0:6

konec (0:2, 0:4, 0:0)

08.09.2017, 18:30 • Arena Riga • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.66 4.1 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký páteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:44)

Trestné minuty: 18:10.
Je dobojováno. Astana se v poslední třetině už nikam nehnala, byla si vědoma obrovského náskoku a soustředila se na čisté konto svého gólmana. A to také vyšlo, Riga se i v poslední třetině dost trápila a nedokázala na svého soupeře cokoliv vymyslet. Astana si tak odváží všechny body za výhru 6:0, má jich na svém kontě už šestnáct. Naopak Riga stále pokračuje v matných výkonech a je i nadále na pouhých pěti bodech.

59:44

Hraje se u Kalninše, plán jim s největší pravděpodobností vyjde.

59:04

Hosté už jen posunují puk z vlastního pásma, do útoku se neženou, jde jim jen o to, aby Karlsson udržel čisté konto.

58:14

Rozehra se hostům nevydařila. Přihrávka na modrou na Ševčenka skončila až ve středním pásmu.

57:21

Podobná situace nastala i na druhé straně. Závěr zápasu se nám trochu kouskuje.

56:39

A další akci přerušilo postavení mimo hru. Bičevskis a Indrašis se na modré nedokázali domluvit.

55:41

Riga se stále snaží dát alespoň čestný gól, ale nedaří se. S pukem za brankou teď skončil Lessio.

54:41

Dinamo je v plném počtu.

54:24

A znova. Nyní k tomu měl opravdu velký důvod, po Dallmanově nahození od modré před ním začínal vznikat pěkný zmatek.

53:19

Kalninš svým zákrokem přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

53:10

Domácí se v oslabení hnali do brejku, Skvorcovs ale ve finálním okamžiku nedokázal zpracovat přihrávku vzduchem.

52:41

Vylučuje se na straně domácích, Karl Stollery dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

52:29

Nevyšla ani prudká křížná přihrávka do pásma, dopředu už jde Dinamo Riga.

51:40

Zpětná Markelovova přihrávku byla sice myšlena dobře, jeho spoluhráči však zůstala trochu nepochopena a z nadějně vyhlížející akce nebylo nic.

50:38

Je to tak, hraje se v pěti na obou stranách.

0:6

Branky a nahrávky: 6. Dawes (Vey, Dallman), 14. Dietz (Vey, Frattin), 25. Puškarjov (St. Pierre, Michajlis), 30. Savčenko (St. Pierre, Michajlis), 32. Dawes (Frattin, Vey), 39. Vey (Dietz, Frattin)

Dinamo Riga: Peters (30. Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Jerofejevs (A), Wrenn, Pujacs, K. Redlihs, Zile – Skvorcovs, Meija (C), Pavlovs – Lessio, Galiardi (A), Kristo – Jelisejevs, Batna, E. Kulda – Jevpalovs, Bičevskis, Indrašis – Gegeris.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Savčenko, M. Semjonov (A), Makljukov, Lipin, Polochov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Ševčenko, Markelov – Melnikov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Goljak, Dědjulja

Diváci: 4 789

00:37 RIG 2 Stollery, nedovolené bránění
04:39 RIG 2 Indrašis, nedovolené bránění
05:11 AST 0:1 Dawes (Vey, Dallman)
11:37 AST 2 Dallman, podražení