Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

3:4

konec (0:0, 3:2, 0:2) Stav série: 1:2

02.05.2018, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Semifinále V. konference • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

59:23

Matthew Murray naskočil na střídačku a Pittsburgh zkouší vyrovnat při hře bez brankáře! Caps vedou v Pittsburghu 4:3.

58:53

58:53 Alexandr OVEČKIN - 3:4

58:53

Washington právě vstřelil branku!
Nicklas Bäckström vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, potažením puku se zbavil ležícího Jakea Guentzela a ALEXANDR OVEČKIN po jeho přihrávce orazítkoval pravou tyč, jenže poté se dostal k odraženému puku a u levé tyče ho ze vzduchu dorazil do brány! Washington se těsně před koncem ujal vedení 4:3! Drama vrcholí. Asistence: Nicklas Bäckström.

54:23

Dnešní utkání sleduje 18634 diváků.

49:27

Brian Dumoulin si z pravého kruhu krásně sjel před bránu, jenže brankář Braden Holtby mu na vzdálenější levé tyči pravým betonem nedovolil puk zasunout do brány! Fantastický zákrok.

45:06

45:06 Matt NISKANEN - 3:3

45:06

MATT NISKANEN před levým kruhem napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, kde ji Matthew Murray v rozštěpu nedokázal udržet v lapačce a puk se ze vzduchu snesl do brány! Stav utkání je 3:3. Asistence: Dmitrij Orlov a Tom Wilson.

42:43

42:43 Jevgenij Malkin jako třetí hráč Pittsburghu trefil tyč!

42:43

Jevgenij Malkin na pravém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a z bodu kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry! Třetí tyč Pens!

38:58

Penguins špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Conor Sheary.

36:27

36:27 Sidney CROSBY - 3:2

36:27

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jake Guentzel v levém kruhu krásně prohodil puk mezi nohama jednoho z hráčů Washingtonu a forhendovou přihrávkou předložil puk SIDNEYMU CROSBYMU, který na vzdálenější pravé tyči zamířil z úhlu nad lapačkou Bradena Holtbyho pod horní tyč! Pittsburgh podruhé vede. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.

35:55

Tom Kühnhackl dostal dvě minuty za držení hole, zatímco Michal Kempný za hákování.

34:36

34:36 Překonaného Holtbyho zachránil Matt Niskanen!

34:36

Jevgenij Malkin střelou z pravého kruhu dokázal Bradena Holtbyho propálit mezi betony a puk pomalu klouzal za brankovou čáru, překonaného brankáře Caps ale zachránil Matt Niskanen!

33:15

33:15 Faul Alexe Ovečkina, který vyvolal hodně vášní na ledě

33:15

Alex Ovečkin dostal dvě minuty za krosček, zatímco Tom Wilson za nesportovní chování. Poté se strhla potyčka, kterou vyvolal Jamie Oleksiak a také byl vyloučen za krosček. Přesilová hra pro Penguins.

31:32

Penguins na pravém křídle vypálili s příklepem od modré čáry a Braden Holtby puk mířící pod horní tyč vyrazil maskou! Skvělý zákrok.

31:04

31:04 Chandler STEPHENSON - 2:2

31:04

CHANDLER STEPHENSON si najel do mezikruží na krásnou bekhendovou přihrávku T. J. Oshieho z levého rohu útočného pásma a bez přípravy zamířil mezi levým betonem a lapačkou Matta Murrayho k pravé tyči! Stav utkání je 2:2. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.

29:51

29:51 Tom Wilson ramenem zasáhl do obličeje Antona-Reese

29:51

Zach Aston-Reese se soustředil u střídaček na hru a chtěl zavést puk do útočného pásma, jenže do cesty se mu postavil tvrďák Tom Wilson, který ho sestřelil levým ramenem! Na ledě se objevila krev a útočník Pittsburghu zamířil v PPG Paints Areně na ošetřovnu.

26:49

26:49 Patric HÖRNQVIST - 2:1

26:49

Jevgenij Malkin u levé tyče krásně zamíchal s pukem po přihrávce Phila Kessela a bekhendem ho nahodil před bránu, kde ho na vzdálenější pravé tyči z blízkosti ze vzduchu poslal do sítě PATRIC HÖRNQVIST! Také Pittsburgh využil jednu ze tří přesilových her a otočil utkání – 2:1! Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.

25:36

Brooks Orpik byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru, během které se pokusí otočit zápas na svou stranu.

24:33

24:33 Jake GUENTZEL - 1:1

24:33

JAKE GUENTZEL před bránou skvěle tečoval střelu Justina Schultze od modré čáry a puk po minutí lapačky Bradena Holtbyho skončil v pravém horním rohu brány! Pittsburgh dokázal rychle odpovědět na inkasovaný gól. Stav: 1-1. Asistence: Justin Schultz a Sidney Crosby.

23:50

23:50 Conor Sheary stejně jako Bryan Rust trefil pravou tyč!

23:50

Conor Sheary se ocitl u pravé tyče po přihrávce z mezikruží ve velké šanci, z ostrého úhlu ale do sítě nezamířil, protože Braden Holtby levým ramenem vytáhl puk do bližší tyče, od níž se odrazil za bránu! Domácí se radovat nemohli.

20:48

20:48 John CARLSON - 0:1

20:48

JOHN CARLSON napřáhl po zpětné přihrávce z pravého kruhu na ose útočného pásma od modré čáry k prudké střele s příklepem, která se od hole Bryana Rusta odrazila nad vyrážečku Matthewa Murrayho a zamířila k levé tyči! Capitals využili přesilovou hru pouhé dvě sekundy před návratem Jevgenije Malkina a i ve třetím zápase série skórovali jako první. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.

18:50

Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za podržení a Washington dohraje první třetinu v přesilové hře, pokud ji nevyužije ještě před přestávkou.

18:40

18:40 Bryan Rust krásnou střelou z blízka orazítkoval tyč!

18:40

Bryan Rust si najel v pravém kruhu na krásnou zadovku od Toma Kühnhackla a z blízkosti mířil do pravého horního rohu brány, jenže puk skončil na tyči, od které se odrazil zpět do hry!

16:30

Kris Letang vzápětí fauloval Toma Wilsona na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

16:25

16:25 Alex Ovečkin vyrazil do nebezpečného protiútoku

16:25

Kris Letang na pravém křídle před útočnou modrou čárou trestuhodně přišel o puk a Alex Ovečkin se po skvělém sprintu z levé strany krásně natlačil před bránu, poté ale bekhendem nedokázal v tísni jednou rukou zakončit!

15:01

15:01 Matthew Murray nedokázal udržet střelu Larse Ellera!

15:01

Lars Eller vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a mířil nad ledem k přední tyči, kde Matthew Murray nedokázal puk sevřít mezi pravým podpaždím a těsně minul vzdálenější pravou tyč! Nepřesvědčivý zákrok, ale gól nikde.

14:15

14:15 Braden Holtby dobře zasáhl proti tečované střele

14:15

Olli Määttä na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střelu z úhlu na přední tyči s problémy podržel Braden Holtby, který už se ohlížel za sebe, puk ale dokázal v náručí zastavit. Komerční přestávka. V PPG Paints Areně gól zatím nepadl.

11:02

11:02 Patric Hörnqvist ve slibné příležitosti minul bránu

11:02

Patric Hörnqvist se po dvou zákrocích Matthewa Murrayho ocitl v mezikruží po zpětné přihrávce Jakea Guentzela zpoza brány ve slibné šanci, jenže prudkou střelou zápěstím minul nad ledem pravou tyč! Další šance domácího Pittsburghu.

08:18

08:18 Braden Holtby a jeho skvělý zákrok proti tečované střele

08:18

Jevgenij Malkin po přihrávce z levého křídla na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem a jeho tečovanou střelu jedním z obránců Capitals na přední tyči výtečně vyrazil lapačkou Braden Holtby! Skóre zůstává 0:0.

07:47

T. J. Oshie se snažil před bránou Pittsburghu tak usilovně dostat do zakončení, až fauloval a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Pittsburgh.

06:35

06:35 Alex Ovečkin a jeho šance po přihrávce zpoza brány

06:35

Nicklas Bäckström krásnou zadovkou zpoza brány našel v levém kruhu pro vhazování Alexe Ovečkina, který se snažil zápěstím zamířit ke vzdálenější pravé tyči, jenže do jeho střely se obětavě vrhl jeden z hráčů Penguins, který ji levou nohou zablokoval! Bryan Rust to byl.

04:39

Patric Hörnqvist se snažil před bránou tečovat puk, jenže fauloval a také on byl vyloučen na dvě minuty za podražení. V PPG Paints Areně se tedy bude hrát ve hře 4 na 4.

03:56

Brett Connolly chtěl z levého křídla obranného pásma vyrazit do protiútoku, jenže podrazil Zacha Astona-Reese a dostal dvě minuty za podržení. První přesilová hra pro Penguins.

3:4

Branky a nahrávky: 25. Guentzel (J. Schultz, Crosby), 27. Hörnqvist (Malkin, Kessel), 37. Crosby (Guentzel, Letang) – 21. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 32. Stephenson (Oshie, Bäckström), 46. Niskanen (Orlov, T. Wilson), 59. Ovečkin (Bäckström)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Simon, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov (A), Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly (A) – J. Vrána, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Francois StLaurent. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons

Diváci: 18634

03:56 WSH 2 Connolly, podražení
04:39 PIT 2 Hörnqvist, podražení
07:47 WSH 2 Oshie, držení
16:30 PIT 2 Letang, nedovolené bránění
18:50 PIT 2 Malkin, podražení
20:48 WSH 0:1 Carlson (Bäckström, Ovečkin)
24:33 PIT 1:1 Guentzel (J. Schultz, Crosby)