03.02.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Marek Jašek

Tipsport: 2.14 3.85 3.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista. (04:44:42)
Jonas Brodin (MIN) 0+3
Eric Staal (MIN) 2+1
Charlie Coyle (MIN) 1+0
A je dobojováno. Minnesota uhájila vedení i ve třetí třetině a dokázala tak získát poměrne důležíté tři body. Domácí byli dvě třetiny jednoznačně lepším týmem na ledě a své vedení si nenechali vzít. Dnešní zápas rozhodly jednoznačně přesilové hry – domácí se prosadili dvakrát v početní převaze a hosté rovněž tak. Vegas sice bylo lepším v závěrečné periodě, ale to už k naprosté otočce prostě stačit nemohlo a mužstvo se dočkalo pouze snížení na rozdíl dvou branek. To je z dnenšího přenosu vše, přeji dobrou noc.

58:57

Vegas kombinuje u své vlasstní branky a už to na nějaké velké představení vůbec nevypadá.

58:31

Minnesota právě vstřelila branku!
A vítězství je definitivně potvrzeno! Minnesota si tyto tři body jednoznačně zasloužila. V předposlední minutě utkání se prosadil ERIC STAAL a pečetí tím výhru o tři přesné zásahy. Asistence: Matt Dumba, Jonas Brodin.

58:00

Jason Zucker měl zcela odkrytou branku a mohl se po několika nezmarech zapsat do střelecké listiny! Jeho dorážka tak tak minula branku.

57:35

Vegas už to zkouší bez brankáře !

56:25

Devan Dubnyk a jeho zákrok! Domácí brankář drží svůj tým ve dvoubrankovém vedení, tentokrát musel zasahovat proti Cullenovi.

55:40

Tohle si Pierre-Édouard Bellemare za rámeček nejspíš nedá, pokazil úplně jednoduchou přihrávku a ztratil tím pásmo, hostům pomalu, ale jisté ubíhá čas.

54:55

Matt Cullen se snaží všemožně nechat puk v útočném pásmu Minnesoty, ale nepomohly mu ani kličky a Vegas přechází do útoku.

54:20

Velká hrubka při rozehrávce hostujícího celku a Joel Eriksson Ek se dostal k puku zcela zadarmo a drží ho za brankou.

53:32

MInnesota se snaží dostat kotouč daleko od své branky a udržet si tím dvoubrankové vedení.

52:38

Golden Knights právě vstřelili branku!
Zápas ještě může být hodně dramatický! Vegas se prosazuje z druhé přesilové hry, teď jim hodně pomohl domácí brankáře, který se nedokázal zorientovat a kotouč mu propadl mezi nohama. O poslední střelu se postaral NATE SCHMIDT! Asistence: David Perron, Erik Haula.

52:01

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., hákování).

51:10

Shea Theodore vyhrál sprinterský souboj se svým protihráčem a zakládá útočnou akci. Vegas ale velice rychle poté ztratil útočné pásmo.

50:20

Minnesota se dostává do útočného pásma, kde se snaží vydržet na co nejdelší chvíli, ke střele se hráči ale ne a ne dostat.

47:48

V posledních minutách je hra plná nepřesnotí a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit nějakou šanci, která by stála za zmínku.

47:35

47:18

Devan Dubnyk nic nechtěl riskovat a raději schoval kotouč do své pravé lapačky, bude se tudíž vhazovat.

46:25

Výhoda je na druhé straně, ať je to fér. Ani Vegas si zatím moc šancí nepřipravilo.

45:35

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., faul loktem).

45:14

Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:14

Ke střele se napřáh Zach Parise, ale jeho čistá rána skončila nad brankou a po odrazu mimo hřiště, bude se vhazovat.

44:35

Minnesota si překvapivě v téhle početní převaze vedla hodně zbrkle a hned třikrát naprosto zbytečně ztratila útočné pásmo.

43:54

Vegas se povedlo vyhodit a domácí tak budou muset zakládat novou útočnou akci.

43:28

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., vysoká hůl).

43:20

Marcus Foligno přenechal puk Coylemu, který se snažil zakončit bekhendem, jeho pokus ovšem byl hodně nepřesný.

42:25

Colin Miller se s ničím nepáral a vystřeli hned potom, co se dostal ke kotouči, jeho rána letěla těsně kolem levé tyče.

41:30

Vegas je překvapivě aktivnější v úodu třetí třetiny a snaží se vyvinout tlak na svého soupeře.

40:20

Jonathan Marchessault vyslal přes celé hřiště přihrávku na spoluhráče, ale ten špatně zpracoval kotouč a ke střele se nedostal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:00.
Druhá třetina končí. Minnesota si hájí vedení a je jednoznačně lepším týmem na ledě. Hostům se povedlo vstřelit branku na 1:3 v přesilové hře, ale Minnesota dokázala odpovědět za deset minut a jak jinak, než taky v početní převaze. Zach Parise vypálil levého mezikruží a kotouč se odrazil od brusle jednoho z obránců a zapadl za záda brankáře. Hodně aktivní byl také Jason Zucker, ale tomu zatím štěstí nepřeje a nezapsal se do střelecké listiny, možná mu to vyjde v závěrečném dějství.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20

Právě probíhá rvačka mezi MAttem Dumbou a Bellemarem, poté, co se oba hráči ocitli na zemi zasáhl rozhodčí a otrhl je od sebe.

39:20

Erik Haula se sice ocitl na zemi, ale rozhodčí tuto situaci vyřešili tak, že se faul nejednalo.

38:30

Vegas se snaží vyvinout tlak těsně před koncem druhého dějství, ale brankář Devan Dubnyk je hodně jistý a vede si zatím výborně.

37:05

Další útoku Minnesoty, hráči se velice rychle dostali do přečíslení, ale nakonec z toho nic nebylo díky špatné finální přihrávce.

36:22

Gól je uznán a pokračuje se ve hře!

36:08

36:08 JARED SPURGEON - 4:1

36:08

Minnesota využívá svou druhou přesilovou hru a dostává se do vedení o tři branky, což je hodně slibný výsledek do poslední třetiny. Eric Staal veděl, proč nespěchat s rozehrávkou a jeho spoluhráči se také dočkali ovoce. JARED SPURGEON se zapsal mezi střelce dnešního zápasu i díky teči jednoho z hostujících obránců. Situace ještě bude prozkoumána na videu, neboť si rozhodčí nejsou jistí, zda nestál jeden z útočníků v brankovišti. Asistence: Ryan Suter, Eric Staal.

35:18

Eric Staal nikam s rozehrávkou nespěchá a trpělivě si přenechává kotouče se spoluhráči. Teď se odhodlal ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný.

34:18

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (James Neal – 2 min., podražení).

32:55

Minnesota se opět dostala do té herní pohody, kterou jsme viděli v první třetině, teď ale zatím tak nedominuje před brankou a nevytváří si gólové šance.

31:30

Charlie Coyle je dnes opravdu při chuti a krásně se zbavil hned tři protihráčů, poté behkendem mířil na Joela Erikssona, který kotouč nadekázat procpat mezi brankovou kostrukci.

31:10

Zakázané uvolnění Vegas.

30:17

Minnnesota se snaží na chvíli hru uklidnit a Marcus Foligno kombinuje za brankou soupeře, žádné přímé ohrožení branky z toho zatí nebylo.

29:47

Ofsajd Minnesoty, domácí útočníci se špatně domluvili a bude se vhazovat.

28:25

Jason Zucker se mohl dostat do dalšího nebezpečného zakončení, ale celou zbrzdil a poté o kotouč také přišel.

27:46

Hosty první branka nabudila a už je hra nahoru dolů. V poslední akci střílel Oscar Lindberg a strážce domácí svatyně musel zasahovat.

26:19

26:19 Erik HAULA - 3:1

26:19

Hostům se to nakonec jen povedlo a stříli možná kontaktní branku. V přesilové hře nahodil od modré čáry kotouč na branku jeden z útočníků a těsně před brankářem dokázal ránu tečoval ERIKA HAULA a naprosto tím změnil trajektorii puku. Zápas ještě může být hodně zajímavý. Asistence: Colin Miller, David Perron.

26:10

Nate Schmidt mířil na vzdálenější tyč, ale kotouč se odrazil zpět do hry od betonu brankáře.

26:03

Devan Dubnyk musel vytáhnout zákrok lapačkou, bude se vhazovat.

25:40

Vegas se nadaří ani v početní výhodě a Minnesotě se celkem v klidu povedlo vyhodit.

25:15

24:55

Vegas se dostal z mírného tlaku a porpvé v utkání s zahraje přesilovou hru, čas na kontaktní branku.

24:05

Ryan Suter udržel kotouč v útočném pásmu a Minnesota opět útočí.

22:55

Vegas se opravdu hodně snaží dostat se do hry, ale hráči zřejmě dnes prostě nemají svůj den, všechny rozehrávky jsou takové nemastné, neslané a pořádně nikam nevedou.

21:11

21:11 Tyler ENNIS - 3:0

21:11

A je to už o tři branky, jak jednoduché. Minnesota předvádí opravdu skvělý hokej a momentálně zcela ovládá utkání. Malcolm Subban rozhodně u této branky nebude bez viny. TYLER ENNIS ho dokázal propálit i poměrně pomalou ránou, kotouč mu proletěl vedle masky. Asistence: Jonas Brodin.

20:46

Jason Zucker se dostal již do několikáté šance v dnešním zápase! Tentorkát zvolil střelu zápěstím, ale mířil pouze do brankářové výstroje.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:05.
První třetina je za náma a Minnesota dala lídrovi tabulky jasné znamení, že u nich se prostě nevyhrává! Hráči v zelených dresech naprosto dominovali a byla radost se na ně dívat. Gólový účet byl otevřen v desáté minutě, ale nebýt skvělého Subbana, tak to mohlo být daleko dřív. Erick Staal dovršil nádhernou akci střelou do prázdné branky v přesilové hře. Domácí od té chvíle zapli ještě na větší obrátky a odměna pišla už za pět minut. Charlie Coyle propálil vše, co mu stálo v cestě. Uvidíme, zda se hostům povede dostat se do zápasu a dosavadním výsledkem něco udělat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Puk dojel až k Devanu Dubnykovi a ten ho poslal daleko do hloubky hřiště, každou chvíli skončí první třetina.

18:40

I závěr úvodního dějství patří Minnesotě, která se snaží střílet tařka z každé pozice.

17:35

Jonas Brodin a jeho tvrdá rána! Brankář musel vytáhnout svou lapačku, ale kotouč v ní neudržela ještě mohlo být veselo.

16:30

Konečně začalo hrát i Vegas a Devan Dubnyk musel být poprvé opravdu ve střehu, nakonec ani jeden z útočníků nedokázal kotouč procpat mezi tři tyče.

15:40

Zakázané uvolnění Minnesoty potom, co se špatně domluvili útočníci.

15:03

15:03 Charlie COYLE - 2:0

15:03

A už je to o dva přesné zásahy, Minnesota naprosto dominuje a přidává druhou branku dnenšího utkání. Joel Eriksson Ek skvěle bráníl ve výhledu a toho dokonale využil CHARLIE COYLE, který prostřelil kotouč mezi betony. Asistence: Jonas Brodin, Joel Eriksson Ek.

14:50

Colin Miller téměř přes celé hřiště nahodil kotouč na branku a Devan Dubnyk s tímto prostě problémy mít nemohl, nebude se ani vhazovat.

13:45

Ryan Suter hru uklidnil a v poklidu čekal na své spoluhráče až vystřídají.

13:00

Vegas se konečně odhodlalo k akci a vede ji Oscar Lindberg, moc daleko se ale vskutku nedostal, hned za brankou o kotouč přišel.

11:15

Domácí nemají vůbec dost a opět se vrhají do útoku, Vegas by se mělo raději vzpamatovat, neboť to pro ně může dnes skončit hodně špatně.

10:05

10:05 Eric STAAL - 1:0

10:05

Domácí celek se zcela zaslouženě ujímá vedení! Hráči naprosto rozebrali obranu Vegas a využívají přesilovou hru. Matt Dumba nádherně našel hokejku ERICA STAALA, kterému už jen zbývalo trefit prázdnou branku, což se mu povedlo bez sebemenších problémů. Asistence: Matt Dumba, Mike Reilly.

08:55

Minnesota si vedla poněkud zbrkle a sama přišla o útočné pásmo díky hodně špatné rozehrávce. Hráči budou muset vymýšlet novou akci.

08:20

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., hákování).

08:20

Na řadě bude další početní výhoda pro Minnesotu!

07:43

Vegas zatím vůbec neví, kde se má postavit a je z toho šance za šancí! Neskutečný tlak od Minnesoty, hosté můžou děkovat skvělému Subbanovi!

07:23

06:27

Vegas se povedlo vyhodit a může si na chvíli oddychnout.

05:56

Minnesota v přesilové hře ještě zvýšila obrátky a dostala se do velkého tlaku. Rána Jasona Zuckera skončila v lapačce Subbana.

05:23

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jason Garrison – 2 min., podražení).

04:54

Snad vůbec poprvé v zápase musel přerušit hru i domácí brankář, ale nebyla to žádná rána, která by udělala starosti, šlo jen o jistotu.

04:46

Mikael Granlund to zkoušel z pravé strany a jeho jedovatá střela zápěstím skončila v lapačce brankáře, bude se vhazovat.

04:25

Wild zatím dokazují, že jejich domácí aréna je prostě nedobitná pevnost a že zde vládnou jen domácí, Vegas se nedokáže dostat do žádné kombinace.

03:15

Zach Parise měl obrovskou tutovku! To měla být branka! Z pravé strany se řítil naprosto osamocen na brankáře a snažil se ho všemožně překonat. Malcolm Subban hned třikrát skvělé zasáhl!

02:25

První rozehrávka Vegas nedopadla úplně šťastně a hráči přišli velice rychle o kotouč. Cody Eakin ho ale přecejen vybojoval a hledá své spoluhráče.

01:25

Domácí celek je v úvodu utkání velice aktivní a nenechal svého soupeře zatím vůbec rozehrát. Jonas Brodin se snažil zrychlit hru, ale jeho přihrávka nenašla svého adresáta.

00:40

První střela zápasu! Jason Zucker zničehonic vyprodukoval ránu a brankář Malcolm Subban vypadal poněkud zaskočen, ale naštěstí pro něho, se mu kotouč odrazil od helmy a zpět do hřiště.

00:15

Minnesota vyhrála úvodní vhazování a kombinuje u své vlastní branky.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Dumba (C), Brodin, Prosser, Olofsson, Suter – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, E. Staal (A), Ennis – Parise, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Cullen, Winnik (A).

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Theodore (A), Engelland, Schmidt, Garrison, Hunt (A), C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, Leipsic – Carrier, Bellemare, O. Lindberg..
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Minnesota Wild

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Vegas Golden Knights

Tomáš Nosek zraněný
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

1.12.2017 Minnesota – Vegas 4:2
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Hostující celek je největším překvapením letošní sezóny. Ve svém prvním ročníku v NHL se Vegas drží na prvním místě Západní konference a momentálně má tříbodový náskok na druhý Winnipeg. Bez bodu Golden Knights zůstali pouze ve dvanácti z padesáti zápasů a navíc mají skvělou formu také v posledních utkáních. Vítězstvím nad Winnipegem pak Vegas vylepšili dosavadní rekord v počtu vítězství v první sezóně týmu.

MINNESOTA WILD

Domácí hokejisté měli parádní loňskou základní část, avšak letos je čeká těžký boj o play-off. Po padesáti utkáních je Minnesota sice na deváté pozici Západní konference, avšak od šestého Colorada ji dělí pouhý bod. Na druhou stranu jeden bod rozestupu Wild dělí i od jedenáctého Calgary. Ve prospěch Minnesoty však dneska hraje pozice domácího týmu, neboť v Xcel Energy Center Wild nebodovali jen ve čtyřech případech.

Jason Zucker 37 (20+17)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

5:2

Branky a nahrávky: 11. E. Staal (Dumba, Reilly M.), 16. Coyle (Brodin, J. Eriksson Ek), 22. Ennis (Brodin), 37. Spurgeon (Suter, E. Staal), 59. E. Staal (Dumba, Brodin) – 27. Haula (C. Miller, Perron), 53. Schmidt (Perron, Haula)

Rozhodčí: Hebert G. (Can), Watson B. (Can)

05:23 VEG 2 Garrison, podražení
08:20 VEG 2 Theodore, hákování
10:05 MNS 1:0 E. Staal (Dumba, Reilly M.)
15:03 MNS 2:0 Coyle (Brodin, J. Eriksson Ek)
21:11 MNS 3:0 Ennis (Brodin)
25:15 MNS 2 Niederreiter, hákování
26:19 VEG 3:1 Haula (C. Miller, Perron)