Anthonyho Beauvilliera si dnes nemohl domácí kouč Barry Trotz vynachválit.

Filip Chytil (NYR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:22 (04:06:12)
Střely na branku – 24:41 (11:14, 6:13, 7:13)
Zblokované střely – 14:14
Vyhraná vhazování – 37:34
Trestné minuty – 8:10
Hity – 22:25
Newyorské derby přineslo krásný hokej a hned 12 gólů! Šťastnější byli domácí Islanders, kteří vítězí 7:5. Hosté sice utkání výborně odstartovali, když rychle vedli 0:2. Ostrované však ještě v první třetině vyrovnali a ve druhé části si vypracovali vedení 5:3. To ještě v 50. minutě navýšil Leo Komarov a zdálo se být rozhodnuto. Rangers ovšem ještě nesložili zbraně. V 54. minutě se tak v přesilovce přesně trefil Chris Kreider a v čase 57:31 již při hře bez brankáře vstřelil kontaktní gól mladý český útočník Filip Chytil. Opětovná power-play už však hostům vyrovnání nepřinesla a 21 sekund před koncem naopak rozhodl Cal Clutterbuck. Hlavním hrdinou utkání je však Anthony Beauvillier, jenž duel zakončil s bilancí 3+1.

59:39

59:39 Cal CLUTTERBUCK - 7:5

59:39

Islanders právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Na útočné modré chyboval Anthony DeAngelo, jenž své zaváhání navíc nenapravil ani v souboji s Brockem Nelsonem. Ten se tak u mantinelu dostal k puku a předal ho CALOVI CLUTTERBUCKOVI, jehož první střelu na prázdnou branku ještě zablokoval Jesper Fast, ale druhá už přes klekajícího Shattenkirka prošla. Asistence: Brock Nelson.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny!

58:22

Domácí dostali puk do středního pásma a pošetřili tak nějaký čas.

Rangers právě vstřelili branku!
FILIP CHYTIL dostává hosty na dostřel! Kevin Shattenkirk si sjel s pukem na osu hřiště a vystřelil. Kotouč se od bránícího Kühnhackla odrazil přímo k českému mladíkovi a ten neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Kevin Shattenkirk.

57:16

Branka Rangers je prázdná, teď už to je tedy na maximální riziko!

56:54

Domácí zatím brání dobře a nepouštějí Jezdce do šancí.

56:15

Domácí se už hodně zatáhli a jen vyčkávají na soupeře, který už musí hrát vabank.

55:33

Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Greisse.

55:07

Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

7:5

Branky a nahrávky: 10. Beauvillier (Hickey, Filppula), 11. B. Nelson (Leddy, Eberle), 23. Beauvillier (Filppula, Komarov), 26. Beauvillier (Boychuk, Barzal), 35. Lee (Leddy, Jo. Bailey), 50. Komarov (Filppula, Beauvillier), 60. Clutterbuck (B. Nelson) – 5. Kreider (Pionk, Zibanejad), 6. Claesson (B. Howden), 24. K. Hayes, 54. Kreider (Pionk, Georgijev), 58. Chytil (Naměstnikov, Shattenkirk)

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pulock, Leddy, Boychuk, Pelech, Mayfield, Hickey – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Filppula, Kühnhackl – Clutterbuck (A), Gionta, Johnston.

New York Rangers: H. Lundqvist (41. Georgijev) – DeAngelo, Skjei, Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson – Zuccarello, Zibanejad, Chytil – Naměstnikov, K. Hayes, Kreider (A) – Fast (A), B. Howden, Vesey – Lettieri, L. Andersson, C. McLeod.

Rozhodčí: O'Halloran, Furlatt – Driscoll, Nansen

Diváci: 13472

03:49 NYI 2 Eberle, hákování
05:00 NYR 0:1 Kreider (Pionk, Zibanejad)
05:35 NYR 0:2 Claesson (B. Howden)
09:35 NYI 1:2 Beauvillier (Hickey, Filppula)