21.01.2018, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.97 3.83 2.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip Chlapík (OTT) 0+1, 0 střel, TOI 6:14
Roman Polák (TOR) 0+0, 2 střely, TOI 17:02 (04:18:49)
Hvězdy utkání

1. Jake Gardiner (TOR) 0+3
2. Mark Stone(OTT) 0+2
3. Zach Hyman (TOR) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 18-33; Zablokované střely: 16-25; Vhazování: 49%-51%; Hity: 29-25; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 8-6.
Kanadský souboj mezi Ottawou a Torontem nabídl v Canadian Tire Centre velice dramatický a pohledný zápas, během něhož Senators v prostřední části třemi góly v řadě otočili utkání na svou stranu, jenže v té závěrečné naopak domácí Ottawa třikrát inkasovala. Leafs vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým mankem, jenže během její první poloviny se jim zápas podařilo v rozmezí necelých sedmi minut otočit a vítězství, na kterém se třemi asistencemi podílel obránce Jake Gardiner, si pohlídali. Toronto zvítězilo v normální hrací době poprvé od 29. prosince loňského roku, kdy zvítězilo 7:4 v Arizoně. Konečný výsledek zápasu. Ottawa Senators 3 Toronto Maple Leafs 4.

59:52

Před bránou Frederika Andersena vznikl obrovský závar, brankář Maple Laefs ho ale ustál a zmrazil puk!

59:00

Do konce parádního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:58

Frederik Andersen měl skvěle zacloněný výhled, prudká rána Mikea Hoffmana z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale byla přizvednuta do ochranné sítě. Toronto si vzalo oddechový čas.

58:31

Puk je znovu v obranném pásmu Maple Leafs a brankář Craig Anderson na střídačce domácích Senators!

58:25

Hra byla přerušena ve středním pásmu kvůli hře vysokou holí. Craig Anderson se vrátil zpět do své brány.

58:18

Maple Leafs z pravého rohu obranného pásma vyhodili puk na zakázané uvolnění a Craig Anderson se vydal na střídačku! Uvidíme, zda na ní zůstane. Senators si vyžádali oddechový čas.

57:18

Ryan Dzingel si na vrcholu levého kruhu najel na přihrávku ze středu útočného pásma a jeho střela byla sražena vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány hostujícího Toronta.

56:27

Maple Leafs nyní hrají hodně jednoduše a pouze nahazují puky za bránu Craiga Andersona, který se za ní vydal a rozehrál.

55:42

Cody Ceci dojel za svou bránu pro puk po nahození Maple Leafs a oba týmy vzápětí odjely střídat. Hra se zpomalila.

54:48

Mike Hoffman byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš brzo a snahu Sens o vyrovnání zastavilo postavení mimo hru.

3:4

Branky a nahrávky: 24. E. Karlsson (Mark Stone, Dzingel), 28. Hoffman (Ceci, B. Ryan), 39. Pyatt (Z. Smith, Mark Stone) – 8. Hyman (Matthews, Gardiner), 43. Matthews (Hyman, Gardiner), 45. Marner (Gardiner), 49. C. Carrick (Komarov, Kadri)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Chabot – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Dzingel, Brassard, Mark Stone (A) – Pyatt, Z. Smith, White – Dumont, Chlapík, Burrows. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Borgman, Hainsey, Gardiner, C. Carrick, Dermott, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Komarov (A) – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Marner. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Chris Lee, Brian Pochmara. Čároví: Derek Amell, Ryan Daisy

Diváci: 17768

07:26 TOR 0:1 Hyman (Matthews, Gardiner)
17:49 OTT 2 Borowiecki, nedovolené bránění
21:50 TOR 2 Matthews, vysoká hůl
23:08 OTT 1:1 E. Karlsson (Mark Stone, Dzingel)