Baráž o extraligu

Banes Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary

2:1

po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

14.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • 8. kolo • Matěj Mayer (@Matej_Mayer)

Tipsport: 2.48 3.85 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Baráž o extraligu je letos extrémně vyrovnaná, a tak hraje každý bod velkou roli. Dnes byla dělba celkem spravedlivá. S prázdnou neodešel ani jeden tým – Karlovy Vary předvedly kvalitní výkon a ke konci základní hrací doby dokonce sahaly po rozhodující brance. Tak se ale nestalo a Motor svůj tlak v prodloužení využil ke vstřelení klíčové branky.

České Budějovice tedy aktuálně se 13 body vedou tabulku baráže. Každou chvíli se ale očekává konec zápasu v Jihlavě, která by se případným ziskem druhého bodu dostala s Motorem na stejnou úroveň. To Karlovy Vary budou po 8. kole jistě poslední. Na kontě ale mají 11 bodů, což je minimální rozdíl, a ještě zdaleka není dobojováno. (20:03:38)

62:33

62:33 Miloslav ČERMÁK - 2:1

62:33

České Budějovice právě vstřelily branku!
Domácí se nakonec opravdu dočkali! Hosté už se dlouho bránili a Českobudějovičtí ostřelovali jejich branku. Pavlin si potom na modré čáře vyměnil puk s MILOSLAVEM ČERMÁKEM, který si sjel až na vrchol kruhu, odkud poslal přesně mířenou střelu do horního růžku. Asistence: Žiga Pavlin.

61:56

Po střele Chovana hezky tečoval Filip Novák, který šel operovat před branku. Honzík v poslední chvíli vyrazil puk!

61:11

Tomáš Harant hodně tvrdě a nevybíravě v rohu hřiště sestřelil Jiřího Fronka. Rozhodčí ale nakonec celou situaci vyhodnotil ve prospěch Karlových Varů a hosté tedy potrestáni nebudou.

60:46

České Budějovice cítí šanci a berou si oddechový čas.

60:46

Milan Mikulík podržel Michala Chovana na modré čáře a oslabí svůj tým! V prodloužení by se takový zákrok nemusel vyplatit.

60:35

Filip Novák to hezky zkusil bekhendem z mezikruží, ale Honzík vytasil svůj pohotový beton.

60:01

Ani třetí třetina vítěze utkání neurčila. Do vedení se jako první dostala Energie, domácím však trvala odpověď pouhých 16 sekund. V prodloužení je vše otevřené. Motor jako jediný v baráži ještě ani jednou nevyhrál v prodloužení či nájezdech.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26

Hraje se stále v obranné třetině domácího týmu, uvidíme, jestli z toho ještě něco bude.

58:36

58:36

Mikulík s Novákem se vrací na led, takže se hraje čtyři na pět.

58:20

Energie je pevně usazena v útočné třetině a hráči si rychle vyměňují kotouč.

57:12

Karlovy Vary si berou oddechový čas.

2:1

Branky a nahrávky: 43. Vak (Hřebejk, Mucha), 63. Čermák (Pavlin) – 43. Flek (O. Beránek, Skuhravý)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Fronk, Vak, Hřebejk (A) – Šulek, Rob, Babka – J. Bárta.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Weinhold – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý (C), Kindl – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Dušek, Harkabus.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Bláha, Špůr

Diváci: 6 421 (vyprodáno)

00:28 KVA 2 T. Rachůnek, podražení
11:51 CEB 2 Vlček, nedovolené bránění
20:47 KVA 2 Skuhravý, nedovolené bránění
33:32 CEB 2 F. Novák, nedovolené bránění
36:49 KVA 2 Dujsík, držení protihráče
41:39 CEB 2 Mucha, nedovolené bránění
42:37 KVA 0:1 Flek (O. Beránek, Skuhravý)