16.03.2018, 00:30 • Bell Centre, Montreal • Aleš Skok (@Hopicek495)

Tipsport: 3.55 3.85 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Alex Galchenyuk (MTL) – 0+2 (03:24:38)

Vyloučení: 2:1.
Využití: 1:1.
Hity: 29:27.
Buly: 51% – 49%.
Je za námi další duel kanadskoamerické NHL. Montreal se v první třetině ujal vedení 2:0, ale ještě v téže třetině dokázali hosté vyrovnat na 2:2. V prostřední části se Pens dostali poprvé v zápase do vedení, ale Habs dokázali vyrovnat. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, když se v 53. minutě trefil Hörnqvist a následně své vítězství stvrdili gólem do prázdné branky. Pittsburgh se tak raduje z vítězství 5:3.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:30

Montrealu zbývá posledních třicet sekund. Na body z dnešního zápasu to nevypadá.

58:49

Oddechový čas pro domácí.

58:49

Galchenyuk pálil bekhendem, Jarry kryje puk.

58:34

Canadiens pokračují ve hře bez gólmana.

58:07

58:07 Bryan RUST - 3:5

58:07

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté možná rozhodují o svém vítězství, Powerplay se Montrealu vůbec nepovedla. Rychle přišel o kotouč a ze středního pásma trefil prázdnou branku BRYAN RUST.
Asistence: Patric Hörnqvist, Jamie Oleksiak.

58:01

Domácí jdou do šesti!

57:15

Po delší době se Canadiens dostali ke střele, konkrétně Gallagher, který svým pokusem zápěstím nenadělal Jarrymu příliš problémů.

56:35

Necelé tři a půl minuty zbývají Habs. Ti se však stále nemohou dostat ke kotouči. Hosté kontrolují hru a nedávají Montrealu příliš šancí.

55:30

Domácím teď utíká čas velice rychle. S pukem navíc hrají Tučňáci.

54:26

Canadiens se snaží o co nejrychlejší vyrovnání. Jsou nastěhovaní v útočném pásmu a ohrožují Jarryho, ten je zatím výborný a odolává tlaku.

53:19

Jarry teď musel hasit povedenou teč Shawa. Brankář Pittsburghu si s touto situací poradil na výbornou.

52:24

52:24 Patric HÖRNQVIST - 3:4

52:24

Hosté opět vedou! Dumoulin předal na modré čáře puk Hagelinovi, který vyslal ránu směrem na Niemiho. Před ním byli dva clonící hráči – Malkin a Hörnqvist. A právě PATRIC HÖRNQVIST tečoval kotouč mimo dosah Niemiho a přiblížil tak svůj tým vítězství.
Asistence: Carl Hagelin, Brian Dumoulin.

52:06

Před Niemiho se natlačil Hörnqvist, ale touš za jeho záda neprotlačil.

3:5

Branky a nahrávky: 4. Lehkonen (Reilly, Galchenyuk), 7. Byron (Gallagher, Galchenyuk), 33. Deslauriers (Carr) – 11. Kessel (Rust, Brassard), 15. Hörnqvist (Letang), 31. Malkin (Letang, Kessel), 53. Hörnqvist (Hagelin, Dumoulin), 59. Rust (Hörnqvist, Oleksiak)

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Lernout – Byron, Drouin, Gallagher – Galchenyuk, J. de La Rose, Lehkonen – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Deslauriers, Froese, Carr.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheahan, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Rust.

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Kovalchik, Nansen

Diváci: 21302

03:15 MTL 1:0 Lehkonen (Reilly, Galchenyuk)
06:08 PIT 2 Oleksiak, držení
06:31 MTL 2:0 Byron (Gallagher, Galchenyuk)
10:05 PIT 2:1 Kessel (Rust, Brassard)