5:2

konec (3:1, 2:1, 0:0)

21.01.2018, 08:00 • Zimní stadion Prostějov • 14. kolo • Martin Vavruša

Ode mě je to pro dnešní den vše. Loučím se s Vámi z prostějovského zimního stadionu a budu se těšit zase někdy příště u olomouckého hokeje, naviděnou. (09:45:31)
Poslední třetina branky nepřinesla a utkání tak končí vítězstvím Olomouce 5:2. V poslední třetině pokračovala převaha domácího celku, Litvínov se dostal jen k ojedinělým výpadům, které si bez potíží pohlídal Švrček. Nejblíže brance byl hned v úvodní minutě závěrečné části Stašák, po jehož střele si rozhodčí krátce mysleli, že puk skončil v brance a ukázali gól, hned vzápětí ho však odvolali. Domácím se poté ještě naskytla přesilová hra, ale v ní spíše jen dohrávali dnešní utkání a do branky se už tolik netlačili.

44:29

Jedlička se prokličkoval k další střele, ale Kokeny byl pozorný.

43:57

Mikušovi střela nevyšla a nastřelil jen soupeřova hráče.

43:25

Jedličkova střela končí za brankou.

42:48

Večeřkovu střelu tečoval ramenem jeden z hostů a Kokeny měl co dělat, aby puk zastavil.

42:26

Večeřek ujížděl sám na Kokenyho, nabízel se mu také Stašák, ale olomoucký útočník vzal zakončení na sebe. Místo pod Litvínovským brankářem však nenašel.

42:12

Litvínov vyrazil do protiútoku i ve vlastním oslabení a Švrček raději podrží puk pod lapačkou.

41:57

Ferenčíkovu střelu zblokoval bránící hráč.

41:35

Po střele Večeřka mohl Korman zakončovat do prázdné branky, ale trestuhodně přestřelil.

41:05

Další Stašákův pokus tečoval Ferenčík, ale mimo.

40:44

Stašákovu střelu zastavil Kokeny vyrážečkou.

40:37

Vyloučení v týmu HC Litvínov (sledge) (Veselý – 2 min, hrubost).

40:11

Kokeny opět předvedl rychlou lapačku. Tentokrát proti Stašákovi.

39:13

Mikuš se dostal ke střele, ale Kokeny byl pozorný.

38:26

Ferenčík s Buriánkem se nedohodli a málem ztratili pásmo. Nakonec se první jmenovaný dostal ke střele, které ale skončila na chumlu těl před brankou Kokenyho.

37:40

Litvínov nepřesně rozehrává a hrát může Večeřek.

37:14

Mikuš neprošel do útočného pásma a puk končí u střídajícího hráče Litvínova. Vhazovat se bude na modré čáře.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Ferenčík (Novák), 10. Stašák (Ferenčík), 15. Stašák (Ferenčík, Korman), 18. Stašák (Večeřek), 28. Jedlička (Ferenčík, Novák) – 10. Zikmund, 22. Zikmund (Záluský)

SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch (Švrček) – Novák (C), Jedlička, Mikuš, Buriánek, Večeřek, Ferenčík, Stašák, Korman.

HC Litvínov (sledge): Kokeny – Kasselhut, Záluský, Očenášek, ZIkmund, Matthes, Veselý, Uhlmann.

05:23 OLS 1:0 Ferenčík (Novák)
09:04 LIS 1:1 Zikmund
09:39 OLS 2:1 Stašák (Ferenčík)
14:13 OLS 3:1 Stašák (Ferenčík, Korman)
17:23 OLS 4:1 Stašák (Večeřek)