Mistrovství světa - II. B Divize

Mexiko – Izrael

2:6

konec (0:0, 0:4, 2:2)

05.04.2017, 03:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • 2. kolo • David Mencl (@davidmencl)

Střely na branku: 27:33. (05:25:53)
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni:

Mexiko – Fernando Ugarte (0+1)
Izrael – Daniel Mazour (2+0)
Velké překvapení je na světě! Izraelci dokázali porazit silné Mexiko a připisují si cenné tři body! Klíčovou fází duelu byl prostředek druhé části, kdy se Izrael dokázal prosadit třikrát během necelých tří minut a položil tak základ k vítězství. Mexiko se sice dokázalo vzchopit a ve třetím dějství dvěma góly snížilo, závěr ale patřil zase Izraelcům, kteří přidali dvě branky, a nedovolili tak žádné zdramatizování utkání.

60:00

59:27

Luis David Gonzalez (MEX) ještě v poslední minutě zápasu inkasuje trest za hákování, na výsledku to ale už nic nezmění.

57:59

Vernyy se dostal do velké šance, po rychlé kličce ale nedokázal kotouč usměrnit do odkryté části branky!

57:43

Při střídání de la Vega sekl Vinitzkiho, který se po protihráči ohnal, a tak oba dva putují na dvě minuty na trestnou lavici.

57:35

Kozhevnikov vypálil z levé strany, mexická obrana dokázal střelu srazit do ochranné sítě.

57:11

Kotouč se nečekaně odrazil k izraelskému brankáři, který si toho ale ihned všiml a puk podržel před dotírajícími protihráči.

57:06

de la Vega nahodil kotouč do útočného pásma, nikdo ze spoluhráčů se ale k puku neprotlačil.

55:54

Izrael právě vstřelil branku!
Další využitá početní výhoda Izraele znamená znovu vedení o čtyři branky! Kozhevnikov nahrál na modrou čáru Kozevnikovovi, jehož povedenou střelu tečoval mimo dosah brankáře DANIEL MAZOUR! Asistence: Michael Kozevnikov a Evgeni Kozhevnikov.

55:06

Šance Mexika na dobrý výsledek jsou zřejmě definitivně pryč, za sekání je totiž potrestán Antonio Najera (MEX).

54:26

Klein dostal přihrávku na střed, z dobré pozice ale mířil jen do připraveného brankáře.

53:42

Izraelcům se podařilo zastavit mexickou stíhací jízdu, kdy už to vypadalo, že se ještě tým ze Střední Ameriky porve o vyrovnání. Díky gólu Spektora už to pro Izrael zase vypadá mnohem lépe.

52:16

Tak nakonec branka platí! ILYA SPEKTOR se dostal za obranu a po rychlé kličce podle všeho dotlačil puk za brankovou čáru! Asistence: Elie Klein.

52:16

Izraelci dostali puk do sítě, arbitři si ale nejsou vůbec jistí, a tak ke konzultaci ještě přivolávají brankového rozhodčího!

51:44

Mexiko právě vstřelilo branku!
Je tu další mexická branka a zřejmě to bude ještě hodně zajímavé! Po přihrávce Sierry dostal kotouč do sítě HECTOR MAJUL! Asistence: Santiago Sierra.

51:11

Mixiko se ještě nevzdává a tlačí se do útoku, Izrael naopak v posledních minutách hodně ztrácí.

2:6

Branky a nahrávky: 51. Gomez (Ugarte, Colas), 52. Majul (Sierra) – 31. R. Aharonovich, 33. Spektor (Klein), 34. Mazour (R. Aharonovich, Vernyy), 40. Kozevnikov (Spivak, Klein), 53. Spektor (Klein), 56. Mazour (Kozevnikov, Kozhevnikov)

Mexiko: de Alba (41. Albrecht) – de la Vega, Ugarte, Pineyro, Padilla, Colas, Pierce, Martínez – Majul, Gomez, Gonzalez – Sierra, Kelo, Rubio – Bermejo, Najera, Pérez – Tommasi, Cuevas.

Izrael: Gokhberg (Tichon) – Kafri, Spivak, Vinitzki, Kozevnikov, Maaravi, T. Aharonovich, Rosenthal – R. Aharonovich, Mazour, Vernyy – Klein, Spektor, Kapulkin – Kozhevnikov, Krivobriukhov, Sherf – Greenberg, Ben Tov.

Rozhodčí: Kosaka (JPN) – Čae (KOR), Haslemore (NZL)