konec (1:0, 2:0, 2:0)

16.11.2018, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 19. kolo • David Panuška

Tipsport: 2.5 4.3 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u extraligového hokeje na počtěnou! (19:59:44)
Utkání devatenáctého kola mezi Chomutovem a Spartou je u konce, domácí překvapivě vítězí 5:0! Piráti vstřelili tři branky v přesilovce, kde se na každém z nich podíleli Juraj Valach a Jan Stránský. O zbytek branek se ve třetí třetině postarali Tomáš Svoboda a Jan Havel. Severočeský celek se tak po nejjasnějším vítězství v sezóně radují ze zisku tří bodů.

Střely na branku: 24:21
Nejlepší hráči: Jan Stránský (1+2) – Lukáš Rousek.

58:45

Utkání se za potlesku domácích fanoušků pouze a jen dohrává. Sparta se pokouší něco vymyslet a domácí celek brání a hraje už pro Justina Peterse.

57:27

Piráti se zjevil ve třech před Honzíkem. Marek Tomica byl sám mezi kruhy, kam dostal nabito. Domácí kapitán se do kotouče tvrdě opřel, ale jeho rána skončila těsně vedle.

56:49

Sparta se dostala do dobré akce, Lukáš Pech obkroužil branku, ale Justin Peters chce čisté konto a opět parádně zakročil! Pokračuje se vhazováním po jeho levici.

56:05

Po aktivní kombinaci domácího celku se k další střele dostal Stanislav Dietz. Ten to zkoušel těsně nad ledem k pravé tyčce, ale David Honzík zakročil.

54:55

Lukáš Rousek dostával k levému mantinelu přihrávku přes polovinu hřiště. Hostující mladík nakonec přihrávku přijímal v úmyslném ofsajdu, vhazuje se tedy po pravici Honzíka.

54:33

Těsně před červenou čárou prodlužoval kotouč do útoku Jan Stránský a nakonec se píská icing. Hra tak bude pokračovat po levici Justina Peterse.

53:45

Pavel Klhůfek následně pokoušel štěstí od levého mantinelu. Chomutovský útočník zakončoval na přední tyčku, ale kotouč skončil jen na boční síti.

53:08

Stanislav Dietz nejdříve zakončoval z levého kruhu na přední tyčku, ale Honzík zasáhl. Hostující brankář si následně poradil i s pokusem z pravé strany!

52:31

Pražané se dostali velice rychle do útoku, ale nahození nebylo úspěšné. Kotouč se nicméně po odrazu dostal na branku Peterse, který kotouč schoval v lapačce.

52:17

Piráti opět Spartu zatlačili a hosté museli kotouč pouze vyhodit z pásma. Ten ale skončil na střídačce, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat po pravici Davida Honzíka.

51:24

Podél pravého mantinelu se do zakončení rval Radek Duda, který se ale přes bránící hráče nedostal. Za brankou byl následně o kotouč obrán a jsou u něj hosté.

51:00

50:39

Sparta kombinovala a celou akci zakončila střelou z pravého kruhu. Justin Peters se ale i přes clonu bránících hráčů dostal k zákroku a nadále trápí Sparťany.

49:49

Petr Vrána následně zakončoval od modré čáry a mezi kruhy se k teči dostal Richard Jarůšek. Jeho rána ale skončila jen na brankové konstrukci!

49:24

Dlouho se bojovalo za brankou Chomutova, nakonec se ke kotouči dostal Stanislav Dietz, který podél mantinelu vyhodil až do střední třetiny.

49:00

Sparta si zahraje přesilovku poprvé od první třetiny. Pavel Klhůfek inkasuje dvě minuty za podražení a hosté mohou alespoň aktuální stav zkorigovat.

5:0

Branky a nahrávky: 18. J. Stránský (Valach, Duda), 25. Valach (J. Stránský), 38. Jank (J. Stránský, Valach), 45. T. Svoboda (V. Růžička, Sklenář), 48. J. Havel (Koblasa)

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Mrázek – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, J. Havel.

HC Sparta Praha: Machovský (41. Honzík) – Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, Gregorc, Košťálek, M. Jandus – Kudrna, P. Vrána, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Jarůšek, Sill, Rousek – Beran, Smejkal, Pšenička.

Rozhodčí: Hribik, Bejček – Kis, Rampír

Diváci: 4 312

06:41 CHM 2 Štich, podrážení
13:28 CHM 2 Marjamäki, hrubost
16:49 SPA 2 Pšenička, nesportovní chování
17:01 SPA 2 Sill, podrážení
17:29 CHM 1:0 J. Stránský (Valach, Duda)