7:5

konec (4:2, 0:1, 3:2)

22.09.2017, 18:00 • Tipsport arena • 6. kolo • Marek Votke (@MaraVotke)

Tipsport: 1.85 4.35 3.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání mezi Pardubicemi a Jihlavou, ve kterém padlo hned dvanáct branek, je u konce. Po divoké první třetině svítil na kostce nad ledem stav 4:2, ale Jihlava dokázala v opatrnější druhé třetině snížit na rozdíl jedné branky a hned v úvodu poslední třetiny dokonce vyrovnat. Domácí Dynamo ovšem znovu zabralo a dokázalo se díky dvěma zásahům Davida Tomáška a jedné trefě mladíka Kauta dostat až do vedení 7:4, které pouze na konečných 7:5 v závěru ostrou ranou korigoval Jiří Rys. Hezký víkend Vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke. (20:46:57)
Nejlepší hráči: David Tomášek – Lukáš Žalčík.

59:47

Po dvou minutách za hrubost vyfasovali domácí Sacha Treille a jihlavský Nicolai Bryhnisveen. Bude se hrát čtyři na čtyři.

59:47

Další rozmíška v rohu hřiště na Škarkově straně, do které se tentokráte zapojuje hned několik hráčů z obou týmů.

59:25

Jihlava se ještě snaží útočit, ale zdá se, že domácí si už svůj vydřený náskok pohlídají.

57:59

57:59 Jiří RYS - 7:5

57:59

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava snižuje na rozdíl dvou branek. V útočném pásmu se do volného kotouče pořádně opřel JIŘÍ RYS a jeho dělovka skončila až za Kacetlem. Bez asistence.

57:45

Rozhodčí jim toho ovšem moc nedovolili a posílají oba borce na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty za hrubost, respektive sekání. Hraje se pět na pět.

57:45

Jiří Hunkes se hned při své premiéře v pardubickém dresu pustil do šarvátky s Tomášem Jiránkem!

57:25

Petr Čáslava uviděl před brankou dobře postaveného Petra Sýkoru a ihned mu adresoval přesnou přihrávku. Jemná teč domácího útočníka ale přes Škarka neprošla.

57:03

Zmatek na modré čáře vyústil v ofsajd domácích.

55:51

Sedm gólů do sítě soupeře už v Pardubicích nepadlo zatraceně dlouho, domácí příznivci si ovšem žádají rovnou "desítku"!

54:58

54:58 David TOMÁŠEK - 7:4

54:58

Dynamo právě vstřelilo branku!
7:4! Ihned po vhazování v útočném pásmu nahodil kotouč na Škarka od modré Jacob Cardwell a po dorážce se může podruhé v dnešním zápase radovat DAVID TOMÁŠEK! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.

54:54

Další zakázané uvolnění Dukly.

54:27

Dlouhá přihrávka znamená zakázané uvolnění Jihlavy. Vhazovat se bude před Škarkem.

53:55

Nicali Bryhnisveen posílal od modré čáry před Kacetla střílenou přihrávku, ale dokázal ji zkrotit jeden z obránců v červeném.

52:55

Antonín Dušek se vydal na výlet přes půl hřiště a v útočném pásmu předložil kotouč Tomáši Rolinkovi, jenž ihned nepříjemně vystřelil na jihlavskou branku. Škarkovi sice kotouč vypadl z rukavice, ale hostující obránci jej zametli do bezpečí.

52:18

Další bombu Petra Sýkory Škarek kontroluje pravým betonem.

51:25

Petr Sýkora byl úplně volný před Škarkem, ale jihlavský brankář jeho pokus vyrazil lapačkou!

51:02

Oddechový čas pro domácí.

51:02

51:02 Martin KAUT - 6:4

51:02

Úkol splněn, přesilovka byla bleskově využita po necelé půl minutě! Na modré napřáhl po Cardwellově přisunutí Ty Wishart a skákavý kotouč do jihlavské sítě procpal MARTIN KAUT! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.

50:34

Dynamo může své vedení navýšit v následující přesilové hře. Tomáš Kubalík totiž dostává dvě minuty za napadení.

48:48

48:48 David TOMÁŠEK - 5:4

48:48

Domácí se znovu díky DAVIDU TOMÁŠKOVI ujímají jednobrankového vedení! Nejprve krásně zpracoval padáček přes střední pásmo Sacha Treille a ihned poslal puk před branku, kde se o střelu pokusil Tomáš Vondráček a za Škarkova záda ji dorazil první jmenovaný – 5:4. Asistence: Tomáš Vondráček a Sacha Treille.

48:18

Tomáš Jiránek stál proti dvěma domácím obráncům, přesto se rozhodl vystřelit. Puk ovšem přistál přímo na hrudi Ondřeje Kacetla, který přerušil hru a dal tak prostor komerční přestávce.

47:34

Střela Jacoba Cardwella z pravého kruhu pro vhazování prolétla kolem tyče Škarkovy klece do rohu hřiště.

46:32

Lukáš Anděl jen těsně mimo tečoval střelu od modré čáry!

44:33

Od modré čáry pálil Nicolai Bryhnisveen, ale vůbec se netrefil. Ozvalo se pouze plexisklo za Kacetlem.

43:41

Sacha Treille se ze všech sil snažil mezi kruhy o zpracování přihrávky a následnou střelu z otočky, ve druhém bodě tohoto plánu ovšem selhal a mířil hodně nepřesně.

43:21

Kacetl ukrývá do lapačky střelu Jiřího Ryse od mantinelu.

42:48

Tomáš Jiránek sice zpracoval kotouč ve středním pásmu, bylo to ovšem vysokou holí a rozhodčí přerušuje hru.

41:34

41:34 Richard DIVIŠ - 4:4

41:34

Začínáme od začátku! Minutu a půl po začátku třetí třetiny Jihlava dohání třígólové manko a vyrovnává stav utkání na 4:4. RICHARD DIVIŠ byl úplně volný před pardubickou brankou, dostal se ke kotouči po přihrávce z rohu hřiště a trefil se přesně. Asistence: Lukáš Žalčík a Lukáš Anděl.

40:42

David Tomášek nahodil kotouč do útočného pásma, kam za ním spěchal Sacha Treille, jenž přisunul na modrou Wishartovi. Jeho střelu Škarek vyrazil betonem.

40:13

40:01

Díky potížím s kostkou v pardubické Tipsport areně začne třetí třetina s drobným zpožděním.
Druhá třetina byla navzdory četným vyloučením na góly jednoznačně chudší. Síť se rozvlnila jen jednou a byla to ta za Kacetlovými zády, když ve třicáté sedmé minutě bekhendem zády k brance uspěl Filip Seman. Dynamo však stále drží těsné vedení 4:3. Třetí třetina začne zhruba v 19:54.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52

Jiránkova střela z mezikruží míří vysoko nad.

39:08

Dynamo se poctivě brání a nedovoluje Jihlavě usadit se v útočném pásmu.

38:38

Seman viděl skulinku před brankou a ihned posílal před Kacetla střílenou přihrávku, tu ale zpracoval domácí hráč.

38:13

Série vyloučení má po krátké pauze pokračování. Jacob Cardwell bude dvě minuty odpočívat díky sekání.

37:42

Ty Wishart si vysloužil potlesk tribun za ukázkový hit na jihlavského borce.

37:22

Poulíček to zkoušel přes obránce, ale trefil pouze jeho brusli.

36:51

36:41

Čáslavova střela letí mimo.

36:35

Dynamo pokračuje v přesilovce, drží se v útočném pásmu.

36:08

36:04

36:04 Filip SEMAN - 4:3

36:04

Při hře čtyři na čtyři se prosazují hosté! FILIP SEMAN dostal před Kacetlem přihrávku na bekhend a zády k pardubickému brankáři dokázal rozvlnit síť! Asistence: Tomáš Jiránek a Erik de la Rose.

35:53

David Tomášek operoval před Škarkem a byl zasažen nepříjemnou vysokou holí. Pochopitelně se mu to vůbec nelíbilo a ihned se ohnal proti svému soupeři. Rozhodčí ale rozmíšku rozdělil.

35:33

Jihlava ve čtyřech.

34:51

Další vyloučení. Dvě minuty za podražení dostává Nicolai Bryhnisveen a Dynamo bude přece jen chvíli hrát přesilovku ve čtyřech proti třem.

34:08

Z přesilovky toho ale moc nebylo. Po pětatřiceti vteřinách fauloval Ty Wishart a odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

33:33

Po oslabení si Dynamo zahraje další početní převahu. Hlavní postava předešlého momentu Anatolij Protasenja inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

33:22

Anatolij Protasenja se hbitě obtočil kolem domácího obránce a rázem byl úplně sám před Kacetlem! Kotouč za jeho záda ale dostat nedokázal.

32:22

32:20

Petr Šidlík dostal přesnou přihrávku od Čachotského z druhé vlny, ale proti jeho pokusu se Kacetl stihl včas přesunout.

30:22

Přesilovka pro jihlavskou Duklu. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

30:15

David Váňa posílal před branku od modré nabídku na teč, ale kotouč prolétl do rohu.

29:35

Bombu Patrika Poulíčka na druhé straně kryje Škarek.

29:15

Richard Diviš to zkoušel příklepem přes obránce, ale kotouč byl sražen úplně mimo.

28:52

28:36

Přesilovka domácím moc nevychází. Nepovedená zadovka na modrou dostala hru až do středního pásma.

28:12

David Tomášek to zkoušel taháčkem z mezikruží, ale mířil přímo doprostřed branky.

27:40

Trončinský to zkoušel z první, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:09

Hosté z Vysočiny krátce po buly vyhazují kotouč až za Kacetla.

26:52

Je tu další přesilovka pro Dynamo. Radoslav Macík dostává dvě minuty za vysokou hůl.

26:46

Kacetlovu pozornost prověřil od modré čáry Petr Šidlík, ale pardubický brankář si poradil.

26:32

Martin Kaut dostal krásnou dlouhou přihrávkou nabídku na brejk, ale nedokázal zpracovat kotouč.

25:47

25:20

Jihlavští se osvobozují vyhozením puku.

25:02

Domácí obránce si nepohlídal své postavení na modré čáře a je z toho ofsajd.

24:37

Ty Wishart si sjel pro přihrávku zpoza branky do hloubi útočného pásma, ale Škarek jeho pokus vyrazil.

23:48

23:47

Přesilovka pro Dynamo. Při svém pokusu o střelu přes obránce byl faulován Tomáš Vondráček a dvě minuty za podražení dostává Erik de la Rose.

22:39

Anatolij Protasenja přistrčil kotouč Davidu Váňovi, jehož pokus Ondřej Kacetl jen tak tak vyrzil!

22:07

Východočeši dostávají kotouč až ke Škarkovi.

21:48

Dukla si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Jacob Cardwell.

21:09

Sacha Treille dokonce natřikrát zakončoval před jihlavským brankářem, ale Škarek dokázal všechny francouzské pokusy zneškodnit.

20:55

David Tomášek se natahoval po přihrávce do druhé vlny, ale nezpracoval.

20:20

20:01

První třetina, ve které diváci v Pardubicích viděli hned šest gólů, končí. Skóre otevřela hned ve druhé minutě Dukla Jihlava zásluhou Lukáše Žalčíka a poté se naplno roztočilo Dynamo. Domácí během deseti minut otočili na 4:1 po brankách Treilleho, Petra Sýkory, Mojžíše a Jána Sýkory. Divokou čtvrt hodinku potom gólem na 4:2 z domácího pohledu uzavřel Radek Hubáček. Druhá třetina začne zhruba v 18:55.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48

Přesilovka hostům prozatím příliš nevychází.

19:09

Radek Hubáček posílal šikovnou žabičku před pardubickou branku, ale Ondřej Kacetl proti ní skvěle zasáhl hokejkou.

18:34

Dynamo ihned vyhazuje kotouč až za Škarka.

18:20

V závěru úvodního dějství přesilovku okusí také jihlavská Dukla. David Tomášek míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

17:17

Mezi kruhy se na druhé straně proháčkoval Tomáš Rolinek, ale jeho bekhend se odklouzal mimo tři tyče.

16:45

Radoslav Macík už stíhal volný kotouč mezi kruhy před domácí brankou, ale jeho střela mu vůbec nesedla.

14:54

14:54 Radek HUBÁČEK - 4:2

14:54

Jihlavští snižují na rozdíl dvou branek! Erik De La Rose nahodil kotouč na branku a za Kacetla jej usměrnil RADEK HUBÁČEK. Branka je uznána i přes jasnou vysokou hůl hostů. Asistence: Erik de la Rose a Tomáš Jiránek.

14:32

Tomáš Kubalík se probíjel před Ondřeje Kacetla, ale domácí brankář v klidu přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.

13:55

Pardubice dál neúnavně dobývají útočné pásmo a Jihlava se jen těžko vyrovnává s nastoleným tempem hry.

12:16

Oddechový čas pro hosty.

12:16

12:16 Ján SÝKORA - 4:1

12:16

Přesilovka našla po osmapadesátí vteřinách své využití! JÁN SÝKORA dorazil za Škarka předešlou střelu kapitána domácích! Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.

11:31

Perret sám před Škarkem míjí!

11:18

Domácí si dnes jako první zahrají přesilovku. David Kajínek dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

10:46

Trončinský to zkoušel z otočky od modré čáry, jeho střela ale neměla potřebnou razanci.

10:34

Další šanci Dynama hatí znovu ofsajd.

09:34

09:34 Tomáš MOJŽÍŠ - 3:1

09:34

Domácí vedou již o dvě branky! Obě nové posily odčinily své zaváhání při prvním gólu Jihlavy. Jiří Hunkes totiž vystřelil od modré čáry a za Škarka kotouč dopravil TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Asistence: Jiří Hunkes a Patrik Poulíček.

09:10

Útočí také Jihlava. Dopředu uháněla dvojice Žalčík – Anděl, druhý jmenovaný ovšem nezpracoval ideálně.

07:39

Ján Sýkora se hnal dopředu, ale na modré čáře mu kotouč odskočil od hokejky a nakonec je z toho ofsajdové postavení.

06:55

06:55 Petr SÝKORA - 2:1

06:55

Východočeši svůj tlak dokázali přetavit ve vedoucí branku a otáčí vývoj dnešního utkání! Rozjetý Jordann Perret krásně našel ve druhé vlně najíždějícího PETRA SÝKORU, a ten jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Jordann Perret a Vladislav Bojko.

06:35

Domácí se pokoušeli o dlouhou rozehrávku, ale kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

05:07

Dynamo je v obrovském tlaku. Škarek během chvíle zlikvidoval snad čtyři gólovky domácích!

04:19

Veliká šance Cardwella! Vysoký obránce svižně obkroužil branku a už to vypadalo, že zasune kotouč do odkryté branky, Škarek ale včas nastavil svůj beton!

03:52

V další šanci se objevil Sacha Treille, jeho bekhend zpoza branky ale v síti neskončil.

03:10

Vyrovnávací branka domácí hodně nabudila! Dynamo aktuálně drží Jihlavu v jejím obranném pásmu a ostřeluje Škarka.

02:24

02:24 Sacha TREILLE - 1:1

02:24

Odpověď domácích na sebe ale nenechala čekat příliš dlouho! David Tomášek šikovně našel SACHU TREILLEHO, který se procpal až před Škarka a procedil kotouč za jeho záda! Asistence: David Tomášek a Marek Trončinský.

01:07

01:07 Lukáš ŽÁLČÍK - 0:1

01:07

Po minutě a sedmi vteřinách otevírají skóre hosté z Vysočiny! Jan Zdráhal nahodil na Kacetla kotouč od modré čáry, pardubický brankář vyrazil před sebe a LUKÁŠ ŽALČÍK neměl s dorážkou žádný problém. Minusové body si připisují premianti v domácím trikotu Hunkes s Mojžíšem. Asistence: Jan Zdráhal.

01:01

Pardubická branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

00:30

Cardwell zkoušel po mantinelu vyslat do útoku Tomáše Rolinka, ale domácí kapitán neprošel přes střední pásmo.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – M. Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Váňa – Kubalík, R. Hubáček, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Diviš, Protasenja.

Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek.
Nové posily

Oba celky už stihly přivítat ve svých kabinách nové tváře. Útočné řady jihlavské Dukly podpoří bratr plzeňského ostrostřelce Dominika Kubalíka Tomáš. Pravý křídelník dosud působil hned v několika světových soutěžích. Zkušenosti má se zámořskou NHL, AHL, finskou SM Liigou a KHL.

V Dynamu zase posilují obranné řady. Na východ Čech se z Liberce vrátil Tomáš Mojžíš, který zde stráví minimálně zbytek letošní sezony a prozatím na měsíc oblékne dres Dynama také zkušený Jiří Hunkes, který přichází z německého Schwenningeru s vidinou dalšího zahraničního angažmá.
HC Dynamo Pardubice

Start do nové sezony v podání Dynama se začíná nebezpečně podobat loňskému ročníku. Z posledních třech utkání odešli svěřenci Miloše Holaně poražení a propadli se na třinácté místo tabulky, o bod před Zlínem, o bod za Hradcem Králové. Z dnešního utkání tak touží pardubická družina vydolovat co nejvíc bodů. „Dukla Jihlava má houževnatý tým, který hraje šedesát minut naplno, má kvalitního brankáře i obranu. Nedostávají mnoho branek. Hodně bruslí. Totéž musíme předvést my, navíc je třeba být ještě o krok lepší. Celý týden jsme se na utkání připravovali, musíme být velmi zodpovědní,“ přemýšlí Miloš Holaň.

HC Dukla Jihlava

Celku z Vysočiny patří po pěti odehraných zápasech osmé místo se ziskem šesti bodů. Do Pardubic navíc Jihlava přijíždí podpořená výhrou z posledního kola, kdy na domácím ledě porazila Zlín díky skvěle zvládnuté poslední třetině, ve které vstřelila tři branky a zvítězila 3:2.
Šestým kolem pokračuje česká nejvyšší hokejová soutěž. Do Pardubic přijíždí ambiciózní nováček mezi elitou Dukla Jihlava, začínáme v šest!

7:5

Branky a nahrávky: 3. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek, Trončinský), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. M. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) – 2. Žálčík (J. Zdráhal), 15. R. Hubáček (E. de la Rose, Jiránek), 37. F. Seman (Jiránek, E. de la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek – T. Kubalík, Váňa, R. Hubáček – Jiránek, Čachotský, F. Seman – Rys, Žálčík, Hlinka – Anděl, Macík, Diviš – Protasenja.

Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek

Diváci: 7 277

01:07 JIH 0:1 Žálčík (J. Zdráhal)
02:24 PCE 1:1 Treille (Tomášek, Trončinský)
06:55 PCE 2:1 P. Sýkora (Perret, Bojko)
09:34 PCE 3:1 Mojžíš (Hunkes, Poulíček)
11:18 JIH 2 Kajínek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
12:16 PCE 4:1 J. Sýkora (Rolinek, Trončinský)
14:54 JIH 4:2 R. Hubáček (E. de la Rose, Jiránek)