14.04.2017, 18:30 • Ice Palace • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.73 4.5 4.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:44
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:47
Střely na branku – 50:24 (23:7, 17:10, 10:7)
Zblokované střely – 10:14
Vyhraná vhazování – 31:34
Trestné minuty – 6:8
Hity – 17:14
Hokejisté Petrohradu poráží Magnitogorsk 3:2, v sérii vedou 3:1 na zápasy a jsou jediný krok od zisku Gagarinova poháru! Domácí sice po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce dokázali skóre otočit. Ve 42. minutě vyrovnal Anton Zubarev, který se trefil i přesto, že mu při střele praskla hůl. V 53. minutě pak přišla situace, která hokejisty Magnitogorsku hodně namíchla. Tvrdou střelu Hersleyho totiž vyrazil brankář Košečkin maskou, ale rozhodčí hru nepřerušili a puk za otřeseného gólmana dorazil Dinar Chafizulin, jenž tak zařídil rozhodující gól utkání. Hostům už nepomohla k vyrovnání ani power-play a 15 sekundová přesilovka v samém závěru zápasu.

Stav série 3:1 na zápasy

59:59

Do střely Sergeje Mozjakina obětavě padl Koskiranta. Petrohrad dnes zvítězí!

59:45

Ještě oddechový čas pro hosty...

59:45

15 sekund před koncem se ještě vylučuje na domácí straně! Jevgenij Ketov podrazil Mozjakina a Metallurg tak dohraje utkání v početní výhodě 6 na 4!

59:20

Vadim Šipačjov mohl rozhodnout! Jeho střelu, která směřovala do opuštěné klece soupeře, srazil hokejkou Santala!

58:54

Branka Metallurgu je prázdná!

58:45

Z ničeho nic šance pro hosty! Pohotovou střelu jednoho z hráčů Magnitky z mezikruží reflexivně vytěsnil Koskinen!

58:01

Domácí hrají dobře takticky a nepouštějí soupeře na dostřel Koskinena. Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50

Domácí už spoléhají výhradně na defenzivu. Magnitogorsku se krátí čas na vyrovnání.

56:06

Barabanov držel puk v rohu útočného pásma Petrohradu. Teď už jej ale vybojoval Tomáš Filippi.

55:01

Do konce třetí části zbývá posledních pět minut. Dokáží hosté vybojovat alespoň prodloužení?

54:39

Střely na branku – 50:23.

53:50

Mikko Koskinen přidržel lehké nahození protihráče. Následně se před jeho brankovištěm strhla menší mela, za kterou se však nebude vylučovat.

53:25

Sergej Plotnikov se nyní spokojil s nahozením puku za branku soupeře.

52:48

Hra opět pokračuje a hosté musejí vrhnout síly do ofenzivy. Střela Sergeje Mozjakina byla sražena do ochranné sítě.

3:2

Branky a nahrávky: 23. Chafizullin (Šipačov, N. Gusev), 42. Zubarev (Prochorkin, N. Gusev), 53. Chafizullin (Hersley, N. Gusev) – 1. Antipin (J. Birjukov, Mozjakin), 35. Osala (Santala)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Rukavišnikov, Zubarev, Zub, Rykov, Chafizullin – Barabanov, Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Chochlačjov, Prochorkin – Děrgačjov, Kablukov, Ketov (A).

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee (A), Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – Timkin, Santala, Osala – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Kaletnik, Železkov, De. Kazionov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Šalagin, Sivov

Diváci: 12498

00:27 MET 0:1 Antipin (J. Birjukov, Mozjakin)
10:15 PET 2 Šipačov, sekání
10:54 MET 2 Mozjakin, sekání
22:39 PET 1:1 Chafizullin (Šipačov, N. Gusev)