Play-off NHL

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs

3:2

po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0

14.04.2017, 01:10 • Verizon Center, Washington • Čtvrtfinále V. konference • Radomír Fukala

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji úspěšný den a u dalších on-line přenosů na shledanou. (04:21:26)

3. Braden Holtby (WSH) 35 zák., 2 góly, 94,6%
Právě skončilo první čtvrtfinále mezi Washingtonem Capitals a Torontem Maple Leafs. Šedesát minu vyměřených pro tento duel rozuzlení nepřineslo, a tak se pokračovalo do prodloužení. V něm si hráči Washingtonu vytvořili hned několik vyložených možností, které však všechny pochytal Frederik Andersen. Ten však nakonec nestačil na nenápadnou nenápadnou střelu Toma Wilsona, který svým prvním gólem v play off v kariéře získává pro svůj celek první bod.

65:15

65:15 Tom WILSON - 3:2

65:15

Washington právě vstřelil branku!
Torontu předchozí varování nestačila, a tak přišel trest v podobě vítězného gólu domácích. TOM WILSON zachytil vyhození rukavicí u pravého mantinelu a poté vyslal nenápadnou, ale zároveň prudkou a přesnou střelu nad rameno překvapeného Andersena. Capitals tak vítězí v dnešním utkání. Bez asistence.

64:22

A znovu vynikající Frederik Andersen, který dalším parádním zákrokem drží akcie Toronta nad vodou.

63:43

Postavení mimo hru na straně domácích. Buly nařízeno v neutrální zóně.

62:45

Neskutečné věci provádí Frederik Andersen ve svém brankovišti! Při přečíslení Washingtonu nejprve zastavil pokus Orpika a poté si poradil v leže s následnou dorážkou domácích.

62:23

Kasperi Kapanen přestřelil domácí bránu a Holtby nemusel vůbec zasahovat.

61:02

Po střele Marnera Holtbymu vypadl kotouč, ale velmi rychle se zorientoval a zase jej ukryl pod svou lapačku.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 04:06.
I třetí dějství je za námi a to nám rozuzlení nepřineslo. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2 a i poslední část nám nabídla hodně slibných šancí, avšak žádný gól. Když své velké šance neproměnili hostující Van Riemsdyk a domácí Bäckström, po kterých neuspěli ani Ovečkin a Johanssonem, dospělo nám tedy první čtvrtfinále Východní konference do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59

Alexandr Ovečkin těsně před závěrečnou sirénou mířil svou střelou do horního rohu branky, ale Andersen jeho ránu ukryl do lapačky.

59:37

To bylo příliš dlouhé na Ovečkina a je pískáno zakázané uvolnění.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:38

Hosté se snažili bleskově zasunout puk zpoza brány za Holtbyho, ale ten dokázal utěsnit prostor u své pravé tyče.

57:45

Wilsonova zpětná přihrávka vycestovala z útočného pásma a domácí se musí pro puk vracet až ke svému brankáři.

56:31

Domácí fanoušci se nyní chytají za hlavu! Jevgenij Kuzněcov pěknou žabičkou od levého mantinelu vybídl ke skórování před branku najíždějícího Johanssona, který však bekhendem trefil jen lapačku Andersena.

55:42

Andersen se pokusil o rychlou rozehrávku, ale ta končí jen zakázaným uvolněním.

54:39

Niskanenova střela nadělala Andersenovi velké starosti. Kotouč totiž hostujícímu brankáři vypadl, ale domácí svou dorážku nasměrovali mimo.

54:11

Andersen raději kryje přihrávku domácích, která směřovala do brankoviště a hra je znovu přerušena. Následuje reklamní přestávka a po ní buly po levici hostujícího gólmana.

53:49

Frederik Andersen má puk ve své lapačce a po jeho zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Maple Leafs.

53:13

Alexandr Ovečkin jen vložil hůl do nabídky svého spoluhráče a puk po jeho teči proletěl těsně vedle hostující brány.

52:52

Kotouč se nyní ocitl na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve střední třetině.

51:35

Holtbymu sice kotouč vypadl, ale jako první u něj byli jeho spoluhráči, kteří jej odvezli do bezpečí.

51:20

Van Riemsdyk už byl s kotoučem v neutrální zóně, a tak se píská postavení mimo hru. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:30

Zle zatápí svým pohybem Auston Matthews a jeho kolegové. Holtby však se svým obránci zatím odolává.

49:18

Nicklas Bäckström se zčistajasna zjevil před Andersenem, ale nedokázal zasunout puk za jeho záda. To byl důležitý zákrok hostujícího brankáře.

48:58

Winnikovu střelu Andersen vyráží, ale domácí pokračují v tlaku v útočném pásmu.

48:15

Van Riemsdyk s Marnerem uháněli do přečíslení. Druhý jmenovaný se rozhodl pro střelu zápěstím, kterou ovšem Holtby vyráží.

47:13

Nicklas Bäckström vyslal nebezpečnou střelu z prostoru pravého kruhu na bližší tyč. Frederik Andersen proti ní ovšem ladně máchl lapačkou a připsal si tak další úspěšný zákrok.

46:30

Hosté posílají puk do útočné třetiny a uhánějí na střídačku, odkud do hry naskakují čerstvé síly.

45:58

Kevin Shattenkirk se znovu ocitl v dobré pozici mezi kruhy, avšak jeho rána gólem neskončila.

45:24

Kuzněcov vydoloval kotouč v rohu kluziště a snažil se o překvapivé zakončení zpoza branky. Andersen si ale prostor u své levé tyče pohlídal.

44:53

Zakázané uvolnění Capitals vrací hru zpět do jejich obranného pásma.

43:58

Holtbymu vypadl puk po střele Tylera Bozaka, ale u kotouče byli nejdříve domácí hráči, kteří jej dostali do bezpečí.

43:46

Kevin Shattenkirk se zmocnil kotouče ve středním pásmu a využil volného prostoru k útočnému výpadu. Jeho bekhendové zakončení ovšem skončilo v lapačce Frederika Andersena.

42:57

Orlovova dělovka minula bránu Toronta. Teď měl Andersen velké štěstí, že ruský zadák netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

41:48

Aktivita Kuzněcova a jeho parťáků z formace nepřinesla žádné nebezpečí pro banku Andersena a zaútočit tak mohou opět hosté.

40:38

Jako první ve třetí třetině zahrozili hosté. Střela jejich obránce ovšem třetí brankou v síti Bradena Holtbyho neskončila.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:12.
I druhý dvacetiminutovka je minulostí. Na rozdíl od té první jsme se dočkali pouze jediné branky a sice do klece Toronta. Byli to však nejprve hosté, kdo mohl vstřelit gól. Matt Hunwick však nastřelil pouze tyčku, a tak se v 36. minutě mohli radovat domácí. Justin Williams využil špatné orientace Frederika Andersena a z bezprostřední blízkosti dorazil střelu Matta Niskanena. Po čtyřiceti minutách tedy na kostce nad ledem svítí stav 2:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:24

Matt Martin si svůj trest odpykal a jeho celek přežil oslabení bez úhony.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

38:46

Shattenkirk se následně ocitl v ideální pozici mezi kruhy, avšak Frederik Andersen jeho ránu dokázal zlikvidovat.

38:30

Až nyní se konečně usadili a kombinují v útočném pásmu.

37:40

V úvodu oslabení se hosté osvobozují a dostávají puk až za bránu Holtbyho.

37:34

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 2 min., krosček).

36:00

36:00 Justin WILLIAMS - 2:2

36:00

Tak přeci jen se domácí dočkali vyrovnání a začínáme tedy od začátku! Jevgenij Kuzněcov posunul puk do jízdy Mattu Niskanenovi, po jehož ráně zůstal kotou ležet v brankovišti a Andersen o něm vůbec nevěděl. Nejrychleji byl u něj poté JUSTIN WILLIAMS, který jej pohotově zasunul za záda dezorientovaného brankáře Toronta. Asistence: Matt Niskanen, Jevgenij Kuzněcov.

35:05

Johansson sice vypíchl kotouč na modré čáře, ale v samostatném úniku mu zamezil vracející se bek Toronta.

34:23

Domácí hráč marně stíhal kotouč. Ten nakonec doklouzal až za čáru a je pískáno zakázané uvolnění.

33:25

Polák se snažil vyjetím zpoza branky překvapit Holtbyho. Jeho střela však domácího brankáře nemohla ohrozit.

33:08

Andersen si nyní povyskočil, aby zachytil kotouč letící za jeho bránu.

32:49

Frederik Andersen skvěle vychytal střelu Marcuse Johanssona z prostoru levého kruhu. Parádní zásah hostujícího brankáře.

31:49

Po Gardinerově obkroužení útočného pásma a přihrávce zpoza brány následovala Hunwickova rána, kterou zastavila až branková konstrukce.

31:13

V krátkém časovém rozmezí je zde znovu zakázané uvolnění Washingtonu. Buly v útočné třetině Maple Leafs.

30:52

Vzápětí přichází icing Caps, což znamená pohotovost pro Holtbyho a jeho spoluhráče.

30:37

Holtby si našel puk vystřelený z hole Martina Marinčina mezi skrumáží těl před svým brankovištěm. Jistým zákrokem lapačkou přerušuje hru a nyní je ten správný čas na další komerční přestávku.

29:59

A další buly před Holtbym bude následovat po zakázaném uvolnění jeho spoluhráčů.

29:21

Martin Marinčin nedokázal svou ranou překonat Holtbyho. Po zásahu domácího brankáře se bude vhazovat v pásmu Washingtonu.

28:47

Jevgenij Kuzněcov měl puk na dlouho hůl, což byla škoda pro Caps, jinak by postupoval sám na branku. Proto se rozhodl hostující klec objet a následně zakončit. Andersen byl však připraven.

27:58

Van Riemsdyk si šikovně nahodil kotouč za beky a následně si jej i dobruslil. Jeho zpětná přihrávka však nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.

27:32

Dobrou práci odvedl nyní Auston Matthews, který zavezl kotouč do pásma. Od modré čáry následně pálil Hunwick, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

26:58

Pasáž nepřesných přihrávek na obou stranách uťal až zákrok Bradena Holtbyho, který přerušuje hru.

26:02

Tyler Bozak posunul kotouč na pravou stranu, odkud natáhl ke střele James Van Riemsdyk. Holtby ovšem jeho ránu zneškodnil a bude následovat reklamní pauza.

25:20

Kuzněcov se proti svému strážci neprosadil, ale následně se ke střele dostal Williams, který zatím svou druhou branku nepřidal.

24:14

I Braden Holtby si připisuje další úspěšný zásah proti střele od levého mantinelu.

23:24

Orlov nabral rychlost ve středním pásmu a po levé straně se protáhl do útočné třetiny, odkud prověřil Andersena nepříliš prudkou střelou. Hostující gólman ji tedy bez obtíží vyráží.

22:59

Hosté v nouzi vyhodili puk znovu na zakázané uvolnění. Následuje další vhazování po pravici Andersena.

22:37

Další zakázané uvolnění kanadského celku. Buly je nařízeno v útočném pásmu Capitals.

21:45

Shattenkirkovo nahození prošlo až k Andersenovi, který toho přes clonícího Oshieho příliš neviděl, ale i přesto dokázal pokus domácího obránce vyrazit.

21:06

Icing je pískán také na druhé straně. Frederik Andersen se tedy musí mít na pozoru.

20:52

Beagle pouze posunul kotouč do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči odjíždí na střídačku.

20:27

Zakázané uvolnění domácího týmu stěhuje hru zpátky před Bradena Holtbyho.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:11.
Právě skončila úvodní perioda zápasu. Hned v jejím začátku se dostali hosté zásluhou Mitchella Marnera do vedení. Aby toho nebylo pro domácí málo, tak druhou branku Toronta přidal v 10. minutě Jake Gardiner a bylo to již o dva góly. Následně se hosté dostali do dvojnásobného oslabení a Capitals trestalo. Justin Williams využil pěkné přihrávky T.J.Oshieho, jenž puk dopravil za záda Andersena. Jelikož další gól již nepadl, tak si Toronto odnáší do kabin vedení 2:1.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27

Kuzněcov nabral velkou rychlost na levé straně a nakonec pálil z poměrně velkého úhlu. Andersen si jeho pokus pohlídal a puk ztlumil ve svých chráničích.

19:00

Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:42

Nyní už ale musel předvést něco ze svého umění. Další střelu hostů ukryl do lapačky, čímž způsobil vhazování před svou bránou.

18:22

Střela od modré čáry se k Holtbymu nedostala a brankář Washingtonu tak nemusel vůbec zasahovat.

17:50

Série tvrdých soubojů za bránou Toronta se obejde bez vyloučení, což se příliš nelíbí domácím fanouškům, kteří svou nelibost dávají hlasitě najevo.

16:45

Holtby se nenechal zaskočit střelou z nulového úhlu a kotouč vyráží do rohu kluziště, kde se ho ujímají jeho spoluhráči.

16:16

Další zákrok Frederika Andersena proti střele od modré čáry. Buly po levici hostujícího brankáře.

15:43

Braden Holtby odolal u své levé tyčky dvěma pokusům Austona Matthewse a puku se následně zmocnili domácí hráči.

14:55

Po dalším zásahu hostujícího brankáře se bude vhazovat v útočném pásmu Capitals. Předtím však ještě bude následovat komerční přestávka.

14:01

Washington se okamžitě natlačil znovu před Andersena, ale druhou branku prozatím nepřidává.

12:24

12:24 Justin WILLIAMS - 1:2

12:24

Hosté byli nyní pod velkým tlakem, z čehož vyústila vyrovnávací branka! Kotouč se po střel Shattenkirka dostal na levou stranu k T.J.Oshiemu, který se neukvapil a přesným pasem vybídl ke skórování JUSTINA WILLIAMSE, jemuž v předbrankovém prostoru stačilo nastavit hůl a usměrnit puk za brankovou čáru. Asistence: T. J. Oshie, Kevin Shattenkirk.

12:22

Hosté hrají ve čtyřech, tlak Capitals ale pokračuje.

11:30

Ovečkin nepropálil Andersena a hosté se v nouzi dokázali osvobodit.

10:52

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., podražení).

10:22

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Brian Boyle – 2 min., nedovolené bránění).

09:44

09:44 Jake GARDINER - 0:2

09:44

Toronto právě vstřelilo branku!
Tak nakonec je z toho branka Maple Leafs vedou o dva góly! JAKE GARDINER se zmocnil puku a vybruslil s ním mezi kruhy, odkud prostřelil Holtbyho. Hlavní sudí nejprve branku neuznali kvůli postavení Nazema Kadriho v brankovišti, ale následná challenge prokázala regulérnost gólu a Toronto tedy vede 2:0. Bez asistence.

09:28

Marnerova střela přes obránce neprošla k Holtbymu, ale Toronto pokračuje v útoku.

08:33

Winnik nabízel těžkou přihrávkou vzduchem do předbrankového prostoru, kde však jeho spoluhráč nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.

07:58

Braden Holtby ladně máchl lapačkou ve vzduchu, čímž zneškodnil střelu hostujícího hráče. Následuje komerční přestávka a po ní buly v obranném pásmu Capitals.

07:08

Boyle v pádu dokázal nasměrovat kotouč na Holtbyho, ale ten jeho pokus vyráží levým betonem.

06:34

Lars Eller opustil trestnou lavici a hraje se opět v pěti proti pěti. Hostům se tato početní výhoda vůbec nevydařila.

06:26

A další vyhození domácích. Přesilovka Toronta se pomalu chýlí ke svému konci.

05:57

Washington navíc znovu dostává puk ze své třetiny a jeho hráči odjíždějí na střídačku.

05:20

Caps vysokým presinkem drží Toronto v jeho obranném pásmu a získávají tak cenné vteřiny v oslabení.

04:34

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., krosček).

04:34

Obrovský závar před bránou Toronta! Shattenkirk pálil z vyložené pozice, ale Andersen byl připraven. Následně se snažili domácí dorazit puk za ležícího Andersena, ale Ellerovi ani dalšímu hráči Caps se to však nepodařilo.

03:58

Gardiner srazil střelu Nicklase Bäckströma do ochranné sítě a vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.

02:35

Na druhé straně to zkoušel Nazem Kadri, ale Braden Holtby tentokrát kotouč za svá záda nepustil.

02:13

Carlosonovu ránu zastavuje Andersen, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

01:35

01:35 Mitchell MARNER - 0:1

01:35

Netrvalo dlouho a máme zde úvodní branku zápasu! Hosté se dostali do přečíslení v útočném pásmu a James Van Riemsdyk obdržel přihrávku do ideální pozice mezi kruhy. Jeho ránu Holtby vyrazil za svou branku, ale Van Riemsdyk kotouč dojel a s trochou štěstí jej naservíroval do předbrankového prostoru na MITCHELLA MARNERA, jenž v pádu trefuje odkrytou bránu Caps. Asistence: James Van Riemsdyk, Tyler Bozak.

01:20

Zakázané uvolnění Toronta. Hra se stěhuje před brankáře Andersena.

00:19

První zásah si připisuje i Braden Holtby, který raději ukryl nahození hostujících hráčů.

00:12

A začínáme pěkně zostra. Ovečkin v rohu útočného pásma zboural svého soupeře, díky čemuž se dostal k dělovce od modré Orlov. Jeho ránu ovšem Andersen kryje.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hunwick, R. Polák, Gardiner, C. Carrick, Marinčin – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov – W. Nylander, Matthews, Hyman – Kapanen, Boyle, M. Martin.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Brisebois, Racicot.
Poslední tři vzájemná utkání

5.4.2017 Toronto – Washington 1:4
4.1.2017 Washington – Toronto 6:5 pp.
27.11.2016 Toronto – Washington 4:2
Češi a Slováci na soupiskách

Washington Capitals

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Toronto Maple Leafs

Roman Polák
Martin Marinčin

Toronto do posledních kol bojovalo o play off a nakonec obsadilo konečné 8. místo ve Východní konferenci s celkovým počtem 95 bodů.
Maple Leafs vyprodukovali také velké množství gólů v hlavní části. Konkrétně jich nasázeli hned 251 a také se řadili k těm lepším celkům soutěže. Na druhou stranu také hodně branek obdrželi. S 242 inkasovanými góly patřili k nejhorším klubům NHL.
Na ledech soupeřů si ovšem nepočínali vůbec zle. Z jednačtyřiceti duelů nastřádali 46 bodů a umístili se na celkové 6. pozici v tabulce venkovních týmů Východní konference.

Nejproduktivnější hráči základní části

Auston Matthews 69 (40+29)
James Van Riemsdyk 62 (29+33)
Nazem Kadri 61 (32+29)

Capitals suverénně ovládli základní část a se 118 body se stali nejlepším celkem celé soutěže.
S 263 vstřelenými brankami se navíc řadili k nejlépe střílejícím celkům NHL. Vůbec nejlepším týmem se stali v defenzivní činnosti. Jejich obrana v čele s Bradenem Holtbym totiž inkasovala jen 182 gólů v dvaaosmdesáti zápasech.
A další prvenství drželi i na vlastním ledě. S 66 body se usídlili na samotné špici tabulky domácích týmů NHL.

Nicklas Bäckström 86 (23+63)
Alexandr Ovečkin 69 (33+36)
Jevgenij Kuzněcov 59 (19+40)
Vítáme vás u on-line přenosu z prvního čtvrtfinálového duelu Východní konference, ve kterém Washington Capitals a přivítá Toronto Maple Leafs. Utkání začíná v 01:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.

3:2

Branky a nahrávky: 13. Williams (Oshie, Shattenkirk), 36. Williams (Niskanen, Kuzněcov), 66. T. Wilson – 2. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak), 10. Gardiner

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Brisebois, Racicot

Diváci: 18506

01:35 TOR 0:1 Marner (J. van Riemsdyk, Bozak)
04:34 WSH 2 Eller, krosček
09:44 TOR 0:2 Gardiner
10:22 TOR 2 Boyle, nedovolené bránění
10:52 TOR 2 Hyman, podražení
12:24 WSH 1:2 Williams (Oshie, Shattenkirk)
36:00 WSH 2:2 Williams (Niskanen, Kuzněcov)