5:4

konec (3:0, 0:2, 2:2)

25.08.2017, 15:00 • RT TORAX ARENA • Jan Meichsner

Po zápase plném obratů:

Máme za sebou nejvyrovnanější utkání celého Turnaje pěti zemí. V utkáním plném branek a trestů byli nakonec o branku šťastnější hráči švýcarské reprezentace, kteří vítězí po šťastném odrazu od brusle Gygera.

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
NOAH FUSS vrací Švýcarsku vedeni – na gólu měla největší podíl jeho brusle, od které se odrazila střela Inakiho Baraganova. Brankář Kolarz neměl šanci předvést jakýkoliv zákrok neboť reagoval na střelu původní. Asistence: Inaki Baragano a Samuel Widmer.

55:42

Vyloučení v týmu Německo (Zitzer – 2 min., nedovolené bránění).

54:52

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Schwenninger – 2 min., sevření puku rukou).

54:09

Německo právě vstřelilo branku!
NINO KINDER pohlednou akcí ve vlastní oslabení znovu vyrovnává! Německý útočník zachytil rozehrávku – najel si podél levého mantinelu do útočného pásma – a z prostoru mezikruží – střelou pod lapačku vyrovnává na 4:4

53:52

Vyloučení v týmu Německo (Komov – 2 min., faul kolenem).

53:05

Tým Německa v plném počtu.

52:48

Švýcarská přesilovka se chýlí ke konci a hráči helvétského kříže si v ní vypracovali několik příležitostí – za zmínku stojí největší šance Yvese Stoffela, který z první nastřelil Kolarze.

51:05

Vyloučení v týmu Německo (Lindner – 2 min., hákování).

50:39

SILIAN GYGER přesnou dorážkou Baraganovy střely vrací Švýcarsku vedení! . Asistence: Inaki Baragano a Aron Welter.

48:36

Celou vyrovnávací akci zahájil na vlastní modré Alexander Dosch, který skvěle zachytil přihrávku – probojoval se do středního pásma a tam přihrál na CHISTOPHERA SCHMIDTA – ten si vybruslil do mezi kruží a střelou mezi betony vyrovnává na 3:3! . Asistence: Alexander Dosch.

47:48

Tým Německa ten švýcarský jednoznačně přebrusluje.

47:08

Puk byl vyhozen z kluziště a hra se přerušuje.

46:35

Neočkavaný bekhendový pokus Rochetta zaměstnal celou německou obranu včetně brankáře.

46:00

Kolarz si připisuje první zákrok ve třetí třetině.

45:44

Rausendorf dobrým vykleknutím ve středím pásmu zastavil rozehrávku Švýcarska.

44:00

Länger teď rozehrál přímo na hůl Alberga – německý útočník okamžitě posílal puk před branku – z obrovské šance se ale vyrovnávací branka nezrodila.

43:12

Němcům se nadvakrát nepodařilo založit útočnou kombinaci a pokaždé byli vyhnáni zpět do svého pásma.
Němci byli při přesilovce velmi aktivní a Seifert musel řešit několik tvrdých střel.

40:01

Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min.- pozdní příchod na led). Trest odpyká Lanz.

40:01

Švýcarsky trenér ještě před začátkem třetiny hovoří s hlavním sudím Pražákem a začátek třetiny je opožděn.
Druhých dvacet minuty:

Druhá třetině patřila hráčům Německa,kteří stáhli tří gólovou ztrtátu na rozdíl jednihé gólu.

Němci vlétli do druhé části mnohem aktivněji než do té první – a odměnou jim byl gól ve 22. minutě. Ten svou důrazností obstral Christopher Schmidt.

Druhý zásah přidal po přesné přihrávce na modrou Manuel Alberg.

Na střely po druhé třetině:
Švýcarsko 7:11 Německo

Další třetina začne v 16:27

40:00

39:30

Villa mohl zvýšit v závěru třetiny na 4:2 – v zakončení mu však zabránila hůl soupeře!

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny – dokáčeme se ještě gólu?

38:43

Ofsajd Švýcarska.

38:16

A další zákrok německého gólmana -tato střela ale už byla prudší a nebezpečnější.

37:47

Kolarz si připisuje další zákrok – tentokrát přikryl kotouč u levé tyče.

36:29

I přes vyhrané buly se domácí hráči v červených dresech v pásmu neudrželi.

36:17

Kolarz kryje nahození zpoza modré čáry a hra se přerušuje.

35:59

Domácím je pískáno zakázané uvolnění.

35:05

Tým Švýcarska v plném počtu.
Během přesilovky byli nejaktivnější Kinder a Slezak – Němcům se však srovnat nepodařilo.

33:05

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Rubin – 2 min., krosček).
S dalším vyloučením mají Němci jedinečnou šanci srovnat.

32:28

MANUEL ALBERG dobře zpracoval přihrávku přes celou šíři kluziště, která k němu – dobře postavenému – směřovala na modrou čáru. Německý útočník si vybruslil na levý kruh a přesně zakončil! 3:2! Asistence: Nino Kinder a Simon Gnyp.

32:03

Švýcaři už jsou ve čtyřech!

31:50

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Delémont – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

31:50

Švýcaři půjdou do tří – jeden z obránců vyhodil kotouč nepovoleně.

31:43

Další Seifertův zákrok – tentokrát proti střele Lindnera.

31:19

Bekhendový pokus Gnypa kryje Siefert.

31:01

Kapitán Schwenninger vyhazuje přes všechny čáry.

30:09

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gyger – 2 min., podražení).

30:09

S tresty se v porubské RT TORAX Areně rozrthl pytel a uvidíme další vyloučení – tentokrát na straně Švýcarska.

29:29

Německo v plném počtu.

28:59

Ve slibné pozici byl před brankou sám postavený Burkhlater – jeho zpracování však nebylo přesné!

28:28

V půlce přesilové hry začíná tým Švýcarska útočnou kombinaci za vlastní brankou.

27:29

Vyloučení v týmu Německo (Jäger – 2 min., podražení).

26:31

25:46

Burkhlater při kombinaci v německém obranném pásmu nastřelil hráče před sebou a byl z toho okamžitý německý výpad směr na švýcarskou branku! Slibný újezd a zakončení Slezaka zastavil skvělý zákrok Sieferta!

24:31

Vyloučení v týmu Německo (Avgerinos – 2 min., podražení).

24:06

Švýcaři mají problém se střídání a z celé pětice během minuty a půl vystřídal pouze jediný obránce.

22:25

Němci málem postrestali chybné švýcarské vyhození! Henriquez-Morales se totiž ocitl sám před brankářem Seifertem – jím zvolené zakončení mezi betony ale nebylo úspěšné!

21:09

CHRISTOPHER SCHMIDT teď ukázal jak je důležité bytí aktivní při dorážení – útočník druhé německé formace, která je zatím v dnešním zápase nejaktivnější – dokázal dotlačit puk do branky! . Asistence: Elias Lindner.

20:01

Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Brunnert, přichází Kolarz.

20:01

Prvních dvacet minuty:

Máme za sebou tří gólovou první třetinu – ve které se dokázala prosadit pouze švýcarská reprezentace. V 11. minutě pálil přesně z mezikruží Silian Gyger – o minutu a půl později přidal druhý zásah dobře schvanou střelou Mika Burkhalter a na konečných 3:0 upravil minutu před koncem Aron Welter.

Na střely po první třetině:
Švýcarsko 8:5 Německo

Druhá třetina začne 15:42

20:00

18:57

Teď už byla přihrávka na ARONA WELTERA zpoza branky přesná – švýcarský útočník ještě dokázal zvednout puk přesně pod horní tyčku – 3:0! Asistence: Dean Schwenninger a Yves Stoffel.

18:30

Welter po nepřesné přihrávce zpoza branky zakončoval v kleče!.

18:07

17:21

Němci jsou při své přesilovce hodně aktivní – a Seifert musel řešit několik ošemetných situaci – žádná gólem ale neskončila.

16:07

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bauer – 2 min., držení protihráče).

15:45

Švýcaři jeli dva na jednoho! Možnost přihrávky však nevyužili a střelecký pokus, který následoval, nebyl přesný.

14:54

Rochett dobře zavezl kotouč do pásma – následnou kombinaci ukončil zákrok Brunnerta.

13:01

MIKA BURKHALTER dobře schovanou střelou zvyšuje na rozdíl dvou branek!
Snových 59 sekund švýcarské reprezentace!
Asistence: Lukas Rubin a Inaki Baragano.

10:33

SILIAN GYGER dokázala využít své dobré postavení mezi kruhy a přesně k levé tyči propálil gólmana nad lapačku. Asistence: Alessandro Villa.

10:04

Alberg si najel do pásma ale jeden z jeho spoluhráčů byl rychlejší a je pískán ofsajd.

09:02

Brunnert byl po svém zákroku povalen dojíždějícím Doschem.

08:45

Švýcar Noah Fuss mířil přesně do tyče!

07:48

Averginos velmi špatně rozehrál a k puku se dostal Duffey – švýcarský útočník však nastřelil pouze betony německého gólmana Brunnerta.

07:16

Druhá německá formace opět operuje v pásmu soupeře.

05:40

Jäger ztratil hůl a domácí celek se musel bránit ve čtyřech. Švýcarský hráč alespoň vykleknul střelu před vlastní brankou.

04:50

Němci jsou povětšinu času na puku a působí aktivnějším dojmem.

03:46

Alberg minul v dobré pozici! Jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče!

02:25

Luca Bauer ve snaze zachytit vyhozený kotouč přihrál na hůl svému soupeři.

02:04

První zákrok má i Seifert – švýcarský brankář zltumil puk ve své výstroji.

01:01

Útoky druhých formací teď svedly tvrdý boj za brankou.

00:43

Brunnert si připisuje první zákrok.

00:10

Němci se ale rychle dostali k puku a pokračují dopředu.
Úvodní buly vyhrál tým Švýcarska.

00:01

Na buly už jsou nachystáni Schwenninger a Slezak.
Právě dozněly státní hymny a odpolední utkání každou chvíli začně.

Švýcarsko: Seifert (Vucihard) – Villa, Delémont, Bobicanec, Widmer, Baragano, Rubin, Lombardi, Landolt – Stoffel, Schwenninger, Welter – Mermod, Rochtte, Andersson – Lanz, Gyger, Canova – Fuss, Burhalter, Duffey

Německo: Brunnert, (Kolarz) – Gnyp, Zimmermann, Länger, Zitzer, Jäger, Flade, Bauer, Maul – Kinder, Slezak, Alberg – Dosch, Lindner, Schimdt – Strom, Avgerinos, Rausendrof – Hanriquez, Chyzowski, Komov

Rozhodčí: Pražák – Hlavatý, Ganger.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Před zápasem:

Třetí hrací den Turnaje pěti zemí zahájí souboj německy mluvících zemí. Reprezentace Švýcarska v něm vyzve reprezentaci Německa.

Švýcarská cesta turnajem:

Švýcaři vstoupili do turnaje vítězstvím 4:2 nad Slovenskem. Ve druhém zápase však podlehli Spojeným státům americkým vysoko 8:1.

Německá cesta turnajem:

Němci zatím odehráli na Turnaji pěti zemí pouze jeden jediný zápas, ve kterém podlehli české reprezentaci 7:0.

Oba týmy se tak pokusí o nápravu předešlých nezdarů.

Utkání začíná v 15:00.

5:4

Branky a nahrávky: 11. Gyger (Villa), 14. Burkhalter (Rubin, Baragano), 19. Welter (Schwenninger, Stoffel), 51. Gyger (Baragano, Welter), 57. Fuss (Baragano, Widmer) – 22. Schmidt (Lindner), 33. Alberg (Kinder, Gnyp), 49. Schmidt (Dosch), 55. Kinder

Rozhodčí: Pražák – Hlavatý, Ganger

10:33 SUI 1:0 Gyger (Villa)
13:01 SUI 2:0 Burkhalter (Rubin, Baragano)
16:07 SUI 2 Bauer, držení protihráče
18:57 SUI 3:0 Welter (Schwenninger, Stoffel)