4:1

konec (1:0, 3:1, 0:0) Stav série: 1:1

17.03.2018, 15:00 • TatNeft Arena • LB

Tipsport: 2.0 3.9 3.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání je za námi. Druhý čtvrtfinálový zápas vyšel domácím o poznání lépe, než ten první a srovnávají stav série na 1:1. Kazaň dnes svého soupeře nepustila ani jednou do vedení, nedovolila mu ani vyrovnat. Skóre měla po celou dobu utkání pod kontrolou a připisuje si poměrně jasné vítězství 4:1.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:10
Střely na branku celkem: 33:34. (17:39:48)

59:15

Kaletnik se snažil rozjet útočnou akci, domácí obrana jej ale do svého pásma nepustila.

57:25

Mozjakin přihrával na modrou čáru, puk ale utíká až do středu hřiště.

56:21

Garipov kryje další pokus, hra přerušená.

54:56

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).

54:56

Čibisov se snažil dorážet na brankovišti, Garipov přikryl puk pod lapačku. Nakonec je z toho strkanice za domácí brankou.

53:31

Galijevova střela sražená do ochranné sítě.

52:58

Hosté nahazují kotouč do útočné třetiny a jdou střídat.

52:05

Azevedo vypálil z levého kruhu, Samsonova lapačka přerušuje hru.

51:31

Lukojanov vyslal bekhendovou střelu, ta končí ve výstroji brankáře Magnitogorsku.

50:51

Hra se přesouvá ze strany na stranu, už delší dobu nebyla vidět větší šance ani na jedné straně.

49:18

Hra ve středním pásmu, následně mohou obě mužstva vystřídat.

47:58

Hráči Kazaně nikam nespěchají, hrají v pohodovém tempu.

46:46

Hosté zavezli puk do útočné třetiny, ke střele se nedostali a na druhou stranu míří domácí. Ani oni si však nedokázali vytvořit prostor k zakončení.

45:26

Domácí rozehrávají z vlastního obranného pásma.

43:30

Jaroslav Kosov vyslal střelu po ledě od modré čáry, snažil se najít mezeru mezi betony hostujícího gólmana. Ten však puk za svá záda nepustil.

41:18

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Wojtek Wolski – 2 min., hrubost).

41:15

Ellison teď dostal přihrávku do skvělé pozice, nedokázal ji ale zpracovat a kotouč mu utíká do středního pásma.

40:01

Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Ilja Samsonov.

40:01

Druhá třetina byla oproti první části podstatně bohatší na góly, padly celkem 4 branky. Nejprve Azevedo zvyšoval na 2:1, poté dokázal snížit Chris Lee a vrátit tak svůj tým do hry. Dále už se ale z gólů radovali pouze domácí a díky přesným trefám Zaripova a Galijeva vedou po 40 minutách 4:1.

Střel na branku ve 2. třetině: 16:11
Střely na branku celkem: 25:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:08

39:08 Stanislav GALIJEV - 4:1

39:08

Kazaň vstřelila branku!
Domácí celkem dlouho manévrovali s kotoučem v útočném pásmu, nakonec si díky tomu připisují další gól. Po chybě jednoho z hostujících obránců v prostoru za brankou se k puku dostal Zaripov, který nahrál dopředu volnému STANISLAVOVI GALIJEVOVI. Ten mířil přesně a Kazaň si do kabin odnese pohodový náskok. Asistence: Danis Zaripov.

36:34

Lee připravil možnost pro Wolskiho, ten přihrávku nedokázal zpracovat. Hosté ještě udrželi pásmo a následovala dobrá rána od modré čáry, ta byla však sražená mimo.

35:04

Košečkin teď musel zlikvidovat několik střel, domácí nakonec opouštějí útočnou třetinu a hra se přesouvá do středu hřiště.

34:15

Do útočného pásma se dostali také hosté. Jejich snahy však neskončily střelou, hráči Kazaně posléze přebírají puk.

33:33

Manuchov trefil pouze brusle jednoho z hostujících hráčů a kazaňští teď musejí rychle zpátky.

31:54

31:54 Danis ZARIPOV - 3:1

31:54

Kazaň opět odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Galijev nejprve nahrál Tokranovovi, jeho pokus skončil pouze v předbrankovém prostoru. Tam se rychle zorientoval DANIS ZARIPOV a stav utkání je 3:1 pro domácí. Asistence: Stanislav Galijev, Vasilij Tokranov.

31:43

Košečkin kryje střelu domácího týmu, hra je přerušena a obě mužstva střídají.

Chris LEE - 2:1

29:32

Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté snižují na 1:2. Nejprve vypálil Andrej Čibisov, Garipov kotouč jen vyrazil před sebe. O následnou dorážku se pokoušel Matt Ellison a CHRIS LEE, druhý jmenovaný nakonec dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Andrej Čibisov, Matt Ellison.

28:56

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Wojtek Wolski – 2 min., nedovolené bránění).

28:56

Ljamkin a Wolski se na brankovišti pustili do šarvátky, oba už putují na trestnou lavici.

27:53

Šenfeld poslal prudkou ránu od modré čáry, ta se odrazila od brusle jednoho z domácích obránců a k brance nedoputovala.

27:15

Hosté udělali chybu na obranné modré čáře a je z toho příležitost pro Kazaň. Situaci zachraňuje Košečkin, který vyráží kotouč do ochranné sítě.

25:57

Do šance se dostal Wojtek Wolski, Garipov vyráží.

25:07

Dronovova zblokovaná střela končí na hokejkách domácích obránců, ti mohou dopředu.

24:48

Domácím se teď nepovedla rozehrávka a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

23:48

Hru přerušuje ofsajd na straně hostů.

23:32

Šenfeld pálil mimo, Magnitogorsk ještě udržel pásmo.

22:50

Košečkin teď vyrazil další střelu, dopředu mohou hosté.

20:35

20:35 Justin AZEVEDO - 2:0

20:35

Domácí se hned v úvodu druhého dějství usadili v útočné třetině a je z toho fruhý gól. Jiří Sekáč se dostal k puku, brankář se k němu však stihl přemístit. Poslal tedy přihrávku na JUSTINA AZEVEDA, před kterým zívala odkrytá klec. sistence: Jiří Sekáč

20:01

V první třetině dnešního zápasu byli střelecky aktivnější hosté, gólově se prosadit však dokázal domácí celek. V čase 12:27 překonal Košečkina Jaroslav Kosov a od té doby se už skóre nezměnilo. Zatím se hraje čistě, rozhodčí dosud nemuseli vylučovat.

Střely na branku v 1. třetině: 9:13.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

Domácí se ještě pokusili založit útočnou akci na závěr třetiny, jejich počínání zastavuje rozhodčí odpískáním ofsajdu.

18:59

Zakázané uvolnění na straně Magnitogorsku.

18:16

Kazaň pouze nahazuje do útočné třetiny, puk přebírají hosté.

17:44

Čibisov se dostal do střelecké pozice, Garipov jeho pokus přikryl a hra je přerušená.

16:55

Hráčům Magnitogorsku teď utekl puk, oba týmy nakonec střídají.

16:15

Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

15:03

Hosté dovezli podél mantinelu kotouč do útočného pásma, nedokázali si však vytvořit střeleckou příležitost.

07:33

07:33 Jaroslav KOSOV - 1:0

07:33

Nakonec jsou to ale domácí, kdo se ujímá vedení. Klinkhammer přihrál JAROSLAVU KOSOVOVI, který našel mezírku mezi betony a posílá Kazaň do vedení 1:0. Asistence: Rob Klinkhammer.

12:14

Domácí gólman teď musel likvidovat další střelu, Magnitogorsk je zatím o něco střelecky aktivnější.

10:37

Garipov teď raději přikryl kotouč, poté se strhla menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.

09:19

Domácí byli teď blízko prvnímu gólu, Jiří Sekáč trefil tyč!

08:27

Čibisov teď nadělal gólmanovi problémy. Garipovovi puk vypadnul a tak musel zasahovat nadvakrát.

07:27

Lukojanovova rána končí v lapačce hostujícího brankáře.

06:40

Domácí si vytvořili dobré rozestavení v útočné třetině, střela od modré čáry minula branku. Hosté následně vyvážejí kotouč.

06:08

Ellison se teď nadvakrát pokoušel překonat Garipova, ten je zatím pozorný.

05:42

Přechod Kazaňských hráčů do útočného pásma zastavuje ofsajd.

05:27

Hosté teď rozehrávají zpoza vlastní branky.

04:32

Jak Kovář se dostal sám před Garipova, ten si s jeho pokusem poradil.

02:04

Bartyšin zkusil překvapit Košečkina, ten vyráží betonem.

01:49

Zápas začal opatrně, hraje se zatím bez střel na branku.

00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Batyršin, Tokranov (A), Ljamkin, Markov (A), Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Malychin, A. Potapov – Klinkhammer, Svitov (C), Kosov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Děnisov, Pivcakin, Dronov, S. Těreščenko, Běreglazov (C) – Mozjakin (A), Jan Kovář, Wolski – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Osala, Timkin – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk

K postupu do čtvrtfinále potřeboval Magnitogorsk 6 utkání, v osmifinále vyřadil Jekatěrinburg poměrem 4:2 na zápasy. Čtvrtfinálovou sérii začal na hřišti soupeře, v dramatickém duelu si připsal výhru v prodloužení. Vítězným střelcem se stal Kanaďan Wojtek Wolski.
Ak Bars Kazaň

V osmifinále se proti Kazani postavil Chabarovsk, který ovšem dokázal vyhrát pouze jediný zápas a Kazaň si tak zajistila poměrně hladký postup do čtvrtfinále. První utkání čtvrtfinálové série bylo velmi vyrovnané a ze stavu 3:3 dospělo až do prodloužení, ve kterém se nakonec z výhry radoval soupeř.
Hezké odpoledne při sleedování KHL, čeká nás druhý zápas čtvrtfinálové serie mezi týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:1

Branky a nahrávky: 8. Kosov (Klinkhammer), 21. Azevedo (Sekáč), 32. Zaripov (Galijev, Tokranov), 40. Galijev (Zaripov) – 30. Lee (Ellison, Čibisov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (41. Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Děnisov, Pivcakin, Dronov, S. Těreščenko, Běreglazov (C) – Mozjakin (A), Jan Kovář, Wolski – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Osala, Timkin – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Šalagin, Šišlo

07:33 KZN 1:0 Kosov (Klinkhammer)
20:35 KZN 2:0 Azevedo (Sekáč)
28:56 KZN 2 Ljamkin, držení