16.03.2018, 17:30 • Ice Palace • Jan Prošek

Tipsport: 1.45 4.8 6.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa v zápase
Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:12 (19:59:56)
Domácí celek vyhrává díky povedené první a druhé třetině tento zápas 4:0 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy získává první výhru. Prosadili se Vadim Šipačov, Jarno Koskiranta, Vjačeslav Vojnov a Vladislav Gavrikov. Gólman Petrohradu Mikko Koskinen pochytal všech 27 střel soupeře. Hostující celek naopak Alexej Murygin příliš nepodržel.

59:45

Petri Kontiola vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje domácí Mikko Koskinen.

58:50

Lokomotiv se musí bránit aktivní hře domácího celku.

58:31

SKA roztehráv od své branky, následně se ale domácí dostali do postavení mimo hru.

58:11

Ilja Kovalčuk se propracoval do střelecké pozice, jeho rána postrádala přesnost.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry.

56:30

Petrohrad v poklidném tempu zápas dohrává, Lokomotiv se už soustředí na myšlenky na další zápas, tento se totiž vůbec nepovedl.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Alexandr Sudnicin kryje kotouč po střele domácího hráče.

54:35

Mikko Koskinen kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Vhazovat se bude před domácí brankou.

54:11

Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává. Lokomotiv už také ví, že nedokáže zdramatizovat tento duel.

52:25

Nikita Gusev se dokázal natáhnout na dlouhou přihrávku spoluhráče, jeho projektil ale postrádal přesnost.

51:30

Obrana Lokomotivu si dokázala poradit s další zajímavě vypadající akcí domácích, Ilja Kovalčuk neuspěl.

51:00

Devět minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek vede o čtyři branky a celkem jednoznačně míří za výhrou v tomto zápase.

50:24

49:48

Domácí hrají přesilovou hru, rozehrávají od své branky, následně se Vjačeslav Vojnov dostal do útoku, ale minul branku.

49:20

Petrohrad rozehrává od své branky, nikam se nežene.

49:00

Sledujeme hru, kterou hodně přerušují vyloučení, příliš plynulý hokej k vidění není.

4:0

Branky a nahrávky: 1. Šipačov (J. Jakovlev), 18. Koskiranta (Širokov), 30. Vojnov (Karpov), 34. Gavrikov (Zub, N. Gusev)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, J. Jakovlev, Zub, Zubarev, Rundblad – Dacjuk, Kovalčuk, N. Gusev – P. Thoresen, Šipačov, Karpov – Koskiranta, S. Plotnikov, Širokov – Kalinin, Kablukov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (34. Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Jelesin, Ljubuškin, Koledov, Pajgin, Lekomcev – Kozun, Talbot, Kontiola – Kajumov, Mosaljov, Loktionov – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Ivanov, Iljenko, Jurtajkin – Kadějkin.

Rozhodčí: Azukovskij, Sidoreko – Sadovnikov, Sivov

00:50 PET 1:0 Šipačov (J. Jakovlev)
10:24 JAR 2 Lekomcev, podražení
13:07 PET 2 Zubarev, podražení
17:26 PET 2:0 Koskiranta (Širokov)
20:19 JAR 2 Talbot, hákování