27.03.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.91 4.01 3.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, TOI 13:19
Tomáš Tatar (VGK) 0+0, 2 střely, TOI 12:40 (06:49:04)
Hvězdy utkání

1. Jonathan Marchessault (VGK) 1+2
2. Shea Theodore (VGK) 1+1
3. Alex Tuch (VGK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-29; Zablokované střely: 13-20; Vhazování: 58%-42%; Hity: 27-34; Přesilové hry: 2/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.
Vegas po bezbrankové první třetině po přestávce využilo dvě přesilové hry, když se prosadili Alex Tuch a Jonathan Marchessault a mezi nimi na straně hostů Erik Johnson. Třetí část začala obrovským náporem Golden Knights, jejichž vedení pár okamžiků na to navýšil Shea Theodore a v závěru zápasu jízdou do prázdné brány William Karlsson. T-Mobile Arena prožila fantastickou noc a Golden Knights se během inaugurační sezóny v NHL radují z postupu do playoff, které si na druhý pokus předčasně zajistili. Konečné skóre. Vegas Golden Knights 4 Colorado Avalanche 1.

59:44

59:44 William KARLSSON - 4:1

59:44

Golden Knights právě vstřelili branku!
WILLIAM KARLSSON po přihrávce Jonathana Marchessaulta od boxu časoměřičů dovezl puk do prázdné brány od útočné modré čáry a pečetí postup nováčka z Vegas do prvního playoff v historii! Asistence: Jonathan Marchessault.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56

Golden Knights se dostali snad k pěti střelám na prázdnu bránu, jenže buď skončily mimo nebo byly zablokovány!

58:13

Gabriel Landeskog od boxu časoměřičů nahodil puk do útočného pásma a Marc-André Fleury se vydal za bránu, aby ho zastavil a podél hrazení se pokusil rozehrát.

57:33

Vegas se podařilo vyhodit puk za bránu Colorada v momentě, kdy ji opustil Semjon Varlamov a naskočil na střídačku!

56:57

David Perron se u pravé tyče ocitl z ničeho nic ve velké šanci a bekhendem se puk snažil zasunout na vzdálenější levé tyči vedle pravého betonu Semjona Varlamova, jeho pokus byl ale zablokován a kotouč skončil v rohu ledové plochy!

56:06

Colorado se po delší době dostalo ke střele, jenže následný pokus hostí zamířil nad a skončil v ochranné síti.

54:41

David Perron vystřelil ihned po vhazování a Semjon Varlamov zřejmě na přední tyči vyrazil puk do ochranné sítě levým betonem.

54:37

Vegas se dostalo na pravém křídle po akci dva na dva ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.

4:1

Branky a nahrávky: 25. Tuch (W. Karlsson, Marchessault), 35. Marchessault (Theodore, W. Karlsson), 42. Theodore (Haula, Neal), 60. W. Karlsson (Marchessault) – 34. E. Johnson (Comeau, Nieto)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, C. Miller, Merrill, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron (A), Haula, Neal (A) – Tuch, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Nemeth, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Girard, A. Lindholm, Alt – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Compher, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Comeau – G. Bourque, Toninato. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Dave Jackson, Tom Kowal. Čároví: Devin Berg, Kiel Murchison

Diváci: 18326

09:25 VEG 2 Neal, podražení
11:38 COL 2 Jost, hrubost
24:06 COL 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Jost
24:14 VEG 1:0 Tuch (W. Karlsson, Marchessault)