

Další přesilovka pro Colorado, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Duncan Keith.

38:01

Po Landeskogově vyjetí si před branku se puk vykutálel těsně vedle Deliovy branky a skončil v rohu.

37:05

A platilo to i po akci, kdy se před Grubauera cpal Toews. Colorado dostalo puk do středního pásma.

36:45

Chicago v tlaku, chybí tomu ale finální fáze, prostor u branky si domácí dobře brání.

35:05

Do další se nacpal hostující Saad, když se prosmýkl mezi dvěma obránci, ale do zakončení pak už nedal dostatek razance. Grubauer jeho pokus kryl.

34:54

Stále se hraje velice aktivní zápas, který se musí divákům líbit, šance jsou na obou stranách.

34:00

Na druhé straně střílel z levého křídla Perlini, Grubauer měl prostor pokrytý a hravě pokus vyrazil.

33:14

Nieto pálil od modré čáry mimo, Colorado se vrhá do útoku a zakončuje ze všech pozic.

32:21

Je po přesilovce, DeBrincat již naskočil na ledovou plochu.

32:14

V závěru zakončoval prudkou ranou Jost, jeho dělovka však skončila těsně nad brankou Chicaga.

31:46

Tahle přesilovka Coloradu nejde, puk opět letí přes všechny čáry.

31:18

Akce hostů v oslabení vyvrcholila brejkem dvou na jednoho, Kämpf ovšem zakončil mimo.

30:39

Barrie je s pukem za vlastní brankou, hostům se úvod oslabení vydařil a osvobodili se.

30:21

Domácí tým si dá přesilovku, dvě minuty za držení dostal Alex DeBrincat.

29:28

29:28 Skvělý Grubauer ve svém brankovišti

29:28

Vynikající Grubauer! Už pololežel v brankovišti, když z bezprostřední blízkosti zakončil Sikura. I tak si brankář domácích zvládl poradit a puk vyrazil.

28:45

Girard pospíchá za vyhozeným pukem, zakázané uvolnění to ale nebude. Colorado zakládá další postupnou akci.

27:55

I další souboj mezi Anisimovem a Grubauerem vyhrál gólman Colorada, ten si nyní poradil s nebezpečnou střelou z otočky.

27:41

A parádní zákrok vytáhl i Grubauer, když jeho blesková lapačka zastavila Anisimovovu střelu z prostor u kruhů.

26:45

26:45 Domácí Johnson trefil tyčku

26:45

Málem to bylo 2:1, když si zprava najel Johnson na přesnou přihrávku a rychlým zakončením trefil Deliovu tyčku!

26:09

Až nyní musel Delia zasahovat, holí posunul puk ze svého brankoviště do rohu.

25:47

Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní bez výraznějších šancí.

24:39

Kličkovanou nyní předvedl Nathan MacKinnon, jeho akce však skončila za Deliovou brankou.

23:45

Vyrovnávací trefa Colorado povzbudila, domácí jsou opět usazeni v útočném pásmu.

22:58

22:58 J. T. Compher - 1:1

22:58

Colorado právě vstřelilo branku!
A je srovnáno. Narůstající tlak domácích byl odměněn gólem, kdy sice Delia nejprve odvrátil akci středem, jenže hra pokračovala a zpoza branky přihrál Kerfoot na volného J. T. COMPHERA a ten ranou z první poslal puk za gólmanova záda. Asistence: Alexander Kerfoot, Colin Wilson.

21:58

Rantanen se pěkně prokličkoval z vlastního pásma až do toho útočného a málem se nacpal i do zakončení. Opravdu povedená akce, jen bez střeleckého vyjádření.

21:18

Na druhé straně vystřelil z mezikruží MacKinnon, jeho pokus však byl sražen mimo ledovou plochu.

20:46

Nemeth se již vrátil na ledovou plochu, Colorado tak přečkalo i druhé oslabení.

20:33

Hosté pokračují v přesilové hře a Toews zahrozil střelou z levého kruhu. Puk však šel nad branku.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, do které aktivněji vstoupili domácí hokejisté, jenže svůj tlak nedokázali proměnit v gól. A tak udeřilo na druhé straně. Po dvouminutovém trestu se na led vrátil Kahun, dostal se do brejku dvou na jednoho a jeho přihrávku proměnil Alex DeBrincat v zatím jedinou branku utkání. Jinak sledujeme aktivní zápas, oba celky se snaží o časté zakončení a tak se Grubauer, ani Delia rozhodně nenudí.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57

Kane už nahazoval tak trochu z nouze, aby to stihl a málem skóroval. Jeho švih prolétl těsně vedle branky.

19:12

Po DeBrincatově přihrávce si nedokázal Kane zpracovat, jinak by stál sám před Grubauerem a mohl by zakončovat.

18:46

Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Patrik Nemeth s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

18:25

A bude se zase vylučovat, zatím mají hosté ponechanou výhodu.

18:05

Je po přesilovce, Murphy se vrátil na led.

17:38

Chicago vyhazuje přes všechny čáry a může si alespoň na chvíli oddechnout.

17:18

Minul i Landeskog, první útok Colorada nyní soupeři docela zatopil.

16:49

Po krátké kombinaci se ke střele z levé strany dostal MacKinnon, jeho prudký švih prolétl kousek nad břevnem.

16:05

Dlouho to ovšem nevydrželo, neboť po závaru domácích v útočném pásmu se faulu dopustil Brendan Perlini a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

15:21

A už se zase hraje v plném počtu na obou stranách.

15:13

A opět je puk mimo pásmo, přesilovka Chicaga se chýlí ke svému konci.

14:09

Po souboji u mantinelu domácí vyhodili přes všechny čáry až k Deliovi. Chicago zahajuje novou akci.

13:21

Přesilovku si zahrají i hosté, dvě minuty za krosček právě dostal Patrik Nemeth.

12:37

Saad pouze nahodil do útočného pásma a odjel se svými spoluhráči střídat.

11:11

11:11 Kämpf v dobré příležitosti neuspěl

11:11

Kämpf byl blízko navýšení náskoku Chicaga, jenže i Grubauer ukazuje, že je mužem na svém místě a tento brejk zneškodnil.

10:40

10:40 Compherův pokus a Deliův pohotový zákrok

10:40

A platí to i po bleskové akci a střele z první v podání Comphera. Ránu z mezikruží Delia skryl mezi svými chrániči.

10:10

Zase trocha nebezpečí před Deliou, od modré se snažil o nahození Calvert, brankář Chicaga ovšem zatím drží čisté konto.

09:26

Zakázané uvolnění Colorada, hra se zase stěhuje před Grubauera.

08:07

08:07 Alex DEBRINCAT - 0:1

08:07

Sotva se Kahun vrátil na led, dostal přihrávku do brejku a byla tu akce dvou na jednoho. Tuto situaci vyřešil na jedničku, když přihrál na najíždějícího ALEXE DEBRINCATA a ten dostal puk za přemisťujícího se Grubauera! Asistence: Dominik Kahun, Connor Murphy.

07:58

Hosté se ubránili a jsou tak zase v plném počtu.

07:18

A nyní vychytal i Landeskoga, číhajícího u tyčky. Stále je stav 0:0.

06:30

Delia se parádně roztáhl na brankovišti a zabránil tak Compherovi skórovat po opravdu dlouhé kličce. Domácí jsou ale i nadále usazeni v útočném pásmu.

05:58

Je tu první vyloučení, hosté hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odkroutí Dominik Kahun.

05:25

Delia Coleovo bleskové zakončení od modré čáry moc dobře neviděl a byl rád, že zvládl puk vytěsnit do rohu. Colorado pokračuje v útoku.

04:28

DeBrincat pouze nahodil puk do útočného pásma, přesto si jej málem sám dokázal dojet a rozvinout útočnou akci. Grubauer nakonec zvládl rozehrát.

03:39

Zatím je to střelecky aktivní úvod, od modré to zkusil domácí Barrie, Delia na jeho ránu dobře viděl a po skrytí puku se opět pískalo.

02:37

Po buly ihned pálil od modré Keith, Grubauer opět přerušil hru.,

02:32

Na druhé straně zahrozil střelou z levé strany Martinsen, i Grubauer už tak má za sebou první úspěšný zákrok.

01:21

Colorado vlétlo do utkání ve velkém stylu, nyní si na přihrávku sjel k brankovišti Bourque, Delia jeho rychlý pokus zvládl vytěsnit.

00:48

Barrieho pokus už byl nebezpečnější, nyní už gólman Chicaga musel ukázat svou připravenost.

00:16

Hned v úvodu přišla první střela, od modré švihl Girard, jeho pokus ale šel mimo. Delia zasahovat nemusel.

00:01

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Nemeth, A. Lindholm – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Kerfoot – Calvert, Söderberg, Nieto – Andrighetto, Jost, G. Bourque.

Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), Forsling, C. Murphy, Dahlström – Kahun, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, D. Strome – Sikura, Kämpf, DeBrincat – Perlini, Johnson, Martinsen.

Rozhodčí: Lambert, Kozari – Murchison, Gibbs.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání v Pepsi Center začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.