SHK LAPP Zlín – FIFH Malmö

0:2

konec (0:1, 0:1)

08.09.2017, 09:25 • PSG aréna • Martin Vavruša

Ode mě je to prozatím vše a budu se těšit na další onlajn přenos z LAPP Cupu, který Vám přineseme v 15:05 a v němž se domácí SHK LAPP Zlín střetne s Perspektivou Russia. (10:27:43)
Nejlepší hráči
Marian Ligda (ZLS)
Audun Bakke (MLM)
Také druhý poločas začal vyrovnaně, po velké šanci Zlína ale zvýšil náskok Malmö z nenápadné akce Audun Bakke. LAPP měl mnoho příležitostí na vyrovnání a chvíli svého soupeře jednoznačně přehrával, ale branky se nedočkal. V závěru zápasu hosté zvýšili tempo a Zlín už k ničemu nepustili, z utkání si tak odnášejí všechny tři body.

29:57

Puk končí u mantinelu, kde už ho Malmö zřejmě podrží až do konce zápasu.

29:42

Hamre se přes obranu Zlína neprotlačil a Joppa zakládá zřejmě poslední útočnou akci.

29:19

Také Lundgran zamířil mimo.

29:05

Eklundova střela minula branku.

28:59

Nakonec se natlačil do brankoviště, ale puk pod tělem Matouška neprotlačil.

28:45

Hamre bojuje o puk v útočném pásmu a úspěšně se mu daří zdržovat rozehrávku Zlína.

28:09

Střelu Eklunda vyrazil Matoušek hokejkou.

27:51

Bakkeho zastavuje ofsajd.

27:22

Joppova střela minula branku.

27:00

Šafránek při přechodu přes modrou čáru ztratil puk.

26:42

Malmö šlo do přečíslení dva na jednoho. Bakke vzal celou akci na sebe, ale jeho střelu si Matoušek pohlídal.

26:23

Joppa se tlačil do brankoviště, ale hosté mu puk vypíchli a Ulf Nilsson raději přikrývá puk lapačkou.

26:13

Oddechový čas pro domácí.

26:03

Přesto z toho byla alespoň střela Paláta, která ovšem skončila mimo branku.

25:59

Krupička ve středním pásmu přišel o puk.

25:41

Zdeněk Hábl zakládá akci od své branky.

25:12

Malmö nahazuje do pásma, ale tam jsou jen domácí hráči.

24:39

Dva na jednoho unikali také domácí, ale Zdeněk Hábl netrefil branku.

24:04

Hosté mohli jít do přečíslení dva proti jednomu, ale Zdeněk Hábl včas zakročil a akci Švédů zastavil na modré čáře.

23:52

Malmö posílá puk na zakázané uvolnění.

23:20

Oddechový čas pro hosty.

23:20

Puk opět končí pod hromadou těl a vhazovat se bude u branky Nilssona.

22:39

Ligda hledal u vzdálenější tyče Joppu, ale ten nedokázal prudkou přihrávku usměrnit do branky.

22:19

Ulf Nilsson teď měl plné ruc práce se střelou Krupičky, puk ale nakonec dokázal přikrýt pod lapačkou.

21:37

Krupička zavezl puk, ale než stihl Zlín vymyslet nějakou akci, švédský tým ho opět připravil o puk.

21:07

Zlínu se tato přesilovka nedaří, stále se nedokázal dostat s pukem do útočného pásma.

20:48

K puku se ale dostali hosté a vyhazují k brance Matouška.

20:34

Zdeněk Hábl rozehrává od své branky.

20:04

Hosté i v oslabení vyrazili do útoku a Matoušek musel předvést zákrok lapačkou.

19:54

Zlín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lindström (MLM).

19:40

Zlín se drží v útočném pásmu, avšak bez zakončení.

19:02

Malmö vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:42

Ofsajd SHK LAPP Zlín.

18:27

Domácí tribuny nepolevují a dál svůj tým ženou za vyrovnáním.

18:25

Hráč končí pod tělem jednoho z domácích hráčů, vhazovat se bude u branky Matouška.

17:48

FIFH Malmö právě vstřelilo branku!
Potvrzuje se známé heslo "nedáš – dostaneš". Hned po buly vyrazil dopředu AUDUN BAKKE, který přesnou střelou zvýšil na 2:0. Bez asistence.

17:15

Joppa našel u vzdálenější tyč olného Ligdu, ale Nillson proti němu předvedl krásný zákrok lapačkou!

16:53

Střlu Zdeňka Hábla tečoval bránící hráč nad branku.

16:36

Malmö vyhazuje na zakázané uvolnění.

15:56

Julina se prosmýkl kolem napadajícího hráče, ale jeho nahození na branku se zastavilo o saně dalšího soupeře.

15:26

Přesto hosté zkomplikovali domácím rozehrávku a ti se dostávají z pásma až nyní.

15:08

Malmö nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou dříve domácí.

15:01

V prvním poločase bylo vidět velmi vyrovnaný zápas. Chvílemi mělo navrch Malmö, chvílemi domácí Zlín, který se před plným hledištěm opravdu snaží a zvládl si vypracovat i několik nadějných šancí, žádnou však nevyužil a naopak inkasoval jen osm vteřin před přestávkou z hole Nilssona Hampuse. Ve druhém poločase tak bude muset ještě více přidat, pokud chce se zápasem něco udělat.

15:00

14:52

Malmö však přece jen jde do vedení, poté co Matouška prostřelil NILLSON HAMPUS. Asistence: Martin Hamre, Niklas Ingvasson.

14:37

Matoušek teď měl plné ruce práce se střelou od červené čáry, ale na poslední chvíli puk vytěsnil lapačkou.

14:20

David Hábl zkusil vystřelit z úhlu, ale netrefil branku.

14:04

Zakázané uvolnění hostů.

13:08

Druhý Julinův pokus mířil příliš vysoko.

12:50

Střelu Juliny zblokoval hostující obránce.

12:38

Zlín nahazuje do útočného pásma a Zdeněk Hábl bojuje o puk.

12:21

Rozehrává však nepřesně a píská se zakázané uvolnění.

12:10

Zdeněk Hábl vypíchl soupeři puk a má klid na rozehrávku.

11:33

Malmö se drží v útočném pásmu, ale ke střele je zlínští nepouštějí.

11:02

Z rychlého protiútoku zahrozili Bakke s Ingvassonem, druhý jmenovaný však Matouška neprostřelil.

10:04

Povedený závar zlínských útočníků, ale Nillson zůstává bezchbný. Ke střele z těsné blízkosti se postupně dostali Zdeněk Hábl, David Hábl a Martin Joppa, ale neuspěl ani jeden.

09:37

Střela Ligdy mířila mimo branku.

09:20

Zlín se špatnou přihrávkou sám posílá až k brankáři Matouškovi.

09:08

Zdeněk Hábl se pokusil natlačit do brankoviště, ale přišel o puk.

08:57

Po povedené střele jednoho z domácích hráčů končí puk v lapačce Nillsona.

08:43

Zapletal zastavil protiútok a nahazuje do pásma.

07:46

Hosté ho však připravili o puk.

07:42

Ingvasson špatně rozehrál a šanci má Šafránek.

07:18

Bakkeho pokus tečovali domácí za branku.

06:37

Nahrávka do brankoviště Ligdovi neprošla.

05:57

Bakke provezl puk do útočného pásma a vybídl ke střele Hamreho, který jen o kousek minul levou tyč Matouška.

05:18

Zapletal opět nahazuje do útočného pásma.

04:20

Zlínu se podařilo alespoň vyhodit k brance Malmö, na puku jsou opět hosté.

04:05

Mälmo teď drží Zlín v jeho obranném pásmu, ale Matoušek je zatím bez práce.

03:03

Malmö opět vyhazuje až ke zlínské brance.

02:00

Zlín musí rozehrávat od své branky.

01:24

Hamre (MLM) zastavil útok nedovoleně a odsedí si dvě minuty.

01:15

Lappáci hnáni plným stadionem podnikají další útok.

00:44

Švédský tým šel dopředu, ale přihrávka na Bakkeho byla příliš dlouhá.

00:23

Šafránek vystřelil z buly, Nillson jeho pokus chytil.

00:20

Krupička svádí souboj o puk v útočném pásmu. Nakonec je přerušeno a vhazuje se před švédským brankářem.

00:01

O úvodní buly se postarají Petr Leška a Roman Herink.
Tribuny PSG Arény se opět plní diváky, zdá se, že také dnes čeká Lappáky první zápas v plné hale. Utkání navíc bude v přímém přenosu vysílat Česká televize a lze proto očekávat, že domácí tým dá do zápasu úplně všechno!
Z dnešního dne máme dosud za sebou zápas Dolného Kubína se South Tyrol, které zvládl lépe italský tým a zvítězil 3:1. Vůbec poprvé na celém turnaji tak vítězný tým odešel ze zápasu bez čistého konta.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Doležal, Hábl Z., Julina, Zapletal – Hábl D., Joppa, Krupička, Ligda, Palát, Stodůlka, Šafránek

FIFH Malmö: Nillson U. (Neuman) – Bakke, Eklund, Hagabo, Ingvasson, Lundgran, Nillson H. – Hamre, Flomén, Lindström, Rakos, Strandmark, Svensson.