DHL Extraliga juniorů

HC Slavia Praha – EC Red Bull Salzburg

4:1

konec (1:1, 1:0, 2:0 - N 0:1)

15.12.2018, 19:15 • Zimní stadión Eden • O pořadí v play-off • Šimon Rogner (@simonrogner)

Třetí třetina, především její druhá polovina, patřila Salzburgu, ale góly dávali jenom sešívaní. Ve 49. minutě dal svůj druhý gól zápasu Robin Všetečka a 58 sekund před třetí sirénou uzavřel konečné skóre 4:1 Filip Macek. V prodloužení pak bonusový bod získali hosté ze Salzburgu, vystřelil jim ho Carl Zimmermann. (21:19:14)

63:32

Tak se přece jenom se CARL ZIMMERMANN prosazuje – z levé strany trefuje přesně mezírku mezi Málkovými betony. Salzburg tak bere bod za výhru v prodloužení. Asistence: Bastian Eckl.

63:26

Zimmermann se zjevil samotný před Málkem, jenž ale opět kryje.

63:02

Hede uvolnil Nymana, který trefuje tyčku!

62:44

Hadamczik měl před sebou pouze Málka, ale slávistického brankáře nepřekonal!

62:21

Čapka zavezl puk do útočné třetiny, našel Křenka, který ještě hledal Hasila. Neúspěšně.

61:35

Obu zajel zpět do obranného pásma a počká na vystřídání.

61:02

Málek si teď dovolil možná až příliš, ale proti napadajícímu Peterkovi puk nakonec ve spolupráci s obránci uchránil.

60:16

Holý hledal na středu volného Hasila, jehož střelu kryje Kolarz.

60:04

Salzburg vyhrál vhazování, ale přichází o puk.

60:01

Slavia vítězí v základní hrací době 4:1, bonusový bod bude k dispozici ještě v prodloužení a případných nájezdech.

59:55

Eliaš našel před brankou nikým nehlídaného Polegoshka, jehož střelu do odkryté branky ale fantasticky vyráží Málek!

59:02

Slavia právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto. Kižlin vyhrál vhazování v útočném pásmu a posunul puk na modrou na FILIPA MACKA, který napřáhl a překonal zjevně nic nevidícího Kolarze. Asistence: Dávid Kižlin a Martin Petrák.

58:58

Zakázané uvolnění Salzburgu.

58:49

Altrichter zblokoval střelu od modré a kulhá na střídačku, Holý mezitím radši vyhazuje do středního pásma.

58:02

Varejcka se snažil individuální akcí prosadit až před branku, na Málka si ale nevyzrál.

4:1

Branky a nahrávky: 17. Všetečka (Altrichter), 37. Labuzík (Janča, Kižlin), 49. Křenek, 60. Macek (Kižlin, Petrák) – 13. Borzecki (Eckl, Hadamczik), 64. Zimmermann (Eckl)

HC Slavia Praha: Málek (Němeček) – Fiala, Mareček, Bureš, Srdínko, Macek, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Altrichter, Labuzík, Janča, Petrák.

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Bugl) – Obu, Hadamczik, Menner, Nyman – Eckl, Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Polegoshko, Leonhardt, Peterka, Zimmermann.

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Ondráček