Tipsport: 2.58 3.78 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jonathan Bernier (COL) (39 zásahů) (04:48:33)

Richard Pánik (CHI) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 14:49)
Jan Rutta (CHI) (0 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě 21:25)
Michal Kempný (CHI) (0 + 2, 2 střely na branku, čas na ledě 19:24)
Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 28

Chicago Blackhawks: 42
Je konec zápasu, ve kterém jsme viděli pohledný hokej a hlavně spoustu branek. Colorado položilo základy ke svému vítězství v první třetině, kterou ovládlo jasně 3:0. Během prostřední části padly na každé straně dva góly, v poslední třetině po jednom. To znamená, že Avalanche poráží Chicago 6:3. Velkou zásluhu na tom mají mladíci Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Oba předvedli skvělý hokej, dali dva góly, a dokonce sahali po hattricku. Hosté doplatili na příliš časté inkasování a špatný začátek duelu, v závěru už těžko ztrátu doháněli. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

59:56

Ještě jedna střela Patricka Kanea z úhlu, Bernier si ji dobře pohlídal u tyčky. Je jasné, že Colorado dnes vyhraje v základní hrací době. Přesto ještě mají hosté stále prázdnou klec.

59:22

Mikko Rantanen útočil na hattrick, ale nedokázal z dálky trefit odkrytou branku.

59:03

Začala poslední minuta třetí třetiny a velmi pravděpodobně také poslední minuta celého zápasu.

58:38

Hostům čas do konce třetí třetiny hodně rychle plyne a vypadá to, že tohle už nemají šanci stihnout, co se vyrovnání výsledku týče.

58:16

Avalanche už dostali kotouč aspoň do středního pásma, kde je pro jejich brankáře v mnohem větším bezpečí.

58:04

Střela Michala Kempného od modré čáry pouze orazítkovala zadní mantinel. Pak podobně pálil Franson, ale ten pro změnu trefil připravenou náruč Berniera.

57:36

Obránce Colorada chtěl trefit prázdnou branku Chicaga, ale místo toho jen vyhodil na zakázané uvolnění. Takže je z toho další buly v útočném pásmu Hawks.

57:18

Až nyní zákrok lapačkou pro domácího gólmana. Ale ani teď se nejednalo o nic složitého pro Jonathana Berniera. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

57:02

Fransonovo nahození zblokoval některý z hráčů Colorada, takže Bernier nemusel zasahovat.

56:40

Opět se pokračuje a Chicago Blackhawks to ještě zkoušejí s prázdnou brankou a v šesti mužích na ledě. Tak uvidíme, zda se jim tento risk vyplatí.

56:31

Ještě uvidíme jednu komerční přestávku, hned po jejím konci se bude vhazovat před zraky Jonathana Berniera.

56:25

Colorado nyní nemělo moc jiných možností než vyhodit na zakázané uvolnění.

55:05

55:05 Ryan HARTMAN - 6:3

55:05

Chicago právě vstřelilo branku!
Že bychom tu ještě měli závěrečné napětí? Jonathan Bernier měl dlouho puk pod kontrolou. Vypadalo to, že ho zalehl v pohodě na brankovišti. Jenže potom kotouč někde dokázal vyšťourat aktivní RYAN HARTMAN, jenž přidává třetí zásah pro Chicago Blackhawks. Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut a Avalanche stále vedou o tři zásahy. Nic ale není nemožné, tak uvidíme, co ještě hosté předvedou. Asistence: Tommy Wingels, Lance Bouma.

6:3

Branky a nahrávky: 4. Rantanen (MacKinnon), 16. MacKinnon (Kerfoot), 20. Rantanen, 23. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 27. Andrighetto (Grimaldi, Barrie), 49. Grimaldi (E. Johnson, Andrighetto) – 28. Schmaltz (Kempný, Hayden), 35. Anisimov (DeBrincat, Kempný), 56. Hartman (Wingels, Bouma)

Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – E. Johnson, A. Lindholm, Barrie, Barberio, Mironov, Nemeth – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Jakupov – Nieto, Söderberg, Comeau – Greer, Kerfoot, Grimaldi.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (27. Crawford) – Keith, Rutta, Forsling, Seabrook, Kempný, Franson – Saad, J. Toews, DeBrincat – Pánik, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Anisimov, Hayden – Bouma, Wingels, Hartman.

Rozhodčí: Sutherland, StPierre – Daisy, Devorski

Diváci: 17 360

00:58 COL 2 Barrie, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
03:24 COL 1:0 Rantanen (MacKinnon)
06:52 COL 2 Nemeth, držení protihráče
11:50 CHI 2 Kempný, držení protihráče